Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

göktürkçe tişört Nakış İşlemelli Göktürkçe Tişört 34.90 TL göktürkçe tişört baskılı
Baskılı Göktürkçe Tişört 19.90 TL
kitap damgası türk
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
kitap damgası kayı
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
osmanlı arması
Osmanlı Arması [Saf Döküm]
472 TL
413 TL
metal biblo
Döküm Ürünler Biblolar
Kredi kartına 12 aya kadar taksit. | EFT/Havale | Kapıda Ödeme (+9.90)
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : 19 Mayıs 2017, 11:01:11 
Başlatan İsmail İpek - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
Türklüğün 20. yüzyıldaki Ergenekondan çıkış günü olan 19 Mayıs 1919, aynı zamanda başlatılan Milli Mücadeleyle Türklüğün kötü kaderinin sona ermeye başladığı gündür de.
Ulu Başbuğumuz Atatürk'ün Türklüğün yeniden dirilişi için Samsun'a çıkış gününün ve yine Gazi Başbuğumuz Atatürk'ün ad gününün 98.yılı kutlu olsun!
Bu vesileyle Gazi Başbuğumuz Atatürk ve bütün şehit ve cümle kahramanlarımızı saygıyla, minnetle, özlemle yad ederiz.

TÜRK IRKININ 19 MAYIS BAYRAMI UĞURLU OLSUN!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

 2 
 : 16 Mayıs 2017, 22:29:30 
Başlatan baybars - Son İleti Gönderen: Antepli Bozkurt
15 milyonluk pkk- kürt tehlikesi varken 3 milyonluk çerkezlerle uğraşmak akılla bağdaşmaz.

3 milyonluk çerkez mi? Ufak atta civcivler de yesin! Senin gibilerin zihniyetini biliriz. Türk olmayan unsurların ya da daha anlaşılır ve doğru bir deyimle etnik azınlıkların nüfuslarını anormal şekilde abartarak Türk nüfusun azlığını bilinç altına işlemeye çalışmaktasınız. Savaş yöntemlerinden bir tanesinin de algı ve demografik savaş olduğunu yıllardır bilmekteyiz. Kıt aklınla bize ayar çekmeye, bilinçaltına 3 milyon çerkez olduğunu yerleştirmeye çalışıyorsunuz. Size göre Kafkaslardan gelen herkes çerkez! Nogayları, Karaçayları, Ahıska Türklerini bile çerkez diye tanıttığınıza defalarca tanık olduk. Bir kaç yüz bini bile bulmayan çerkez sığınmacıları 3 milyon olarak göstermenden senin ne zihniyette ve aidiyette olduğun ortaya çıkıyor. kürt-pkk söylemi ise asıl niyetini kılıflamaktan başka bir amaç taşımıyor.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Çağrıbey.


Teşekkürler Çağrıbey Kardeşim açıklayıcı bilgiler için,  15 milyon, 18- 20- 30- 40 milyona a kadar çıkıyorlar, sallamada, üstlerine yok! eziklik psikolojinin yansımasıdır  bunlar.


 3 
 : 15 Mayıs 2017, 11:18:57 
Başlatan [Hun Türk] - Son İleti Gönderen: gencırkcı
Bence Facebook sayfasından ziyade Facebook grubu kurulmalı. Bence daha iyi olur

 4 
 : 14 Mayıs 2017, 13:09:22 
Başlatan Çağrıbey - Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam
MHP'den 'hayırcı' olduğu için ihraç edilen eski vali Balıkesir Milletvekili İsmail Ok:
"Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu baş komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ailesine ve namusuna dil uzatanlar soysuz, namussuz, alçak köpeklerin tümü veledi zinadır!"
Bu rezilleri konuşmaya gerek bile yoktur.
Bu soysuzlar bu cesareti kim ya da kimlerde almaktadır?
Bütün mesele bunlara destek verenlerin ve kurumların deşifre edilmesi ve hukuk önünde bunun hesabının sorulmasıdır.
AKP’li belediyeler bu meczuplara sözde konferans verdirmek için sıraya girmişlerdir.

Ok, Meclis Başkanı'na da söz konusu şahıslarla ilgili 5 soru yöneltti.
Alıntı
-Bu meczupların çıkardığı dergiye TBMM abone midir?
-Abone ise aboneliği iptal edilmiş midir?
-TBMM olarak bugüne kadar bu soysuzun çıkardığı dergiye ne kadar ücret ödenmiştir?
-Bu meczup kitap ve TV programlarıyla belgeli bir FET֒cü. 17-25 Aralık’tan sonra bile TV ekranlarında FET֒ye övgüler yağdırdığı halde neden tutuklanmamıştır arkasındaki güç kimdir ve savcılar niçin harekete geçmemiştir?
-Yoksa Atatürk’e hakaret etmek için mi FETÖ örgüt üyeliğine göz yumulmaktadır?

 5 
 : 11 Mayıs 2017, 20:23:25 
Başlatan Çağrıbey - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
Kutsal dinimiz İslamiyeti olmadık şekillere sokarak yozlaştıran ve her türlü kirli emellerine maske ve kılıf yapan Siyasal İslamcı yapı bir yerlerden aldıkları destek ve cesaretle olmadık haltlar karıştırmaya, camii duvarını pisleten eceli gelen köpek misali Türklüğün en kutsalına, Kutlu Türk Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Atamıza akla, izana, insafa, vicdana sığmayacak iftiralar atmaya cür'et etmektedirler.
Bu çukur yaratıkların kan ve vicdanları kirlidir.
Bu çukur yaratıkların bütün dertleri Türklüktür.
Bu çukur yaratıklar Türk adını duymaya bile tahammül edemeyen kansız, şerefsiz, Allahsız, kitapsız, namussuz ve şerefsiz lağım fareleridir.
Bu çukur yaratıklara Türklüğün en kutsalı olan Atatürk Atamıza saldırma cesaretini verenler unutmamalıdırlar ki; dün sarıklı kardinal fetöden yedikleri darbenin bir benzerini ve hata daha dehşetini bu lağım farelerinden yiyeceklerdir.
Türklüğün milli mukaddesatına saldırma kuduzluğu gösteren bu kan ve vicdanları gayr-i Türk olan kuduz köpekler itlaf edilmeyi hak etmişlerdir.
Bilinmelidir ki hiç bir hesap kıyamete kalmamıştır/kalmayacaktır.
Vicdanları şehir kanalizasyonundan farksız olan yaratıklar ve bu yaratıklarla aynı deliğe pisleyen henüz kendilerini açık etmeyen ve içlerindeki Türklük düşmalığını kusmak için fırsat kollayan bilcümle kuduzlar şunu bilin ki: Bu topraklar elli milyon Türk'ün kanıyla sulanarak yoğrulmuştur.
Bu topraklarda ve Türk'ün yaşadığı diğer Türk yurtlarında Türk'e sadece Tanrı güç yetirebilir.

Ey eceli gelen ve cami duvarını kirletmeye tevessül eden; daha buluğ çağına ermemiş, oyun çocuğu çağındaki kız çocuklarını koyunlarına alan kuduz köpekler! Biz sizin ne denli sapık olduğunuz çok iyi bilmekteyiz.
Hiç oraya buraya sataşarak akla, izana sığmayan; kendiniz ve benzerlerinizden başkasına inandıramayacağınız sıçmıklarla bir yere varamayacaksınız.
Bu ülkenin güzel insanlarının gönüllerine taht kurmuş ululara sataşarak şöhret olmak beyhude bir gayrettir.
Türk ulularına saldırmak sizi bir yere getirmeyeceği ve bir kazanç sağlamayacağı gibi tam aksine sizin saldırdığınız kutlu şahsiyetlerin Türklüğün derin vicdanında ve gönül tahtlarında ki yerleri dahada pekişmektedir.
Sizler lağım çukurunda debelenip duruyorsunuz. Çırpındıkça da ağzınıza dışkılar doluyor, etrafa pis kokular saçıyorsunuz.
Hem milli mukaddesatımızı ve hem de manevi mukaddesatımızı kirletiyorsunuz. Kutsal dinimizin yakasından düşün artık.

Son söz:
Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur!
Bunu her biriniz kulağınıza küpe yapmalısınız.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

 6 
 : 11 Mayıs 2017, 19:42:32 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
Ağabeğ,

Şereflikoçhisar'daki Kürtler'in bir kısmı Kürtleşmiş Türkmenlere girer mi? Karakeçili varsa girer gibi ama Haymana ilçesine yakın olması sebebiyle de sıkıntılı bir durum var sanki orada.

Maalesef böyle bir durum söz konusu. Anılan bölgeden Antep, Urfa ve Maraş bölgesine zorunlu iskana tabi tutulan aşiret ve oymakların gittikleri yerlerde kürtleşmiş olmaları kuvvetle muhtemel.
Zira çoğu Türkmen aşireti vergi, yurtluk, yaylak, kışlak gibi nedenlerle Osmanlı yönetimiyle ters düşüp uzaklaşmış ve bu uzaklaşma kürtleşmeye kadar gitmiştir.
Haymana ilçesi Osmanlı Tarihindeki önemli kadın şahsiyetlerden birisi olan Hayme Ana adından gelmektedir. Haymana'nın kuruluşu tamamen Türkmen oymak ve aşiretlerinden müteşekkildir.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

 7 
 : 11 Mayıs 2017, 17:35:39 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Ağabeğ,

Şereflikoçhisar'daki Kürtler'in bir kısmı Kürtleşmiş Türkmenlere girer mi? Karakeçili varsa girer gibi ama Haymana ilçesine yakın olması sebebiyle de sıkıntılı bir durum var sanki orada.

 8 
 : 10 Mayıs 2017, 07:17:56 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
aylar önce sona eren bir program vardı Tarihin Arka Odası adlı. çok kişi biliyordur.
soy ağacıma nasıl ulaşabilirim diye epey soru gelmişti bir programda. Prof. Erhan Afyoncu hoca "eğer soy ağacınıza ulaşamıyorsanız %99 Türk'sünüzdür" demişti. çünkü latinler olsun, rumlar olsun, araplar olsun mutlaka nufus kaydı tutarlarmış yapısal olarak. sadece Türkler de Türkmenler olsun Yörükler olsun uzun yıllar boyunca konar göçer yaşadıklarından dolayı kayıt tutulmaz imiş


Prof. Erhan Afyoncu hocanın "eğer soy ağacınıza ulaşamıyorsanız %99 Türk'sünüzdür sözünü dikkate almak gerekir.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey
.

 9 
 : 09 Mayıs 2017, 22:36:13 
Başlatan - Son İleti Gönderen: Çağrıbey
Ben ankara şereflikoçhisar demir ayak köyündenim köyde kalaycılar deniyor bize soyadım biçer acaba bana yardım edebilirmisiniz cidden çok merak ediyorum hangi boya dayanıyorum die

Sayın Kandaşım. Otağımıza hoşgeldiniz.

Sizin yörede eskiden beri Oğuz Boyu'nun, Bozoklar kolundan Gün Han oğlu Kayı Han neslinden topluluklar olan Atçeken aşireti yaşamaktadır. Bazı kaynaklarda Ataçeken Yörüklerine Tanrıdağı Türkmenleri, Tanrıdağı Erleri, Tanrıdağı Yörükleri adı da verilmektedir.
Esas itibariyle Şereflikoçhisar yöresi hemen bütün Türk boylarının az ya da çok yerleştikleri yerlerden olup yukarıda da değindiğim gibi yoğun olarak Atçeken Yörüklerine yurtluk etmişlerdir.
Köyünüzün Kayı boyundan olması kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca o bölgeden Osmanlıyla anlaşamayan Afşarların Balkanlara zorunlu göç ettirildiği de kayıtlarda yer almaktadır.

Bölgenizde Kayı Boyuna mensup:
A ) Saçıkara (Saçıkaralı)
B ) Atçekenler/Tanrıdağı Türkmenleri
C ) Kurtlu
D ) Sarıkeçili
E ) Kızılkeçili
F ) Haculu
G ) Karakeçili
Aşiretleride yerleşmiştir.

Yine kayıtlara göre 19 yüzyılda Koçhisar bölgesinde yaşayan bir çok Türk oymak ve aşireti Antep, Urfa ve Maraş yörelerinde zorunlu ikamete tabi tutulmuştur.

Merhaba, Hülya ben. Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Görmeli( Üçbölük) köyündenim. İnternette Deveci aşireti ve Toklu oymağı konularında çeşitli bilgiler gördüm. Anne tarafıma Deveciler sülalesi deniyor, sanırım böyle bir aşiret varmış. Soyadım ise Toklu.  Kayseri'de böyle bir oymak ismi olduğunu okudum. Acaba bunlar isim benzerliği mi yoksa mensubu olduğumuz boyla bir ilgisi var mı? Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler...

Sayın kandaşımız Hülya Hanım;
Gökbörülerin otağı Huntürk'e hoşgeldiniz, esenlikler getirdiniz.
Eremenek Türk Tarihi açısından çok önemli yerlerden birisidir. Zira Türk Dilini devlet dili ilan eden Karamanoğlu Mehmet Bey Ermenek’li olup türbesi Ermenek / Balkusan Köyündedir.
Karamanoğulları Beyliğini oluşturan Afşar boyu merkezi Karaman ve  Ermenek olmak üzere o coğrafyanın tamamına yerleşerek beylik devleti kurmuşlar ancak ilerleyen zamanlarda Osmanoğulları hanedanlığıyla aralarında yaşanan hükümranlık çekişmesi sonucunda gitgide etkinliklerini yitirmişlerdir.
Bilindiği gibi Oğuz boyları arasında en kalabalık boy Afşarlardır. Afşarlar kendi içinde bir çok alt boy, oymak ve aşiretler oluşturmuşlardır. Deveci aşireti ve Toklu oymağı Avşarların alt kollarıdır. Buna göre secereniz Türk Budunu / Oğuzlar / Bozoklar / Yıldızhan oğulları / Afşar Boyu / Deveci Aşireti / Toklu oymağı / Üçbölük sülalesi şeklinde sıralanabilir.
Otağımızda bu konulara dair epeyce başlık bulunmaktadır.
Ayrıca ileti ekine Oğuz boyları ve Afşarlarla ilgili bir dosya ekleyeceğim. Bu dosyalardan ve aşağıda köprülerini vereceğim otağ başlıklarından daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oğuz Boylarına Mensup Toplulukların Yaşadıkları Yerler

Hangi boy olduğumu bilmiyorum.

ANADOLUDA YERLEŞEN TÜRK BOYLARI VE YERLEŞTİKLERİ BÖLGELER

TARİHTE TÜRK BOYLARI

Kürtlesmis Türkmenler?

Dilerim yardımcı olabilmişizdir.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.

İleti ekindeki Afşar+Türkmenleri ve Oğuz Boyları adlı dosyayı inceleyiniz. Bu dosyaların size yararlı olacağı kanısındayım.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

 10 
 : 09 Mayıs 2017, 15:21:33 
Başlatan - Son İleti Gönderen: [Hun Türk]
Otağımız aktif değil ne yazık ki, konun uzmanı arkadaşlar uğrarlarsa yardımcı olabilirler.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.04 saniyede 19 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp