Gönderen Konu: Moğollar???  (Okunma sayısı 25811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuğrul

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Moğollar???
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2008 »
moğollar Türk kanıda dökmüşlerdir farkındaysanız anadoluda moğollar tarafından bir isyan sonrası 200000den fazla Türkün kılıçtan geçirildiğini hazremşahlar devletinin yakılıp yıkıldığını binlerce kültür eserinin yok edildiğini okumuştum kaynaklarda ve ansiklopedilerde ben bunlara dayanarak konuşuyorum.Eğer bu olaylar olmasaydı bende sizinle aynı fikirde olabilirdim arap ve rus kanlarıda benim için çok az değerli benim için önemli olan Türk kanıdır ve moğolların çok Türk kanı döktüklerinide bilmekteyim bu söylediklerimi belgelerle yalanlıyabilirseniz ben yanlış söylediğimi kabul edip forumdan atılmaya razıyım...

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2008 »
Uzun zamandan beri Ortaasyada yaşayan bir andanız olarak diyorumki; Dilimize ve tüm günlük hayatımıza girmiş olan Araplardan daha yakın bir millettir bize Moğollar. Yüzbinlerce Türk'ü kavmi inanışlarına boyun eğdirmek için boğazlayan kesen Arap denen aşşağılık ırk sizi rahatsız etmiyorda Atalarımızın aynı coğrafyada aynı dini paylaştığı ve aynı bozkırlarda at koşturduğu Moğol'larmı rahatsız ediyor. Moğol'dan rahatsız olbilmek için önce arabın tüm etkilerini silmek gerek sonra belki sıra Moğol'a gelir. Moğollar aynı yaşayış tarzında olduğumuz ve yer yüzündeki bize en yakın millettir. Bırakın Ümmetçi savsatalarını işin aslı başka. Gelin buralarada anlayın işin özünü. arab ritüelleriyle beynini arab'a satmış, Türk'ün inanç ve hayat felsefesinden bihaber dangalakların hurafelerine inanmak Ortaasyanın ruhunu anadoluda yaşıyan biz Türk soycularına yakışan bir meslek değildir.
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2008 »
moğollar Türk kanıda dökmüşlerdir farkındaysanız anadoluda moğollar tarafından bir isyan sonrası 200000den fazla Türkün kılıçtan geçirildiğini hazremşahlar devletinin yakılıp yıkıldığını binlerce kültür eserinin yok edildiğini okumuştum kaynaklarda ve ansiklopedilerde ben bunlara dayanarak konuşuyorum.Eğer bu olaylar olmasaydı bende sizinle aynı fikirde olabilirdim arap ve rus kanlarıda benim için çok az değerli benim için önemli olan Türk kanıdır ve moğolların çok Türk kanı döktüklerinide bilmekteyim bu söylediklerimi belgelerle yalanlıyabilirseniz ben yanlış söylediğimi kabul edip forumdan atılmaya razıyım...
Biz Moğollarla birbirimize girdik evet ama senin ailenden biriyle kavga etmenmi yoksa senle alakası olmayan birilerilerinin senin kanından olanları cariye yapmasımı zoruna gider. senin bugün iki sözünden birini sarf ettiğin arab denen bilmem neresini taşa süren oğlancıların yaptığı ağırınıza gitmiyorda, yıllarca ortaasyada Bilge kağanlarla Çengiz hanla Yagbularımızla kısacası Başbuğlarımızla aynı dini aynı coğrafyayı paylaşmış insanlarmı zoruna gidiyor? Ayrıca senin ve senin gibi düşünenlerle ancak islam birliği kurulur Turan ASLA... Sana diyecegim titre ve kendine dön. Bir iki çamçak Kımız iç, kazı ye.  Mete'leri an Oğuz'ları Kürşad'ları an Hülagü'nün senin ırkına kaskusturmuş ve binlerce Türk kızını cariye yapmaya kalkmış arab soysuzlarından intikam alışını kutlu zafer olarak algıla. O zaman yüzde yüz Türk olabilirsin.
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2008 »
moğolları neden Türk gibi gördüğünüzü anlamıyorum moğollar çok acımasız barbar bir kavimdir pek çok Türk arap rus kanı dökmüşlerdir türkler ise moğollardan çok daha merhametlidir moğolların Türk olduğunu savunmak moğol katliamlarınıda tarihimize almak demektir o yüzden moğollar Türk değildir bence.
Keşke Moğollar kadar katliamcı olasaydıkta bugün kürtler ermeniler bilmem kimler yeryüzünde olmasaydı. Keşke Moğollar kadar katliamcı olsaydıkta ırkımıza sızmaya çalışan kırıkları aramızda barındırmasaydık, keşke Temoçin gibi Göktanrı'ya sonsuz itaate bulunsaydıkta bu gün Türk kızları arap örümceklerinin ağlarıyla ördüğü kozalağa dönmeselerdi.

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2008 »

Ne demek benim için arap ve rus kanı çok az değerli!Türkçü olan bir kişi için Türk'e düşman olan arap ve rus kanının önemsiz olması gerekir.2 Milyon Türk'ün Moğollar tarafından kılıçtan geçirilme olayı,İslamcı ağızların abartmasıdır.
Dikkatinizi çekerim ki,bizim burada asıl gayemiz Moğolculuk yapmak değildir.Biz Türk oğlu Türküz.Bizim soyumuz ve kültürümüz Moğol milletine nazaran daha üstündür.Ancak Moğollar da bize kardeş bir millettir.Akraba millettir.Moğollar ekseriyetle Arap ve İrani topluluklara zâiyat vermişlerdir.Tahrip ettikleri eserler de Arap-Fars eserleridir.Moğol deyip geçtiğiniz orduların içerisinde çok sayıda askerin olduğunu ve Moğol komutanlarının ve hakanlarının da birçoğunun Türk kökenli olduğunu çoğu tarihçiler zikretmişlerdir.

Anadolu Selçukîler Devleti'nin 13.yy'da zayıflamış olmasıyla şarktan gelen Moğol baskısı sonucunda Anadolunun özellikle garp hudutlarına bilhassa İran bölgesinden yoğun bir Türk göçü olduğunu ve bu İlhanlı saldırılarının verdiği zâiyatın yanısıra böyle bir Türkleşme fiiliyatına ön ayak teşkil ettiğini da bilmelisiniz.
Amacımız tarih dersi vermek değil.Sadece gözü kör yobaz bir bakış açısıyla Moğollar'ı objektif bir biçimde değerlendirme şansınız yoktur.Moğollarla dinimiz,kültürümüz ve soyumuz akrabadır.

Kardeş millet Moğollara kin kusacağınıza atalarınıza zulmedip din bezirganlığı yapan,Türkistan'ı yağmalayan Arap barbarlara kin kusun.Atsız Beğ'in mâkalesini de birkez daha okuyun.Sizin savunduklarınızı sadece Türk-İslam sentezcileri savunuyor.Türkçüyüm,Turancıyım diyen bir insan Moğollar'a karşı kin beslemez.Biz demokratik bir platform değiliz.Ya Turan'dan yana olacaksınız.Ya da sentezciyim deyip itirafta bulunacaksınız.Cevabınızı beklemekteyim.

TTK
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2008 »
Sayın Temir yalığ;
 Moğollarla sorunu olanların kafalarındaki Türk tabiri şu şekildedir; Türkler İslamla şereflenmiş bir millettir. :)

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2008 »
İslamiyet Türkleri yüceltmemiştir.Türkler İslamiyeti yüceltmiş ve bayraktarlığını yapmışlardır.Moğollara bu kadar kin besleyenler genelde yobazlar oluyor zaten.Cengiz Kağan da,Timur da öz be öz Türk'tür.Banane elin arabından.Benimle akraba olan Moğollara hiçbir şekilde laf ettirmem.Turancılık ülküsü de bunu gerektirmezmi zaten? 

Tüm andalarıma esen  olsun.Gök Tengri Türk'ü korusun.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2008 »
Ulu önder,büyük kurtarici,AtaTürke tarihte,en basarili buldugunuz lider kimdir diye sormuslar?Altinordu devleti,ruslarin 300 sene haracini kesmistir,digeri bazi hatalari olmakla birlikte,Fatih sultan Mehmettir diye cevaplamis soruyu.Ulu önder burada,altinordu devletini anarken,Cengiz hani anmamistir,Fatih sultan mehmeti anarkende,osmanli imparatorlugunu anmamistir,anmasinada gerek yoktur,bilinen gercek,altinordu devletinin,yüzde 70 i Türk soyludur,Cengiz han Türkde olsa,mogolda olsa,Türk ordularinin basbugudur,ulu önder,Atatürk,tarafindan,Türk tarihinin en basarili komutani olarak kabul edilmistir.TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Altaikai

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #18 : 06 Ocak 2008 »
Türk Irkı islamın elinden tutmasaydı şu an islam var olmazdı. Türk Irkının üstün askeri kabiliyetleri ve zekası dahilinde bu din yücelmiştir. yoksa arabın sıcaktan gevşemiş beyni iki ile ikiyi bile toplayamayacak kadar aciz ve tembeldir. tembel ve aciz ırklarda inançları ve tüm varlıkları ile birlikte yok olmak zorundadır.
Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür. Bu ülkü, geçmişte, birkaç kere gerçekleşmişti. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın yeniden gerçek olacaktır.

Çevrimdışı asıroglu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 06 Ocak 2008 »
ben TÜRKÇÜ'lük kavramı ile 1 2 seneden beri yakından ilgileniyorum sakarya manavlarındanım kanımda bulanıklık yok burada yapılan tartışmalar acaba moğollar TÜRK'mü değillermi olması gerekirken CENGİZ han ile TİMUR hanın TÜRK'lüklerine kaymış olduğunu görüyorum. Benim okuduğum makalelerde moğolların TÜRK'lük ile yakından uzaktan ilgisi olmadıklarını açıkca gördüm ALTAYlarda yaşamış iki millet olmak ile kardeş olunmaz nevarki yapılan incelemer belgeler sayesinde iki büyük hanın TÜRK olduğu kesinleşmiştir. ben kanı bulanık olmayan bir OĞUZ TÜRK'ü olarak barbar moğolların TÜRK kanı taşıması fikrine bile sıcak bakmıyorum. ister müslüman ister başka dinden olsun.