Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 : 29 Ekim 2017, 00:36:30 
Başlatan - Son İleti Gönderen: unut_mayın81
Bugün insanların soyadları, kütüğünün kayıtlı olduğu il ve ilçe tarihleri bunları alenen meydana getirmektedir. Örnek vermek gerekirse kendimden ben Kayseri / Yeşilhisar / Kesteliç (Gülbayır) köyüne mensubum, Ana tarafım Aydın / Bozdoğan / Körteke köyüne bağlıdır. Afşar tarihinde Kesteliç köyü geçmektedir. Osmanlı arşivler, günümüzde en çok Afşar'ın yaşadığı bölgenin Kayseri olduğunu tebliğ etmektedir. Afşarlar'ın Bozdoğan aşireti de bulunmaktadır. Anam'ın kızlık soyadı Yörüktür. Kendi soyadım tamami ile Türkçe olmakla beraber anlamı eski Türkçe'de bazı kaynaklarda yiğit, çoğu kaynaklarda ulak, haberci anlamı taşımaktadır.

Ek olarak aile büyüklerinizden veya dahil olduğunuz köy, kasaba sakinlerinden tarihi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Soyadı kanunları insanların dediği gibi "kafadan uydurma" değildir. O döneme ait insanların ne gibi özellikleri varsa o şekilde adlandırılmıştır. Bugün, TÜRK'lerin (bizlerin) özellikle kırma, melez soy mensupları tarafından meşrulaştırılmak istendiği apaçık ortadadır. Örneğin, fransız tarihçiler, TÜRK'lerin fizyolojik bir özelliklerinin olmadığını, dilimizin çok insana hitap ettiğini, göçebe hayatı yaşadıkları için kanının diğer insanlar ile karıştırdığını saf bir TÜRK ırkı olmadığı belirtirler. Hal bu ki özellikle Ata yurdu Hakasya, Ötüken, Altay Cumhuriyet'i bölgelerinde bulunan kemik örnekleri özellikle bugün İç Anadolu insanın fiziksel özellikleri ile bayağı örtüşmektedir. Beyaz veya Kumral ten, Küçük kulak, gibi özellikler Türklerin en belirliği özelliğidir.Ama radyoaktivide dediğimiz olayı sebebi ile insanların yaşadığı bölgeler gereği zamanla fiziksel değişimleri görülmektedir. Dil değişmesi ile kemik yapısı değişmesi yani insanoğlunun benzeme evresi çok kısadır. Örneklemek gerekirse bugün Kayseri,Çorum,Yozgat,Çankırı,Niğde,Nevşehir,Kırşehir gibi bölgelere gittiğiniz de çok af edersiniz yalnızca örneklemek içindir; Nördün, Nörüyüm, Hacı, "Firavun tohumu", "Gavur tohumu" gibi kelimeler dillere pelesenk olabiliyor. Kemik yapıları da bunlara eşdeğer zamanla insanlarda değişimler meydana getirebilmektedir. Bu tamami ile doğa dengesi ile alakalıdır. Bilindiği gibi yurdumuzun iklim şartları özellikle İç Anadolu'da fazlasıyla farklılık ve değişim gösterebilir. Güneş varken aniden kırk ikinde yağışları boy gösterebilir. Mart ayının ortasında bahara girmiş olmamıza rağmen kar yağabilir veya Temmuz ayında yağmur meydana gelebilir. İklim değişikleri insanların ruh ve fiziksel özelliklerini sık sık değiştirir. Sürek güneş ışınlarına maruz kalan birisi zamanla esmer olarak kalabilir veya çok az güneş gören birisi sürekli beyaz halde kalabilir bunlar senelik veya belli dönemler ile kısıtlı kalmaz insan hayatına direk etki ile bağlanır.

O yüzden Siz Ata ve Ana yurdunuzu il / ilçe / köy olarak belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Efendim öncelikle merhaba, ben afyonkarahisar'ın, şuhut ilçesi'nin, kayabelen köyü nüfusuna kayıtlıyım. annem de babam da buralıdır.

kökenimiz hakkında;Horasan(ortaasya'daki) taraflarında göçüp, kumalar yaylası eteklerine yerleşmiş türkmen/ bektaşiler tarafından oluşturulduğu gibi yaygın bir söylenti vardır ki, yüksek ihtimalle doğrudur diye tahmin ediyorum. ,

sizden ricam, afyon/şuhut/kayabelen köyü ve o civarda yaşamış, o bölgelere yerleşmiş Türk boylarını öğrenmek, bölgenin tarihi ile ilgili elinizde bilgi ve belge var ise bana ulaştırmanızdır. şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. ve çok merak ediyorum...  :prbay :prbay

 12 
 : 22 Ekim 2017, 12:55:04 
Başlatan TanriKutMete - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Gün geçtikçe bu konu başlığı altın gibi geliyor.

 13 
 : 22 Ekim 2017, 12:53:39 
Başlatan Turkmen_Kizi - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Maalasef Toplumsal Kürt Problemimizi çözemiyoruz. Irkçı olmadan düşeneyim diyorum olmuyor. İnsanlığa adepte edemiyorsunuz.
Hayvanlar alemi bile adaptasyon sürecinden geçer, bulunduğu ortama uyum sağlar ama bunlar... Soframızda ki kara sinek gibi.

 14 
 : 18 Ekim 2017, 04:35:53 
Başlatan Turkmen_Kizi - Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam
http://www.hurriyet.com.tr/kiz-kardesinin-kacirildigi-otomobilin-surucusunu-oldurdu-40608117

Bir polisimiz şehit...
Haberin ayrıntıları konunun açılma amacını en belirgin bir şekilde ortaya koymakta ve "SORUN BÖLÜCÜLÜK VEYA TERÖR DEĞİL; SORUN KÜRDÜN TA KENDİSİDİR" gerçeğini gözler önüne sergilemektedir.
TTK.

 15 
 : 13 Ekim 2017, 11:57:54 
Başlatan Turkmen_Kizi - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
http://www.hurriyet.com.tr/kiz-kardesinin-kacirildigi-otomobilin-surucusunu-oldurdu-40608117

Bir polisimiz şehit...


 16 
 : 09 Ekim 2017, 12:07:23 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
KızılbaşBozkurt,

Kişi bilemeyebilir. Bu yüzden bu sorular zamanında hep sorulmuş,cevabı verilmiş. Sizde olmayabilir ama kişinin bütün üst soyuna ulaşamıyorsa ya da üstsoyu Çanakkale'de, Kurtuluş savaşından dönmemişse nasıl bulacak?

Bu otağda Türkolog arkadaşlarımız var. Onların bilimsel çalışmaları mevcut. Zaman zaman bilgi veriyorlardı. Şuan arşiv yayınındayız. Aktifliğimiz kayboldu.

 17 
 : 03 Ekim 2017, 21:48:09 
Başlatan KızılbaşBozkurt - Son İleti Gönderen: KızılbaşBozkurt
4 Temmuz 2003 tarih'li Cuma gün'ünü hatırlayanınız var mı ? Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde Türk özel timinin başına Amerikan  askerlerince çuval geçirildiği tarih ,  Ulusal şerefimizin Tarihine  kara leke sürülmüştü  işte O gün  yaşım o dönem gençti 14 sene geçmesine rağmen ben unutmuyorum.

Ve O gün ısrar ile haberimiz yok ! diyen dönemin Irak Cumhurbaşkanı Talabani bugün kızıltamu'ya (Ataşçukuruna) ulaşmıştır.Ve yine ne hikmet ise dönemin Başbakanı ve şimdikinin Cumhurbaşkanı Talabani'nin ailesine ve kürt halkına Baş sağlığı dileklerini iletiyor.

Yıllar boyu Celal Talabani (itoğlu it) Türklerin ekmeğini yiyerek, suyunu içerek, ve Irak Türkleri tarafından büyütülerek, Kerkük Türk şehrinde eğitim görmüş  Irak Cumhurbaşkanı olmuştur.Bu mayası bozuk Türklerin  yaptığı iyiliklere nasıl karşılık vermiştir. ..?

Bunu da yazayım ..! İyi okuyun .

14 Temmuz 1959 tarihinde , Türklere karşı her türlü eylemlere katılan  Celal Talabani Kerkük caddelerinde ve sokaklarında, Türklere  ateş açarak, soydaşlarımızı acımayarak arkadan vurarak, kurşunlayarak katletmiştir.

Ve benim çok Müslüman hükümet'im ,Ataşçukuruna düşen  Talabani (it)'in ailesine ve Irak'lı kürtlere başsağlığı diliyor.

Tanrı Türk'ü Korusun.


 18 
 : 02 Ekim 2017, 21:16:19 
Başlatan KızılbaşBozkurt - Son İleti Gönderen: KızılbaşBozkurt
İmla hataları yapıyoruz bari şunu da yazmadan geçmiyelim öyle degilmi ! Türk'lere yapılan soykırımlara neden ? İnsanlıktan dem vuran emperyalist lajyonlar ses çıkarmıyor ? Nerede bu İnsan hakları? BM, Af Örgütü, Avrupa devletleri denilen ucube sistem  nerede? Ermenilerin, Rusların, Amerika, Çinler ve başkaları tarafından   yapılan Türklere karşı  soykırım, katliamlara karşı neden hiç  ses çıkarılmadı karar alınmadı? 
 

 19 
 : 02 Ekim 2017, 20:52:04 
Başlatan KızılbaşBozkurt - Son İleti Gönderen: KızılbaşBozkurt
Irkçıyım çünki ırkımın yüceliğine Tanrı'ya inanır gibi inandım.Soyumu ,boy'umu kültürümü ölürcesine sevdim. Töre sahibi soyuma TÜRK ; boy'uma ÇEPNİ ,Şah İsmail'den bu yana namıma KIZILBAŞ denmiş..

Soyumuz gereği ırkçı , Ülkümüz gereği Türkçü'yüz..

Tarih Türklere karşı yapılan soykırımlarla doludur. Biz Türkler ağıt yakmayı bilmediğimiz veya bunu yapmadığımız için hiçbir zaman bize karşı yapılan soykırımları, zulümleri   hafızamıza kazımamış, çabuk unutmuşuz.

1) Talkan Curacan katliamları .

2)Osmanlı devletinin yaptığı  Kızılbaş Türkmen Soykırımı

3)Yunan ihtilalinde  yunanlıların yaptığı Türkmen soykırımı

4)Kominist çin'in yaptığı urimçi soykırımı

5)Rumların kıbrısta uyguladığı Türk soykırımı

6)Ermeninilerin yaptığı Hocalı, anadolu katliamları

7)Sovyet birliğinin yaptığı Tatar Türk katliamları

8) Maraş, Çorum, Sivas katliamları

9) Kerkük ,Musul bayırbucak soykırımları

Yazmaya devam eder isek liste uzayıp gider ,önünü alamayız.Ulu Tanrı soy'uma kut versin.Kan göz yaşını düşman ellerine salsın.

Tanrı Türk'ü Korusun.
 20 
 : 01 Ekim 2017, 12:24:42 
Başlatan KızılbaşBozkurt - Son İleti Gönderen: KızılbaşBozkurt
Facebook denen ucube site 600 milyonu aşkın kişi  profil'i ile sosyal medyanın en popiliter sitesidir.Kişilerin Cinsel,Aşk,Yemek, v.s v.s  boş beleş bilgi ve görüntü kirliliği ile doludur.Çok muhteşem zaman geçirdiğimizi düşündüğümüz Facebook, aslında bir karabasan gibi hayatımızı ele geçiriyor, tüm alışkanlıklarımızın bambaşka huylara dönmesini sağlıyor. Açıkçası ruh sağlığımızı bozuyor.Şiman ve çirkin profilli  erkek ve kadınlar kendilerini face hesabı üzerinden bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar..

ARTIK BUNA SON..!

Bu saat'ten sonra Facebook aleyhine haklı olarak karalama politikası başlatıyorum.Facebook dehası mark zuckerberg büyük bir fetocudur.Facebook kullanmak feto'ya hizmet için geliştirilmiş bir programdır.Bu kanate nereden ? vardın der iseniz benim hergün bir hesabım kapanıyor.


Saygılar.

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.053 saniyede 19 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp