Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?  (Okunma sayısı 130559 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lonewolfcypriot

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Yanıtla #260 : 25 Eylül 2018, 01:03:04 »

Benim atalarim Bergama'dan Kibris'a geldi.

mamihan

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #261 : 25 Eylül 2018, 02:19:21 »

merhaba kandaslar ben samsun alaçam aşağıısırganlı koyundenim aslen secerelere baktim 250 senedir koyden cikmamisiz ve arsiv daire baskanligindan gelen mesaja gore imamhızıroğullarindaniz secerelerdekine gore imamhıdır ogullarindan sorum su biz hangi boydaniz hangi asiret bulamiyorum bi turluyardim edermisiniz

AyşeFiliz

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #262 : 21 Kasım 2018, 21:04:39 »

Merhaba, bu foruma yeni üye oldum, son zamanlarda kökenlerimi öğrenmeye büyük bir ilgi duymaya başladım, her zaman en azından baba tarafından Oğuz kökenli olduğumu düşünüyordum, babamın ailesi 1800 lerden beri Adana Kadirli de yasıyor ve köylerinin adı Sıtır..son derece aydın bir köy hepsi eğitimli insanlar tüm kuzenlerimin adı Oğuz, Cengiz, Kutbek, Özbek gibi Öztürkçe isimler ve fiziksel özellikleri de Oğuzları andırıyor, genelde acık tenli ve sarışınlar..

Anne tarafından ise bir kol Balıkesir Balya, diğer kol Kastamonu Araç, bu iki bölgede de Avşar boylarının olduğunu biliyorum, ailenin o kolu da genelde Oğuzların fiziksel özelliklerini taşıyor..

İçsel olarak herzaman bilsemde bu bilgilere ulaşmak ve yüce Türk soyunun bir mensubu olduğumu bilmek beni çok duygulandırdı..

Ayrıca Türk boylarına, Türk kültürüne ve kimliğine karşı tarih boyunca yapılan ve hala yapılmakta olan saldırılara karşı özellikle yaşadığımız son zamanlarda daha da fazla bilinçli bir şekilde kökenlerimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum, sevgiler..

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİR

Önemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.041 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu