Gönderen Konu: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?  (Okunma sayısı 256064 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hayrettin duyan

• Yeni Üye
  • *
Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Yanıtla #190 : 31 Mayıs 2016 »
sayın yönetici ben çorum sungurlu akçakoyunlu köyündenim. köyün ahalisi oldukça farklı boylara mensup son 50 yılda başka köylerden gelen aileler çok fazla olmuş. bizim tam geliş tarihimiz 150 180 sene arasında avşar olma ihtimalimiz çok yüksek fakat köyün adı bayındır boyunda gelmekte bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Çevrimdışı Abuzer Sofuoğlu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #191 : 01 Haziran 2016 »
Sofuoğlu/Sofu/Sofular/Sofulu/Sofukerimli/Mahmudoğlu aynı aile, AVŞAR boyunun bir ailesi, Türkiye'de 1 milyona yakın bir nüfus var, Sofuoğlu derneklerimiz var, bilgilere internetten ulaşabilirsiniz Sofuoğullarının %80'i soyadı kanunundan sonra farklı soyadlar almışlardır, http://sofuoglu.org/ https://www.facebook.com/sofuogludernegi/ buradan takip edebilirsin veya yazarsan yardımcı olurum.

Çevrimdışı pundit

• Yeni Üye
  • *
Hangi boydanım?
« Yanıtla #192 : 20 Eylül 2016 »
Esen olsun tüm soydaşlarıma. Öncelikle köyümü çok araştırdım. Aile büyüklerine sordum lâkin ... boyundanım diyebileceğim bir cevap alamadım. E Türklük kanı olunca soyunu öğrenmek istiyor insan. Ankara Gölbaşı Hacılar köyündenim. Köy eskiden Haymana'ya bağlıymış. Daha sonra Kenan Evren tarafından Gölbaşı ilçesine bağlanmış. Araştırmalarım sonucu net bir cevaba varamadım. Yardım edecek bir ağabeyim varsa çok sevinirim.

Kısaca: Ankara Gölbaşı Hacılar Köyü hangi boydandır?

Çevrimdışı Furkanmert50

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #193 : 15 Ekim 2016 »
Merhabalar inceledim konuyu ve yorumları ama benim boyun neresidir bilemedim. Nevşehir/Gülşehirliyim Alemli köyünden. Yardımcı olursanız merakımı gidermiş olcam esenlikler.

Çevrimdışı BahadırKAYA

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #194 : 22 Ekim 2016 »
Aydın Çine Gökyaka mahallesi
Aydın Çine Abak mahallesi hangi boydandır?

Çevrimdışı BahadırKAYA

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #195 : 23 Ekim 2016 »
İzmir Torbalı Çapak köyü hangi boydandır

Çevrimdışı BaybarsHan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #196 : 07 Kasım 2016 »
Merhaba arkadaşlar, kandaşlar benim annemin dedeleri Türkmenistan'dan 1900lerde göçmüşler. Annemler tahmini olarak hangi boydan gelmiş olabilirler acaba?

Çevrimdışı eemrahsari

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #197 : 10 Kasım 2016 »
Merhaba, Ben Emrah Sarı. Dereyalak köyü, İnönü/Eskişehir liyim Hangi soydan Hangi boydan geldiğimi geçmişimizi bilmiyorum büyük utanç içerisindeyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Xülküarslan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #198 : 03 Aralık 2016 »
Merhaba, ülkü ben soy adım arslan erzurum ispir ilçesinin çayırözü köydenim zahmet olmazsa hangi boydan olduğumu öğrenmek istiyorum. Yardım eder misiniz ? İyi çalışmalar.

Çevrimdışı gamze93

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #199 : 05 Aralık 2016 »
Merhaba, Zonguldak/Devrek, Yazıcık köyündenim. Hangi boydan olduğumu öğrenmem mümkün mü acaba? Soy ağacım hakkında; Horosan ve Kırım Tatar Türklerinden göçmeyle ilgili hiçbir kesinliği bulunmayan söylentiler mevcut :prbay