Gönderen Konu: Türkiye'de ki Çerkezler  (Okunma sayısı 190555 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Türkiye'de ki Çerkezler
« Yanıtla #180 : 19 Nisan 2013 »
http://www.youtube.com/watch?v=sDWIFfOQKPs

6.40 da babaannem arnavutca konsutugunda tepki görüyordu diyor.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #181 : 20 Nisan 2013 »
Sayin Giray han bir düzeltme yapayim Pelin Batu arnavut kökenli dir . Tarihin arka odasinda  benim atalarim arnavutluk tan anadolu ya geldigin de ikinci sinif insan olarak algilandi baski gördü diye sacmalayinca, Murat Bardakci bunun bu söylediklerine bir güzel cevap vermis Pelin Batu bu olaydan sonra bir  daha Tarihin arka odasi programina cikmamistir.
Ben farklı duymuştum. Benim bildiğim ise Pelin Batu'nun Çerkeslerin anadilde eğitim konusunu açtığında Murat Bardakçı Çerkeslerin bu hakkı Rusya'dan istemesini söylediğinde sinirlenip kalkıp gitmiştir.
Ama sizin dediğiniz doğru imiş, şimdi araştırdım, lafı aslında Murat Bardakçı'nın bu konu üzerindeki bir yazısı ile ilgili imiş. Uyardığınız için sağolun kandaşım.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #182 : 20 Nisan 2013 »
http://www.youtube.com/watch?v=sDWIFfOQKPs

6.40 da babaannem arnavutca konsutugun da tepki görüyordu diyor.
Tekrardan sağol kandaşım.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #183 : 20 Nisan 2013 »
Sende sagol Giray-Han sayende Otag canlilik geldi )

Çevrimdışı bögürgeç

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #184 : 21 Nisan 2013 »
bu arada çerkezlerin kendi aralarında evlenmek, Türklere mümkün olduğunca kız vermemek gibi bir adetleri var. (fakir Türk'e kız vermezler.)  biz temiz kalpli, iyi yürekli Türk evlatları ise onları daima kardeşimiz görüp, kendimizden bilmek gibi bir büyük yanılgıya düşüyoruz ki bu çok büyük bir hata. katiyyen bunlara dillerini öğrenme fırsatı vermemeli, kafkasflara dair herşeylerini tamamiyle unutmalılar... köylerde dedelerimizin atlarını çalıp ''bu at bana çok yakıştı o halde benimdir'' diyebilecek kadar virüs zihniyetli ve ilkel ! yetmezmiş gibi sana bana medeniyet dersi verecek kadar küstah ! buda yetmezmiş gibi : ''buraya geldiğimizde Türkçeyi bilmiyorduk şimdi ise kendi anadilimizi bilmiyoruz'' diyecek kadar nankör ... bu at hırsızlarına çok dikkat etmeli.sakın kız vermeyin bunlara. kız almayın demeye gerek yok çünkü fakir Türk'e zaten kız vermez bunlar. fakat padişah gibi varlıklı ve zengin biriysen cariyen dahi olurlar orası ayrı ve utanmadan birde bununla övünürler orasıda ayrı ... :prbay

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #185 : 21 Nisan 2013 »
bu arada çerkezlerin kendi aralarında evlenmek, Türklere mümkün olduğunca kız vermemek gibi bir adetleri var. (fakir Türk'e kız vermezler.)  biz temiz kalpli, iyi yürekli Türk evlatları ise onları daima kardeşimiz görüp, kendimizden bilmek gibi bir büyük yanılgıya düşüyoruz ki bu çok büyük bir hata. katiyyen bunlara dillerini öğrenme fırsatı vermemeli, kafkasflara dair herşeylerini tamamiyle unutmalılar... köylerde dedelerimizin atlarını çalıp ''bu at bana çok yakıştı o halde benimdir'' diyebilecek kadar virüs zihniyetli ve ilkel ! yetmezmiş gibi sana bana medeniyet dersi verecek kadar küstah ! buda yetmezmiş gibi : ''buraya geldiğimizde Türkçeyi bilmiyorduk şimdi ise kendi anadilimizi bilmiyoruz'' diyecek kadar nankör ... bu at hırsızlarına çok dikkat etmeli.sakın kız vermeyin bunlara. kız almayın demeye gerek yok çünkü fakir Türk'e zaten kız vermez bunlar. fakat padişah gibi varlıklı ve zengin biriysen cariyen dahi olurlar orası ayrı ve utanmadan birde bununla övünürler orasıda ayrı ... :prbay
Bir de şu olay vardır ki, kız verdikleri Türklerden doğan torunlarını da güçlü bir çerkeslik bilinci aşılarlar...Kanımıza ve ırkımıza da bir virüs gibi işlemektedirler. Kız alıp vermeyi bırakın, evinize bile almayın bunları.

Çevrimdışı fremd27

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #186 : 14 Eylül 2013 »
cerkes picleri Turkiyede en buyuk hain gruplardan biridir ergenekon davasini yuruten polislerin cogu kurt cerkez ve Karadenizin donme kopeklerinden olusur operasyonun adini ergenekon koymuslardir Turklerin burnunu surtmek istediklerini gostermislerdir bu picler

Çevrimdışı bögürgeç

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #187 : 28 Eylül 2013 »
zaten ülkemizde polis teşkilatı çerkezler tarafından istila edilmiş durumda. çevremdeki polislerin birçoğu çerkez. işin kötüsü amirleride çerkez ...

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #188 : 29 Eylül 2013 »
cerkes picleri Turkiyede en buyuk hain gruplardan biridir ergenekon davasini yuruten polislerin cogu kurt cerkez ve Karadenizin donme kopeklerinden olusur operasyonun adini ergenekon koymuslardir Turklerin burnunu surtmek istediklerini gostermislerdir bu picler

Türkçe yazım kuralarına dikkat edelim. Türk'ün! T' si herzaman büyük harfle yazılır.

https://www.hunturk.net/forum/yazim-kurallari-ve-turkce-hakkinda-mutlaka-okuyun-3606.html

Sayın Bögürgeç: Akıcı ve güzel iletiniz için teşekkür ederiz.

Çevrimdışı Kazlat

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #189 : 08 Kasım 2014 »
Bu yazdıklarınız hiç hoşuma gitmedi ama aslan yattığı yerden belli olur derler
Çerkesler olmasaydı ermeniler bütün Türkleri öldürecekti ermenileri çerkeslere kırdırdınız
Sarıkamış ta Türk diye sahiplendiğiniz Enver paşanın eli silah tutan bütün çerkesleri zorla orduya alıp Rusya nın altında kalan akrabaları ile savaştırıp donarak ölüme gönderdiğiniz bir gerçektir
Osmanlı çerkesleri ellerinde çiçeklerle karşılamadı kötü şartlardan birsürü çerkes öldü geri kalanı Kafkasya'ya geri dönmek isteyince çerkesleri geri göndermedi Osmanlı yasak getirdi
Doğrumu doğru hepsini orduya aldı hepimiz kardeşiz dendi sonra Türkiye kuruldu ve çerkesce yasaklandı
Çerkes Ethem suçu olmamasına rağmen çerkes olduğu için sonu acı oldu
Şimdi de çerkeslere sövüyorsunuz nasıl insanlarsınız siz çerkeslere söveceğinize burada klavye adamlığı yapacağınıza Doğu Türkistan a yardım edin sözde turancısınız madem😄
Kedi ulaşamadığı ciğere pis der. Saygılar