Gönderen Konu: Şiir Yarışması Duyurusu  (Okunma sayısı 19515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsız Gök-Börü

• Türkçü-Turancı
  • Tek Dağ Başı Mezar Oluncaya Kadar !
Şiir Yarışması Duyurusu
« : 05 Mayıs 2011 »
     Bütün Genç Türkçülere Esen Olsun !

Bu ay içerisinde çıkmasını pilanladığımız Gökbörü Dergisinin , bu ve bundan sonraki sayılarında bir gelenek haline getirmeyi düşündüğümüz , şiir, öykü ve makale yarışmaları düzenlenecektir.Bu ilk sayı için " şiir" yarışmasını uygun gördük. En beğenilen , en etkileyici şiir çıkacak dergimizin ilk sayısında yayınlanma şerefine nail olacaktır.

Ayrıca her ayın birincisine , üzerine Türk Bayrağı işlenmiş bulunan " KALPAK" ve bu sayının ilk olması özelliğini taşıdığından dolayı , Sayın Genel Başkan'ımız İbrahim Özmen Başkan'ımızın özel hediyesi olarak " ATSIZ KÜLLİYATI " ve " BİR SENELİK GÖKBÖRÜ DERGİSİNE ABONELİK" kazanacaktır.

Bu ilk sayı için konu sınırlaması getirmiyor sadece " şiirimsi " olmamasına dikkat edilmesini istiyorum. Serbest şiir yazılsa bile bu bir düzen içinde olsun. Koçaklama, semai , güzelleme, taşlama vb. her konudan şiir yazabilirsiniz. Halk şiirleri gönderildiğinde duraklama ve hece ölçüsüne dikkat edilecektir ama en önemlisi duygu ve düşüncenin anlatımı.

Şiirimsileri bu yarışmada dikkate almayacağım , ileride belki şiirimsiler içinde bir yarışma düzenleriz ama bu sayıda değil. "Şiirimsi" derken aşağıda ki köprüden ne kast ettiğimi anlarsınız..

https://www.hunturk.net/forum/yeni-donem-turk-edebiyati-icin-turkculere-oneri-siirimsiler-3923.html

Şiirleri göndereceğiniz adrese İsim , soyisim yaşadığı yer ve yaş yazılacaktır. Hadi bakalım genç Türkçüler , maharetinizi gösterin.. Hepinizi sevgi ile selamlarım !

Şiirlerinizi göndereceğiniz e-posta adresi ;

[email protected]
GAYRI RAHATTA BULDUM CANIMA "İLK HARAMI "!

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Şiir Yarışması Duyurusu
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2011 »
Yavuz Kardeşim,
Madem böyle güzel bir yarışma düzenlediniz, sembolik de olsa, bir ödül koysaydınız hem daha özendirici olurdu ve hem de siz başarıyı ödüllendirmiş olurdunuz.

Bu yarışmada birinci gelen Gökbörüye: Bir yıl dergi aboneliği hediye edelim.
İlaveten ben de, şahsım adına, birinci gelecek Gökbörü'ye Atsız Beğ'in Külliyatını hediye etmeyi vaat ediyorum.

Haydi bakalım değerli Gökbörüler, şimdi sıra sizlerde.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2011 »
    Aslında Başkan'ım onuda düşünmüştüm. Ama çeşitli bir fikir gelmeyince , yazmadım. Siz bir çeşit getirdiniz , bizde o zaman bu her sayıda yapılacak yarışma geleneğine şöyle bir ödül geleneği getirelim. Bu ilk yarışmada birinci gelen Gökbörü'ye , bu hediyeler sizin imzanızla , sizin özel hediyeniz olsun.

Başkan'ım eğer sizcede uygunsa , dergimizin her ay birincisine , üzerinde Dernek ongunumuzun bulunacağı yada Türk bayrağı olacak bir "KALPAK" hediye etmekte bu yarışmamızın geleneği olsun..

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2011 »
Alıntı
Bütün Genç Türkçülere Esen Olsun !

Diyerek başlayan bu yarışmaya sadece Genç Türkçüler mi katılabiliyor...
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2011 »
  Esen olsun ..

Esasında , Genç Türkçülere yönelik olarak düşünmüştük ama " ilk yarışma olmak nedeniyle" bir yandan yaş sınırlaması olmasın diyede düşünüyorum. Çünkü gelen şiirler arasında " yaşı büyük " Türkçüleinde şiirleri var. O başlığıda değiştiryim , yaş sınırlaması ve şiir sınırlaması yok. 10 tane de şiir gelmesin ama :) Şiir okumaktan büyük keyif alıyorum ama bu şiirleri noktalama işaretinden , Türkçesine , şiir içinde kullandığı sanata  , kafiyesinden , hece sayısına kadar didik didik inceliyorum.Kusursuz olanları seçip , belirlediğim kurul tarafından elemeye tabi tutalacak. Sonra yarışmanın galibi belli olur.

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2011 »
Öncelikle herkese başarılar :) Bizde birşeyler döktürelim elimizden geldiğince bakalım neler çıkacak ortaya.Yavuz anda senin katılmayacak olman açıkçası ümitlerimi arttırıyor :asker: .Umarım çok güzel şiirler ile Gökbörü'ye yaraşır bir yarışma olur.

TTK
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2011 »
Şiir yarışmasına katılacak andalarıma başarılar dilerim.Benim şiir konusu ile hiç aram yoktur.Yeteneğim sıfır ancak bir dörtlük yazmış idim onu paylaşayayım ;

Tanrı Kut verdi Türk'e
Türk hedef aldı Kızıl Elmaya
Ha Kızıl Elma ha Turan
Kut almışız Türkündür dörtyan

Alper ÜNAL

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2011 »
  Alper anda , biraz daha uzatsan güzel bir serbest şiir olurmuştu.

Işbara Tarkan anda , güzel şiirler geliyor işiniz zor :)

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2011 »
Bakacağız anda artık duruma.Bizde döktürelim birşeyler neler çıkacak :) Anda unutmadan yarışmanın süresi ne kadar ? Onu da söylersen ona göre hazırlanalım.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 10 Mayıs 2011 »
  Işbara Tarkan anda , Mayıs ayının sonuna kadar vaktiniz var. Hatta haziranın ilk haftasını da içine alabilir. Vaktiniz bol.