Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]comSayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : 25 Ocak 2017, 18:37:41 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Karakalpak hattı (paraleli) üzeri. Muhtemelen Karakalpaktır ama otağ çok sakin bu işin uzmanı arkadaşlarda sessiz sessiz Facebook'ta vakit geçiriyorlar -ki net cevap verecek arkadaşları beklemek gerek.

 22 
 : 25 Ocak 2017, 18:33:39 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Arkadaşlık sitelerine foto mu bırakıyorsun? Gören sövse ya da eşcinsel sitelerine kapak olsan hoş durum olmaz zannımca.

Haydi bebe parkında bir iki tur atıver sana zahmet..

 23 
 : 25 Ocak 2017, 13:47:21 
Başlatan - Son İleti Gönderen: HasKandaş
Esenlikler kandaşlarım. Şu anda hangi boya mensup olduğum hakkında araştırmaya girişemeyecek durumdayım.Erzincan-Kemah- Bozoğlak köyü bizim ailenin geldiği yer. Soyum hakkında bilgi edinebilmem için yeterliyse cevabınızı bekliyorum. Esen kalın.

 24 
 : 25 Ocak 2017, 02:38:54 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Oguzhan_Alpargu
dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.
buyrun buda fotoğrafım (https://i.hizliresim.com/nj09E5.jpg)

 25 
 : 11 Ocak 2017, 15:56:24 
Başlatan İsenboğa - Son İleti Gönderen: Tanrının Kırbacı
Arkadaşın instagram profiline de baktım gördüğüm en başarılı çalışmalardan. Çalınma kaygısıyla resimlerin ortasına imza atarak kullanmamıza engel olmuş. Sağ alttaki imza yeterliydi kanımca. Fakat anlaşılabilir bir durum. Kimin yaptığının bilinmesi açısından böyle birşey yapmış. Acaba tablo şeklinde sattığı için mi böyle bir çözüme başvurmuş dedim ama yok satmıyor da. Bence en kısa zamanda tablo şeklinde bu çalışmaları satmalı. Alıp odama asmayı çok isterim.

 26 
 : 09 Ocak 2017, 23:56:40 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Rub0os2
Esen olsun Kandaşıma, Sivas Zaralıyım. Annem Sivas İmranlı köndül köyü(yeni ismi kavalcık) babam ise zara kardere köyünden. Alevi - Türk'üz. Yaptığım araştırmalardan Karlukların Koçungarlar kolundan geldiğimizi öğrendim. Eskiden kurmancı konuşmalarının sebebi ise 1200 yılında Yavuz Sultan Selim'in o bölgedeki Türkmen Aşiretimizi iranlılara yardım edeceğimizi düşünerek oraya yollamış. Biz de kendimizi iran lılardan korumak için kurmancı'yı öğrenmişiz. Sizce soy ağacımı hangi teknikle çıkartabilirim ? İleride yaşayacak Türk Balaları mın merakını gidermiş olurum :)

 27 
 : 09 Ocak 2017, 23:15:01 
Başlatan YALNIZKURTKARAGÜLLE - Son İleti Gönderen: Rub0os2
Alevi olmaktan gurur duyuyorum :)

 28 
 : 09 Ocak 2017, 13:19:15 
Başlatan Tanrının Kırbacı - Son İleti Gönderen: leooel
MHP olmalı şuanki şartlarda kendimizi tam olarak ifade edecek bir parti olmayabilir bu hiç birşey yapmamaya itmemeli karamsar olmamalıyız en azından milliyetçiliği destekleyen bir oluşum var biz bu çatı altında güçlendikçe düşüncelerimizi anlattıkça sayımız artacaktır ortak noktalarımızın olduğu bir parti bu partiden devşirebiliriz. Bu partinin yokluğu daha da karamsardır

Ülkücülerin tamamının dinci olduğunuda düşünmüyorum bilgisizler sadece bu zamanla aşılabilecek bir durum

Nihat Atsız ın  bir parti oluşumu içine girmemesinin eksikliğini hissediyoruz ne yazık kı

 29 
 : 09 Ocak 2017, 12:30:50 
Başlatan leooel - Son İleti Gönderen: leooel
Arkadaşlar müzakereler bugün itibari ile başlıyor (09-01-2017) bu konu hakkında düşüncelerimizi paylaşalım kendi aramızda fikir alışverişi olsun form bu konuda çok boş daha fazla paylaşımlarda bulunmalıyız

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı makamına geçtikten sonra parti içindeki gerilimleri de göz önünde tutarak, dışarıda ABD ve AB ile, içerde cemaat ve büyük sermaye grupları ile eşzamanlı olarak çatışarak iktidarını sürdürmesinin mümkün olmadığını düşünebilir. Bu noktada ABD ve AB’nin kendisine yönelik politikalarını yumuşatmak amacı ile bazı stratejik adımlar atabilir

Bunlardan birisi Kıbrıs’ta Annan Planı’nı da aşan ölçüler içinde taviz veren bir Kıbrıs planını kabul etmektir. Bu aynı zamanda bir Amerikan talebidir. ABD Dışişleri Bakan yardımcısı V. Nuland’ın Kıbrıs’ta çözümü öncelikli paket olarak gördüğü anlaşılmaktadır.Bu süreç; 2014’ün büyük bir bölümünde ABD’nin denetiminde hızla yürümüştür. Washington, AKP Hükümetinin tutumundan çok memnun görünmüştür. Bu memnunluğunu ilişkilerdeki büyük gerilime rağmen AKP’ye teşekkür ederek ortaya koymuştur. KKTC’nin tasfiyesinin Türk halkına anlatılabilmesi için ise Doğu Akdeniz bölgesindeki enerji kaynaklarının Türkiye üzerinden dünyaya eklemlenmesi gerekçesinin hazırlandığı görünmüştür"
Prof. Dr. Ümit Özdağ

 30 
 : 04 Ocak 2017, 00:26:49 
Başlatan - Son İleti Gönderen: darkblue
herkese merhaba biçok kişinin merak ettiği gibi bende pek yayğın olmayan TOKLUCU  soyismimin soy ağacımı bulabilmek adına baya uğraştım  fakat  sadece aile büyüklerimizin anlattığı büyük dedelerimiz ilk Sivasta yaşadığı ordan Osmaniye yerleştirildikleri ve son olarak hala yaşadığımız Hatay/Kırıkhan yerleştigimizi biliyorum . İnternette araştırmam da ise sadece Toklu Oymağı diye bişey buldum fakat bizimle bağlantılı olup olmadığını bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa gerçekten çok makbule geçer. Şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.137 saniyede 19 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp