GENEL KONULAR OTAĞI > GÜNCEL

Türkçü Şair, Edebiyatçı Osman Öcal Ağabeğ Vefat Etmiştir.

(1/2) > >>

[Hun Türk]:

--- Alıntı ---Şair ve Gülce Edebiyat Akımının kurucularından olan Osman Öcal ağabeyimizi kaybettik.
Türk Halk Dilinin en güzel örneklerini şiirlerinde rahatlıkla bulabileceğimiz Türk Dünyasından pek çok şairi ve edebiyat insanını bir araya getiren çok kıymetli bir insanımız artık aramızda değil.
Üzüntümüz ve kederimiz sonsuz, kaybımızın telafisi yoktur.
Merhum Osman Öcal ağabeyimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine de sonsuz sabırlar dilerim.
Allah rahmet eylesin. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.
--- Alıntı sonu ---

[Hun Türk]:
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Üçoklu Börü Kam:
Osman Hocamızın Uçmağa vardığı haberi bizleri derinden üzmüş ve tarifsiz bir yasa boğmuştur.
Türkçülük kalesinin en yüksek burçlarından birisi yıkılmış, Türkçülük ordusunun en önemli tümenlerinden birisi yok olmuştur.
Kederimi anlatmakta kelimeler yetersiz kalmaktadır.
Aziz dava arkadaşımız ve can yoldaşımızın kutlu ruhu şad; durağı Tanrı Dağları ve Türk Uçmağı olsun!
Ailesine, sevenlerine, Gökbörü Türkçüler Derneği mensuplarına, bütün Türkçü camiaya ve büyük Türk Milletine başsağlığı dilerim.

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Kök Teñğri Türk'ü Korusun!

TTK.

Kurtkaya:

--- Alıntı ---Osman Öcal
17 Ocak 1959’da Kırıkkale ili Sulakyurt ilçesi Koru köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyünde ortaokul ve liseyi Hasanoğlan Öğretmen lisesinde, yüksek okulu Ankara Eğitim Enstitüsünde tamamlayarak öğretmenlik görevine başladı. Diyarbakır, Çankırı, Elazığ, Kayseri ve Kırıkkale’de görev yaptı. Vuslatî mahlasını kullandı. Şiirlerinde genelde hece ve aruz ölçüsünü benimsedi. Gülce Yeni Edebi Akımı’nın öncülerinden olup, akımın nazım türleri ile ilgili çok sayıda çalışması mevcuttur. Değişik türde edebi sanatlar ve edebi terimlerle ilgili çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca dünya edebiyatı nazım türü örneklerinden Türk şiirine uyarlanmış çalışmaları vardır. Dede Korkut hikâyelerinin tamamını Gülce nazım türleri ile şiirleştirmiştir. Kırıkkale Yeni Pusula gazetesinde ve bazı internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Değişik antolojilerde, dergilerde ve yerel gazetelerde şiirleri yayınlanan şairin yayınlanmış eserleri şunlardır. 1-Tuğra / 2009 2- Hicran Düştü Sevdama / 2009 3- Gülce Edebiyat Akımı - Güldeste / 2011 (Osman Öcal-Refika Doğan) 4- Tuğra II / 2011
--- Alıntı sonu ---

Değerli Hocamız Osman Beye Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim.
Kendisi uzun zamanadır kanser tedavisi görmekteydi. Maalesef bu kahrolası illete yenik düştü. Üzüntümüz çok derindir.
Ruhun şad olsun Türkçü ozan!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!

4_hilal:
Bana şiir konusunda ders veren, bana heceyi öğreten, sevdiren ve herşeyden önce Türk Milliyetçiliği'nin kayıtsız şartsız tavizsiz savunucusu olan, diğer yandan kendisi de muhteşem bir şair olan, Türk Edebiyatında varolan birçok stile müthiş katkıları olan, harika bir insanı kaybetmişiz.
Benim Türkçü Osman ağabeyim, Osman Öcal beği eserleriyle, Türk ışığıyla ilelebet yaşatacağız.
Ruhu şad, mekanı kutlu Türk Atalar dergahı, Türk Uçmağı olsun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git