Gönderen Konu: Melez olmam  (Okunma sayısı 7748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Güney

• Yeni Üye
  • *
Melez olmam
« : 08 Nisan 2022 »
Benim kafamı çok karıştıran bir durumdur...

Benim anne tarafım yugoslav göçmenidir baba tarafımın kökeni ise kırım Tatarlarına dayanır...
Baştan belirteyim boşnaklarla,sırplarla ya da kısaca slavlarla kültür olarak hiçbir bağım yok Türk kültürüyle büyüdüm anlıyacağınız ve hiçbir zaman "boşnaklar da Türktür" "...boşnaktır" ya da "çanakkale savaşında boşnaklar da vardı" gibi saçma sapan cümleler kurmadım yani anlıyacağınız kafamda hiçbir yabancı ırk düşüncesi yoktu kendimi hep Türk tarafıma adamışımdır ama H.Nihal Atsızın melezler hakkındaki fikirleri benim kafamı karıştırdı bahsettiği melezler hangi melezler ve ben şimdi melez olarak Türkçülük davasına zarar mı veriyorum?

Çevrimdışı ÖZBEY ULUTAŞ

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Melez olmam
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2023 »
Bizler kendini ''Türk hisseden Türk'tür'' vatandaşlığı ifade eden üst kimlik bağlamında yeterli görmeyiz. Ancak Türkleşmek diye de bir kavram vardır. Soy sop olarak Türklüğü şaibeli olan veya melez olan insanlar -vatandaşlık konusundan bağımsız- kendilerini Türk milletinin bir ferdi olarak görüyor ve bu vatana hizmet etmek istiyorsa o insanları kimse dışlayamaz. Elbette Türksünüz.

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2023 »
Bizler kendini ''Türk hisseden Türk'tür'' vatandaşlığı ifade eden üst kimlik bağlamında yeterli görmeyiz. Ancak Türkleşmek diye de bir kavram vardır. Soy sop olarak Türklüğü şaibeli olan veya melez olan insanlar -vatandaşlık konusundan bağımsız- kendilerini Türk milletinin bir ferdi olarak görüyor ve bu vatana hizmet etmek istiyorsa o insanları kimse dışlayamaz. Elbette Türksünüz.

Öncelikle, hissetmek ve olmak farklı konulardır. Bir insan, soy itibariyle Türk'tür evet fakat; bir de Türk hissetmek, vatandaşlık almak veya kendini Türk görmek, bambaşka kavramlardır. Bu işin özüne inmek isteyen her birey; öncelikle soyu konusunda araştırabildiği kadar araştırma yapmalıdır. Az-çok muhakkak herkes geçmişini en az 150 yıl geriden bilmekte. En az kıstasla bu kadar yıl içinde soy anlamında bir geçmiş, bir kimlik, bir Türklük varsa muhakkak soyu Türklüğe dayanmaktadır. Çünkü Türkler, hiç bir zaman uzun yıllar boyunduruk altında kalmamış, asla asimile olmamış bir millettir. Soyunuzda Türklük varsa Türk soyusunuz, yoksa; Türk hayranısınız. Buna ırkçılık değil, hakikat denir, Atsız'ın değindiği melezlik konusu buna işarettir. 
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2023 »
Alıntı
Hun Türk Türk Otağı;

Türkçülerinin Milliyetçilerin fikir alış-verişinde bulunması, haberleşmesi, Türk gençlerinin bilinçlenmesi sorunlara çözüm üretmesi için kurulmuştur. Ağ elinde düzeyli, ciddi saygın bir biçimde yayın yapmaktadır.
Hun Türk Türk Otağı Türkçü Fikriyata sahip, Türk ırkının üstünlüğünü benimsemiş Türk Otağıdır. Türkçü Fikriyat dışında ki görüşleri benimsemez. Türkçülüğe zararı olmuş ya da olmakta olan hiç bir kuruluş, topluluk v.b oluşumlar içinde olmaz.
Türkçü düşünceye sahip, Türk soyundan gelen her Türk otağımıza üye olabilir. Otağımız kurallarından, çizgisinden kesinlikle taviz vermemektedir.

Kısacası bizler Türk Milletinin yani Türk Irkının üstünlüğünü benimsiyoruz.
Burada yazılı olan kurallar size uygun değilse lütfen üye olmamayı tercih ediniz.

Yılların üyesi olarak bu maddeler değişmedi. Otağ sessiz ama kuralları, çizgisi aynı.
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı KurtArslan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2023 »
Benim kafamı çok karıştıran bir durumdur...

Benim anne tarafım yugoslav göçmenidir baba tarafımın kökeni ise kırım Tatarlarına dayanır...
Baştan belirteyim boşnaklarla,sırplarla ya da kısaca slavlarla kültür olarak hiçbir bağım yok Türk kültürüyle büyüdüm anlıyacağınız ve hiçbir zaman "boşnaklar da Türktür" "...boşnaktır" ya da "çanakkale savaşında boşnaklar da vardı" gibi saçma sapan cümleler kurmadım yani anlıyacağınız kafamda hiçbir yabancı ırk düşüncesi yoktu kendimi hep Türk tarafıma adamışımdır ama H.Nihal Atsızın melezler hakkındaki fikirleri benim kafamı karıştırdı bahsettiği melezler hangi melezler ve ben şimdi melez olarak Türkçülük davasına zarar mı veriyorum?

Yugoslavyanın neresinden olduğuna bağlı