Gönderen Konu: Kan Nakli Hakkında  (Okunma sayısı 8089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KoncaTürk

• Yeni Üye
  • *
Kan Nakli Hakkında
« : 16 Ocak 2016 »
   Merhaba Kandaşlarım.

Öncelikle soracak olacağım soruyu ciddi olarak soruyorum.Bu soru uzun zamandan beri bana kafayı yedirtiyor.
   8 yıl önce ameliyat sırasında bana kan nakli yapılmış.Kan nakli ile huylar tabi ki geçmez ama bana verilen kanda o kişinin DNA sı bulunuyor.O kişinin DNA sı benim vücuduma girdiğinde;annemden ve babamdan aldığım genleri değiştirir mi yani benim DNA mı değiştirir mi veya buna imkan var mı ?
   O kanın Türk olmayan birinden alındığını düşününce daha da kuşkulanıyorum.İnternet üzerinden doktorlara sordum ama cevaplayan olmadı.Moral olarak çökmüş durumdayım.Var mı aranızda bilgisi olan ?

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: Kan Nakli Hakkında
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2016 »
Ciddi olarak sorduğuna inanmamakla beraber, tabii ki ne alâka. Kod, dizilimi gen yapısı ap ayrı bir şey. Öyle bir şey mümkün olmamaz.Mutasyon geçirip fantastik filmlerdeki gibi olurduk ne güzel..
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı KoncaTürk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2016 »
   Gerçekten ciddi olarak sordum.Mesela kanımı alıp DNA testi yapsalar o kişinin DNA sıda çıkacak testte.Garip bir durum.

Çevrimdışı Diriliş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2016 »
Kan nakli (transfüzyon) ile genetik başkalaşım meydana gelmez. Bir kişinin DNA'sı ailesinden, onların gametleri (seks hücreleri) yoluyla miras alınır. Yani kişinin biyolojik ebeveynlerinin sperm ve yumurtası çocuğun DNA'sını belirler, kan değil. Vücuduna yeni bir kanın sokulması gelecek çocuklarınızın DNA'sını etkilemeyecektir. Çünkü senin cinsiyet hücrelerini etkilemez.
Rehberi Kuran olanın varacağı yer Turan değil, Arap çölleridir.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2016 »
Kan nakli (transfüzyon) ile genetik başkalaşım meydana gelmez. Bir kişinin DNA'sı ailesinden, onların gametleri (seks hücreleri) yoluyla miras alınır. Yani kişinin biyolojik ebeveynlerinin sperm ve yumurtası çocuğun DNA'sını belirler, kan değil. Vücuduna yeni bir kanın sokulması gelecek çocuklarınızın DNA'sını etkilemeyecektir. Çünkü senin cinsiyet hücrelerini etkilemez.
Diriliş kullanıcı adlı andamız, sağolsunlar, gayet yerinde ve bilimsel bir açıklama yapmıştır.
Durum bundan ibarettir ve ötesi laf salatasından başka bir şey değildir.

Diriliş anda hoşgeldiniz, esenlikler getirdiniz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey.

Çevrimdışı Diriliş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2016 »
Hoşbulduk. Bu sıcak karşılama için teşekkürler. Aranızda olmaktan, ulusalcı Türklerle yakınlaşmaktan son derece mutluyum.

Bu arada yukarıdaki bilgilere ilaveten şunları söyleyebiliriz: Kan aktarımı ile DNA'nın değiştirilememesinin ana sebebi aslında kanda fazla DNA'nın olmamasındandır. Transfüzyonda birincil bileşen olan kırmızı kan hücreleri (alyuvarlar) hiçbir nukleus ve DNA materyali içermez. Bu nedenle adlî ekipler DNA için kanı test edemezler. (Bknz. Scientific American, Bir kan naklinde donörün DNA'sına ne olur?). Ancak insan kanının hiç DNA içermediğini söylemek mümkün değildir. Akyuvarlar DNA içerir. Eğer birisi tam bir kan nakline ihtiyaç duyarsa, donörün alyuvarları alıcının kan akışına giriş yapacak ve vadeleri dolana kadar orada kalacaktır, genellikle dört ila sekiz gün içinde. Ancak bu tür tam kan transferleri nadirdir, ve vericinin DNA'sı alıcının DNA'sı üzerinde bir etki yaratacak kadar hayatta kalmaz.

Rehberi Kuran olanın varacağı yer Turan değil, Arap çölleridir.