Gönderen Konu: Adolf Hitler hakkında görüşleriniz  (Okunma sayısı 12211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MerkitKhan

• Süresiz Yasaklı
  • Türkçü-Turancı
  • **
Öncelikle hepinize esenlikler dilerim kandaşlarım. vede bu konuda herhangibir artniyet algılamamanızı rica ederim. Sizden Adolf Hitler hakkında görüşlerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. ve birkaç beğendiğim sözünü burada paylaşmak isterim.  ''Düşünce özgürlüğü tüm kötülüklerin anasıdır.''-''İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.''- ''Zorlama ancak zorlama ile, dehşet ancak dehşet ile yok edilebilir!'' -
    ''Hayatım boyunca tek bir şeye asla tahammül edemedim: Teslim olmak.''-
''Bu ayaklanma (Türk Kurtuluş Savaşı) Türk ulusunun, mazlum milletlere muhteşem bir örnek olan heybetli kıyamı idi ki, başında Atatürk bulunuyordu.'' (Reichstag Nutku, 1941). {NE MUTLU TÜRK DOĞANA}

Çevrimdışı Urungu-HAN

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: GÖRÜŞLERİNİZİ ALMAK İSTERİM
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2012 »
Adolf Hitler ruh hastasının tekiydi. Atatürk'ü örnek aldığını, Atatürk'ün askerlik ile ilgili düşüncelerini benimsediğini belirtmiştir, güzeldir, gurur vericidir. Ancak Hitler, Atatürk'ün germen ırkından olduğunu iddia etmiş ve Başbuğun gösterdiği kahramanlıkları buna bağlamıştır  ;D

Ayrıca savaşları kazanan ruh hastası Hitler değil Alman sanayisidir. Sanayi olmadan Hitler bi nane yiyemeyeceği için zaten gelişmiş olan Alman sanayisini iyi kullandı.

Nihayetinde Türk değildir. Türk olmayan birine hele de bir ruh sorunları olan birine sempati duymak ve sözlerini beğenmek Türkçülere göre değildir. Hitlerin ne Türklükte, ne Türkçülükte yeri vardır. O yüzden Hitlerin fazla kafana takılmamasını temenni eder esenlikler dilerim.
Kinimiz Dinimizdir !

Çevrimdışı MerkitKhan

• Süresiz Yasaklı
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2012 »
Görüşlerinize pek katılmasamda yinede yorumunuz için teşekkür ederim ve hiçbir zaman bu adamın yaptıklarını savunmadım lakin koskoca bir ırkı kendi bağlamış bir adam hakkında fazlasıyla önyargılı bir yorum yaptınız ki zaten bende adolf hitler ile Türk ırkını bir tutmadım :)

Çevrimdışı Urungu-HAN

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2012 »
Ön yargı değil Türklüğe, Türkçülük davasına göre yorum yapıyorum. Belli ki Hitlerin içerisinde bulunduğu ruh durumunu pek bilmeyen veya körü körüne onu tanımadan ona sempatiyle bakan hayranlarındansın. Konuya bir insan olarak bakma bir Türk olarak bak.

Hitleri sevmemiz için hiçbir neden yokken ve Atatürk'e Almandır (haşa) demişken bu adama sempatiyle bakmak Türklük açısından ayrı bir paradoks doğurur ki bu da Türkçülük ülkülemine ters bir durumdur.

Başbuğ Atatürk; Türk ırkından olmayanları orduya almayın '' derken diğer bütün dünya milletlerini Türkten aşağı gördüğü için böyle bir görüş belirtmiştir.

Kaldı ki Türklük değilde erkeklik durumu açısından bakarsak jennifer lopez'i çok beğenen kişiler var öyle değil mi ? Biraz böyle trend, moda, magazin takip etmişsen bu bahsettiğim ciğeri beş para etmez insanlar için ölecek o kadar çok mankurt var değil mi ?

Ne yapalım kalkıp sen beğeniyorsun diye Hitleri Türk mü ilan edelim ?
Kinimiz Dinimizdir !

Çevrimdışı MerkitKhan

• Süresiz Yasaklı
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2012 »
Bakın siz ısrarla benim nazi olduğumu veya hitler hayranı olduğumu savunup ayrıca benim hitleri Türk sandığımı vurguluyorsunuz halbuki böyle birşey yok ben sadece görüşünüzü almak için böyle bir konu açtım yokse ben ne faşistim nede komünist ben Turancıyım ki kendim kırımlı olan bir aileden gelmekteyim ve yorumlarınıza bir nebzede olsa hak veriyorum lakin siz bu adam ile türklüğü çelişkilendirmeye çalışıyorsunuz benim istediğim sadece bir görüştü.

Çevrimdışı Urungu-HAN

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2012 »
Bende sana bu adamın sevilmemesi gerektiğini aksi takdirde Türkçülük açısından bir nazi özentiliği ve beynini almanlara dölletmişlik gibi ters bir durum ortaya çıkacağını anlatmaya çalışıyorum.

Sen ilk iletinde ne demişsin, ''ve birkaç beğendiğim sözünü burada paylaşmak isterim.'' Demek ki adama sempati duyuyorsun ve bir sahip çıkma olgusu ile yaklaşıyorsun ki sözleri dikkatini çekiyor, beyninde ilgi uyandırıyor ve bu adamı dikkate alıyorsun. Bende sana örnek alınmaması gereken bir ruh hastası olduğunu söylüyorum.

İletilerin baştan sona bir alman çapulcusunu savunmakla dolu, yok ırkını kendine bağlamışda falanda fıstık...

Bağlasın bize ne ? Abdullah Öcalanda kürtleri kendine bağlıyor, eskiden oturduğu evin taşlarını yalıyor kürtler görmedin mi ? Her ırkını kendine bağlayana sempati duyacaksak Öcalana da semapti duyalım, sahip çıkalım ??? Aynı yola çıkmıyor mu ?
Kinimiz Dinimizdir !

Çevrimdışı MerkitKhan

• Süresiz Yasaklı
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2012 »
Siz Öcalan Deyusuyla Hitleri bir tutmanız zaten başlıbaşına bir saçmalık . ve ayrıca bu adamın o sözlerini beğeniyorum yaptığı iğrenç katliamları değil.

KaraTekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2012 »
Merkithan kandasim, ne yazik ki bazi Türkcü kandaslarimiz bilerek ya da bilmeyerek Hitler ve onun Nazi Almanyasini hic olmadiklari halde Türklerin dostuymus gibi göstermektedirler.

Simdi senin bahsetmis oldugun 1941 Reichstag konusmasinin orijinalini asagiya ekliyorum. Ekledigim videonun özellikle 57 dakikadan sonrasini dinle kandasim. Oraya kadar olan konusmasi Yunan ve Roma kültürünü övmekle gecer, bahsettigim dakikadan sonra ise Avrupa kültürünün özü olarak gördügü bu iki kültürden birisinin topraklari olan Yunanistani ve Avrupa´nin ortasina kadar olan topraklari Orta Asya´dan gelen medeniyetsiz, cahil ve barbarlarin asirlar boyu karanliga gömdügünü söyler. Hitler denilen germen domuzu genel olarak Avrupalilarin tarihte ve bugün Türkler hakkindaki görüsleri ne idiyse hemen hemen aynisini savunmustur.   

http://www.youtube.com/watch?v=7YJ7jyt5r1w

KaraTekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2012 »
Yukardaki iletiyi degistiremedigim icin ek olarak unuttugum bir noktayi yazmak istiyorum, Hitlerin Yunan kültürünün besigi olarak gördügü Anadolu´nun Orta Asyadan gelen barbarlar tarafindan yok edildigini söylüyor.

Çevrimdışı Urungu-HAN

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2012 »
Katliamları zerre umrumda değil açıkçası. Ancak Türkçülük açısından bakar isek senin bu adama sempati duyman başlı başına bir nazi özentiliği, ss timinden fırlamış öküzlere ayrı bir hayranlıkla bakman anlamına geliyor. Benim yıllardan beri bildiğim Türkçülük yanlış ise buyur meydan senin  ;D

Zaten bu zamana kadar Türkçülüğe emek vermiş ağabeylerimiz teker teker içeriye alınırken bizim bi Hitler denen alman p.çine sempati duymamız gerdi ortamı değil mi  ;)

Kinimiz Dinimizdir !