Gönderen Konu: Hoşaf ile devrim, İslam da ilim arayan bir toplum olduk...  (Okunma sayısı 3213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KızılbaşBozkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
Bugün hem çalışıyor hem düşünüyorum.Ne olacak Türk millet'inin hali diye İkinci Dünya Harbi'nden sonra bir kısım ülkelerin aklı başına geldi.Hala biz göt'e su kaçsa oruç bozulur mu ! Yeğenim ile ilişki yaşasam günahı sevabı nedir ? Kütüğü ağlatacak nitelikte düşüncelerden kurtulamadık.Oysa gelişmiş Ülkeler İnsanlar daha mutlu nasıl yaşar? Sosyal haklar, refah devleti nasıl kurulur? Daha yüksek verim ve daha düşük işsizlik için ne yapmalıyız? konularında seminerler, paneller yaparken ve yine onlar teknoloji geliştirmek için beyin fırtınaları düzenlerken, biz hoşafta  devrim, İslam'da ilim arıyoruz.

Tabi bu hoşaf devrimi , islam ilimi Türk-islam sentezinin ,Türk Millet'i arasında vuku bulması ile düşünce ilkelerimizden olmuştur.Müslüman olan Türk siyasi kuruluşları artık, sosyal durum, iktisadi hayat, askeri ve idari yönlerde olduğu gibi, dil edebiyat sanat itibariyle de yeni kültür şartlarını arap kültürüne göre  uyarlamışlar , Türkler  arap  kültürün'ü  kadim Türk kültürüne aşılanması ile farklı hüviyete bürünmeye başlamışlardır.Oysa  Tarihte aslolan  eski bozkır Türk devletleri ile İslami-Türk kuruluşları birbirinden oldukça ayrıdır.

Türk-İslam Sentezi, Türklük için tuzak mı? Tabiki de Tuzaktır.Aklı başında olan bunu herkes rahatlık ile görebilir.Türk-İslam Sentezi  Türklüğü törpüleyip ümmetçiliği ikame etmek için getirilmiş bir tuzaktır. Zira Türk islam aydınlarına göre kuran milletleri ayırmadan ümmet demektedir. Türk Milliyetçiliğinin İslam tekeline sokulması kadım bir Millet'in kültür ve inanç cinayetidir.Türk Milliyetçiliği sadece kadım kültür ve inançlar üzerinedir.En azından ben öyle biliyorum,siz nasıl düşünüyorsunuz ? onu da siz biliyorsunuz.

Türk islam dünyasın da İslam denen arap ideolojisi  Türk gelenek ve göreneklerini, devlet yapısını, kültür yapısını etkilemiş ve Atatürk'e kadar Türk değil ümmetçilik ön planda olmuştur.Bunu apaçık Selçuklu ve Osmanlı devlet tarihine baktıgımız zaman görebiliyoruz.Kafamız o kadar dolu ki anlatmak istedigimizi anlatamıyoruz.Garabet etnik oligarşi siyaset ve bağnaz kitle tarafından İslam adı altında dejenere oluyoruz.İşin özünde anlatmak istedigim şudur ; Atatürk "Dünya’da her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalâlettir."Atatürk inkilapları  Türkler için  gelecegi görmemiz için faydalı olacaktır.