Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: ANDIMIZ OKUNMASIN, DERS OLARAK ANLATILSIN  (Okunma sayısı 80 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil ÖZTÜRK

  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • İleti: 37
ANDIMIZ OKUNMASIN, DERS OLARAK ANLATILSIN
« : 14 Kasım 2018, 19:14:42 »

ANDIMIZ OKUNMASIN, DERS OLARAK ANLATILSIN

Fikren bunaldığımda isabetli çıkışları ile bana adeta ışık olan Özkan kardeşimle ‘’Andımız’’ üzerine güncel yorum yaparken, Özkan kardeşim o kadar isabetli bir gerçeği söyledi ki. Sanki konuşmadı suratıma bir yumruk vurdu.
Önce Özkan kardeşimin anlattığı gerçeği size aktarayım:
‘’Almanya'daki dayımın eşi Alman'dı, kadın şehir planlama uzmanı 6 yabancı dil biliyor, buradayken bana "Özkan sizin marşınızın çok marjinal sözleri var" dedi, ben de Alman marşının sözlerini sorunca o da bana milli marşlarını bilmediğini hatta devlet görevlileri hariç kimsenin bilmediğini ve ilgi de duymadığını söylemişti ama kendisi tam bir Alman milliyetçisi.
Ben Öğretmen iken de bunu savunmuştum, ‘’1933 yılından beri okullarda [Andımız] ve [İstikâl Marşı] okunmakta ve o günden beri bu okullardan DHKP-C'ci, TİKKO'cu, MLKP Militanları, Hizbullahcı, PKK'lı, Feto’cu ve bilimum hainler çıkmadı mı? Çıktı. Demek ki her gün okutulan bu marşlar ders olarak anlatılmazsa hiçbir işe yaramıyor. Türklük bilinci, Çağdaş Muasır Medeniyet bilinci; Sübliminal mesajlarla çocuklara profesyonel olarak anlatılmalı.
19 Mayıs 1919 dan 10 Kasım 1938 e kadar bir avuç Türk’ün dünyaya parmak ısırttığı mucizevi bağımsızlık savaşı ve ekonomik kalkınma hamlelerindeki başarıları anlatılmalı. Bu doğrultuda gerekirse kültürel, ekonomik ve askeri eğitimler verilmeli. Sadece her sabah Andımız ve İstiklal Marşı okumayla vatansever olunmuyor, daha etkili bir yöntem uygulanmalı’’ dediğim için hakkımda soruşturma açılmıştı ve çok sevdiğim öğretmenlik mesleğimden ayrılmak zorunda kaldım hâla aynı fikirdeyim.’’ dedi.
Özkan kardeşim kelimesi kelimesine haklı. Onca ihanetin sahibi kişiler ‘’Andımız’’ ve ‘’İstiklal Marşı’’ okuyarak okullardan diploma almadılar mı?
Aslında ‘’Andımız’’ dışarıda okunmasın. Andımız, okullarda ders olarak anlatılsın. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Gençliğe Hitabesi okullarda ders olarak anlatılsın, İstiklal Marşı okullarda ders olarak anlatılsın. Gelibolu yarımadasına öğrenciler götürülüp Çanakkale Destanı nasıl başarıldı yerinde anlatılsın, kelime kelime işlensin.
Türk kimdir, kardeş kimdir, vatan nasıl korunur, bağımsızlık kazanılırken nelere mal olmuştur bilinsin. ATATÜRK’ün, Marx, Lenin, Stalin ve Mao gibi Sosyalist olmadığı yenilikçi olduğu, ABD kapitalizmini reddederek Karma Ekonomi modeli ile devlet ve halkı kol kola kalkındırdığı, ‘’Yurtta sulh dünyada sulh’’ diyen ATATÜRK’ün
Faşist Mussolini ve Hitler ile kıyaslanamayacak kadar büyük birisi olduğu anlatılsın ki Milli Bayramlarda ve 10 Kasımda Türk zannettiklerimiz ayrı bir baş çekip bir araya toplandıklarında moralimizi bozamasınlar. Din kardeşiyiz diye yalanları ile kimliğimizle oynayamasınlar. Bir bedenin giydiği elbise misali,  Milli Kimliğimiz Türklüğümüz ile vicdani duygumuz İslam Dinini karşı karşıya getirmeye kalkma alçaklığında bulunamasınlar. Yalanlarıyla hurafeleriyle ruhumuzu öldüremesinler, bizi bize düşman edemesinler.
Bizim Cumhuriyeti kurarken parolamız olan: ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene!..’’ bize hala güç verirken onlar bir yere ait olamamanın ezikliğinde kahrolsunlar.
‘’NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..’’
Adil ÖZTÜRK
Kayıtlı
Adil ÖZTÜRK
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.04 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu