Gönderen Konu: BAŞBAKANIN SAĞLIK DURUMU KÖTÜ GİBİ  (Okunma sayısı 5111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
Başkent siyasetini adeta kanser hücreleri sardı. Tayyip Erdoğan’ın geçirdiği “başarılı sindirim sistemi” ameliyatının ardından evindeki dinlenme süresini uzatması, yakın bir-iki arkadaşının (tabii ki doktoru da) dışında kimseye bilgi verilmemesi moralleri iyice bozdu.

Erdoğan’ın Bülent Arınç aracılığıyla gönderdiği selam bile siyasetçileri özellikle AKP’lileri tatmin etmedi.
Hal böyle olunca da, “Tayyip Erdoğan sonrası”na dair senaryolar da hemen vizyona sokuldu.
Peşinen söyleyeyim;

Bu satırların yazarının asla ve asla komplo teorileri ile işi olmaz. Ama, Başkentte AKP kulislerini en iyi tanıyan gazetecilerden biri olarak sağlam kaynaklardan duyduklarımı okuyucular ile paylaşmak meslek namusumdur.

Erdoğan’ın aktif siyaset dışında çok yakın arkadaşı olan bir isim aynen şunu söyledi;
“Maalesef Tayyip Bey kolon kanseri”.
Şaşkına döndüm. Hemen karşı soruyu yapıştırdım;
“Doktorların yaptığı açıklamada öyle bir şey yok. ’Temiz’ dediler”
Haberi sohbet arasında fısıldayan kaynak gerçekten çok üzgündü;
“Tayyip Bey’i sen de tanırsın. Ağır bir hastalığı olmasa 15 gün evinde yatar mı?. Fotoğraflara iyi bak.”
Kaynağımın bu cümleyi kurduğu saatlerde, Bakanlar Kurulu’nun iptal edildiği haberi daha açıklanmamıştı. Dediği gibi yaptım.Tayyip Erdoğan’ın Biden ile görüşmesinden servis edilen iki kareye bir daha baktım. Doktor değiliz ama yakından tanıdığımız Başbakan’ın o dinamik görüntüsünden gerçekten eser yok. Bu, yine de fotoğraflara bakarak bize hüküm verme yetkisini vermez.
Buradan, Başbakan’ın sağlık durumu hakkında net, tatmin edici bilgi verilmemesi ve ameliyata çok gizem yüklenmesinden dolayı yaşanan kafa karışıklarına geçmek istiyorum..
Sorular muhtelif;
- Madem Başbakan’ın sağlık durumu çok iyi. Neden konutun yanında 24 saat ambulans helikopter bekletiliyor?
- Cemil Çiçek’in dışında neden başka bir bakan veya AKP’li Başbakan’ın ziyaretine gidemedi?
- Başbakan’ın evinde istirahat süresini uzatması niye taksit taksit açıklanıyor?
- Başbakan’ın sağlığı konusunda herkesin kafası karışıkken, Erdoğan, evinden TRT’ye 5 dakika canlı açıklama yapıp soru işaretlerini gideremez mi?
Sorular böyle sıralanıp giderken, “Tayyip Erdoğan sonrası ne olur da?” açıktan konuşulmaya başlandı bile.
Bülent Arınç’ın son aylarda yaptığı çıkışlara dikkat çekiliyor.

Arınç’ın en son söylediği “Ben Tayyip Erdoğan’a biat etmedim. Biat etseydim Erbakan’a ederdim” sözlerinin altı çiziliyor.
Bülent Arınç’ın Başbakanlık hevesini ve rüyalarını en iyi bilenlerdenim. Tayyip Erdoğan yasaklı olduğu için Başbakanlık koltuğunu Abdullah Gül’e emaneten verdiğinde Arınç bu duruma çok üzülmüş kendisine Meclis Başkanlığı sözü verilmesine rağmen, Abdullah Gül, baş başa yapılan iki saatlik özel bir görüşmede “Bülent Ağabey”in gönlünü almakta, kırıklığını gidermekte epey zorlanmıştı.

“Tayyip Erdoğan 26 Kasım’da ameliyat oldu. 28 Kasım’da generaller karargahta toplandı. ’Şura hazırlığı’ dediler ama Tayyip Erdoğan sonrası alternatifleri masaya yatırdılar” diyenler var.

Tayyip Erdoğan’ın ameliyatının hemen sonrasında “Erdoğan’dan sonra kimi görmek istersiniz?” anketlerine ve buralarda “Ahmet Davutoğlu’nun birinci çıkarılmasına” işaret edenler var.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in durumu da değerlendiriliyor. Ama o da -Allah acil şifa versin- cilt kanseri. Gökçek’in de “hastalığından dolayı pek şansı olmadığı” değerlendirmesinin ardından soru gelip “peki kim” de düğümleniyor.
AKP’lilerin üzerinde tek birleştikleri nokta ise “Tayyip Erdoğan’dan sonra kaos” olur.

Ankara’daki bu fikir jimnastiklerine benim de bir katkım olsun;
12 Haziran seçimlerinden önce Numan Kurtulmuş’un HAS partisinde ne olup bittiği ile yakından ilgilendim. Saadet’ten büyük gürültü ve iddialarla kopan Kurtulmuş hem parti vizyonu hem de söylemleri ile frene basmıştı. Kurtulmuş’un beyin takımından bir isme “neden” sorusunu yönelttiğimde aldığım cevap çok net idi:

“Tayyip Erdoğan ile Numan Kurtulmuş’un özel bir görüşmesi oldu. Başbakan, Numan Bey’e ’Bekle benden sonra bu koltuğa sen oturacaksın’dedi.”

“Sen buna inandın mı da ben inanayım” diye tepki gösterdiğimde aldığım karşılık yine aynı keskinlikte idi;
“Benden bugüne kadar hiç yalan bir şey duydun mu? Bekle bakalım hangimiz haklı çıkacak? Yanılırsam sana bir takım elbise”.
Takım elbiseyi kazanır mıyız yoksa kaybeder miyiz?. Bilemem. Gelişmeler gösterecek. Ama şu kesin ve net gözüküyor;
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın sağlığı, ülke açısından en kritik günlerde böyle gizemli ve sırlı bir şekilde kamuoyuna aktarılırsa bunalım kaçınılmaz olur. “Terlik zirvesi” nin ayrıntılarını bile “ABD’li üst düzey yetkili”nin yine ABD basınına aktardıklarından öğreniyoruz. Biden’in “Erdoğan’ı iyi gördüm” açıklamasını bile akil adamlar tersinden okumaya başladı. Bırakın siyasetçileri, Ankara bürokrasisi de durmuş durumda.

Doktorların açıklamasına itimat ederek ben de bu ameliyatın sorunsuz olduğuna hâlâ inanıyorum. Fakat, her zaman olduğu gibi AKP iktidarı rutin bir işi krize çevirmeyi yine becerdi.

Bir sağlık sorunu, adı konmamış bir kaos oldu. Ankara’da “rahmetli Erbakan da kanserden öldü. Bu da gizlendi” diyenler ortada dolaşmaya başladı.

Bence, bu kanserli siyaset ortamını temizlemenin tek yolu var;
Erdoğan, çıksın neyse doğru, onu söylesin. Biz de rahat edelim.

(Ahmet TAKAN/Yeniçağgazetesi) 

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ynt: BAŞBAKANIN SAĞLIK DURUMU KÖTÜ GİBİ
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2011 »
Boşbakan kolon kanseriymiş.
Ne diyelim; yüce Tanrı Türk Milleti için hayırlısı neyse öyle kılsın!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı Akbudun

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Bozkurtlar ulusun Tanrı Türk'ü Korusun
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2011 »
Boşbakan kolon kanseriymiş.
Ne diyelim; yüce Tanrı Türk Milleti için hayırlısı neyse öyle kılsın!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Gaipten bir ses duyar başbakan:

Haydi Abbas, vakit tamam;
Akşam diyordun işte oldu akşam.

Ve ürperir iliklerine kadar......

Galiba Kök Tenğri Türk Milletine verdiği cezayı yeterli görerek Türk Milletini Tayyip'ten kurtarmayı murat etti.

Kök Tenğri Türk'ü Korusun!!!
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.
Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin
Değişilir topu da bir sokak kaltağına.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2011 »
Bütün veriler başbakanın sağlık durumunun çok ciddi ve endişe verici olduğu yönünde.

Başbakanın daha ameliyat olmadan çok önce HAS Parti başkanı Numan Kurtulmuş'la uzun uzun görüşmeler yapıp kendisinden sonra AKP'sini Numan Kurtulmuş'a emanet edeceğine dair söylentiler duymuştum da başbakanın AKP sini Numan Kurtulmuş'a; kendisinin cumhurbaşkanlığına geçeceği için emanet etmek istemesine yormuştum. Meğersem başbakan kolon kanseri olduğunu ve bu hastalık nedeniyle pek fazla yaşamayacağını bildiğinden AKP sini emin(!) ellere emanet etmenin çabası içerisindeymiş.
Menemen'de Teğmen Kubilay'ı şehit eden mürteci katil Derviş Mehmet'in yeğeni kürt  Bülent Arınç'ın çıkışları bu haberlerin doğru olabileceğini destekler mahiyette.

AKP si ve AKP si vasıtasıyla yönetilen bütün projeler -ki en önemlisi AB uyumu adıyla yapılan Türk Yurdunu, Milletini ve devletini tehdit edenlerdir- başbakanın şahsında şekillendirilmiş olan kişisel karizmasıyla(!) yürütülmekteydi.
Tayyip Erdoğan sonrası AKP sinin başına bırakın Numan Kurtulmuş'u CİA'nın kucağındaki yosma, sarıklı kardinal fettoş bile geçse dirlik, düzen ve dikiş tutmaz.
Dilerim Tanrı'dan ki Türk Milletinin; acı, ıstırap ve endişe dolu günleri artık bir son bulsun!
Türk Milleti, devleti, vatanı ve cumhuriyetinin kurtuluşu ancak AKP sinden kurtuluşuyla mümkün gözükmektedir.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Saygılarımla..

Çağrıbey

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2011 »
Tarihi kayıtlardan bilmekteyiz ki, Tanrı dışında, hiç bir şey sonsuz ve sınırsız değildir.
Her şeyin bir çağı vardır ve nice ihtişamlı saltanatlar, üzerine zevalin yakışmadığı/yakıştırılamadığı şan ve şöhret sahipleri bir de bakmışsınız ertesi günü, sanki hiç olmamış gibi, yok olup gitmiş.
Tarihin kaydettiği; kendilerini Tanrı sanan yunanlılar, ha keza yine kendilerini Tanrı yerine koyan firavunlar vs. vs. hepsi birer tarih olmuş ve "bir varmış bir yokmuş" şeklinde masaldan ibaret kalmışlardır.
Kimisi iyilikle, kimisi de lanetle yad edilerek....

Ama Türklük her zaman bakidir.
Türk Milleti tarih boyunca ne fırtınalar, ne badireler, ne felaketler gördü, geçirdi.
Ama hep var oldu ve de acun durdukça da var olmaya devam edecektir.
Türk'ü; tökezletebilirler, aksatabilirler, çelme takıp yüzü koyun düşürebilirler, uçurumun kenarına kadar bile sürükleyebilirler, lakin yok etmeye güç yetiremezler.
Tarih bunun sayısız verileriyle doludur.
Tayyip efendi de "Türk'e düşmanlık etmede ve Türk'ün düşmanlarıyla işbirliği yapmakta" kendisinden öncekilerden hiç de geri kalmadığını gösterdi.
Ve mukadder son...
Galiba gidici.
Kolon kanserinden olmasa bile belki üç, belki beş, belki on, aha bilemedin(tıp yanıldı) yirmi sene daha var....
Peki daha ilerisi?
Daha ilerisi diye bir şey yok.
Daha ilerisinde baki olan Tanrı ve Tanrı'nın ululayıp kendisine halife olarak görevlendirdiği şanı yüce Türk var.

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…