Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: BEKA VE IĞDIR  (Okunma sayısı 1828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil ÖZTÜRK

  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 58
BEKA VE IĞDIR
« : 03 Şubat 2019, 18:09:10 »

BEKA VE IĞDIR

İyilik, yiğitlik, ululuk, büyüklük, bahadırlık anlamına gelen Iğdır, Ermenistan sınırında yiğit bir Bozkurt duruşunu sergileyerek Türk milletine güven vermektedir.
2014 Yerel Seçimlerinde Ermeni-PKK ittifakı ile HDP 18 bin 168 oyla Iğdır’da birinci parti olarak çıkarken, başarısız bir strateji sergileyen MHP 17 bin 442 oyla ikinci, AKP ise 4 bin 490 oyla üçüncü parti olmuştu.
Bütün siyasi çevrelerin kazanabilmek için ‘’Beka’’ diye adlandırdıkları kazanmak stratejilerinde Iğdır belki nüfus olarak küçük ama jeopolitik konumu itibari ile gerçekten beka meselesinin ciddi olarak düşünülmesi gereken bir sınır şehridir.
Ermenistan’a karşı Bozkurt duruşu ile set vururken Azerbaycan Türkleri ile Nahcivan bağlantısı dolayısı ile gerçekten çok önemli bir konumda. Bu konumundan dolayı yüzyıllarca Türkmen, Ermeni hakimiyet çatışma alanı olmuştur. Ermeniler 1900 lü yıllarda Rusların desteği ile Türk soykırımı yapmalarına rağmen Iğdır’a hakim olamayarak kaybetmelerine rağmen Iğdır üzerindeki emellerinden vaz geçmemişler bu sefer de PKK Terör Örgütü aracılığı ile Iğdır’a hakim olmaya çalışmaktadırlar.
Geçmiş dönemde İçişleri bakanlığı da yapmış olan sn. Akşener bu gerçeği gördüğü için particilik kompleksini bir tarafa bırakarak önce Türklük bilinci ile Türk Milliyetçiliğinin bayrağı olan MHP’nin elini güçlendirmek için Iğdır’da İyi Parti olarak aday çıkarmamıştır.
Oysa her platformda ülke bekası için birlik ve beraberlik mesajları veren MHP ve AKP ne hikmetse Ermeni-PKK terörünün kazandığı Iğdır’da tek aday ile girmeyip, ayrı ayrı aday çıkartarak seçime girmekteler. Eskile bu gibi duruma ‘’Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’’ derdi. Aynı yanlışa düşmeyen sn. Akşener ve partisini bu dürüst ve milliyetçi davranışlarından dolayı kutlamaktan başka ne yapılabilir ki?
Artık bundan sonra, yıllarca onurlu mücadelesi ile ispatlamış olduğu milliyetçiliğinden zerre şüphe duyulamayacak kadar mert insan Sinan Ogan’ın çabalarına destek olmak zamanı.
Beka zamanı ise işte beka işte Iğdır, birlik zamanı ise işte birlik, Türklük zamanı ise İşte Türklük.
NOT: Herhangi bir siyasi parti taraftarı değilim. Sadece Türk Milliyetçisiyim.
‘’Ne Mutlu Türküm Diyene!..’’

Adil ÖZTÜRK
Kayıtlı
Adil ÖZTÜRK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.062 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu