Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI  (Okunma sayısı 6563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nihâl Atsız

 • Ziyaretçi
TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« : 02 Mart 2007, 15:49:10 »

TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI

İSTANBUL-KAYSERİ-DÜZCE-ANKARA

Kadirî Muhammedîye

Kadiri tarikatı kökenli Muhammediye kolu İstanbul, Ankara, Kayseri ve Düzce'de güçlü. Lideri Şeyh Seyyid lakabını kullanan Muhammed Ustaoğlu. 1987'de imamlıktan emekliye ayrılan Ustaoğlu, İstanbul'da yaşıyor. Kendisinden sonra yerine geçmesine kesin gözüyle bakılan oğlu Muhittin Ustaoğlu da Diyanet İşleri'nde görevli, Düzce'de imamlık yapıyor. Cemaatin Kayseri vekili Muammer E. Almanya vekili Şükrü Oral. Muhammediye, tarikat şeceresini Kadiri tarikatının kurucusu Abdülkadir Geylani’ye dayandırmakla birlikte kendisini Nakşibendî ve Mevlevi geleneğinin parçası kabul ediyor. Zikir törenlerinde zaman zaman yaklaşık bin kişiyi buluşturmayı başarıyor.

KÜTAHYA

Halveti tarikatının Şabaniye Kolu

Şeyhlik postunda Mehmet Dumlu oturuyor. Türkiye'nin en aktif Halveti tarikatı olarak biliniyor. Düzenli yaptıkları zikir törenlerine kadın ve erkeğin bir arada katılmasıyla tanınıyorlar. Kütahya merkezli cemaatin zikir törenlerine İstanbul'un yanı sıra, Bursa, Uşak, Eskişehir, Ankara ve Afyon'dan da geniş katılımlar oluyor.

ANKARA-VAN-Ş.URFA-İSTANBUL

Hizb-ut Tahrir

Grup kendisini "ideolojisi İslâm olan parti" olarak tanımlıyor. Adlarını Hizb-ut Tahrir Türkiye sözcüsü Yılmaz Çelik'in İstanbul Fatih Camii'ndeki basın açıklamasıyla duyurdular. Ankara ve İstanbul'un yanı sıra Şanlıurfa ve Van'da da güçlü oldukları biliniyor. Örgüt çalışmalarını Ankara merkezli Köklü Değişim adlı dergi çevresinde sürdürüyor.

ANKARA- ANTALYA

Galibiler

Kadiri-Rufai tarikat geleneğinden gelen cemaatler arasında tarikatlığını ilan eden tek kol. Şeyhleri Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu. Zikirde şiş çekmeleriyle tanınıyorlar. Her perşembe akşamı Ankara'nın Hüseyingazi semtindeki Tevhid Camii'nde yaptıkları zikre yaklaşık 3 bin kişi katılıyor. Müritlerin çoğu çevredeki sitelerin esnafı. Şeyh Kuşçuoğlu kendisini şöyle tanımlıyor: "Mezhep olarak Hanefi; meşrep olarak Alevi; yol olarak Kadiri-Rufai Galibiyiz." Faaliyetlerini, şeyhin adını taşıyan eğitim vakfı kanalıyla sürdürüyor. Cemaat Antalya’da da faaliyette.

ERZURUM

Nurcu Kırkıncı Hoca Grubu

Said Nursi’nin ölümünden bu yana Nurcular 10"dan fazla gruba bölündü. En etkin grup Fethullah Gülen cemaati. Ancak, Nurcular içinde bir isim var ki, Said Nursi'nin ölümünden bu yana "talebeler" içindeki saygın önder konumunu hiç kaybetmiyor. Bu isim, Nurcular arasında Kırkıncı Hoca olarak tanınan Mehmet Kırkıncı. Said-i Nursi'nin, "evlerinizi medrese yapın" çağrısına uyup Erzurum Karanlık Kümbet Medresesi'ni kuran Kırkıncı, yaşamını burada sürdürüyor. 12 Eylül darbesinden iki yıl sonra MGK Başkanı Genelkurmay Başkanı Kenan Evren'e mektup yazan Kırkıncı Hoca, "Dini güçlendirmek, milleti güçlendirmektir" demiş, ima yoluyla da olsa anayasa referandumunda cemaat desteğine karşılık, cemaate destek arzusunu dile getirmişti. Bu tavrı nedeniyle Nurcular arasında eleştirilse de, müritleri ve Gülen’i Nurcu yapan hocası olduğu için, Gülen Cemaati taraftarları arasında özel bir otoriteye sahip.

TRABZON

İcmalciler

Kadiri Tarikatı"nın İcmal Kolu'nun lideri Haydar Baş son dönemde çalışmalarını Bağımsız Türkiye Partisi adıyla sürdürüyor. Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerden büyük bir yenilgiyle çıktı. Ulusal televizyon ve günlük bir gazetenin sahibi Haydar Baş'ın Türkiye'nin en zengin cemaat liderleri arasında olduğu iddia ediliyor. Daha çok milliyetçi çevrelere göz kırpan Haydar Baş ve ekibi bu anlamda cemaatine ve parti tabanına Türk Silahlı Kuvvetleri yanlılığı mesajları veriyor. Trabzon ve çevresinde güçlü. Baş'ın ismi Trabzon'daki rahip cinayeti sonrasındaki tartışmalarda geçmişti.

İSTANBUL-BURSA

Cerrahiler

Halveti tarikatına dayanıyor. Dergâhları, İstanbul'da Fatih-Karagümrük’teki Kethüda Canfeda Hatun Camii bitişiğinde. Zikirlerinde, müzik ve ibadet dışında hiçbir şey konuşulmuyor. Müritleri arasında çok sayıda tanımış ses sanatçısı bulunuyor. Tarikatın Tophane'deki Kadiriler yokuşundaki Kadirhanesinde düzenlenen zikir törenleri neredeyse turistikleşmiş durumda. Kadirhanenin şeyhi Ahmet Misbah Erkmenkul. Celvetiye tarikatına bağlı İsmail Hakkı Bursevi tarafından kurulan Hakkıye kolunun müritleri ise en çok Bursa'da yaşıyor. Kurucularının adını taşıyan bir vakıfları var.

İSTANBUL-ANKARA-ÇORUM-BOLU

Uşşakiler

Halveti tarikatı'nın bir kolu Uşşakiye. Merkezi İstanbul Kasımpaşa. Kurucusu Pir Hüsameddin’in türbesi de bu semtteki aynı isimli camide. Tarikatı kamuoyuyla tanıştıran isim İbrahim İpek. Uzun yıllar sessiz faaliyet gösteren tarikat onunla birlikte ün kazandı, İpek Yolu adlı yeni bir cemaat oluştu. İpek’in 2000 yılında ölümünün ardından posta 44 yaşındaki eski milli güreşçi Fatih Nurullah oturdu. Nurullah tarikat nüfusunu artırmak için herkese açık kutlamalar, piknikler düzenliyor; zikirleri tarikat üyesi olmayanlara da açıyor. Tarikatın Kasımpaşa'daki merkezi her sene Bolu’da ve Çorum'da düzenlediği "Devran" adlı zikir törenleriyle tanınıyor. Bolu"daki son devrana 2 bin kişi katılmıştı.

ADIYAMAN-ANKARA-AFYON-SAKARYA-İSTANBUL

Menzilciler

Nakşibendî Tarikatı’nın Menzil Kolu adını Adıyaman'ın Menzil köyünden alıyor. Cemaatin en ünlü ismi, uğradığı zehirli iğne saldırısından bir süre sonra hayatını kaybeden Raşit Erol. Şeyh postunda şimdi kardeşi Abdulbaki Erol oturuyor. Şeyh adaylarından Fevzettin Erol ise şimdilik cemaatin Ankara ve Afyon örgütlenmesini yönetiyor. Menzilcilerin Ankara çevresi "Semerkant Grubu" olarak da adlandırılıyor. Fevzettin Erol, yılın bir bölümünü de Afyon’daki merkezde geçiriyor. Cemaat ekonomik gücünü özellikle kendilerine derviş adını veren müritlerin kurduğu şirketlerin belediyelerden aldığı ihalelerle arttırıyor. Raşit Erol’un "imanı kurtarmanın ve pekiştirmenin kâfi olduğu bir devir yaşıyoruz" anlayışıyla hareket eden cemaatin Adıyaman Menzil ve Ankara merkezleri özellikle alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen kişilerin ilgi odağı olduğu söyleniyor.

SİİRT- ANKARA- İSTANBUL- ELAZIĞ

Tillocular

Kurucuları Sultan Memduh'un türbesinin bulunduğu Siirt'in Tillo beldesi manevi merkezleri. Süryanice "Yüksek Ruh" anlamına gelen Tillo geleneği Kadiri Tarikatı’nın en güçlü kollarından. Siyasete uzak durmaları nedeniyle İcmalcilerden, Kadiri-Rufai geleneğinde faaliyet sürdürmesi nedeniyle de Galibilerden ayrılıyor.

HATAY-GAZİANTEP-ŞANLIURFA-KİLİS-MARDİN-BATMAN

Hazneviler

k..tler arasında en güçlü Nakşibendî cemaatlerinden biri. Merkezi Suriye’de. Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Batman‘da örgütlüler. Cemaatin şeyhi Muhammed Haznevi yılda en az bir kez Türkiye’ye gelip, zikir törenlerini yönetirdi. Geçen yıl öldüğünde, binlerce Türk müridinin cenaze töreni için Suriye’ye geçmek istemesi haber bültenlerine konu olmuştu. Şeyhliği Muhammed Haznevi’nin oğlu Muhammed Muta Haznevi üstlendi.

SAKARYA-DÜZCE-BURSA

Hakikatçiler

Hemen hemen tüm cemaatlere karşı yürüttüğü mücadeyle tanınan Hakikatçilar’in şeyhi Ömer Öngüt. Adapazarı'nda yaşıyan Öngüt, Cemalettin Kaplan, Fethullah Gülen, Necmettin Erbakan, Süleymancılar, İsmailağa Cemaati ve Diyanet’e yönelik ağır eleştiri içeren kitaplarıyla tanınıyor. Sakarya başta olmak üzere Düzce, Bursa ve Ankara'da önemli sayıda müride sahip. Tarikat, şeyhe mutlak itaat ilkesiyle yaşıyor.

KAYSERİ

Nakşibendi Yahyalı Cemaati

Kayseri’de Gülen Cemaati’yle birlikte en güçlü dini grup. Nakşibendî tarikatının Anadolu’daki en önemli kolları arasında. Yahyalı Hacı Hasan Efendi’den alıyor adını. Şimdi şeyh postunda oturan kişi Ramazan Dinç. Cemaat, Kayseri’deki sanayi gelişimine paralel olarak hızla büyüdü. Müritleri arasında Kayseri'nin önde gelen işadamları bulunuyor.

İSTANBUL

Işıkçılar

Seyit Abdülhalim Arvasi’ye bağlı Hüseyin Hilmi Işık’ın kurduğu cemaat günümüzde İhlas Holding şemsiyesi altında büyüdü. Cemaatin lideri Enver Ören’in rahatsızlığı ve İhlas Finans’a el konulması cemaatin güç kaybetmesine neden oldu.

TÜRKİYE’NİN EN TEHLİKELİ VE EN YAYGIN İKİ CEMAATİ

Gülen Cemaati ve Nurcular

Türkiye'nin tarikat ve cemaat haritasında Nurcular ağırlıklı yer işgal ediyor. Tarikatın en ünlü ismi Fethullah Gülen'in etkinlik alanı Türkiye"nin tüm illerini kuşatıp, tarikat okulları kanalıyla Afrika'dan Uzakdoğu'ya uzanıyor. 1941 doğumlu Gülen, 1970’lerden itibaren Nur hareketi içinde gözyaşı eşliğindeki vaazlarıyla kendi yolunu çizdi. Akyazılılar ve Türkiye Öğretmen Vakfı gibi kuruluşlarla başlayan örgütlenmesi bugün büyük bir ekonomik ve siyasi güce dönüşmüş durumda. Cemaatin medyadan eğitime, finansa, sağlık sektörüne kadar pek çok alanda yatırımı bulunuyor. Birçok yerli ve yabancı siyaset teorisyenine göre Güle ve cemaati Türkiye'nin gizli yönetici kadrosundan. Gülen uzun süredir ABD’de yaşaması, olası vefatı sonrasında bu büyük ekonomik gücün nasıl paylaşılacağı belli değil. Nur cemaatinin içinde adı sık geçen diğer gruplar şunlar: Liderliğini Mehmet Kutlular’ın yaptığı Yeni Asyacılar (İstanbul), liderleri İzzet Yıldırım, Hizbullah tarafından kaçırılıp öldürülen Med-Zehra Vakfı çevresi (Doğu-Güneydoğu Anadolu), Müslim Gündüz liderliğindeki Aczmendiler (Elazığ-İstanbul), Yeni Nesilciler, Yazıcılar

Süleymancılar

Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan, soyunu Nakşibendî Şeyhi Selahaddin İbn-i Seracettin’e dayandırıyor. Zamanla bağımsız bir yol izledi. Kurduğu Kuran kurslarından yetişen öğrenciler, hocalarının mehdiliğine iman edip, Süleymancılar cemaatini oluşturdu. Ege ve Akdeniz bölgelerinde güçlenen Süleymancılar zamanla tüm yurda yayıldı. Faaliyetlerini "kurs ve okul talebelerine Yardım Dernekleri" adı altında yürütüyor. Hakikatçilar’ın şeyhi Ömer Öngüt, Süleymancılar’ı "dinleri Süleymancılık, imanları para, huyları gasp, meslekleri de dilencilik olan bir cemaat" olarak adlandırıyor. Türkiye’nin her ilinde en az bir Kuran kursuna sahip cemaatin, kurs ve öğrenci yurtlarının toplam sayısının 1500’ü bulduğu söyleniyor. Tunahan’ın ölümünün ardından cemaat liderliğine Kemal Kaçar geçti. Onun vefatı sonrasında ise cemaat her ne kadar reddedilse de iki kardeş Ahmet Denizolgun ile Beyazıt Denizolgun arasında bölündü. Bu tarikatın gün geçtikçe güç kaybettiği iddia ediliyor.

İSTANBUL-ANKARA

İskender paşa Cemaati

Geçmişi 1800’lü yıllara, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi’ne uzanıyor. Uzun süre, Gümüşhanevi tekkesi cemaate ismini verdi. Mehmet Zahit Kotku şeyhlik postuna oturduktan sonra, görev yaptığı İskender paşa Camii tarikata ismini verdi. Kotku’nun ölümünden sonra liderliğe geçen damadı Prof. Esad Coşan da 2001 Şubat’ında Avustralya"da trafik kazasında öldü. Post oğlu Nurettin Coşan’a kaldı. Esat Coşan, tarikatı kurduğu vakıflar sayesinde büyüttü. Bunların en etkini Hak yol Vakfı. Koşan, İlim Kültür ve Sanat Vakfı ile Sağlık Vakfı’nı da kurarak örgütlenmeyi genişletti. "Hanım Dernekleri"yle kadın örgütlenmesine yöneldi. Şu andaki lider Nurettin Coşan, dini eğitiminin yanı sıra New York’ta işletme öğrenimi gördü. Babasının isteğiyle 1996’da aile şirketi Server Holding’in yöneticiliğini üstlendi. Ticari faaliyetleri ve seyahatleri nedeniyle liderlik görevini yerine getiremediğini iddia eden bir grubun muhalefet başlattığı ve tarikattan koptuğu söyleniyor. Siyasetin birçok önemli ismi cemaatle gönül birliği içinde; eski cumhurbaşkanı k..t Turgut Özal, Gürcü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Korkut Özal, Maliye bakanı Kemal Unakıtan, bir dönem için dahi olsa Necmettin Erbakan. İskender paşa Tarikatı’nın bir de siyasi partisi var: "Sağduyu Partisi. " Recep Tayyip Erdoğan’ın, 3 Kasım 2002 Seçimleri sonrasındaki ilk cuma namazını Ankara’nın Dikmen semtindeki Mehmet Zait Kotku Camii’nde kılması bu gönül bağının sembolik işareti olarak değerlendiriliyor.

İZMİR-MANİSA-AYDIN

Melamiler

Melami Tarikatı’nın kamuoyu önüne çıkan en önemli ismi Ahmet Arslan. Emekli astsubay Arslan, Şeyh Hasan Özlem’in 1996'da ölümünün ardından posta oturdu. 66 yaşındaki Arslan, Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşıyor. Cemaatin Aydın, Adana, Uşak ve İzmir’de mürit grupları bulunuyor. Tarikatın diğer önemli ismi Davut Yılmaz. 73 yaşında, İzmir’de yaşıyor ve küçük bir cemaati kontrol ediyor. İstanbul’da da takipçileri var. "İbadet gizli, gösterişsiz olmalı" yaklaşımını savunan Melamiler genellikle ev toplantılarında bir araya geliyor.

İSTANBUL-KONYA-ANKARA

Erenköy Cemaati

Kökleri Kelami Dergâhı’na ve şeyhi Erbilli Mehmet Esat’a dayanıyor. Mehmet Esat, Başbuğ tarafından tekkeler kapatılınca Erbil’deki arazilerini satıp, İstanbul'a yerleşti. Erenköy’de bir köşk aldı, cemaatin temellerini attı. Menemen Ayaklanması’na karıştığı iddiasıyla gözaltındayken rahatsızlanıp hayatını kaybetti. Erenköy Cemaati, Mehmet Esat’ın halifesi Mahmud Sami Ramazanoğlu’nca kuruldu. Nakşibendî geleneği içinde, esnaf ve işadamlarının kolu olarak biliniyor. Ramazanoğlu’nun ardından cemaatin dini sorumluluğunu Musa Topbaş üstlendi. Onun ölümüyle üç isim ön plana çıktı: Yeni Şafak"'n eski başyazarı Ahmet Taşgetiren, Eymen Topbaş ve Konya’da yaşayan Tahir Büyükkörükçü. Şeyh postuna Büyükkörükçü’nün oturduğu ileri sürülüyor. Konya’da Erenköy Mahallesi’nde yaşayan Büyükkörükçü bir dönem Milli Selamet Partisi milletvekilliği de yapmıştı. Erenköy Cemaati'nin Ankara örgütlenmesini ise Muradiye Vakfı yürütüyor.

İSTANBUL

İsmail ağa Cemaati

Kurucusu Ebû İshak İsmail Efendi, 1723'te Fatih’te adını taşıyan camiyi inşa ettirdi. Ölümünden sonra cemaati tarikat yoluna girdi. Şeyh Batumlu Ali Haydar Efendi, 1960’da ölene kadar liderliği yürüttü. Görevi İsmail Ağa Camii imamı Mahmut Ustaosmanoğlu devraldı. Cemaat İstanbul’un merkezi Fatih’te, Türkiye’nin en dikkat çeken İslami gettosunu oluşturdu. Sarık, şalvar ve cübbeli giyimleriyle diğer Nakşibendî gruplarından ayrılıyorlar. İsmail ağa Cemaati, Ustaosmanoğlu’nun kökeni nedeniyle İslamî gruplar içinde "Oflular" olarak da tanınıyor. Cemaatin önde gelen bazı isimlerinin Salih Mirzabeyoğlu liderliğindeki İBDA-C ile birlikte hareket etmesi, grubun radikalleşme potansiyelinin bir kanıtı gösteriliyor. Son dönemde yaşanan esrarengiz cinayet ile dikkatleri üzerlerine çektiler. Olayın hukukî soruşturmasının kaplumbağa hızı ile devam etmesi Recep Tayip Erdoğan’ın bu tarikatla bağlantıları olduğu iddialarına neden oldu. Ayrıca bu cemaat keskin ve aleni laisizm karşıtlığı ile tanınıyor.
Kayıtlı

Kök-Börü

 • Ziyaretçi
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2007, 16:50:50 »

VAY VAY VAY..LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNDEKİ CÜMLE ŞERİAT SEVDALILARI!!

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLELEBET LAİK KALACAKTIR...

HEPİMİZ BİRER KUBİLAYIZ..BU BÖYLE BİLİNE !
Kayıtlı

Deli Dumrul

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 13
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2007, 17:38:11 »

Bu kadar cok tarikatlar  bu kadar büyük bir etkinlikle faaliyetlerine devam ediyorlarsa, bundan Atatürk`ten sonra ki tüm hükümetler sorumludur.Biraz daha fazla oy alabilme ugruna,Laik gecenenler, Atatürk`cü gecinenler , dinliler , dinsizler tüm siyasetciler ,bu Atatürk ve Türk düsmani tarikatlara taviz vermislerdir.
Lanet olsun hepsine!
Kayıtlı

MeRTiGiN

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2007, 17:38:23 »

Etek öpen bir başbakan olursa bunların olmasıda normal...
Kayıtlı
Yüksekova`ya Tepeden bakıldığında heryeri görürsünüz.Oradan sayabildiğim evlerden 86 tane namlunun bize ateş açtığıydı,oda sayabildiğim``! Em.Tüm.Gen OSMAN PAMUKOĞLU

Kurt-Kanı

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 325
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2007, 13:35:45 »

Tarikat ve cemaatler dışa dönük yüzlerinde insanların dünya ve ahiret mutluluğunu temin etmeyi söyleyerek ağlarına düşürdükleri insanları ,asıl amaçları olan Türk aydınlanmasına ,Atatürk'e ve laikliğe karşı hazırladıkları kahpe oyunların piyonları yapmaktalar...
Türkiyede cemaat ve tarikatlerin karanlık mahfillerde yürüttükleri eylemler Türklükten intikam almak amacını taşımakta ve her fırsatta da Türk Aydınlanmasına olan kin ve nefretlerini kusmaktadırlar...
Ne yazık ki tarikat ve terör birbirini besleyen kaynaklar olmasına rağmen yapılarında ki gizem ve heyecan tatmini gibi insanı cezbeden olguları nedeniyle de çokça rağbet görmektedir...
Cemaat ve tarikatler ;sömürünün ,maddi ve manevi istismarın ,seksüel ensest ilişkilerin ,düşünce bulunaklığının ,kişilik bozukluğunun ve terörün merkez üsleridir.
Cemmat ve tarikatler ;tertemiz dini inanç sistemlerinin katmerli mankibelerle örtüldüğü dini feodalizmin somut kurumlarıdır.
Birbirlerine asla tahammül edememelerine ,sürekli nüfuz çekişmesine dayalı düşmanlıklar yapmalarına rağmen Türk Aydınlanmasına ,Atatürk Cumhuriyetine ve Laikliğe karşı duruş söz konusu olduğunda ,bütün husumetlerini bir yana bırakıp ,ortak düşmanlık saflarını oluşturabilmektedirler.
Türklüğün içten kuşatılması ,bu köhne zihniyetlerin ,karanlık mahfillerince yürütülmektedir...
TTK.
Kayıtlı

Kurt-Kanı

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 325
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2007, 13:41:25 »

Etek öpen bir başbakan olursa bunların olmasıda normal...
Kadayıfçı Hoca başbakan iken bunlara başbakanlık konutunda ziyafetler de vermişti..
Üç-beş oy uğruna siyasiler el etek öpüp ,önlerinde elpençe divan durarak bu din baronlarının gurularını sivriltmekte ve masum insanların bu tuzaklara daha kolay düşmelerine referans vermektedirler..
Yani balık baştan kokuyor...
TTK.
Kayıtlı

bayındır

 • İLTERİŞ
 • Türkçü-Turancı
 • ***
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 100
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2007, 15:46:23 »

SAYDIĞINIZ HER CEMAAT VE TARİKATIN HÜKÜMETTEKİ MİLLETVEKİLİ SAYILARI MECLİSİN YARISINDAN FAZLA.TTK
Kayıtlı
...Turán.....Turaniákat.......Attilá...

bayındır

 • İLTERİŞ
 • Türkçü-Turancı
 • ***
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 100
Ynt: TÜRKİYE’NİN TARİKAT VE CEMAAT HARİTASI
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2007, 15:52:34 »

ÖZELLİKLE IŞIKÇILAR BELEDİYE BAŞKANLARI VE MİLLETVEKİLLERİ NOKTASINDA ÇOK SAYIDA ADAMA SAHİP.TTK.

Kayıtlı
...Turán.....Turaniákat.......Attilá...
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.112 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu