Gönderen Konu: 12 ŞEHİT DE HAKKARİ'DEN. BU ACIYA YÜREK DAYANMIYOR!!!  (Okunma sayısı 57433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALPTUĞ

• Türkçü-Turancı
  • **
YETER ARTIK DURSUN ANALARIN GÖZYAŞI, BİTSİN VATAN EVLATLARININ PİS KÜRTLER YÜZÜNDEN KATLİ... YA ADAM GİBİ KARARLAR ALSINLAR MECLİSTE DESİNLER "PKK'YI DESTEKLEYEN TÜM ÜLKELERE SAVAŞ AÇIYORUZ!"DESELER BİR DİYEBİLSELER. DESTEK VERENLERE DE .DİYEMİYORLARSA DA YA DEFOLUP GİTSİNLER KAHRAMAN ORDUMUZUN ÖNÜNE SET ÇEKMEYİ BIRAKSINLAR.BİR İKİ AMERİKAN KÖPEĞİNE BU ÜLKENİN, BİR İKİ SATILMIŞA TÜRK ULUSUNUN İHTİYACI YOK!! LANET OLSUNNN YAZAMIYORUM BİLE KİNİMİN ŞİDDETİNDEN:(
"Ülkü denen nazlı gelin erde şan ister büyük devlet kurmak için büyük kan ister." Hüseyin Nihal ATSIZ

Çevrimdışı TÜRKEL

• Türkçü-Turancı
  • **
SÖYLENECEK SÖZ KALMADI
 Aylardır yazamıyorum, bilgisayarın başına geçiyor ama yazmak istediklerim hep içimde kalıyor diyorumki acaba klavyenin arkasınamı saklanıyorum.... olmuyor br şeyler yapmak gerekli bu ülke meclistekilerin ülkesi değil açıklamalar hep ulusal hükümet, ulusal takım anlamıyorum benim anlayışımmı kıt ben bu ülkenin TÜRKİYE CUMHURİYETİ takımlarında TÜRK MİLLİ TAKIMI olduüğunu biliyorum yoksa yıllar sonr mı uyandım uyuduğum gaflet uykusunda. Bu gün yşanan hain saldırının arkasından elimden geldiğince tüm açıklamaları dinlemeye çalıştım, birbirinden çok farklı açıklmalar medyanın tututuğu takımlara göre sanmayın maçtan bahsettiğimi AB yanlı, ABD yanlı, kürt yanlı ve hükümet yanlı kanallardan bahsediyorum bazıları içimi acıttı hükümet yanlı yani ümmetci kanallar daki açıklamalar sanki başka alemlerden bahsediyor orda 12 ŞEHİT var ama nların düşüncesi para hükümet içindekilerin çocukları kuzey ırakta para kazanıyorya oraya girersek onların paraları ne olacakmış. Karşımıza çikacaklala savaşırsak AB ye almazlarmış ne yaparmışız bu kadar eziklik nası olur diye düşünmekten kendimi alamadım. Ama verilen şehitler kimin çocukları onların çocukları para kazansın TÜRK evlatları ŞEHİT olsun ne olacak.
   Kanal 7 de bahçeşehir üni. Prof karakaşı açıklaması ise hayret verici ve pranoyakcaydı, acaba AB ye girmememiz için devlet içinden birirlerimi yaıyor bunları diye sorguluyordu. Bir TÜRK bir TÜRK'ü öldürecek inanılmaz, Mehmetçik orda savaşacak burda ne üdüğü belirsiz prof. aydın ahkam kesecek. İçimiz kan ağlarken hükümet yaptığı açklamalarla iyice içimize ateş düşürecek. ırak la antlaşma imzala ama ıraktaki antlaşma farklı. bizdeki antlaşma farklı, teskere çıkart ama içi boş olsun. Bizdeki gaflet uykusu ne zaman bitecek yoksa ümetçilik anlayışıyla bize yaani TÜRK'e yakışmayan anlayışla bizi iyice uyutacaklarmı bunlar ve bunlara benzer düşünceler beni uykusuz bırakıyor. Şehit üzerine şehit veriyoruz birileri dansöz oynatıyor halkımızda bir hareket yok, kürt beni sömürüyot bir hareket yok, her şeyin adının başında olan TÜRK söylenmiyor hiç bir hareket yok ülkemde TÜRK'üm diyince aşağılanıyorsun, Bayrak takınca aşağılanıyorsun ben kimim diyecek ve ayaklanacak TÜRK'ler nerde bağırmak istiyorum her kürtün yanından geçince lanet ediyorum suratına karşı ben TÜRK'ün onlardanmı korkacağım.
   Balkonlara bakıyorum nekadar insan bayrak asmış diye kafamı önüme eğmek zorunda kalmak ne zormuş evime BAYRAK astım soruyorlar neden astın diye bize ne oldu VATAN elden giderken biazıları para için neler yapıyor.
  ARTIK UYANDIRMA ZAMANIDIR. TÜRK, TÜRK GİBİ YAŞAMALI VE ÖLMELİ BU TOPTAKLAR TÜRK'ÜN MALI ÇOCUKLARIMIZA VE TORUNLARIMIZA BU TOPRAKLARI TÜRK TOPTAKLARI OLARAK BIRAKMALIYIZ BAŞIM YUKARDA DOLAŞMALIYIM DOLAŞMALIYIZ...
  ÇARE, ÇARE BİZİZ HER YERDE HAYKIRMALI ANLATMALI
  ÇARE, TESKERESİ GELEN İKİ MEHMETCİĞİN TESKEREYE GİTMEK İSTEMEMESİ SAVAŞMASI  İÇİN İZİN İSTEYENLERDEN OLMAK
  ÇARE, TÜRK OLMAK
  ÇARE, TÜRK OLDUĞUNU HATIRLAMAK, HATIRLAMAYANLARA HATIRLATMAK
 içimden meler geçiyor ama ŞEHİTLERİMİZİN hatırına yazmıyorum
 ÇARE BİZİZ
 TANRI TÜRKÜ KORUSUN

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ve....
Kahramanlar can verir,
Yurdu yaşatmak için...

Yüksekova Dağlıca bölgesinde açılan ateş sonucu şehit olan Mehmetçiklerimizin isimleri:

Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal,

Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal,

Piyade Er Yavuz Öztürk,

Er Lokman Eker,

Piyade Astsubay Mehmet Bozkurt,

Astsubay Çavuş Soner Özübek,

Er Zekeriya Yatı,

Er Abdurrahman Doğan,

Er İrfan Beyaz,

Er Vedat Kutluca,

Er Samet Saraç

Er Mehmet Cücük

NE TEZ GELDİ YİĞİDİM, GENÇ YAŞTA, SANA HAZAN ?
ŞEHİDE SU ISITTI, AKLAŞTI KARA KAZAN..!

Bilirim; ruhlarınız şad, mekanlarınız uçmaktır Bozkurt soylu yiğitlerim.
Tanrıdağı'nda sizleri bekleyen Alp Er Tunga'ya, Oğuz Ata'ya, Yiğit Kür Şad'a, Başbuğ Atatürk'e, Atsız Ata'ya ve elli milyon aziz Türk şehidine Türklüğün selâmını götürün!
Sizi toprağa değil, Büyük Türk Milletinin, ana kucağından daha müşfik, bağrına gömüyoruz!!!

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı TETİKÇİ_35

• Yeni Üye
  • *
allah Türkü korusun ve yüceltsin...  vakit hesap vaktidir artık teröristi dağda deil şehirde arama vaktidir. içimizde elerini kollarını sallayarak geziolar vatan toprağımızda yaşıyolar bu vatanın ekmeğini yiyolar yinede hainlik yapıyolar sularını kesme vakti geldi bıçak kemiğe dayandı artık yeter

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Kinimiz büyük!Şiddetimiz dahada büyük!
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TETİKÇİ_35

• Yeni Üye
  • *
av mevsimi başladı ama artık sıra bizde artık avcı biziz vermeyiz bir karış bile yoprağımızı tarihte bunun örneği çok Türk toprak vermez ama alır

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
nasil olurda Türk sinirlari icinde pes pese saldirilar düzenlenir askerlerimiz sehit edilir? Güneydogu kürd terörist kaynarken burada biz tezkere tartismalari yapiyoruz, tezkere cikiyor peki ne ise yariyor?  AKP ye i.Tayyibe sinir ötesi harekat yapma yetkisi veriyor o ne yapiyor?  her zamanki gibi ic basina karsi DEVE dis basina karsi da KÖLE sesleri cikartiyor.

biraz arastirma yaptim güneydoguda durum icler acisi

Kürdler baskinlarini hep gece yapiyor sebep:
Türk ordusu gece savasmak icin donanima sahip degil, kürdlerin elinde gece görüs dürbünleri, ellerinde 1 km uzaktan nokta atislari yapabilen kanas silahlari, simdi de dürbünlü amerikan silahlari var. Inanmayan "Kan Uykusu" Osman Pamukoglunun  konusmalarini dinlesin, savasmak icin gün isigini bekliyorlar hep.

Türk ordusunun elinde ne var?
Hala G3 silahi, bu silahin ucuyla az agaca carpin ayari kacar önünüzden kürd gecer atarsiniz ama kursun nisan aldiginiz yere gitmez baska yere gider. Bu G3 silahi tozlaninca tutukluk yapar atmaz, uzun yollarda tasimasi agirdir. Bu yüzden Alman ordusu 97 senesinden beri G3 birakip G36 kullanmakta

Türk askerinin egitimi yeterli degil. 3 Aylik egitimi alip kürdlerle dagda tasta doga sartlarini bilmeden savasiyorlar. Kürdler o daglari ellerinin ici gibi bildigi icin hep pusuya düsürüyorlar askerlerimizi. O daglarda SADECE gece görüs silahlari ile donatilmis
kafalarinda bedenlerinde Celikten Koruma olan Özel Tim savasmali.

G3 silahi tamamen devre disi birakilip Türk ordusuna yakisan G11 kullanilmali.  Bu silahin özelligi kursunlarinin cok hizli olmali   rast geldiginde yaralasa bile sok edip öldürmesi yani kursun rast geldiginde kesinlikle öldürüyor.
Baska iyi bir silahta G416

Doguda istihbarat 0
Kürdlerin hainlerinin kürd halkindan büyük koruma ve destegi var, gündüz size merhaba diyen bakan gece size kursun atiyor
Istihbarati olmayan Ordu cok kayip vermesi normal. Önceden haber alinsa kayip vermez.

Ulasim araclari yetersiz hava gücü yetersiz, hala kürdlere karsi havan topu ile savasiliyor.
Diyelimki su dahda su noktata 200 terörist var istihbarati geliyor, Türk askerinin o daga o noktaya ulasincaya kadar  cok zaman geciyor ve oraya giderken istihbarat oradaki hainlere coktan variyor, ve oradaya varildiginda geriye tek tük hain kaliyor yada hic birsey bulunamiyor. bu bilgiler bazen ordunin icinden sizdiriliyor, kimlerden sizdirildigini düsünebilirsiniz

Sayın HanTUG,
Belirttiğiniz konular gerçekten çok yıpratıcı ve askerlerimizi küçük düşürücü lütfen bir şeyleri araştırıp öyle burada yazınızı yazınız. Bilemiyorum belki de yoğun duygularla bu yazıya başladınız ve bilmeden yanlışa saptınız yada en azından ben öyle umuyorum.
Askerlik yaptınız mı bilmiyorum ama sanki bu işi iyi biliyormuş gibi bazı ahkamlarda bulunmuşsunuz.

Türk sınırları içerisinde nasıl peş peşe saldırılar düzenlenir diyorsunuz, bir kere bu hainler, ( tabiki kesin konuşamam) Irak sınırına 4 km yakınlıktan geliyorlar pekala saldırıp oraya geri dönebilirler yani burada durmuyor olabilirler yada civar köylerde sanki ev ahalisi gibi davranıp gene sizinde belirttiğiniz gibi gece silahı alıp askere saldırıp kaçabilirler. Demekki Türk sınırları içerisinde bize saldırma şansları var bu 1.

Türk ordusu gece savaşmak için donanıma sahip değil demişsiniz! Ve devamında askerin imha etmek için (savaşmak demiyorum özellikle ne savaşı? Karşımızda düzenli ordumu var sanki) gündüzü beklediğini söylemişsiniz! Ben o belgeselin tamamını izleyemedim ama onun tamamını içeren kitabı okudum. Serdar AKİNAN'ın KAN UYKUSU kitabından bahsediyorum. Tamam belki pkk nın ilk zamanlarında böyle bir zaaf olmuş olabilir ama özellikle senin de dediğin gibi Osman PAMUKOĞLU göreve geldikten sonra çok şey değişti. O kitapta derki, operasyonlara hava karardıktan sonra başlardık diyor. Siz nerden gördünüz sabah operasyonu anlamadım! Sizin bahsettiğiniz gece görüş dürbünü bizim askerimizde de var. Ama araziyi geniş tabanlı taramak için termal kamera gerekiyor bu da hareketli birlikler için taşınması mümkün olmayacak kadar büyük bir cihazdır bu 2.

Türk askerinin elinde G3 var tamam doğrudur. Ama sanmayınki bunun geliştirmesi düşünülmüyor. Onun yerini alcak silah hazırlıkları var ordunun içinde hiç merak etme. Bunu senden benden çok önce değerli komutanlarımız düşündü bu 3.

Gelelim Türk askerinin eğitimi yeterli değil iddianıza. 3 ay eğitim görüp teröristin kucağına bırakılan kimse yok nerden çıkardınız bunu? Çok gariptirki buna benzer bir açıklamayı tayyip de yapmıştı bir zamanlar... Gene sormadan edemiyorum askerliğinizi yaptınızmı acaba çünkü bir kere o bölgeye giden asker (genelde bir çok yerde böyledir) bir süre orada da eğitim görür ve kimse tek başına operasyona çıkmaz! Yanınızda tim komutanı ve eski yani üst devre askerler vardır! Bu 4.

Ulaşım ve hava gücü yetersizmiş! Bir kere hava ulaşımı için arazinin iniş kalkışa müsait olması gerekir ve ayrıca gece hava ulaşımı neredeyse imkansızdır. Çünkü helikopterlerin gece görüşü diye bir şey yoktur! Bulunduğunuz bölge güvenli değilse helikopter orada ancak açık hedef olur başka bir şey olmaz! Karadan araçla ulaşım ise daha da tehlikelidir. Toplu hedef olma durumuna düşersiniz! Bu 5.

Havan topundan bahsetmişsiniz. Bir kere hareket tarzına göre hangi saldırı imkanı varsa o kullanılır. Timler yanında havanı götürecek diye bir şey olabilir mi? Yerleşik olanlar ise ( karakol, tabur, bölük...) duruma ve kullanılış maksadına göre silahlara sahiptir. Bu da 6.

Şimdi bu bahsettiklerim ışığında yeni bir değerlendirmeye davet ediyorum sizi! Ve olayın sıcaklığının vermiş olduğu bir yanlışlık yaptığınızı düşünüyorum yada en azından öyle var sayıyorum! Çünkü kimse TSK'yı küçümseme ve rencide etme hakkına sahip değildir! Hele bu otağda hiç değildir! Önce araştıralım, sorup öğrenelim ondan sonra bildiklerimizi paylaşalım lütfen.

Tüm kandaşlarıma saygılar...

Şehidlerimizin ruhu şadolsun!
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
ÇEPNİ_TÜRKÜ andam gerekeni söylemiş,bir kaç kelimede olsa bende yazmak isterim, TSK lerinin elindeki her silah modern ve günümüz şartlarına uygundur.90 larda niye bitme noktasına gelmişti,? çünkü kürt itlerinin terör örgütüne bir şekilde desteği kesilmişti.Hatırlarsak avrupa başımıza insan hakları savunucusu kesilmişti.Adam gibi bir hükümet olsa bu belayı en kısa sürede defederiz biz.

Çevrimdışı turagay

• Türkçü-Turancı
  • **
İşte tarladan, ormandan, yelden büyümüşüz,
Ovalarla, denizlerle, dağlarla bir.
Tutmuş ellerimiz, yürümüş ayaklarımız,
Güneyden kuzeye, doğudan batıya

Türk olmak yayılmak demektir...
İçine; çiçeklerin, yıldızların, ulusların içine gir.
Geceden gündüze, eskiden yeniye, yürü sen, yürü sen.
Türk olmak gelişmek demektir...

Yok hele, oğul kız, yok hele
Yüreğimizde karanlık alnımızda kir
Bize yönelen isterse yeryüzü olsun, isterse gökyüzü
Türk olmak karşı koyma demektir...

Çevrimdışı tanri dagli

• Türkçü-Turancı
  • **
32 les yetmez daha fazlasini bekliyoruz bozkurtlar