Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Ayana anlamı nedir?  (Okunma sayısı 420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Soru-Cevap

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ayana anlamı nedir?
« : 04 Temmuz 2017, 00:41:39 »

Ad: Ibrahim ...
E-posta: .....

İstek: İyi Akşamlar bir isim üzerine sorum olacaktı Ayana bir sitede Altay Türklerinin benimsediği bir Tanrıça olarak geçiyor yazmıştı araştırdım öyle bir Tanrıça yokmuş sanırım.Bu isim sizin listedede rastlamadım bazı yerlerde Saygı olarak geçiyor isim manası.Sizin bir bilginiz var mı acaba?Şimdiden teşekkür ederim.

Soru-Cevap

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ynt: Ayana anlamı nedir?
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2017, 00:42:48 »

https://hunturk.net/ta-ayana.html

AYANA
Tanım: birl. Ay/Ana Altay Türklerinin eski Tanrıçalarından

Detaylı bilgisi olan arkadaşlarımızı cevaplamaya davet ediyoruz....

TürkHan1907

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ynt: Ayana anlamı nedir?
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2017, 12:06:41 »

O çeviriyi bebde buldum ama Sonra Altay Türklerinin Tanrı anlayışında böyle bir Tanrıça olmadığını gördüm.Bazı sayfalarda Saygı anlamında çeviri yapmışlar.Daha iyi bilgisi olan olursa çok iyi olur

Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.035 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp