Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

kitap damgası türk
45.90 TL
34.90 TL
kitap damgası kayı
45.90 TL
34.90 TL
osmanlı arması
472 TL
413 TL
metal biblo
Döküm Ürünler Biblolar
ülkücü ürün

Gönderen Konu: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?  (Okunma sayısı 72608 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Yanıtla #210 : 26 Ocak 2017, 17:39:35 »

dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.

Resim koymanıza gerek yoktu. Yöneticimiz mahsurlarını sıralamış. Resmi kaldırıyorum.
Sorunuza gelince:
Bu konuda en güvenilir bilgi ailenizin anlatımlarıdır.
Aileniz kesin bir ifadeyle İğdir Yörüklerinden olduğunuzu söylemiş. Bu çok sağlam ve muteber bir bilgidir.
Bu durumda siz Oğuzhan / Üçoklar / Denizhan / İğdir boyuna mensup oluyorsunuz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

karakalpaklı

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #211 : 01 Şubat 2017, 13:08:05 »

Dedemin babası yıllar önce erzurum dikyar köyünden ayılmış yardımcı olabilecek varmı?

Turk05xx

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #212 : 05 Şubat 2017, 15:27:53 »

Merhaba hangi boydan olduğumu nasıl öğrenebilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Ailem Amasya göynücek(çaykışla) köyünden

ctmy

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ynt: Hangi boydanım?
« Yanıtla #213 : 23 Mart 2017, 12:27:22 »

merhaba.
Bende hangi boydan olduğumu merak ediyorum.Kars-  Davul köyü yazıyor nufüs cüzdanında. :trbayrak

Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.055 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp