Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]comSayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 : 19 Şubat 2017, 22:10:49 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: Arula
Sonuna kadar hayır, daha ayrıntılı yazı yazacağım ancak şu görüş kadar sığ bir görüş olmadığını söylemeliyim.
Hdp, Chp hayır diyor, Mhp, Akp evet diyor o yüzden evet.
Böyle sığ bir görüş olabilir mi arkadaşım? özgür düşüncene pranga mı vurdular?
Daha düne kadar savunduğun partiler el ele kol kolaydı, mengri mengri Türküsü söyleyip gözyaşı dökenler, mecliste el sıkışanlar, kol kola görüntülenenler babam değildi herhalde?
Akp'nin başkanlık sistemine başta Erdoğan değil Atatürk olsa yine de evet demem.

 12 
 : 19 Şubat 2017, 13:32:13 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
KISACA

Lider kavramı önemli bir kelime. MHP'nin içindekiler belki bu yüzden anlamsızca Devlet Bahçeli'nin arkasından gidiyor. Demokrasiyi bende tasvip etmiyorum bazı açılardan. Başkanlık iyi güzel de, resmin bütününe şuan için bakamıyoruz. Bizde o kültür daha oluşmadı. Gelişmiş ülkelerde bu durumlar aşılmış durumdadır. Şurda yanı başımızdaki yangını söndürmek için zamanında giremedik, arkasından girmemizle kendine muhalefet diyen angutların çoğalması bir oldu. Devleti ilgilendiren, özellikle dış politik konularda bütünlük esasdır. Bizde bir koalisyon durumu oluyor, Bozkurt42 bahsetmiş Yılmaz gibiler ortaya çıkıveriyor. Çocuk gibi mızıkçılık yapacam deyince sistem altüst.

Kürt partisi CHP gibi her şeye muhalefetlik yapmanın anlamıda yok sonuçta. Bizler "devletçi" insanlarız ki bu 15 Temmuz günü AKP grubu iyice görmüştür sahaya ilk inen kimlerdi! Devleti ilgilendiren konularda ki bunların çoğu askeri durumlar desteğimiz sonsuz olacaktır. Yeter ki siyasi politika üretmesinler. ABD'nin korkusundan Kürtlerin kafasını ezemiyoruz bir türlü. Güç meselesi bir çok şey ama dik duracaksan bu konularda dik duracan.

Bence en önemli konu sınırımızı koruma altına almadan [bilinen etnik döküntüleri acımadan yok etmeden] bu konuları görüşmemiz. Eline topu alan takımı ben kurucam diye diretiyor. Yav büyüdük artık kaldı mı öyle dünya. Anlamıyorum zaten şuan ne yapılıyor amaç nedir, ne bu hız, hırs!.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/ak-parti-mhp-chp-ve-hdpli-kardeslerim-butunlesin,Xh79Rz4ZDkC1RaDZ8RGMCw

"AK Parti, MHP, CHP ve HDP'li kardeşlerim bütünleşin"

Söze gerek var mı?

Temiz ve üstün olan şeylerin çabuk bozulması tabiî bir kanundur. Bir bardak saf suyu bozmak için deniz suyundan bir kaşık yeterse çirkeften bir damla yeter de artar bile.

Nihal Atsızın Savunması
http://hunturk.net/h63-nihal-atsizin-savunmasi.html

Irkçılık başlığı, 6.paragraf


Devlet yönetimide saf ve temiz olmalı!

Hakkımızda hayırlısı.
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin...!

 13 
 : 18 Şubat 2017, 15:04:01 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: Bozkurt42
Kısa geçmişiz yazıyı, şuanki durumda evet demiyorum benimki sadece durum tespiti. Midemiz bulanır. Kürtlerle yapılan kucak danslarını, Ermenilere uzatılan gülleri unutmayalım hemen.

Otağdaki diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem yönetici harici uğrayan yok şu aralar : ).

 14 
 : 17 Şubat 2017, 22:05:53 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: atsız1071
Cevabınız için teşekkür ederim, söylediğiniz gibi otağdakilerin düşüncesini merak etmiştim. Zaten genel olarak Evet düşüncesindeydim. Cevabınız beni daha da tatmin etti. Tanrı Türkü Korusun  :trbayrak

 15 
 : 16 Şubat 2017, 12:11:51 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: Bozkurt42
Otağa hoş geldiniz. İlk iletiniz, sanırım otağdakilerin düşüncelerini merak ettiniz.Otağımız aktif değildir bu arada..

Teknik olarak Türk Irkçılığını savunan birinin başkanlığa hayır demesi gibi bir durum olmaması gerekir. İçimizde ne yazık ki en büyük Kürt partisi CHP zihniyetinde olup, Türkçü Turancı kılığından dolaşanlarda var.Onların söylemlerine dikkat etmek gerek.

Bir diğer husus ülkenin şuan içindeki zor durumu. Altımızda yangını söndürmeden bir yangın daha başlatıyoruz. Gerek mi vardı, çok mu acildi. Göz göre göre gelen Fetullahçıların kalkışması, Suriyeli sığınmacılar,İşid kendimizi bildik bileli yok edemediğimiz etnik döküntü Kürt isyanı. Ama gücün yok ki bunları yazıpta başkanlığı başka bahara atasın. Bir şekilde önümüze gelecek bu durum. Ve bir şekilde de karar vermek gerek.

Ülke olarak koalisyondan çok zarar gördük. Mesut Yılmaz gibileri acayip derecede zengin ettik. Her devrin adam(ları)ını piyasaya sürdük, halkın gözünü boyadık. İstediğin kadar uzatabiliriz. Hâlâ da zengin olan var bunları artık tartışmıyoruz tabii ki de.

İşin özü evet hızlı karar alabilme.

Demokrasi denen ne olduğu belirsiz düzen ortadan kalacak mecliste -ki Kürt vb. etnik döküntü unsurların belki de parti çalışmları aksayacak. Ben kendi adıma demokrasiye inanan biri değilim. Bu tür hak ve özgürlüklerin sadece Türk'ün içinde olması gerektiğine inanıyorum ki zaten bu da bizi Türkçü Turancı yapar. Kendi düşüncemizde birinin ya da bir oluşlumun şuan için 10-20 yılda meclise bile girmesi imkansızken, bir şekilde "devlet"i yönetecek kişi için en doğru kararı vermek gerek.

Tekrar teknik olarak "Evet" ama AKP düşüncesine Hayır!. Eskileri yazmaya gerek yok. Düne kadar MHP ya da uzantısı sendikalı olan birileri en büyük düşman ilân ediliyordu.

 16 
 : 13 Şubat 2017, 18:15:33 
Başlatan atsız1071 - Son İleti Gönderen: atsız1071
Aşırı bir kararsızlık içerisinde düşünmekteyim. Mecliste evet ve hayır diyen partileri göze alırsak AKP & MHP EVET , CHP & hdp HAYIR

Hayır dersem hdp ile aynı safta olduğum için bir vicdan azabı çekerim. Evet dersem Tayyibe güvenim yok. Bir de Devlet Bahçeli'nin ısrarla Evet demesi ilgimi çekmiyor değil. Ne olursa olsun ne kadar eleştirirsek eleştirelim şu an da Meclis'te olan tek milliyetçi parti MHP'dir.

MHP kendi çıkarlarına göre değil, ülke için ne hayırlıysa onu isteyen bir parti bu bir gerçek. Şu an ki hdp yandaşı Chp zihniyetinin iticiliği beni evet demeye sürüklüyor.

Aslında kim ne diyor diye düşünmek yerine sistemi sorgulamak daha mantıklı olur. Avantajları ve dezavantajları kısa bi şekilde özet geçersek ;

Avantajları;

Operasyon kararları daha çabuk verilecek. Ordu harekatları hızlanacak. Darbe girişimleri çok daha zor olacak. selahattin demirtaş gibi teröristleri içeri almak çok daha kolay olacak. Chp ve hdp nin mecliste ki yetkileri azalacak.

Dezavantajları;

Yasama ve yürütme tek bir şahıs üzerinde toplanacak. Cumhurbaşkanı yetkileri hafife alınmayacak derece de artacak. Aşırı saçma maddeler gelecek, milletvekili seçilme yaşı 18 gibi (vs).

Biz Turancılar Evet mi demeliyiz Hayır mı?  :prbay 17 
 : 05 Şubat 2017, 15:27:53 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Turk05xx
Merhaba hangi boydan olduğumu nasıl öğrenebilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Ailem Amasya göynücek(çaykışla) köyünden

 18 
 : 01 Şubat 2017, 13:08:05 
Başlatan - Son İleti Gönderen: karakalpaklı
Dedemin babası yıllar önce erzurum dikyar köyünden ayılmış yardımcı olabilecek varmı?

 19 
 : 26 Ocak 2017, 17:39:35 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.

Resim koymanıza gerek yoktu. Yöneticimiz mahsurlarını sıralamış. Resmi kaldırıyorum.
Sorunuza gelince:
Bu konuda en güvenilir bilgi ailenizin anlatımlarıdır.
Aileniz kesin bir ifadeyle İğdir Yörüklerinden olduğunuzu söylemiş. Bu çok sağlam ve muteber bir bilgidir.
Bu durumda siz Oğuzhan / Üçoklar / Denizhan / İğdir boyuna mensup oluyorsunuz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.


 20 
 : 26 Ocak 2017, 12:54:17 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Oguzhan_Alpargu
dedelerim ninelerim sürekli iğdir yörüklerinden olduklarını anlatırdım ama fiziksel olarak Türk'müyüm emin değilim yorumu size bırakıyorum. 2 badem göz(gözlerim orta büyüklükte) burnum ince hafif uzun, kafatasım yuvarlak arkaya doğru kavisli ama ensemde turan çıkıntısı var. %100 Türk olma ihtimalim nedir.

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.071 saniyede 19 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp