Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ  (Okunma sayısı 18517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deli

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 253
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2006, 17:25:33 »

    İsmail  Hakkı Uzunçarşılı'nın altı ciltlik Büyük Osmanlı Tarihi çok değerlidir.Kitapta Osmanlı hakkında hemen her konuda bilği vardır.Onu tavsiye ederim.
 
Kayıtlı
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

TeknikTürk

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 215
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2006, 22:40:05 »

Osmanlı vaktiyle benim 100.000 Türkmen diye bildiğim,burada 40.000 olarak belirtilen katliamı yapmasa şu anda güneydoğu ve doğunun çoğunluğu Türktü ve kürt sorunumuz yoktu.O zamanın 40.000 Türkmen hayatta kalsaydı şimdi 20.000.000 Türkmen olurdu,İşin en güzel tarafı doğu ve güneydoğuda olurlardı.Bir taraftanda teyzemin bıyıkları olsa dayı derdim,tarihi değiştirme ihtimalimiz yok denilebilir.Fakat ders almamız zaruri,hatta hayati dercede önemli.
Şimdi bir bu Türkmen katliyamına ve 500 sene sonra başımıza açtığı belaya bakın,birde hala bu Türklere "sen alevisin bizden değilsin" diyen mankutlara bakın.
Osmanlı konusunda oldukça tereddütlerim var.Bir yabancıya,kürdoya karşı  kesinlikle  Osmanlı Bayrağını indirtmem ama burada biz bizeyiz;
1-padişahların Türklükten uzak soy ağacı,
2-Celali ayaklanmaları
3-Yönetimden Türkleri uzak tutuşu
4-Anadoluya-Türk yurtlarına yatırım yapmayışı,savaşa gelince Türkü en önden sür(olması gerektiği gibi),hizmete gelince yok ben macara ruma yedireceğim mantığı (ben Ankaralıyım,burada Bizanstan,Romadan,SELÇUKLUDAN kalma yüzlerce eser varken osmanlıdan kalma çok azdır,durum çogu anadolu şehrinde böyledir-ama gidin bir macaristana heryerde Osmanlı eserleri vardır.O zaman anlarsınız yıllarca anadolu neden fakirlikten kırılmış,evet Osmanlı anadoludan,Türkten alıp macara,bulgara,ruma yedirmiş ve bunu Türkler fakirlikten kırılırken yapmış)
5-Divan edebiyatı başta Türklere olan hor bakışı
6-Türkçeyi kullanmayıp ,aşağılık bir kompleksle arapça,farsça kırması uyduruk bir dil kullanması (tıpkı bizim şimdiki entel dantellerin yarı ingilizce yarı fransızca konuşması gibi).Türkçeye 2. sınıf muamelesi yapması....

Aslında liste dahada uzar ama uzatmayacağım.Yukardaki tüm bu etmenler benim osmanlıya soğuk durmamı sağlıyor.Gönlüme bir Göktürkler,bir Hunlular,bir Avarlar,heleki bir Hazarlar çok daha sevimli ve Türk geliyor.Dönün geri Osmanlıda bizim ve tarihimizin 600 yıllık bir dönemi,lanetleyip çöpe atamayız.Zaten dünyadaki hiçbir lanetede çöpede sığmayacak kadar büyüktür.

Ne zaman Osmanlıdan bahsedilse bana bir daral geliyor ve iki arada bir derede kalıyorum.Yukarı tükürsen bıyık,aşağı tükürsen sakal.Yukarıda sıraladığım maddelerde hata yapmış olmayı çok isterim.
Kayıtlı

Otsukarcı

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 30
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2006, 09:20:30 »

          Sn. tekniktürk geçmişe tarafsız bakmıyorsunuz.

          Eğer Anadolu'daki kürt varlığını 500 yıl önceki bir olaya bağlarsanız yanılgıya düşersiniz.

          Selçuklu yıkıldıktan sonra, Anadolu'da Türk birliği sağlanıncaya kadar bütün beyliklerin birbirleri ile savaşı olmuştur. Sizin mantığınızla bende olayı buna bağlayabilirim. Hindistan'da Türk varlığının olmayışını, Sultan Alparslan'ın Gaznelilerle yaptığı Dandanakan savaşına bağlar, Alparslan'ı suçlarım, Selçuklu'yu hain ilan ederim.
Doğu Türkistan'da Türklerin çektiği sıkıntıyı, zamanında devlet kurmuş olan Türk boylarının birbirleri ile olan savaşa bağlar, Türk milletini birbirine kırdırmışlardır diyerek birlik sağlanamamasının sebeplerinden biri olarak gösterebilirim, sizin mantığınızla...

          Osmanlı Türktür. Yönetim hata yapmış olabilir. Güçlü iken ve yönetimde Türk fazla iken yaptığı bazı girişimler, zayıflamaya başlayınca ters tepmiştir(yeniçeri ocağı, fransa ile olan ilişkileri gibi). Ama devletin geleceği için, padişah harici kardeşlerin öldürülmesi olayı bile devletin bir bütün olarak devam ettirmek isteyen yapıda olduğunu gösterir. Atayurtta en büyük sıkıntılardan biri bu değil mi? Turan devleti kurulmuş, daha sonra çocuklar arasında paylaştırılmış devlet küçültülmüş, kardeş kavgaları olmuştur.

          Anadoluya-Türk yurtlarına yatırım yapmadı demişsiniz. Ozamanda Osmanlı sınırları içinde olan her yer (kuzey afrika, balkanlar, ortadoğu, avrupa) Türk yurdu idi. Günümüze  baktığımızda İstanbul 15 milyon nüfusa ulaşmış olması, yatırımların genelde batı anadoluya yapılmış olması bizim orta ve doğu anadoluyu sildiğimiz manasına mı gelir?

        Dil ve yönetim konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Bu iki unsur Osmanlı'nın yıkılmasının en büyük sebeblerinden biridir. Farklı bir dil kullanarak milleti kendinden soğutmuş, devşirme takımına makam vererek uzaklaştırmıştır.

       Sonuç olarak fikrim; dünyada kime sorarsanız sorun OSMANLI TÜRKTÜR. Başbuğ Atatürk de Osmanlı'nın borçlarını sahiplerek, Osmanlıya sahip çıkmıştır. Atsız Ata'mın fikirleri bellidir.

       Sadece Osmanlı değil geçmişteki bütün Türk devletlerine yapılan hakaret atalarımızın kemiklerini sızlatacaktır.


         
Kayıtlı

irfan

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 266
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2006, 02:37:28 »

Kandaşlarım,KURUCUSU TÜRK DEDELERİMİZ OLAN,
         Osmanlı devlet-i aliyesi;Zaman içinde çok büyük hatalara ulaşmış ve bunun sonucunda da asıl kendisi olan YÜCE TÜRK MİLLETİNE ZULM ETMİŞTİR....?
        örneğin;kuyucu murat paşa denilen herif osmanlı içinde en yüksek makamlara yükselmiş 38 dönme paşadan birisidir....BİZİM BURADAKİ AMACIMIZ TARİHİMİZLE NE DÖVÜNMEK NEDE ÖVÜNMEKTİR...

AMAÇ:TÜRK IRKININ VEDE NESLİNİN DÜNYA ÜZERİNDE HAK ETTİĞİ YERİ ALMASI VE GEÇMİŞİNDEN DERS ALARAK,GELECEĞE YÖNELMESİDİR...İÇİMİZDEKİ TARTIŞMALARIN SEVİYESİNİDE BUNA GÖRE AYARLAMAMIZDA YARARLI OLACAĞI KANAATİNDEYİM.....

ESENKALINIZ...
Kayıtlı
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

bogachan_58

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 13
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2006, 17:25:24 »

bu yaziyi yazan serefsiz aslen nedir bilmiyorum ama böyleleri bizim atalarimizin en sanlilari hakkinda boyle palavralar yazarak hangi ala hizmet ediyor bilemiyorum.sonucta hepimiz Osmanli torunuyuz ve Türküz bundanda gurur duyariz.
TÜRKE TÜRKTEN BAŞKA DOST YOKTUR HATIRLATIRIM...........
Kayıtlı

brakisefal

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 188
  • http://www.vatankirim.net/
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #15 : 20 Aralık 2006, 18:09:38 »

bu yaziyi yazan serefsiz aslen nedir bilmiyorum ama böyleleri bizim atalarimizin en sanlilari hakkinda boyle palavralar yazarak hangi ala hizmet ediyor bilemiyorum.sonucta hepimiz Osmanli torunuyuz ve Türküz bundanda gurur duyariz.
TÜRKE TÜRKTEN BAŞKA DOST YOKTUR HATIRLATIRIM...........

arkadaşım,veya büyüğüm herneyse
burada ilk üç beş iletisinde kimsenin kimseyi şerefsiz ilan etme hakkı olmasa gerek.diyeceğiniz savunduğunuz bir şey varsa akıllı adamlar gibi yazın.ülkücü zekasında tezlerle (hepimiz osmanlı torunuyuz vs.) bizim karşımıza gelmeyin.
Burası bir nevi bilgi platformu, hakaret köşesi değil.
Kayıtlı

tolonbey

 • K.O.Ç
 • Yasakli
 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 7
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #16 : 27 Aralık 2007, 06:49:14 »


   Sevgili site yetkilileri,

   Görüyorsunuzki,Osmanlinin yaptigi cok büyük hatalar,suan güney doguda basimizin enbüyük belasidir,tüm Türkcüleri derinden yaralamistir.Sizin Osmanlinin hatalarini görmek istememeniz,hicbirseyi deyistirmiyor.Iste güney dogu Anadolu gözlerimizin önünde.

  Ortada Araplasmamis Türklere,Türkmenlere,Türk kalip Türk kültürünü yasamak isteyenlere,dilini konusmak isteyenlere Osmanli Ermenisiyle,Rumuyla velhasil tüm Türk  olmayanlarla bir olup katliamlar yapmislardirki dogudaki Türkmenleri kiranlar,dogudan Irana,Azarbaycana kaciranlar Osmanli ve Kürt ittifakidir.

  Arkadasin biri diyorki,Abdulhamite neden abtal hamit diyorsunuz.
Anlatiyim arkadasim.Istanbulda Abdulhamit Kürt okullari acti.Oralarda kürt cocuklari,alevilere,Türkmenlere,kizilbaslara  düsman yetistirildi.Kürt alaylari kurulup eyitildiki.Dogudaki Türkmenlerin kökünü kazisinlar diye.

 Vede kazidilarda.
 Ama Abtalhamidin  bu Türk düsmanligi terörine 50,000 sehit vermemize neden oldu.
 Ve vede muazzam bir rakam olan 150.000,000 dolar Türkiye harcadi bu savasda.Halada ölüyoruz,halada masrafa devam ediyoruz vede edeceyiz.
I

 Bunu Türk insanina anlatacagiz, onlari bu gibi tehlikelere karsi uyarmis olacagiz,bunun bölücülükle hicbir ilgisi yoktur.
Sen sussanda,yazmasanda,konusmasanda,ok yaydan Taaaaaaaaaaaaaa Yavuz zamaninda cikmistir,hatta dahada önce.O ok ,birdaha gelip ok cantasina girmeyecektir.

 Biz sesimizi kistikca,onlar seslerini yükselteceklerdir.
 
 Kuzey Irak harakatindan önce,yurtdisindaki kürtler,Türkiyeyi protestolarina onbinlerce Kürt katilirken,Kuzey Irak harakati basladiktan bu yana,Türkiyeyi protesto eden kürtlerin sayilari birden onbinlerden yüzlere kadar geriledi.
 
 Demekki susmakta fayda yoktur,zarar vardir.
 Bölücülügü biz deyil onlar yapmaktadirlar.

 Haliyle,bizimle beraber kalmak,olmak isteyen kürtler bile var.
 Hatta Türkiyeye baglanmak isteyen Irakli 37 kürt asireti vardir.
Bu asiret liderlerinin ellerindeki pasaportlarini Kürt lider Barzani almasaydi,baglanma konusunu görüsmek icin Türkiyeye geleceklerdi.

 Biz Türkler,hicbir zaman irkcilik yapmadik,üstelikte sayisiz defalar kendi irkimiza ihanetler bile bile ettik.
Türk dilini yasaklayip Farscayi resmi dil yaptik Selcuklular devrinde.
Arapcayi bastaci edip Türkceyi dar agacinda sallandirdik.
Anadolu Türklügü acliktan kirilirken,deve kervanlari heryil Fellahlara,yiyecek,giyecek,ipekliler,kadifeler gönderdik,bir nevi Arabin bir müstemlekesi gibiydik.

 Gecmiste basimiza gelen belalarin nedenlerini Türk insanina anlatmazsak,o belalar tekrar basimiza gelir bunu böyle bilmekte fayda vardir.

Iste dogudaki basimiza gelen belalar.Daha büyükleride geride.

Osmanli, Türkü Türk kaldigi icin katledecek,
Devlet dayrelerinde memur yapmayacak,vezir yapmayacak,Türk kadinlariyla evlenmeyecek,elci olarak,ermeniyi,Yahudiyi.Mecusiyi,Rumu ,Arabi tayin edecek,
Biz Türcüyüz deyip dönüp Osmanliya atamiz diyeceyiz.

USUMUZU  BASIMIZA  TOPLAYALIM,TÜRKLÜGÜN  BILINCINE  VARALIM.
Cok okuyalim,herseyi okuyalimki,gercekleri görebilelim.Aksi halde gecmiste vatan hainligi yapanlari bize ulu lider dervis göterip tantanali merasimlerle andirttiklari gibi andirtirlar,

Istiklal savasinda,Ingiliz veYunan elcisiyle,Saidi kürdi Hain Volkan gazata sahabi hain Vahdetle beraber bir bildiri yayinlarlar Volkan gazatasinda.Bildiri kisaca söyle:Ankaradaki Atatürk ve arkadaslari vatan haini dinsizdirler.Dostumuz Yunanlilar yakinda bu haini yakalayip cezalandiracaklardir.Bizde yeniden seriat devletini kuracagiz.

Iste bugünkü RISALEYU NURCULAR  bunlardir. Atatürke hain diyen Saidi Nursi yani kürdi teskilatinin bugun basi Fettullah Gülendir .
 Birde kandirilip DIN  KISVESI altindaki bu Kürdi teskilata baglanan yüzbinlerce Türk vatandaslarini düsününüz.

 Eyer susar veya susturulursak,ki susmayacagiz,Türkün geleceyi karanlik olacaktir.
Bu devir susmak deyil konusmak devridir,uyandirmak ,yazmak,yayinlamak devridir.

Uyanik Türk kardeslerimizi kutlarim.

tolonbeg
Kayıtlı

tolonbey

 • K.O.Ç
 • Yasakli
 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 7
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2007, 07:26:21 »


  Evvett

  Bogachan-58,hem Türke Türkten baska dost yoktur diyeceksin,hemde Osmanlinin Türklere yaptigi katliamlari yazanlara küfredeceksin.Cahalligi sen seref saniyorsun galiba.

 Türkcülükle Osmanlicilik bir arada olmasi mümkün deyildir.
Bunlar birbirleriyle yüzyillar boyu,bogaz bogaza bogusmuslardir.

  Bunlardan birini secmelisin,ya biri,yada öteki.Ikisi bir arada olmaz.
  Biri siyahtir,
  Ötekiside beyaz.

  Osmanlilarda yalniz birtane anasi Türk olan var.
Bunuda unutma.

  Yozgatli sanada ayni seyi söyliyecegim,Sende cahalligi seref sayiyorsun galiba.
Gercek gercektir,ister kabul et ister etme.

Hem türkcüsün hemde Türk düsmani,o nasil oluyorki anlatda bizde bilek:-)))))))))).

Demek Arpad yaninda Yavuza birsey deseydi,bitirirdin onu.Ya adam boksörse,vurup ceneni dagitirsa neccen bahem:-)))))))).

Birsey biliyorsan yaz,bilmiyorsan ,ohu ögren,tamammi Yozgatli arkadasim.Onu bunuda tehdit etme.

MHP partisinin Ecevitle hükümetinde 129 millet vekili vardi.
Meclisde ,surda burda,tabanca cekip onabuna kulhanbeylikl yaptiklarindan.Sonraki secimde sifira düstüler.
Politika düello sahasi deyildir.
Ama Rahsan hanimin tüm kötü sözlerinin MHP liler sineye cektiler.O külhanbeyi vekillerden birtanesi cikipda sen böyle konusamazsin diyemediler.

 Ecevit ve Rahsanin karsisinda hep boynu bükük korkak kaldilar.
Millette onlara cok iyi dirsekledi.

Fikirde külhanbeylik olmaz.

kalin saglicahla
tolonbeg
Kayıtlı

TÜRK-KAN

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 2183
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2007, 08:52:44 »


   Sevgili site yetkilileri,

   Görüyorsunuzki,Osmanlinin yaptigi cok büyük hatalar,suan güney doguda basimizin enbüyük belasidir,tüm Türkcüleri derinden yaralamistir.Sizin Osmanlinin hatalarini görmek istememeniz,hicbirseyi deyistirmiyor.


 Tolonbey

 Yukarıda Osmanlıcılık propagandası yapanların üyeliklerinin iptal edildiğini görmüyor musun ?. Osmanlı'yı savunan kimse yok.  Sen önce Türkçeni düzelt, Lakayt tavırları ve söylemleri bırak. Onun hariicnde zaten hemfikiriz.

 Saygılar,

 TTK
Kayıtlı

TiginNoyan

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 549
 • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
  • Steppe History Forum
Ynt: OSMANLI TÜRKMENİ KÜRTE FEDA ETTİ
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2007, 15:46:10 »

Arkadasin biri diyorki,Abdulhamite neden abtal hamit diyorsunuz.
Anlatiyim arkadasim.Istanbulda Abdulhamit Kürt okullari acti.Oralarda kürt cocuklari,alevilere,Türkmenlere,kizilbaslara  düsman yetistirildi.Kürt alaylari kurulup eyitildiki.Dogudaki Türkmenlerin kökünü kazisinlar diye.

 Vede kazidilarda.
 Ama Abtalhamidin  bu Türk düsmanligi terörine 50,000 sehit vermemize neden oldu.
 Ve vede muazzam bir rakam olan 150.000,000 dolar Türkiye harcadi bu savasda.Halada ölüyoruz,halada masrafa devam ediyoruz vede edeceyiz.

Aptalhamid dediğiniz kişi Nihal Atsız tarafından "Gök Sultan" olarak adlandırılmaktaydı.
Kayıtlı


Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.1 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu