Gönderen Konu: Mısır'daki Durum, Neresinde Durmalıyız?  (Okunma sayısı 8008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ

Esenlikler,

Malum Mısır'da darbe sonrasında olayları her gün izliyoruz. Adam kendi milletine mermiyi acımasızca sıkıyor. Bundan faydalananlarda bunlara karşı arada bir silahlı karşılık verip, olayı canlı tutuyor. Durum özeti azçok bu gibi. Ancak bundan bize ne değil mi?

Hükümet olarak kendi halkına kurşun sıkma diyebilirsin de, sanki Mısır eskisi gibi bizim uzak eyaletimiz gibi davranmaları Türk Milletini deli etmeli aslında.

Ülke olara BOP'un hükümete verdiği misyonla Suriye batağına müdahale ettik, ay da milyar dolar kaybımız oluyor, kazanç sıfır. Hani diyosun ki BOP'un gazıyla bölgede ki ağır abi olarak müdahale ediyorsunda, Mısır'daki olaylara niye bu kadar iç işlerine karışıyorsun.

Müslüman Kardeşler ile AKP arasında romantik bir ilişki var bu malum. Birinin ayağına bastın mı diğeri kucaklıyor onu. Peki önce Suriye, sonra Gezi Parkı derken AKP'nin akıl hocası Mısır olayında, AKP dolasıyla Türkiye Cumhuriyeti hükümeti için ne tasarlyor olabilir?

İşin kötüsü yine vatandaşımızın duyarlılığı başka yerlerde.

TTK

Mısır'daki olaylar üzerine
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Mısır'daki Durum, Neresinde Durmalıyız?
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2013 »
Türk Yurtları, Aziz Soydaşlarımız, kandaşlarımız işgal altında kan kusar, nice zulüm ve çileler çekip hürriyet uğruna sayısız canlar verirken kimse bizden Mısır'ın ve Ortadoğu'nun diğer bilumum fellahları için göz yaşı dökmemizi beklemesin.

Türk İllerinde Türk Evlatlarına reva görülen işkenceleri zulümleri sukunet ve sunni gündemlerle geçiştirenlerin samimiyetsiz riyakarlıkları, çığırtkanlıkları; hiçbir gerçeği değiştirmeye yetmez.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2013 »
Ihvan i Muslim hareketi Hasan El Benna tarafindan kuruldu bu hareketin kurulus u 1920 lere rast gelir bilindigi gibi Hasan El Benna iktidar tarafindan öldürüldü. Ihvan i Muslim in fikir babasi olan Seyyid Kutub  1966 da idam edildi. Ihavn i Muslim in taarftarlari bir arap milliyetcisi olan Cemal Abdul Nasser tarafindan zindanlar da atilmis iskencelerden gecirilmistir  bilindigi gibi ihvan enetrnasyonal islamci bir hareket oldugu icin arap miliyetcileri tarafindan baski altina tutulmustur  Bu baskilar Nasser den sorna basa gelen Sedat döneminde yumusadi Sedat onlari hapisten cikardi ve baskilari hafifletti isin garip  islamcilar Sedat i Israil le antalsma imzaladi diye bir tören sirasinda öldürdüler . Mübarek ten sonra demokrasi ye gecen Misir da islamcilar  in gelecegi gün gibi ortadaydi her ne kadar Ihvan oylarin 37% ini alsada 2.parti olan nur partisi selefi ve suudi arabistan tarafindan desteklenen parti dir (Nur partisi daha radikal dir ve ihvan i pasif bulur ) 28% civarinda oy almistir yani Misir da halkin 65% i islamcilar i secmis.Birde ülkenin 10% ni olusturan hiristiyan Kipti gercegi var. Sissi Nasser cidir Ihvan in kuruyucusu ve aktif elemanlarini imha eden bir Nasserci gelenekten gelen Sissi  müslüman kardeslerin bu pasiflesmis haline bile tahamül edemiyecegi ortada gerekirse misdir daki ihvancilarin hepsini imha eder yine iktidari onlara birakmaz  . Misir da milletin 10% ini olusturan hiristiyan  Kiptiler in de destegi ni arkasina  alan Nasser ci arap milliyetciligi nin bayragini tasiyan Sissi ile oyunn ücte ikisi ni Islamci partiler arasinda dagismis Misir halki karsi karsiyadir . Burda bizim sunu bunu desteklememiz söz konusu olamaz cünkü ortada Türk yok.  Müslüman kardeslere karsi Arap milliyetcileri nin Nasser cilerin tarafini tutmak ta bize yakimsaz.

Çevrimdışı Motun-Noyan

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Gün olur hesap sorulur...
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2013 »
Bir modadır yükseldi yine.. 4 parmak hikayesi.. Sosyal paylaşım sitelerine bakıyorum herkesin adı rabia olmuş.. İlk duyduğumda bu rabia kesin ecnebilere baldırını göstermiştir poz vermiştir bu şeriatçılarda öldürmüştür dedim ve pozları aramaya başladım ölünün arkasından rahmet okumak için ama meğer hikaye öyle değilmiş.. O yüzden beni ilgilendirmediğini düşündüm.. Küçüklükten beri patlatıp yediğimiz mısırın bu Mısır adlı ülkede yetiştiğini sananlardandım artık o kapasiteyede sahip olmadığıma göre hala beni ilgilendiren birşey yok.. Ölendende öldürendende razı olsun yaradanları oksijen tüketimi önemli her yaşayan canlıyı ekolojik dengeye düşman olarak gören birisi olarak gayet mutluyum şu anki durumdan.. Neyseki maddiyattan çabuk sıkılıyorum bu sohbeti daha fazla uzatmadan maneviyata yönelmeliyim..

Sahi yahu.. Doğu Türkistanda, Başkurdistanda, Kerkük, Kırım, Karabağda mısır yemeden öldürülen Rabia isimli bir Türk var mı hiç? Ruhun Şad olsun Doğu Türkistanlı, Başkurdistanlı, Kerkük, Kırım, Karabağlı RABİA..
Irak'tasın başın yine darda mı?
Bebeklerin çoluk-çocuk zorda mı?
Ve peşmerge ve Barzani orda mı?
Namus sözü geleceğim ben Kerkük!
O itlere yurt mu oldun sen Kerkük?

Çevrimdışı Aksungur

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Milliyetçisi
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2013 »
Kıbrıs’ta Türkleri yok etmek için çalışan rumlara müslüman mısır’ın silah yardımı yaptığı radyo tarafından resmen açıklanmıştır. buna rağmen hala islam kardeşliği ve islam birliği kuruntusu peşinde koşan beyinsizler varsa, gerçek Türkler, o gibilerin kasıtlı veya kasıtsız millet haini olduğunu bilmelidir.

Hüseyin Nihal ATSIZ, ötüken dergisi, 17 nisan 1964, sayı: 4

Sonsuza dek sönmeyecek ateşimiz, Tanrı dağında savaştıkça kardeşlerimiz.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2013 »
Aksungur Andam noktayi koymus zaten Kendimde Müslümanim ama beni arkamdan defalarca vurmus bir  müslümanin acisi  ile Üzülemem. Motun-Noyan Andamin dedigi gibi Ulu Tanriya sükür ki oksijen tüketimi Azaliyor iclerinde hernekadar simdilik masum olanlar olsada (cocukklar ve kadinlar)

Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2013 »
Türk kan ağlar iken ben eski teba derdine düşemem.
Ziya Gökalp'ın dediği gibi,
"Çünkü Türk kuvvetli olursa, mutlak,
Kurtarır her İslam olan milleti!"

Hele biz birleşelim, kuvvetlenelim, sonra Mısır'ın şunun bunun ağabeyliğine soyunuruz. Şimdi ise sadece maşalıktan başka bir görev üstlenmiyoruz. Bize bir getirisi de yok. Elimizde, dediğiniz gibi kandaşım, geçen sıfır.

Çevrimdışı Söğütlü

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2013 »
Doğu Türkistan davamızda hiçbir şekilde yer alamayan Arap halklarına(Araplaşmış veya Araplaştırılmışta diyebiliriz) yardımcı olmak gereksiz.Biz kendi kardeşimize  hakkıyla yardımcı olamazken nasıl Arap illerinin derdiyle hemhal oluyoruz?

Çevrimdışı Aksungur

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Milliyetçisi
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2013 »
Bana Kıbrıs'ı tanıyan bir Arap kardeşimizi(!) gösterin, 1.dünya savaşında savaşmayı unutup İngilizlerden aldıkları altınları sayan Arap kardeşlerimizi(!), para için topraklarını Filistin'e satan insanları savunacak değiliz. Kendi çukurlarında boğulsunlar. Ben ne zaman bir Türk'ün gözyaşını görürüm o zaman hüzünlenirim, elimden ne gerekirse yaparım. Ancak bizi her seferinde sırtımızdan hançerlemeyi adet edinen Araplara karşı  :-X

Çevrimdışı Aksungur

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Milliyetçisi
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2013 »
Son iletimdeki Topraklarını para için Filistin'e satan ibaresini İsrail olarak düzeltmem gerekiyor. Sehven yaptığım hata için sizlerden özür diliyorum.