Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

göktürkçe tişört Nakış İşlemelli Göktürkçe Tişört 34.90 TL göktürkçe tişört baskılı
Baskılı Göktürkçe Tişört 19.90 TL
kitap damgası türk
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
kitap damgası kayı
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
osmanlı arması
Osmanlı Arması [Saf Döküm]
472 TL
413 TL
metal biblo
Döküm Ürünler Biblolar
Kredi kartına 12 aya kadar taksit. | EFT/Havale | Kapıda Ödeme (+9.90)
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : 17 Şubat 2017, 22:05:53 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: atsız1071
Cevabınız için teşekkür ederim, söylediğiniz gibi otağdakilerin düşüncesini merak etmiştim. Zaten genel olarak Evet düşüncesindeydim. Cevabınız beni daha da tatmin etti. Tanrı Türkü Korusun  :trbayrak

 22 
 : 16 Şubat 2017, 12:11:51 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: Bozkurt42
Otağa hoş geldiniz. İlk iletiniz, sanırım otağdakilerin düşüncelerini merak ettiniz.Otağımız aktif değildir bu arada..

Teknik olarak Türk Irkçılığını savunan birinin başkanlığa hayır demesi gibi bir durum olmaması gerekir. İçimizde ne yazık ki en büyük Kürt partisi CHP zihniyetinde olup, Türkçü Turancı kılığından dolaşanlarda var.Onların söylemlerine dikkat etmek gerek.

Bir diğer husus ülkenin şuan içindeki zor durumu. Altımızda yangını söndürmeden bir yangın daha başlatıyoruz. Gerek mi vardı, çok mu acildi. Göz göre göre gelen Fetullahçıların kalkışması, Suriyeli sığınmacılar,İşid kendimizi bildik bileli yok edemediğimiz etnik döküntü Kürt isyanı. Ama gücün yok ki bunları yazıpta başkanlığı başka bahara atasın. Bir şekilde önümüze gelecek bu durum. Ve bir şekilde de karar vermek gerek.

Ülke olarak koalisyondan çok zarar gördük. Mesut Yılmaz gibileri acayip derecede zengin ettik. Her devrin adam(ları)ını piyasaya sürdük, halkın gözünü boyadık. İstediğin kadar uzatabiliriz. Hâlâ da zengin olan var bunları artık tartışmıyoruz tabii ki de.

İşin özü evet hızlı karar alabilme.

Demokrasi denen ne olduğu belirsiz düzen ortadan kalacak mecliste -ki Kürt vb. etnik döküntü unsurların belki de parti çalışmları aksayacak. Ben kendi adıma demokrasiye inanan biri değilim. Bu tür hak ve özgürlüklerin sadece Türk'ün içinde olması gerektiğine inanıyorum ki zaten bu da bizi Türkçü Turancı yapar. Kendi düşüncemizde birinin ya da bir oluşlumun şuan için 10-20 yılda meclise bile girmesi imkansızken, bir şekilde "devlet"i yönetecek kişi için en doğru kararı vermek gerek.

Tekrar teknik olarak "Evet" ama AKP düşüncesine Hayır!. Eskileri yazmaya gerek yok. Düne kadar MHP ya da uzantısı sendikalı olan birileri en büyük düşman ilân ediliyordu.

 23 
 : 13 Şubat 2017, 18:15:33 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: atsız1071
Aşırı bir kararsızlık içerisinde düşünmekteyim. Mecliste evet ve hayır diyen partileri göze alırsak AKP & MHP EVET , CHP & hdp HAYIR

Hayır dersem hdp ile aynı safta olduğum için bir vicdan azabı çekerim. Evet dersem Tayyibe güvenim yok. Bir de Devlet Bahçeli'nin ısrarla Evet demesi ilgimi çekmiyor değil. Ne olursa olsun ne kadar eleştirirsek eleştirelim şu an da Meclis'te olan tek milliyetçi parti MHP'dir.

MHP kendi çıkarlarına göre değil, ülke için ne hayırlıysa onu isteyen bir parti bu bir gerçek. Şu an ki hdp yandaşı Chp zihniyetinin iticiliği beni evet demeye sürüklüyor.

Aslında kim ne diyor diye düşünmek yerine sistemi sorgulamak daha mantıklı olur. Avantajları ve dezavantajları kısa bi şekilde özet geçersek ;

Avantajları;

Operasyon kararları daha çabuk verilecek. Ordu harekatları hızlanacak. Darbe girişimleri çok daha zor olacak. selahattin demirtaş gibi teröristleri içeri almak çok daha kolay olacak. Chp ve hdp nin mecliste ki yetkileri azalacak.

Dezavantajları;

Yasama ve yürütme tek bir şahıs üzerinde toplanacak. Cumhurbaşkanı yetkileri hafife alınmayacak derece de artacak. Aşırı saçma maddeler gelecek, milletvekili seçilme yaşı 18 gibi (vs).

Biz Turancılar Evet mi demeliyiz Hayır mı?  :prbay 24 
 : 05 Şubat 2017, 15:27:53 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Turk05xx
Merhaba hangi boydan olduğumu nasıl öğrenebilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Ailem Amasya göynücek(çaykışla) köyünden

 25 
 : 01 Şubat 2017, 13:08:05 
Başlatan - Son İleti Gönderen: karakalpaklı
Dedemin babası yıllar önce erzurum dikyar köyünden ayılmış yardımcı olabilecek varmı?

 26 
 : 26 Ocak 2017, 17:39:35 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.

Resim koymanıza gerek yoktu. Yöneticimiz mahsurlarını sıralamış. Resmi kaldırıyorum.
Sorunuza gelince:
Bu konuda en güvenilir bilgi ailenizin anlatımlarıdır.
Aileniz kesin bir ifadeyle İğdir Yörüklerinden olduğunuzu söylemiş. Bu çok sağlam ve muteber bir bilgidir.
Bu durumda siz Oğuzhan / Üçoklar / Denizhan / İğdir boyuna mensup oluyorsunuz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.


 27 
 : 26 Ocak 2017, 12:54:17 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Oguzhan_Alpargu
dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.

 28 
 : 25 Ocak 2017, 18:37:41 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Karakalpak hattı (paraleli) üzeri. Muhtemelen Karakalpaktır ama otağ çok sakin bu işin uzmanı arkadaşlarda sessiz sessiz Facebook'ta vakit geçiriyorlar -ki net cevap verecek arkadaşları beklemek gerek.

 29 
 : 25 Ocak 2017, 18:33:39 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Arkadaşlık sitelerine foto mu bırakıyorsun? Gören sövse ya da eşcinsel sitelerine kapak olsan hoş durum olmaz zannımca.

Haydi bebe parkında bir iki tur atıver sana zahmet..

 30 
 : 25 Ocak 2017, 13:47:21 
Başlatan - Son İleti Gönderen: HasKandaş
Esenlikler kandaşlarım. Şu anda hangi boya mensup olduğum hakkında araştırmaya girişemeyecek durumdayım.Erzincan-Kemah- Bozoğlak köyü bizim ailenin geldiği yer. Soyum hakkında bilgi edinebilmem için yeterliyse cevabınızı bekliyorum. Esen kalın.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.04 saniyede 19 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp