Türkçü Turancı Irkçı Otağ

GENEL KONULAR OTAĞI => GÜNCEL => Konuyu başlatan: Antepli Bozkurt - 26 Ekim 2011, 00:07:33

Başlık: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 26 Ekim 2011, 00:07:33
DOĞU ANADOLU
Kars: %50 Türk     
Iğdır:%55-60 Türk
Ardahan: %70 Türk: Bu 3 ilde nufus dengesi eniklerin lehine doğru gelişiyor Azerbaycan asıllılar ve diğer Türk boyları var buralarda
Bitlis:       %20-25 Türk  Merkezde yüksek oranda Türk nufus var.Adilcevaz ilçesi ve Ahlat Türk hakimiyetindeki yerlerdir.
Ağrı: Türk nufus%10-15 arasında
Muş: Türk nufus %10-15 arasında
Bingöl:Türk nufus %15-20 arasında
Van:  Türk nufus % 10-12 arasında!
Elazığ Türk nufus%70 in üstünde zazalar k.rtlere göre burda çok
Erzurum Türk nufus %70-80 arası
Erzincan: Türk nufus%80-85
Malatya Türk nufus%55-60 arası 

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Adıyaman:%40 Türk nufus(Tut,Gölbaşı,Besni ilçeleri tamamına yakını Türktür)
 Diyarbakır: % 8-10 Türk nufus Ergani,Cüngüş,Çermik ilçeleri Türk olsada yoğun göçlerle bu ilçelerde nufus dengesi onların lehine olmaya başladı.Türklerin işi burada zor
Mardin:%3-4 Türk nufus
Siirt:  :%6-8  Türk
Ş.urfa:%30-35 Türk nufus
G.antep(Kilis):Yoğun göçlerle Türk nufus%80-85 lere düşmüştür
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 26 Ekim 2011, 00:40:49
 Anda,

 Tahminlerin bazı noktalarına itirazlarım olacak.

Ardahan: %35-40 Türk: Bu 3 ilde nufus dengesi eniklerin lehine doğru gelişiyor Azerbaycan asıllılar ve diğer Türk boyları var buralarda
 

 Ardahan'da kürtlerin çok olduğu 1 ilçe vardır. O da Göle'dir ki orada Türk nüfusla kürtlerinki eşittir. Ardahan'da Türk nüfus baskındır.
Elazığ Türk nufus%70 in üstünde zazalar k.rtlere göre burda çok


Elazığ'a son yıllarda Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli'den çok göç var. Birde maalesef Elazığ'da tarikatçılık olayı da oldukça yaygındır. Bu da Türk-zaza-kürt karma evliliklerinin artmasına sebeb oluyor ve Türk kanı bozuluyor, dolayısıyla Türk nüfusu azalıyor. Ayrıca Palu, Baskil, Karakoçan gibi ilçelerde kürt +zaza nüfus maalesef çoğunluktur. Türk oranı tahminen %50-55 arasında olabilir. Tabii bu tahminidir, yanılma payımız mevcut olabilir.

Diyarbakır: % 3-5 Türk nufus Ergani,Cüngüş,Çermik ilçeleri Türk olsada yogun enik göçüyle bu ilçelerde nufus dengesi onların lehine olmaya başladı.Türklerin işi burada zor

 Diyarbakır Ergani'de Türk nüfus maalesef yok denecek kadar azalmıştır. Eskiden Türkmen yoğunluğu olan bir ilçeydi. Cüngüş hem ilçeleri hem de köyleriyle çoğunluğu Türk olan Diyarbakır'daki yegane ilçedir. Büyük Türkçü Merhum Ziya Gökalp'in memlketi olan Çermik'te Türk nüfus ilçe merkezindedir. Köylerinin çoğu maalesef zaza'dır.

 Diyarbakır'ın bir diğer ilçesi olan Bismil'de; ilçe merkezi ve ona bağlı birkaç köyde Alevi Türkmen soydaşlarımız yaşamaktadırlar.

 Diyarbakır Merkezde de hem dışarıdan gelen asker, polis ve diğer devlet memurları ile ailelerinin yanında azalsalarda yerli bir Türk nüfusu vardır. Ancak bunların çoğunu dışarıdan gelen memurlar ve aileleri oluşturmaktadır.

Fakat toplam nüfusa vurulduğunda Akkoyyunlu Devleti'nin yazlık başkenti olan Diyarbakır'da Türk nüfusu elbetteki daha çok olmalıydı.
Ş.urfa:%10 Türk nufus

 Urfa'da Türk nüfusun biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum(%20-25). Bozova, Birecik ve Halfeti ilçelerinde ciddi bir Türk nüfusu var. Ayrıca Urfa il merkezinde de Türk nüfus hala vardır. Ayrıca Urfa'da hatırı sayılır bir arap nüfusu da bulunmaktadır.

 Siverek ve Karacadağ bölgelerinde kürtçe konuşan Türkmen aşiretleri vardır. Ancak bunlar Türklüklerini farkına varmışlar ve kendi derneklerini kurmuşlardır.

 http://www.karacadagturkmendernegi.com/Default.aspx

 
G.antep(Kilis):Yoğun enik göçüyle Türk nufus%80-85 lere düşmüştür

 Antep'in ilçeleri ve Kilis'teki kürt nüfus hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim Anda...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 26 Ekim 2011, 01:51:43
İlginize  çok teşekkür ederim TÜRKKAN Kandaşım Bu konuda haklısın biraz daha araştırdım bilenler yüksek tahmin verdiler Urfanın yerlisi Türktür ve Merkezde oran daha fazladır.

5 yıllık bir araştırmada Ali tayyar önderin kitabında şöyle bir oran var:Doğuanadolu %64,3 Güneydoğuanadolu:%32,5 Türk'üm demiş arap ve zaza oranlarıda var. Bu bölgede yaşayan12,5 milyon kişinin 5,8 milyonu k.rt  4,6 milyonu Türk 2,1 milyonda arap,zaza demiş tabi yine net rakamlar değil ancak gerçek rakamlar birebir nufus sayımıyla ortaya çıkar en son etnik temele dayalı sayım 1965 de yapılmış ondan sonrada hiç yapılmamış 1965 de k.rt %6,5 civarındayken şimdi %12 lere çıkmıştır basit gibi gelsede çok uçuk bir artış buda demek oluyorki nufusları 9-11 milyon arasında yüksek gösterilen rakamlar kasıtlıdır(15-20 milyon[/b]

http://forum.hunturk.net/kurtlesmis-turkmenler-3495-s15.html   Antep ile ilgili kısa bilgiler
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Böri - 26 Ekim 2011, 10:05:06
Güzel bir çalışma...

Ne yazık ki Türkiye'nin Batısında da Türk sanılan bir çok insan Türk değil, "yeminli Türk Düşmanıdır"!

_______________________________________

Hakkari, Siirt, Şırnak ve Batman'da Türk oranı yok denecek kadar az mı?

Tunceli'de durum nedir? Bunları sormak istiyorum...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 26 Ekim 2011, 12:35:19
TÜRKKAN Anda Şanlı urfa Türkmen derneginin kurulmasına çok sevindim en azından bir kısım Türkmenin asli bilincine varması çok sevindiri bizim açımızdan.Antep'e gelen k.rtlerin bazılarının yüzlerine bakıyorum tamamen Türk yüzü k.rtçe konuşunca üzülüyor insan Urfadaki oranı tekrar gözden geçirdim.Belki %15 i zor bulur.Çünkü burada asimile olan bayagı insan var
 
BÖRÜ Anda tuncelide Türk nufus var az değil fakat oranını tahmin edemedim Alevi kılıgına girmiş ermeni asıllılar, zazalar karışık bir yer (Kamer Genç Türktür) :) siirtte çok az Türklük bilinci taşıyan insan var şırnak batman hakkari gibi yerlerde yerlisi Türk varmı bilmiyorum fakat özellikle hakkari civarında asimile olan Türk aşiretlerini duymuştum
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Böri - 26 Ekim 2011, 12:37:39
Teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 26 Ekim 2011, 13:03:05
Aldıkları oylar belirleyici olabiliyor elazığda aldıkları oy ilginçtir internetten baktım parti ismleri bile yok birde siz bakın enteresan eğer Türk nufus burda 55 civarında olsaydı tabi zazalarıda dahil ederek k.rtçüler en az %10 oy alırlardı fakat isimleri bile yok Helal olsun Kahraman gakkoş Türküme!! Kilis Antep in minyatürü gibidir ayrı il oldu fazla göç yok özünü koruyor(%10 civarında arap-kürt var) Antepde aldıkları %5 oyun nerdeyse hepsi ithaldir böyle giderse ilerki yıllarda Mersin gibi meclis çapulcusu çıkarırlar.Karışık evlilikler burda da çok fazla oluyor malesef Benim akrabalara baktım 15 tane almışlar 6 tane vermişler.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 26 Ekim 2011, 19:12:39
Hakkari, Siirt, Şırnak ve Batman'da Türk oranı yok denecek kadar az mı?

Tunceli'de durum nedir? Bunları sormak istiyorum...

 Hakkari ve Şırnak'ta yerli Türk yoktur. Oradaki Türklerin hepsi de atanmış Devlet Memurlarımızıdır.

 Siirt'teki Türkler hakkında bir bilgiye sahip değilim. Büyük ihtimalle devlet memurlarımız vardır. Ancak Siirt'in ilçelerinin çoğu Kürt, bir miktar Ermeni dönmesi köylerde mevcut...Bunlar kürtleşmiştir. Siirt il merkezi'nde araplar eskiden ağırlıktaydılar, ancak yoğun kürt göçü sonucu şehir merkezinde arap nüfusu azaldı ve Siirt'in Tillo(aydınlar) ilçesi ise Arap'tır.

 Batman Merkez'de bir miktar Irak Türkmeni aileler olduğunu, o bölgede görev yapmış Türkçü bir kandaşımızdan duymuştum. Onun haricinde gene devlet memurlarımız var. Fakat araplar ve kürtler Batman'da fazladırlar. İlçelerin çoğuda kürttür diye biliyorum.
 
 Tunceli'de Türklerin yaşadığı iki ilçemiz vardır. Bunlar Çemişgezek ve Pertek'tir. Çemişgezek'te hem ilçe merkezi hem de köylerde halen Türkler çoğunluktur. Fakat Pertek Tunceli'den yoğun bir kürt-zaza göçü almıştır. Köylerde çounluk maalesef kürt-zaza'dır. Pertek İlçe merkezinde Türk nüfus azalmaktadır. 

Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 26 Ekim 2011, 19:14:39
(Kamer Genç Türktür) :)

 Anda,

 Kamer Genç, Türk değildir. Tunceli'nin zaza aşiretlerinden biri olan arelyan aşireti mensubudur. Yani zaza'dır.  :)
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: [Hun Türk] - 26 Ekim 2011, 19:44:17
Kamer Genç'i bende zaza biliyorum ama birara Türk oğlu Türk'üm demişti. Video da vardı ama bulamadım.

http://www.cnnturk.com/2011/yazarlar/06/10/kamer.gence.turkoglu.turk.tepkisi/619682.0/index.html

Ardahan'nın Göle ilçesi yoğunluklu olarak özellikle merkezi Kürttür. İl merkezinde de vardır. Ancak Türk nufusu daha fazladır. Doğu tarafı Terekeme Türküdür.

Sonuç olarak Doğu'nun çok az bir kesmi Türk olarak şuan kalabilmiş. (Memur, asker v.s hariç). Örneğin Van'da çok az Türk aile kalmıştır. Hakkari gibi bölgeler de Türk'ün adı bile yok. Kıraç toprak olarak görmek gerek oraları ona göre işlem yapmak gerek.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 27 Ekim 2011, 13:51:13
Doğuda Erzincan Erzurum,Elazığ, Malatya,Ardahan,Antep:Türk nufusun ezici bir çoğunlukta oldugu yıkılmaz kalelerdir Bu guruba ikinci olarak, Adıyaman,Iğdır ve Karsı da dahil edebiliriz
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Böri - 27 Ekim 2011, 14:20:24
Güneydoğu'nun dışında kalıyorlar ama Mersin ve Adana'da durum nedir?

Kuzey Irak'ta nüfus yapısı nasıldır? Türkmenlerin gerçek sayısı nedir?

Güney Azerbaycan'ın (İran) batı bölgesinde de Kürtler çoğunlukta olduklarını iddia ediyor... Burada Kürtlerin ve Azerilerin oranları nedir?
______________________________________

Büyükşehirlerde kağıt üzerinde "Türk" saydığımız o kadar çok "Yeminli Türk Düşmanı" vardır ki! (Sayıları milyonlarcadır diyebiliriz... -Ömrüm o insanlarla mücadeleyle geçti!-)

"Bütün Kürtler kötüdür, geri kalanlar çok iyidir..." çok yanlış bir değerlendirme olur!
________________________________________

İstanbul'da ne kadar Kürt asıllı vardır?

_________________________________________

Kürtlerin ne kadarı PKK'yı destekliyor? (BDP'nin oy oranları bir ölçü müdür?)

Ne kadarı İslamcı?

Gerçekten Türkiye'yi seven, Türkiye'ye bağlı Kürtlerin oranı nedir? (PKK'ya karşı hiç tavır aldılar mı?)
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 27 Ekim 2011, 19:22:38
Adananın seyhan ve ceyhan ilçeleri k.rt istilasına uğramıştır bu seçimde 90 bin oy aldılar. Mersinden 100 binin üzerinde oy alarak vekil çıkardılar
 
Irak Türkmen nufus 500 bn gösteriliyor fakat gerçek rakam 3 milyonun üzrinde
 
G.Azerbaycanda 15 milyondan fazla azerbaycan Türk'ü iranın genelinde 25 milyondan fazla çeşitli Türk boyları vardır. k.rt nufusun çoğunlugu yoktur
 
Türkiye de 20 milyon civarında  çeşitli etnikler vardır çoğu ülkemize ve bize düşmandır medyada yazılı ve görsel basında etnikler Türk kimligi adı altında Türk'e kin kusarlar
 
İstanbulda en son 300 bin oy aldılar buda daş çatlasa 1,200-1,500 bin arasında nufusları var demektir 5 milyon felan kasıtlı abartı psikolojik baskıdır İstanbul gibi Toprak alanı küçük bir şehirde seyyar satıcı ayakcı vs işlerde göz önünde olmaları sayılarını fazla gösteriyor. bdp oyları büyük bir oranda belirleyici oluyor Bildiklerim  bu kadar anda
 
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: SON ÇERİ - 27 Ekim 2011, 19:35:05

İstanbulda en son 300 bin oy aldılar buda daş çatlasa 1,200-1,500 bin arasında nufusları var demektir 5 milyon felan kasıtlı abartı psikolojik baskıdır İstanbul gibi Toprak alanı küçük bir şehirde seyyar satıcı ayakcı vs işlerde göz önünde olmaları sayılarını fazla gösteriyor. bdp oyları büyük bir oranda belirleyici oluyor Bildiklerim  bu kadar anda
 

Bence, bdp nin oyları ölçü olamaz.O zaman yanılırız.Çünkü bdp nin kazanamıyacağı yerlerde, bunlar akp yi destekliyorlar.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 27 Ekim 2011, 21:40:13
 İstanbul'daki kürtler sadece bdp'ye oy vermiyorlar. Alevi kürt ve zazaların çoğu son seçimde chp'ye verdi. sünni olanların çoğu ise doğrudan akp'ye verdiler.

 Mersin'de de akp ve bdp; kürt oylarını paylaşmış durumdalar.

 Yani doğu ve güneydoğunun dışındaki kürtler sadece bdp'ye değil,  büyük oranda akp, daha az olarakta chp'ye oy atıyorlar.

 İstanbul'daki son seçimde sırf bağımsızların(yani bdp) oyu %5,34. Toplam 422.702 oy ediyor.

 http://secim.haberler.com/2011/istanbul-secim-sonuclari/

 O yüzden doğu ve güneydoğu haricinde, özellikle büyük şehirlerde salt bdp oyları ile kürt nüfusunu eşitlemek yanlış olur.

 

 


Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 27 Ekim 2011, 21:56:12
300 BİN önceki seçimden aklımda kalmış fakat batı şehirlerinde de bdp ye destek tahminden fazla çünkü ırkçı zihniyetlerini buralarda da sürdürüyorlar 422.000 de olsa istanbul için sayıları 1,500bin kadardır az bir rakam değil ki bu zaten 1,500.000 Antep gibi koskoca şehir demek istanbul gibi toprak alanı küçük bir alanda sokaklarda  ortalıkta dolananların(genellikle hepsi değilsede) fazla görünmesi şaşırtıcı değil.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 27 Ekim 2011, 21:58:38
Kuzey Irak'ta nüfus yapısı nasıldır? Türkmenlerin gerçek sayısı nedir?

ORSAM adlı kuruluşun saha çalışmasına dayanrak hazırladığı Irak'taki Türkmen Varlığı adlı rapora bir göz atın.
http://www.orsam.org.tr/tr/trUploads/Yazilar/Dosyalar/2011322_orsam.rapor.no.33.irakta.turkmen.varligi.pdf.dosyasi.pdf (http://forum.hunturk.net/sistem.php?islem=yonlendir&url=aHR0cDovL3d3dy5vcnNhbS5vcmcudHIvdHIvdHJVcGxvYWRzL1lhemlsYXIvRG9zeWFsYXIvMjAxMTMyMl9vcnNhbS5yYXBvci5uby4zMy5pcmFrdGEudHVya21lbi52YXJsaWdpLnBkZi5kb3N5YXNpLnBkZg==)

Güney Azerbaycan'ın (İran) batı bölgesinde de Kürtler çoğunlukta olduklarını iddia ediyor... Burada Kürtlerin ve Azerilerin oranları nedir?

 Bunlar kürtlerin uydurduğu palavralardır. Bugün İran'da kürtlerin çoğunluğunu oluşturduğu eyaletin başkentinde bile Azerbaycan Türkleri ciddi bir nüfusa sahiptirler. Ancak İran'daki Molla Rejimi'nin kendisine bağlı kürt aşiretlerini Güney Azerbaycan'a kaydırma faaliyetleri sistematik olarak devam etmektedir ve bu kürtlerin ciddi bir kısmı bizzat İran tarafından silahlandırılmışlardır. Örneğin birkaç yıl öcesine akdar hiç kürt olmayan Urmiye(Urmu'da) Kürtler kent nüfusunun 1/3'ne ulaşmışlar ve nüfusları da göç yoluyla arttırılmaktadır.

 
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Antepli Bozkurt - 27 Ekim 2011, 22:37:15
TÜRKKAN anda bu link açılmıyor bozuksa bilgileri kısaca paylaşırmısınız
 
http://www.orsam.org.tr/tr/trUploads/Yazilar/Dosyalar/2011322_orsam.rapor.no.33.irakta.turkmen.varligi.pdf.dosyasi.pdf (http://forum.hunturk.net/sistem.php?islem=yonlendir&url=aHR0cDovL3d3dy5vcnNhbS5vcmcudHIvdHIvdHJVcGxvYWRzL1lhemlsYXIvRG9zeWFsYXIvMjAxMTMyMl9vcnNhbS5yYXBvci5uby4zMy5pcmFrdGEudHVya21lbi52YXJsaWdpLnBkZi5kb3N5YXNpLnBkZg==)

Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 27 Ekim 2011, 23:06:06
 Anda,

 Bağlantının üzerine gelip Farenin sağ tuşuna basıp, hedefi farklı kaydet dersen; dosyayı bilgisayarına indirip okuyabilirsin. Ancak verdiğim rapor pdf formatındadır. Bilgisayarında Pdf formatını açan programların varsa raporu okuyabilirsin.


 
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 27 Ekim 2011, 23:11:03
 http://www.tasam.org/tr-TR/Icerik/115/irak_turkmenleri_irakta_gercek_turkmen_nufusu

 http://www.turksam.org/gencbakis/a2220.html

 Bu bağlantılarda da Irak'taki Türkmen nüfusu ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Ancak bunlar saha çalışması değildir.

 


Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Güneydoğulu - 21 Şubat 2012, 23:08:46
Güzel bir çalışma...

Ne yazık ki Türkiye'nin Batısında da Türk sanılan bir çok insan Türk değil, "yeminli Türk Düşmanıdır"!

_______________________________________

Hakkari, Siirt, Şırnak ve Batman'da Türk oranı yok denecek kadar az mı?

Tunceli'de durum nedir? Bunları sormak istiyorum...

SİİRT:

Baykan, Sirvan, Aydınlar ilçesinin çoğunlugu Türktür Merkezde de belirgin bir Türk nufus vardır diğer yerleri kürt ve arabdır.

TUNCELİ:

Çemişgezek,Pertek,Hozatda belirli bir Türk nufus vardır. Diğer yerler ermeni(asimile olanlarda var) zaza, kürtdür


Şırnak ve Batman arab ve kürtdür. küçük iller buralar zaten.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRKİYEM - 01 Nisan 2012, 20:12:46
VAN,

1877 Osmanlı Van ili etnik nufus tanımı - %77 Türkmen, %10 ermeni, %2 arap, %11 ekrad (kürt)
. 1927 Van ili etnik nufusu - %85 Türkmen, %2 arap, %13 kürt (not: ermeniler tehçir edildi)
.1965 Van ili nüfus sayımı - %70 Türkmen, %30 kürt.
 1987 nufus sayımı, Van - %34 Türkmen, %66 - kürt.
 2000 nüfus sayımı, Van - %90 kürt, %10 Türkmen

. Nerede bu Türkmenler?
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: motun yabgu - 01 Nisan 2012, 21:50:51
SOKAK kürtlerinin KISIRLAŞTIRILMASI
İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Işıkkent "kürt" Bakımevinde sokak hayvanlarını rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında Dogulu belediyelerden gelen kürtler tutanakla teslim alınır, bilgisayar ortamında kayıtlarının tutulmasıyla işleme başlanır.
Kayıt altına alınan kürtlere geçici bir tasma numarası takılıp genel muayenesi yapılır. Genel muayenesi sırasında hasta veya gebe olduğu tespit edilen kürtler tedavi ve doğum için ayrı bölümlere konur. Hastalık belirtisi göstermeyen kürtler uygun bir paraziter ilaçlamadan sonra,10 günlük gözlem bölümlerine aktarılır. Bu süre sonunda sağlam olduğu kanaatine varılan kürtler uygun bir teknikle anestezi altında kısırlaştırma operasyonuna tabi tutulur. Operasyon sırasında kulağına kısırlaştırıldığına dair kalıcı kulak küpesi takılır. Daha sonra iyileşmesi için operasyon sonrası bekleme bölümlerine nakledilir. Operasyondan sonraki hafta iyileşen kürtlere kuduz aşıları yapılır. Daha sonra getiren belediye ekiplerine teslim tutanağı düzenlenerek iade edilir. İlçe belediyeler aldıkları ortama kürtleri geri bırakır. Bütün bu işlemler her aşamada kayıt altına alınır.

                 Sorun cözülecekse böyle cözülür .
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Aze Bozkır Savaşçısı - 02 Nisan 2012, 18:53:02
SOKAK kürtlerinin KISIRLAŞTIRILMASI
İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Işıkkent "kürt" Bakımevinde sokak hayvanlarını rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında Dogulu belediyelerden gelen kürtler tutanakla teslim alınır, bilgisayar ortamında kayıtlarının tutulmasıyla işleme başlanır.
Kayıt altına alınan kürtlere geçici bir tasma numarası takılıp genel muayenesi yapılır. Genel muayenesi sırasında hasta veya gebe olduğu tespit edilen kürtler tedavi ve doğum için ayrı bölümlere konur. Hastalık belirtisi göstermeyen kürtler uygun bir paraziter ilaçlamadan sonra,10 günlük gözlem bölümlerine aktarılır. Bu süre sonunda sağlam olduğu kanaatine varılan kürtler uygun bir teknikle anestezi altında kısırlaştırma operasyonuna tabi tutulur. Operasyon sırasında kulağına kısırlaştırıldığına dair kalıcı kulak küpesi takılır. Daha sonra iyileşmesi için operasyon sonrası bekleme bölümlerine nakledilir. Operasyondan sonraki hafta iyileşen kürtlere kuduz aşıları yapılır. Daha sonra getiren belediye ekiplerine teslim tutanağı düzenlenerek iade edilir. İlçe belediyeler aldıkları ortama kürtleri geri bırakır. Bütün bu işlemler her aşamada kayıt altına alınır.

                 Sorun cözülecekse böyle cözülür .

 Hahahaha.... :evil: 

 Həyatımda heç bu qədər gülməmişdim! Gözəl bir şey olmuş! kürtlərin itlərin şərəfinə!
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRKİYEM - 19 Şubat 2013, 17:10:46
Kandaşlar bu yazıyı bir yerden buldum, konuyu güncellemek istedim.


"Türkiye'nin doğu ve güneydoğu'sunu kıroistan ilan edenlere, objektif ve gerçekçi bir bakış açısıyla verilen cevap olacaktır. Olanı inkar, olmayanı iddia etmeden yazıyorum;

güneydoğu anadolu;

diyarbakır: %70 kürt, %25 zaza, %5 Türk (türkmen)
mardin: %65 kürt, %30 arap, %5 Türk,süryani vs.
şanlıurfa: %50 kürt, %25 arap, %15 Türk (türkmen), %10 zaza
batman: %95 kürt, %5 Türk ve diğer
siirt: %75 kürt, %25 arap
şırnak: %100 kürt
adıyaman: %50 kürt, %40 Türk (türkmen,aboş), %10 zaza
gaziantep: %90 Türk (türkmen/barak), %10 kürt, arap vs.
kilis: %95 Türk (türkmen), %5 kürt,çerkes,arap

doğu anadolu;

hakkari: %100 kürt
van: %85 kürt, % 15 Türk (türkmen,küresinli,terekeme,kırgız vs.)
bitlis: %75 kürt, %25 Türk (merkez,ahlat ve adilcevaz'da türkmenler yoğun)
muş: %80 kürt, %10 Türk (karapapak,türkmen vs.), %10 zaza (varto'daki alevi/zazalar)
ağrı: %85 kürt, %10 Türk (azeri,karapapak,yerli), %5 çerkes,çeçen vs.
bingöl: %80 zaza, %15 kürt, %5 Türk (türkmen)
ığdır: %50 Türk (azeri), %50 kürt
kars: %70 Türk (yerli,ahıskalı,terekeme,türkmen,azeri), %30 kürt
ardahan : %80 Türk (yerli,türkmen,ahıskalı) % 20 kürt (merkezde ve göle'de)
erzurum: %85 Türk (dadaş,türkmen), %10 kürt (tekman,karayazı,karaçoban'da), %5 zaza (hınıs ve çat'ta)
erzincan: %80 Türk (türkmen), %20 zaza/kürt (merkez,tercan,çayırlı,kemah ve refahiye)
tunceli: %75 zaza, %15 Türk (çemişgezek,hozat,pertek), %10 kürt (mazgirt ve pertek)
elazığ: %45 Türk (gakkoş,türkmen ve balkan türkleri), %30 zaza, %25 kürt
malatya: %70 Türk (türkmen), %30 kürt
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRKİYEM - 19 Şubat 2013, 17:23:59
Tesbitlere ufak bir müdahale edecek olursak: Siirt!de hiç Türk yok demiş % 5-10 civarında Türk var, Bitlis'de Türkler Merkezde Adilcevazda ve Ahlatta çoğunluktur %25 den çok fazladır bundan 50 yıl önce Merkezin tamamına yakını Türkmüş. Iğdırda Türk oranı %50 değil, 60 ın üstünde ama bu oran giderek kapanıyor, Kars'da ise oranı biraz yüksek göstermiş %70 yok :)
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Savaşcı - 20 Şubat 2013, 20:42:17
Başbuğ Atatürk'ün dile getirdiği gibi Türk devleti Türkiye'deki Türklerin çoğalmasını sağlamak için devlet politikası uygulamalıdır. Bunu hükümet yapmazsa, iş başa düşer. Bunu biz kendimiz yapmalıyız.  Bütün milliyetçi Türklerin bu konuda ortak hareket etmesi gerekir. Evlenen Türklere, çocuk başına maddi yardım yapılmalı.  İlerde Türkiye dışında, Avrupada oluşacak Türkçü dernekler gurbetçi Türkçülerin evlendikten sonra Türkiye'nin bir çok yerine yerleşmesi için maddi ve manevi yardım yapmalı.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Karakalpak - 21 Şubat 2013, 12:18:52
....İlerde Türkiye dışında, Avrupada oluşacak Türkçü dernekler gurbetçi Türkçülerin evlendikten sonra Türkiye'nin bir çok yerine yerleşmesi için maddi ve manevi yardım yapmalı.

Son bir kac yüz yil icerisinde zagroslular tarafindan istila edilen Dogu ve Güneydogu´daki kadim Türk topraklarinin tekrardan Türklestirilmesi icin ilerde yapilmasi gereken en mantikli uygulama bu olurdu irktasim.

Ilerde Avrupa´da asimile olmaya yüz tutacak milyonlarca Türk´ün ve yine Dünya´nin dört bir yanina dagilmis Ahiska, Uygur, Irak Türkmenleri ve Tatar (Kipcak) Türklerinin kaybolmalarinin önüne gecmek icin Türkiye´nin Dogu ve Güneydogu bölgelerine yerlestirmeleri hem bu soydaslarimizin yaban ellerde asimile olmalarinin önüne gecilmis olunur hem de k.rt istilasi altindaki bu bölgelerimiz tekrar asil sahiplerine kavusmus olurdu.

Katılıyorum kandaşım. Yapılacak tek çözüm Kürtleri kısırlaştırmak ve Ulu Başbuğ Atatürk'ün Şark Islahat Raporlarını tekrar faaliyete geçirerek Türk nüfusunu arttırıcı çalışmalar yapmak. Mesela; Farklı etnisetelere bir çocuk sınırlandırılması getirilmeli, eğer maddi durumları iyiyse devlete belli bir miktar para ödeyerek ikinci çocuk yapabilme hakları olmalı. Buna karşın saf Türk soyundan olanlara en az 10 çocuk şartı getirilmeli ve bu çocukların masrafı devlet tarafından karşılanmalı.

K.rtlerden arındırılan Doğu ve Güneydoğu topraklarına dış ülkelerden getirilen Türkler yerleştirilmeli ve bununla beraber ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan saf Türk soylulardan gönüllü olanlarda Doğu ve Güneydoğu bölgesine yerleştirilmeliler. Ben bu iş için gönüllüyüm. Günün birinde Türkçü devrim gerçekleştirildiğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi K.rtlerden arındırılırsa devletimin belirleyeceği bir Doğu ve Güneydoğu Anadolu ilinde seve seve yaşarım.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 17 Nisan 2013, 11:54:09
 Yörede Türküler bizim Türkülerimiz iken oralarda etnik tahminin ne önemi var oralarin bizim oldugunun en güzel delili Türkülerimizdir.
                                 

                                  Adiyaman
http://www.youtube.com/watch?v=p4fR_7LSQmg 

                                     Agri
http://www.youtube.com/watch?v=-FEU4Ub1r6M

                                   Bitlis
http://www.youtube.com/watch?v=8X8ozVMV6Qs

                                 Diyarbakir
https://www.youtube.com/watch?v=Py9-XrX7L9M                                     

                                  Elazig
http://www.youtube.com/watch?v=-_QrGFhEUYo

                               Erzincan
http://www.youtube.com/watch?v=fetjz7g_F5g

                                Erzurum
http://www.youtube.com/watch?v=6JvLwDbqEmw

                                 Gaziantep
http://www.youtube.com/watch?v=SYRRGwBcIg8

                                    Kars
http://www.youtube.com/watch?v=rw6ZMYoNv40

                                  Ardahan
http://www.youtube.com/watch?v=jB2g3rA9cfo

                                 Igdir
http://www.youtube.com/watch?v=JSXvXg_UWsY

                                Malatya
http://www.youtube.com/watch?v=aF9dagQN1SM

                                Mardin
http://www.youtube.com/watch?v=ZL21KGkwn38                                   

                                  Sanliurfa
http://www.youtube.com/watch?v=PcM-dTkcxzk

                                    Van
http://www.youtube.com/watch?v=jpyWIp9z3VA
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: DaDaŞ - 18 Nisan 2013, 17:11:10
TÜRKİYEM kandaşım;verdiğin bilgiler çok faydalı lakin şunu belirtmek isterim DADAŞ ayrı bir ırk adı değildir.Nasılki ege bölgesi TÜrklerine Efe deniyorsa Erzurumda yaşıyan Türklerede Dadaş denir.Dadaşlar diyarı Erzurum lafı o şehrin yerel halkına ithafen söylenmiş bir yiğitlik lakabıdır.Verdiğin oranlara gelirsek Erzurumun  % 90 Türk olduğu kanaatindeyim öyleki diğer kansızların varlığından merkezinde bahsetmek mümkün değil.Mahallebaşı denilen yere tıkmışız orda yaşıyorlar.Bunun dışında tekman karayazı hınıs çat gibi ilçelerde bulunan kanı bozuklar ise bingöl muş ve bitlis göçmeni olup Erzurum ile yakından uzaktan ilişkisi bulunmamaktadır.Zaten doğuda TÜrk'ün yıkılmaz kalesi olan Erzurumda bu soysuzlara değil miting yaptırmak nefes bile zor aldırıyoruz.


Bütün kandaşlarıma selam olsun.
TTK.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 18 Nisan 2013, 17:41:25
AKP sinin akil adam(!) diye seçtiği Tarhan Erdem Radikal Gazetesinde sahibi olduğu Konda Araştırma Şirketince yapılan çalışmayı paylaştı ve kürt nüfusunun dünya genelinde 25 milyon civarında olduğunu açıkladı.
Tarhan Erdem'in açıklamasına göre en çok kürt Türkiye'de bulunmaktaymış. Tarhan Erdem'in araştırmasında Doğu ve Güneydoğuda ki diğer azınlıklarla-ki sırf 2 milyon civarında  Zaza vardır ve Zazalar hiç bir şekilde kendilerini kürt olarak tanımlamazlar-gizli ermenilerin de kürt olduğu varsayılmasına rağmen Türkiye'deki kürt nüfusu topu topu 13 milyon civarında gözükmektedir. Hani Türkiye'deki kürt nüfusu en az 25-30 milyondu? Bunlar psikolojik ve demografik savaş taktikleridir. Bu taktikleri ancak din kardeşliği afyonuyla beyni uyuşturulmuş angut, mankurt ve işbirlikçi hainlere yuttururlar!

TTK.

İşte Tarhan ERDEM'in sözünü ettiğim, yazısının tamamı:

Alıntı

Âkil insanların İzmir'deki görüşmeleri sırasında, Kürt nüfusunun ne kadar olduğunu da söyledim. Sayılar nüfus ve oran olarak karıştırılarak yazıldı.
Ben İzmir'de, 2006 KONDA 'Biz Kimiz Araştırması'ndan aklımda kalanları söylemiştim.

2006'dan sonra ülkemizin nüfus sayımı değişti ve gelişerek her yıl sonu itibariyle açıklanmaya başlandı.

DÜNYADAKİ KÜRT NÜFUSU

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-dunyadakikurtnufusu3476-1366295528.jpg)

2006'dan sonra da KONDA 2010 yılında bir genel araştırma daha gerçekleştirmiştir. Ayrıca üç yıldan beri her ay etnik kimlik sorusunu da kapsayan araştırmalar yapılmaktadır.

Bir gazete yazısında, araştırma sonuçlarına göre etnik grupların sayılarını karşılaştırmalı ve açıklamalı olarak vermek uygun sayılmasa da çözüm sürecinde bulunduğumuz bu dönemde, KONDA'nın araştırma bulgularını yayımlamak, birçok çevreye yararlı olacaktır.

Deneklere 2006'dan beri etnik kökenini öğrenmek için araştırmalarımızda, "Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, ama değişik etnik kökenlerden olabiliriz; siz kendinizi, kimliğinizi ne olarak biliyorsunuz veya hissediyorsunuz" sorusunu yöneltiyoruz.

Araştırmanın amacı gereği, seçmen yaşındakilere yöneltilen, bu ve diğer yardımcı soruların cevaplarının verilerini, (0-17) yaş grubuna genişleterek bazı varsayımlarla bütün nufusun etnik grup dağılımını hesaplamaktayız. Bu hesaplarda, KONDA araştırmaları bulgularını, TÜİK tarafından yayımlanan, nüfus sayımları ve 2007'den bu yana sayım yerine geçen adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını kullanmaktayız.

Milliyet gazetesinde yayınlan 2006 araştırmasının sonuç raporu, aşağıdaki tabloda özetlenmektedir (22.3.2007):

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem5202-1366295711.jpg)

2010 araştırmasının özet sonucu, aşağıdadır: (Kürt Meselesinde Algı ve Beklentiler, İletişim Yayınları, 2011, sf. 87)

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem6959-1366295770.jpg)

Bu hesaplamalarda kullanılan nüfus sayıları, 2007'den bu yana yapılan ADNKS çalışmalarıyla düzelmeye devam etmektedir.

2012 sonu ADNKS Türkiye nüfusu 75 milyon 630 bin olarak açıklanmıştır.

KONDA'ya göre 2013 yılı başlarında nüfusun etnik gruplara dağılımı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Görüldüğü gibi, Türkiye nüfusunun yüzde 17,7'sini bulan Kürt nüfusu toplam 13 milyon 400 bin olarak hesaplanmıştır. 18 yaş üstündeki Kürt nüfusu ise 7 milyon 770 bindir; bu da toplam nüfusun yüzde 10,3'üdür.

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem1598-1366295827.jpg)


Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRKİYEM - 18 Nisan 2013, 17:46:05
DADAŞ Kardeşim  yazının alıntı oldugunu yukarda belirtmiştim, oranlarda 5-10 yanılma payı olması normal, birebir araştırmaya dayanmıyor tahminidir 1965 den sonra araştırma yapılmamıştır böyle olunca çeşitli araştırma şirketleri arasıra  etnik nufus tahmini yaparlar bugün Tarhan erdem denen bozuk pezevengin Türk'den kuyruk acısı olmalıki  bu yılın başında Kondanın(kendi şirketi) yaptığı araştırmayı tekrar gündeme getirmiş Türkiyede kürt sayısı %17,7 imiş burda bilinç altına bişeyler yerleştirmeye çalışıyorlar çoklar çoğalıyorlar haklarını verin gibisinden v.s..Basitce düşünürsek bu oran gerçek olsaydı bdp barajı aşardı.

Dadaşların Türk olduğunu bilmeyen Türkçü olurmu kandaşım? Dadaşıda çok iyi biliyoruz Gakkoşuda!
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 19 Nisan 2013, 08:57:32
AKP sinin akil adam(!) diye seçtiği Tarhan Erdem Radikal Gazetesinde sahibi olduğu Konda Araştırma Şirketince yapılan çalışmayı paylaştı ve kürt nüfusunun dünya genelinde 25 milyon civarında olduğunu açıkladı.
Tarhan Erdem'in açıklamasına göre en çok kürt Türkiye'de bulunmaktaymış. Tarhan Erdem'in araştırmasında Doğu ve Güneydoğuda ki diğer azınlıklarla-ki sırf 2 milyon civarında  Zaza vardır ve Zazalar hiç bir şekilde kendilerini kürt olarak tanımlamazlar-gizli ermenilerin de kürt olduğu varsayılmasına rağmen Türkiye'deki kürt nüfusu topu topu 13 milyon civarında gözükmektedir. Hani Türkiye'deki kürt nüfusu en az 25-30 milyondu? Bunlar psikolojik ve demografik savaş taktikleridir. Bu taktikleri ancak din kardeşliği afyonuyla beyni uyuşturulmuş angut, mankurt ve işbirlikçi hainlere yuttururlar!

TTK.

İşte Tarhan ERDEM'in sözünü ettiğim, yazısının tamamı:

Alıntı

Âkil insanların İzmir'deki görüşmeleri sırasında, Kürt nüfusunun ne kadar olduğunu da söyledim. Sayılar nüfus ve oran olarak karıştırılarak yazıldı.
Ben İzmir'de, 2006 KONDA 'Biz Kimiz Araştırması'ndan aklımda kalanları söylemiştim.

2006'dan sonra ülkemizin nüfus sayımı değişti ve gelişerek her yıl sonu itibariyle açıklanmaya başlandı.

DÜNYADAKİ KÜRT NÜFUSU

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-dunyadakikurtnufusu3476-1366295528.jpg)

2006'dan sonra da KONDA 2010 yılında bir genel araştırma daha gerçekleştirmiştir. Ayrıca üç yıldan beri her ay etnik kimlik sorusunu da kapsayan araştırmalar yapılmaktadır.

Bir gazete yazısında, araştırma sonuçlarına göre etnik grupların sayılarını karşılaştırmalı ve açıklamalı olarak vermek uygun sayılmasa da çözüm sürecinde bulunduğumuz bu dönemde, KONDA'nın araştırma bulgularını yayımlamak, birçok çevreye yararlı olacaktır.

Deneklere 2006'dan beri etnik kökenini öğrenmek için araştırmalarımızda, "Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, ama değişik etnik kökenlerden olabiliriz; siz kendinizi, kimliğinizi ne olarak biliyorsunuz veya hissediyorsunuz" sorusunu yöneltiyoruz.

Araştırmanın amacı gereği, seçmen yaşındakilere yöneltilen, bu ve diğer yardımcı soruların cevaplarının verilerini, (0-17) yaş grubuna genişleterek bazı varsayımlarla bütün nufusun etnik grup dağılımını hesaplamaktayız. Bu hesaplarda, KONDA araştırmaları bulgularını, TÜİK tarafından yayımlanan, nüfus sayımları ve 2007'den bu yana sayım yerine geçen adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını kullanmaktayız.

Milliyet gazetesinde yayınlan 2006 araştırmasının sonuç raporu, aşağıdaki tabloda özetlenmektedir (22.3.2007):

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem5202-1366295711.jpg)

2010 araştırmasının özet sonucu, aşağıdadır: (Kürt Meselesinde Algı ve Beklentiler, İletişim Yayınları, 2011, sf. 87)

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem6959-1366295770.jpg)

Bu hesaplamalarda kullanılan nüfus sayıları, 2007'den bu yana yapılan ADNKS çalışmalarıyla düzelmeye devam etmektedir.

2012 sonu ADNKS Türkiye nüfusu 75 milyon 630 bin olarak açıklanmıştır.

KONDA'ya göre 2013 yılı başlarında nüfusun etnik gruplara dağılımı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Görüldüğü gibi, Türkiye nüfusunun yüzde 17,7'sini bulan Kürt nüfusu toplam 13 milyon 400 bin olarak hesaplanmıştır. 18 yaş üstündeki Kürt nüfusu ise 7 milyon 770 bindir; bu da toplam nüfusun yüzde 10,3'üdür.

(http://forum.hunturk.net/rsm/3190-tarhanerdem1598-1366295827.jpg)


Onlar arastirmalarinda kürtlerin yanina zaza'lari da ekleyip birlikte degerlendiriyorlar. 1,5 milyon civarinda zaza oldugunu kabul edersek Konda'nin arastirmasina göre 12 milyon kürt var kabul edebiliriz bence de dogruya yakin bir arastirmadir, fakat bu arastirma yapilirkan karma evlilikler ve melezler hangi kategoriye dahil edilmis ? kürtce bilmeyen kürtler hangi kategoriye dahil edilmis ? Bunlarida sormak gerek. Eskiden de dedigim gibi devletin eliyle Türkiye'deki etnik gruplar arastirilmadikca ve kimlik hanelerine isimler yazilmadikca Türkiye'de kim ne kadar tahminden öteye gidemez. BDP'nin bir ara mecliste böyle bir teklifi vardi kürtcü bir parti de olsa bize hos gelen bir teklifti bu. Osmanli'da bile cerkez ahmet, rum yanis, ermeni agop gibi lakaplar takilir kisiler öyle anilirdi, karman corman dedigimiz Osmanli'da bile kisinin etnik kimligi belirgindi.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: giray-han - 20 Nisan 2013, 05:37:47
Alıntı
AKP sinin akil adam(!) diye seçtiği Tarhan Erdem Radikal Gazetesinde sahibi olduğu Konda Araştırma Şirketince yapılan çalışmayı paylaştı ve kürt nüfusunun dünya genelinde 25 milyon civarında olduğunu açıkladı.
Tarhan Erdem'in açıklamasına göre en çok kürt Türkiye'de bulunmaktaymış. Tarhan Erdem'in araştırmasında Doğu ve Güneydoğuda ki diğer azınlıklarla-ki sırf 2 milyon civarında  Zaza vardır ve Zazalar hiç bir şekilde kendilerini kürt olarak tanımlamazlar-gizli ermenilerin de kürt olduğu varsayılmasına rağmen Türkiye'deki kürt nüfusu topu topu 13 milyon civarında gözükmektedir. Hani Türkiye'deki kürt nüfusu en az 25-30 milyondu? Bunlar psikolojik ve demografik savaş taktikleridir. Bu taktikleri ancak din kardeşliği afyonuyla beyni uyuşturulmuş angut, mankurt ve işbirlikçi hainlere yuttururlar!

TTK.

İşte Tarhan ERDEM'in sözünü ettiğim, yazısının tamamı:
Ben Zazaları da "Kürt" ya da "Kürtümsü" kategori içinde görmekteyim. Kendilerine istedikleri kadar farklı bir isimle seslenebilirler. Ama iş Türk düşmanlığına gelince Kürtlerle beraber başı çekenler yine Zazalar olduğundan, ve Zazaların Kürtçeye benzer bir dil konuştuğu göz önünde bulundurulursa(ırki olarak da aynı kökenden gelmektedirler), bunları Kürtler içinde saymak bence çok da yanlış olmaz.

Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: emir25 - 07 Kasım 2014, 16:34:25
Erzurum %70-80 yazılmış...
Ben bir Erzurumluyum...
Daha fazla olduğunu düşünüyorum...Yüzde 80-85 filan...Zaten Erzurum yerlisi Türk'tür,Dadaş'tır...
Mezopotamya'dan gelen Kürtler güney ilçelerimize yerleştiler...Öylece nüfusları arttı...Zaten onlar o 3-4 ilçede yaşarlar...Merkezde de bir tane mahalleleri vardır...Halkın geri kalanı Türkmen'dir...Alevi Zazalar da var...Ama ben kimsenin Zaza'yım dediğini duymadım Erzurum'da...Onlar da kendilerini Türk bilirler...Zaten Türk olup olmadıkları tartışmalıdır...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 07 Kasım 2014, 17:40:09
Alevi ve safii zazalarda yaslilar ve aile büyükleri  genelde mezhepciligi öne cikarirlar . Okumus kesim ise ya devrimci olur ya pkk li zaza milliyetciligi ve kendini kürt kimliginden ayri görme düsüncesi avrupa da yogunlasirken Tr de biraz da kürtcüler den cekindikleri icin pek seslerini cikaramiyorlar. Zaza yi kürtler le ayni kimlikte gören arkadaslar bir Elazig ya ya da Gerger e gidip orda i zazalar la bir görüssünler kür olmak bir yana kürtler den nefret eder ordaki zazlar. Benim  bildigim sadece Siverek teki zazalar yogun kürtlesmislerdir bir de Diyarbakir in merkez ve ilcelerin de yasayan zazalar dada kürtlük bilinci yüksek tir.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: TÜRK-KAN - 07 Kasım 2014, 20:39:52
Son birkaç yıldır Antep, Kilis, Urfa, Mardin gibi illerimizde sayıları gittikçe artan Suriyeli Arap unsuru da büyük bir nüfus oluşturmaktadır. Özellikle bu illerimizde yaşayan Türklerin nüfus etkinliği için bu da ayrıca bir tehdittir. Bunu da dikkate almakta yarar var.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: [Hun Türk] - 07 Kasım 2014, 21:32:11
TGRT'nin de bir araştırması vardı. Kimlik ve algı diye. Araştırma fena değildi. Dikkat çekici sayı Kürt olup Türk'üm diyenlerin fazlalığıdı.

emir25, Zazaların Türk olup olmadıkları gibi bir durum yok.  Kürt değiller ama yakın akrabalar. Tartışmalı bir durumları da yok. Ha Kürt Ha Zaza neyi fark edecek?
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 07 Kasım 2014, 23:52:44
Zaza ile kurt arasindaki benzerlik ingiliz ve almanlarin benzerligi gibidir
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: emir25 - 11 Kasım 2014, 23:43:28
TGRT'nin de bir araştırması vardı. Kimlik ve algı diye. Araştırma fena değildi. Dikkat çekici sayı Kürt olup Türk'üm diyenlerin fazlalığıdı.

emir25, Zazaların Türk olup olmadıkları gibi bir durum yok.  Kürt değiller ama yakın akrabalar. Tartışmalı bir durumları da yok. Ha Kürt Ha Zaza neyi fark edecek?

Fazla bilgim yok bu konuda...Ben Erzurum'daki Türk nüfusun daha fazla olduğunu belirtmek istedim daha çok...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: 4_hilal - 12 Kasım 2014, 00:35:10
TGRT'nin de bir araştırması vardı. Kimlik ve algı diye. Araştırma fena değildi. Dikkat çekici sayı Kürt olup Türk'üm diyenlerin fazlalığıdı.

emir25, Zazaların Türk olup olmadıkları gibi bir durum yok.  Kürt değiller ama yakın akrabalar. Tartışmalı bir durumları da yok. Ha Kürt Ha Zaza neyi fark edecek?

Fazla bilgim yok bu konuda...Ben Erzurum'daki Türk nüfusun daha fazla olduğunu belirtmek istedim daha çok...

Başkaları bu diyeceklerimi anlamazsa şayet, sorun yoktur çünkü konunun önemini ve mahiyetini anlayamıyor olabilirler.
Çünkü onlar için: bölücülük=terör eylemleri.
Fakat terör eylemleri yapanlar açıktan bilinen bölücülerdir, ki onlardan çekinmemize gerek yok Türkçüler olarak.
Bizim işaret ettiğimiz, etmeye çalıştığımız gerçek tehlike; vatana bağlı görünüyor olupta, örneğin ikinci dil isteyen sözüm ona barışçı teröristlerdir. Bu ikinci zümre sıradan vatandaşlarımız tarafından kabul görür oldu, çünkü terör eylemleri yapmıyorlar.
Zazalar çoğunlukla PKK'lı olmadıkları için, hatta vatana bağlı göründükleri ve hatta PKK'ya karşı görünmeleri sebebiyle sempati bile kazanıyorlar.

Milletimize anlatmalı ve öğretmeliyiz ki, PKK= kürt ayrılıkçı hareketi değil.
PKK sadece bu ayrılıkçı hareketin bir yansıması. Toplamda eğer bütün olarak bakarsak, kürt ayrılıkçı hareketi çok daha geniş kapsamlıdır.

Emir25 kandaşım eğer Erzurumluysan şayet, muhakkak terör eylemleri yanlısı olmayan kürtlerin ve zazaların kabul gördüğüne şahit olmuşsundur. Bu dediğim Erzurum için değil, benim Adana Mersin'im içinde ve Türkiye'nin heryeri için de geçerlidir. Lütfen bilmemezlikten gelmeyelim.

Adana'da asimile politikası sonucu 1930'larda getirilmiş olan zazalar bir afra bir tafra, sözüm ona benden daha Türk geçinebilirler, fakat anadilimiz diye savundukları ayrı ağız veya lehçeleri dahi ayrılıkçı hareketin parçası olduklarını gösterir.

Bana deseler ki, nedir seni Türk-İslam Ülkücülerinden ayıran, hah işte bu konudur.
Türk olmayanların da, vatana bağlı görünmeleri veya silahlı ayrılıkçılık yapmamalarından dolayı kabul görmeleridir.

Dediğim gibi eğer Erzurum'lu isen, bilmemezlikten gelmenin gereği yok, çünkü aynı şeyler o güzide şehrimizde de ziyadesiyle yaşanmaktadır.

İyi olmak, vatana bağlı olmak = Türk olmak değildir, Türk kabul görmekte olmamalıdır.
Zazalar zaman zaman iyi niyetleri en iyi suistimal eden etnik döküntü sıralamasında rekor kıracak boyutta yansıyabilmekteler. Gerçekten iyi rol yapıyorlar.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: emir25 - 12 Kasım 2014, 21:57:00
Alıntı
Emir25 kandaşım eğer Erzurumluysan şayet, muhakkak terör eylemleri yanlısı olmayan kürtlerin ve zazaların kabul gördüğüne şahit olmuşsundur. Bu dediğim Erzurum için değil, benim Adana Mersin'im içinde ve Türkiye'nin heryeri için de geçerlidir. Lütfen bilmemezlikten gelmeyelim.

Dediğim gibi eğer Erzurum'lu isen, bilmemezlikten gelmenin gereği yok, çünkü aynı şeyler o güzide şehrimizde de ziyadesiyle yaşanmaktadır.

İyi olmak, vatana bağlı olmak = Türk olmak değildir, Türk kabul görmekte olmamalıdır.
Zazalar zaman zaman iyi niyetleri en iyi suistimal eden etnik döküntü sıralamasında rekor kıracak boyutta yansıyabilmekteler. Gerçekten iyi rol yapıyorlar.


Söylediklerine ben de katılıyorum zaten...Demek i,stediğim Erzurum'da Zaza'yım diyeni görmedim ben...Buradan da şu çıkarımda bulundum...Sanırım kendilerini Türk zannediyorlar...Genelde Alevi kimliğiyle tanınıyorlar sanırım...Belki de Kürt'üm de diyebilirler ama buradaki Zazaların Alevi olduklarını öğrendim demek ki Alevi kimlikleri daha ağır basıyor o yüzden ben Zaza dediklerini duymadım...

Erzurum'daki Kürtler diğer bölgelerin Kürtlerine göre daha sakindirler ama ben onları da sevmem...Çünkü bir gün olsun hiçbirinin vatansever harekette bulunduğunu görmedim...Belki sessiz duruyorlar,terör estirmiyorlar ama yararları da yok haklısın...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: emir25 - 12 Kasım 2014, 21:58:11
4_hilal kandaşım;

Kusura bakma alıntı yapmayı biraz becerememişim karışmış mesajlarımız...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: o.öcal - 13 Kasım 2014, 10:08:15
İleriki yorumlarda Kamer Genç ve Tunceli'den bahsedilmişti. Bu kısım üzerine bir iki söz söylemek istedim. Ayrıca yine bu kısım üzerine değerlendirmeler olabilir diye düşündüm. Bildiğim kadarıyla Kamer Genç Türk kökenlidir. TBMM'nde hangi vekil Türklüğünü öne çıkarıyor ki Kamer Genç'in öne çıkarmasını bekleyelim. Kaldı ki bu bir siyasetçidir ve vekilliğinin devamı Tunceli gibi bir yerde ırka değil inanca bağlıdır. Türkiye'nin ortasında bile Alevi inançlı bir Avşar bile inancını öne çıkarır. Bu durum Sünni Türkler için de geçerlidir. Zaten her Türk Türklüğünü öne çıkarsa idi bizim Türkçülüğü savunmamıza gerek kalmazdı çünkü herkes Türkçü olmuş olurdu.

Benim asıl değinmek istediğim Tunceli nüfusunun çoğunluğunu oluşturan ve zazaca konuşan topluluk. Daha önce Erzurum için bahis konusu olmuş ama fazla irdelenmemiş. Unesco tarafından tespit edilen ve hala konuşulan yaklaşık 3000 dünya dili üzerine yeni diller eklemiştir. Bunlardan bir tanesi de Almanya içindir. Almanya'da yaşayan Türk gençleri yarı Türkçe yarı Almanca bir dil konuştukları ileri sürülerek yeni bir dilin doğmasına sebep oldukları belirtilmektedir. Dikkat edersek Unesco'ya göre soy olarak Türkler ama yeni bir dil konuşuyorlar.

Zazalar ırkı konusunda farklı görüşler var: K.rtürler, Türktürler, Ne K.rt ne Türktürler sadece Zazadırlar gibi. K.rttürler diyenler K.rt ırkçıları, Türktür diyenler kardeş görenler, sadece Zazadır diyenler Zazalığının farkına varanlardır. Zazaların Zazalıklarının farkına varmaları çok yenidir ve henüz fazla taraftarları yoktur. Çoğunluğu K.rt olduklarına inandırılmıştır.

Bu görüşler doğrultusunda Zazaca konuşanları da yukarı da bahsi geçen farklı soylara bağlarlar. Burada farklı bir görüş daha ortaya çıkar: Zazaca konuşan topluluğun bir kısmı Alevidir bir kısmı Sünni Şafidir. Bu görüşü savunan Cemal Şener gibi yazarlar Alevi inancında olup Zazaca konuşanların Türk soylu olduklarını kendilerine göre belgeler sunarak ileri sürerler. Hatta bu görüşleri içine Alevi K.rtleri de ilave ederler.

Cemal Şener'in Zazaca konuşan bir aileden geldiğini sanıyorum. Şayet bu doğru ise nasıl bir çıkar uğruna Zazaca konuşan Alevilerin Türk olduğu tezini savunabildi. Yoksa gerçeği mi savundu. Şayet gerçeği savunmuş, emanetçileri de gerçeği savunuyorsa doğru bulalım bulmayalım bir acı gerçekle karşı karşıyayız.

Zazaca konuşanların genelinin sosyalist gruplarda yer almaları, bölücü terör örgütüne destek olmaları tarihin akışıyla beraber Türklerin önünde duran acı bir gerçek durumundadır maalesef. Eğer Cemal Şener ve takipçileri yanılıyor ise mesele yok. Yanılmıyor ise takipçilerine bir şekilde destek verip uyanmayanların uyanmasına katkıda mı bulunmalıyız yoksa kimliklerini kaybetmişler deyip ve halihazırdaki durumlarına bakıp ne halleri varsa görsünler mi demeliyiz? Hatta kılıçlarımızı onlara karşı bileylemeye devam mı etmeliyiz? Bölücü terör örgütünü zayıflatmanın bir yöntemi de burada gizlidir. 'Fikirler çarpışırsa doğrular ortaya çıkar' değerli kandaşlarım.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Türkmenya - 18 Kasım 2014, 21:50:43
Gaziantep te sanayiden dolayı yoğun göç var %15 civarında kürt olmadı gelen doğulu göç dalgasının (%50 Urfalı :) ) Bunun Türkü de çok Urfalı çok Kürt olmayan arkadaşım var .

Şanlıurfa  . Harran Akçakale (Türk nüfus çok önde)  Birecik (Merkez Türk nüfus %70 Köylerinde Kürt fazla )  Harran Suruç (3-4 Türk Köyleri hariç hepsi Kürt ) Gerisinde ise Kürtler aşırı yoğunlukta .   Merkezde Arap daha çok .

Adıyaman =Türk nüfus daha fazla .

Sonumuz ne olcak bilmiyorum ama 100 yıl öncede ataları Ora Ermeni daha çok orada Rum daha çok dediler bir tanesinden haber yok :)  Allah bize de mehmetçiklerimizi şehit düşüren bu faremsi halkı yerin dibine batırmayı nasip etsin.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 18 Kasım 2014, 23:11:32
Gaziantep te sanayiden dolayı yoğun göç var %15 civarında kürt olmadı gelen doğulu göç dalgasının (%50 Urfalı :) ) Bunun Türkü de çok Urfalı çok Kürt olmayan arkadaşım var .

Şanlıurfa  . Harran Akçakale (Türk nüfus çok önde)  Birecik (Merkez Türk nüfus %70 Köylerinde Kürt fazla )  Harran Suruç (3-4 Türk Köyleri hariç hepsi Kürt ) Gerisinde ise Kürtler aşırı yoğunlukta .   Merkezde Arap daha çok .

Adıyaman =Türk nüfus daha fazla .

Sonumuz ne olcak bilmiyorum ama 100 yıl öncede ataları Ora Ermeni daha çok orada Rum daha çok dediler bir tanesinden haber yok :)  Allah bize de mehmetçiklerimizi şehit düşüren bu faremsi halkı yerin dibine batırmayı nasip etsin.

Harran ve Akçakale nin tamamina yakini arap tir Türk nufudu nasil önde oluyor merak ettim
Birecik in  nüfusu 88 000 civarindadir bunun 47 000 i ilce merkezinde 41 000 kirsal da yasar senin hesabina gore ilce merkezinin ucte ikusinden fazlasi Türk yani kabaca  35 000 civarinda Türk var  son beleduye seciminde oy dagilimi su sekilde olmus
Akp 19500
bdp 17400
Hüdapar 1350
Mhp 1150
Chp 667
bu 35 bin  Türk un dorte ucu oy hakki var diyelim 27bin yapar bunun ucte ikisi oy kullandi diyelim 18 bin oy kullandi diyelim butun Türkler akp ye oy vermedigine göre bu oylar nereye gitti ?
Bunlar hayali rakamlar kandaş
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Türkmenya - 19 Kasım 2014, 18:35:45
Gaziantep te sanayiden dolayı yoğun göç var %15 civarında kürt olmadı gelen doğulu göç dalgasının (%50 Urfalı :) ) Bunun Türkü de çok Urfalı çok Kürt olmayan arkadaşım var .

Şanlıurfa  . Harran Akçakale (Türk nüfus çok önde)  Birecik (Merkez Türk nüfus %70 Köylerinde Kürt fazla )  Harran Suruç (3-4 Türk Köyleri hariç hepsi Kürt ) Gerisinde ise Kürtler aşırı yoğunlukta .   Merkezde Arap daha çok .

Adıyaman =Türk nüfus daha fazla .

Sonumuz ne olcak bilmiyorum ama 100 yıl öncede ataları Ora Ermeni daha çok orada Rum daha çok dediler bir tanesinden haber yok :)  Allah bize de mehmetçiklerimizi şehit düşüren bu faremsi halkı yerin dibine batırmayı nasip etsin.

Harran ve Akçakale nin tamamina yakini arap tir Türk nufudu nasil önde oluyor merak ettim
Birecik in  nüfusu 88 000 civarindadir bunun 47 000 i ilce merkezinde 41 000 kirsal da yasar senin hesabina gore ilce merkezinin ucte ikusinden fazlasi Türk yani kabaca  35 000 civarinda Türk var  son beleduye seciminde oy dagilimi su sekilde olmus
Akp 19500
bdp 17400
Hüdapar 1350
Mhp 1150
Chp 667
bu 35 bin  Türk un dorte ucu oy hakki var diyelim 27bin yapar bunun ucte ikisi oy kullandi diyelim 18 bin oy kullandi diyelim butun Türkler akp ye oy vermedigine göre bu oylar nereye gitti ?
Bunlar hayali rakamlar kandaşÖncelikle ben Şanlıurfada Birecik ilçesinde  6 yıl yaşadım bunu bilin. Birecikte Türk olanlarında sırf Akp gitsin diye Bdp yi desteklediğini biliyormusunuz ! Örnek eski belediye başkanları (Birini 2 seçim öncesinde tüm emniyet mensupları destekledi Atatürkçü birisidir kendisi peh ! ) Sırf bu seçim almasın diye çoğu Türk bdp yi destekledi . Yani biliyoruzda konuşuyoruz iman öyle bir şey ki sanki sallıyoruz, içindeyiz durumun ki o eski belediye başkanı yakın arkadşaımızdır şu an ilişkimiz kesilmiştir o olaylar sayesinde . Doğru söylüyorsunuz Harran ve Akçakale tamamına yakını arap olduğu için Seçimlerde Mhp ve Akp yarışıyor ...
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Türkmenya - 19 Kasım 2014, 18:40:35
Ben Birecik ile ilgili ne dedim ? Merkez Türk nüfus %70 Türk %30 Kürt    (Arapta yok .)  Köylerinde kürt sayısının fazlalığına dikkat çektim iyi okuyun bundan sonra . Gidipte Erzurum vb yerler ile ilgili yorum yapmadım yaşadığım yerler ile ilgili yorum yaptım .
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 19 Kasım 2014, 20:13:36
bdp ye oy veren Türk varsa benim gözümde kürt tür Türk degil isterse soyu oguz Han a dayansin .
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: KarapapakTerekeme - 20 Kasım 2014, 01:22:45
bdp ye oy veren Türk varsa benim gözümde kürt tür Türk degil isterse soyu oguz Han a dayansin .

Bu olay bdp ile bitmiyor bunun hdp'de var.Bu iki partiye ve üyelerine oy veren Türk varsa kanı bozuktur ve vatan hainidir.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: daglargibi - 20 Kasım 2014, 22:56:09
bdp ye oy veren Türk varsa benim gözümde kürt tür Türk degil isterse soyu oguz Han a dayansin .

Bu olay bdp ile bitmiyor bunun hdp'de var.Bu iki partiye ve üyelerine oy veren Türk varsa kanı bozuktur ve vatan hainidir.

Bir dahaki secime kadar bdp yerini hdp ye  birakacak özde ayni partiler hdp bdp nin batiya açilan penceresidir bunun privasi cumhurbaskanligi secimlerinde demirtaş bati da aldigi yuksek oylardi hdp bdp ye oranla batida alevicilk çerkezcilik diger etnik undurlarin ve marksistlerin kürtlüge hizmet hareketidir hdp nin amaci butün Turk duşmani unsurlari kürtlüge hizmet hareketi olarak bünyedinde toplamaktır.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: kaplangerey - 23 Kasım 2014, 21:39:29
IĞDIR ilinde Türk nüfüs çoğunlukta ama akp-mhp kavgasından dolayı belediye başkanlığı bdp'nin elinde.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Fatih - 23 Kasım 2014, 22:12:09
IĞDIR ilinde Türk nüfüs çoğunlukta ama akp-mhp kavgasından dolayı belediye başkanlığı bdp'nin elinde.
AKP pkk ile ortak olduğu için kimi yerde pkk akp yi kimi yerde de akp pkk yı destekliyor.
Maalesef Igdır'da iki dönemdir belediye başkanlığı akp nin pkk ya verdiği destek sayesinde, MHP ye gidecek oyların bir kısmının akp ye akmasını sağlayarak, pkk ya teslim etmişlerdir.
Ne yazık ki kürtler, Türklüğe karşı, aralarındaki bütün husumetleri, ve hatta kan davalarını bile bir tarafa bırakıp birlik olurken biz bir türlü birliğimizi sağlayamıyor, aramızdaki incir çekirdeğini doldurmayan anlaşmazlıklar nedeniyle bir araya gelemediğimizden çoğunlukken azınlık durumuna düşüyoruz.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir!
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Bozkurt42 - 18 Haziran 2016, 23:23:59
Başlığı canlandıralım biraz...

Bu etnik yönden ezik, dna yapısı itibatiyle primatlara en uygun topuluk devamlı göç halinde. Sayılar değişmekte halilyle. İstanbulda koskoca bir ilçe var "Kürt".
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 28 Ağustos 2016, 02:20:39
Erzurum'un etnik yapısı hakkında konuşmayı isterim.
Erzurum'un 2015 yılına ait nüfusu 762.321.
Kütüğü Erzurum'a kayıtlı olanların 2015 yılına ait nüfusu ise 1.790.732.

Erzurum için değil de Erzurumlular için konuşmam gerekirse;
Hınıs ilçe merkezinin yerlisinin yarısından azı ve 3 köyü aslen Türk'tür. Bu da 113.721 Hınıslının en fazla %10-15'ine tekabül eder. Geri kalan nüfus Şafi kürt, Alevi zaza ve kürtleşmiş Alevi Türkmenlerden  oluşur.
Tekman ilçesinde Erzurum merkezine yakın olan 4 köy Türk'tür. 10 Alevi-zaza köyü dışında geri kalan nüfusun tamamı kürttür.
Karaçoban ve Karayazı ilçeleri Türkiyedeki en homojen kürt nüfusu barındırır, yerlisi olan bir Türk ailesi bile bulamazsınız.
Horasan, Şenkaya ve Oltu'da toplamda 24 kürt asıllı köy vardır. Köprüköy'ün %35i, Köprüköylülerin %20si kürttür, geri kalan nüfusun neredeyse tamamı Türktür.

Poşaların nüfusunun toplamı 10 bini geçmez.
İspir-Pazaryolu arasında bir kaç hemşinli ermeni yerleşimi vardır.

Tahminimce Erzurumluların %78i Türk, %20si kürt ve zaza, %2si ise diğer etniklere mensuptur. Erzurumda ise bu oran biraz farkla neredeyse aynıdır.

Çünkü kürtlerin esamesi okunan ilçelerin nüfusu fazlayken Türk nüfusunun olduğu ilçeler bunlara göre daha az kalıyor.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 28 Ağustos 2016, 02:34:57
Muş ili için konuşmak gerekirse;
Muş il genelinin yerlisi olan Türkler/Türkmenler ciddi şekilde hem ekonomik hem de sosyolojik olarak Türkiye genelinden izole olduğu için kürtleşme tehdidi altındadır.

Hasköy ilçesinin çoğunluğu, Bulanık ilçesindeki bir köy, Merkez ilçesindeki iki köy ve Korkut ilçesindeki dört köy araptır.
Varto'daki Hormek ve Balaban aşiretleri aslen Türkmendir, kürtleşmişlerdir. Lolan aşireti ise direkt kürttür. Nüfusun yarısı şafi kürt, kalanı alevi zaza ve Türkmenlerden oluşur.
Bulanıktaki Türklerin en az %90ı şehir dışında yaşamaktadır. 20 yıl öncesine kadar 56 köyün ikisi oset, biri arap, altısı Türk-kürt karışık, 14 tanesi ise tamamen Türk köyü iken ve üstelik merkez mahallelerinde de ciddi Türk (Yerli, Karapapak ve Ahıskalı) nüfusu varken, günümüzde sadece 2-3 Türk yerleşimi kalmıştır. Bunu oy oranlarından da anlayabiliriz. (MHP'nin %32 olduğu yıllardan HDP'nin %91 olduğu yıllara geldik.) Bulanıklıların tahminimce en az %25i Türktür.
Kutlu zaferin şanlı toprağı Malazgirt ilçesinin yerli Türkleri de aynı şekilde göç etmek zorunda kalmıştır. Öyle ki 162 bin Malazgirtli varken Malazgirt nüfusu 50 bin civarındadır. Ve %90dan fazlası kürttür, oranın Türkmenleri bile kürtleşmiştir. Malazgirt'teki Türk oranı %5 iken, Malazgirtli Türkler ise en az %20dir diye tahmin ediyorum.

Merkez ilçesinin 29 köyünün yerlisi ve ilçe merkezinin yarısından azı aslen Türk'tür. Kütükte Muş merkezli Türkler %35 civarında iken, Muş merkezdeki Türk oranı ise en fazla %25tir diye düşünüyorum.

Sonuç olarak

Muş'un %75i kürt ve zaza, %15i Türk, %10u ise başta arap olmak üzre diğer etniklerdir.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 28 Ağustos 2016, 02:40:04
Bitlis için; Ahlat ve Adilcevazlıların %80i, Merkezlilerin ise %30-40 kadarı aslen Türk'tür diyebiliriz. Tatvanlı, Hizanlı, Mutkili ve Güroymaklı Türk neredeyse çok azdır, kimse yanılmasın sakın.

Toplamda Bitlisli 755.384 kişi var iken Bitlis nüfusu 340.449'dur. Ve çoğu yerli Türk de başta terör ve hırtların toplumsal baskıları olmak üzre çeşitli nedenlerden dolayı göçmüştür. Bitlis'in %20si, Bitlislilerin ise %25i yakın oranla Türktür. Kalan nüfusu başta kürtler olmak üzere araplar, zazalar, çerkesler ve diğer etnikler oluşturur.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 28 Ağustos 2016, 02:46:35
Ardahan bu tartışmanın resmen kırılma noktası olmuş.

Ardahan'da Hoçvan denilen bölgenin neredeyse tamamı ve Gölenin yarısından biraz fazlası kürttür. Fakat geri kalan ilçelerin en az %95'i Türktür.

Ardahan nüfusu 99 bin iken Türkiye'deki Ardahanlı nüfusu 516 bindir. Bu nüfusun 146 bini Göleli, 163 bini Merkezli, 44 bini Posoflu, 64 bini Hanaklı, 75 bini Çıldırlı ve 24 bini Damal'lıdır.

Gölelilerin en fazla %40 kadarı, Ardahan Merkezlilerin ise en fazla %20 kadarı kürttür. Geri kalan nüfus ise birkaç etnisite dışında neredeyse tamamen Türktür. Bu Türk nüfusun içinde Yerli, Terekeme, Dadali, Ahıskalı, Azerbaycanlı diye ayırma yapılabilir.

Fakat yoğun dış göçten dolayı 80 bin Ardahanlı kendi memleketinde yaşamakta. Kalan 19 bin kişi ise ya memur, ya da istilacı kürt. Dolayısıyla etnik denge de bozulabiliyor.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 17 Ekim 2016, 00:54:22
Bingöllü 539.782 Türkiye vatandaşı bulunmakta. Bunun maksimum %8 kadarı, yani 40-45 bin kadarı Türk. En çok Türk kökenli nüfusa sahip olan kütük ilçeler ise sırasıyla Merkez, Kiğı ve Yayladere.
Nüfusun %12 kadarı Kürt, %5 kadarı Çerkes, Kripto-Ermeni ve diğer etniklerden oluşuyor. Kalan %75 nüfus ise Zaza.
315 köyün 155i Alevi, 160ı Sünnidir. Zazaların ise yarısından biraz azı Alevidir ve bir kısmı asimile Türkmendir (Hormek ve Balaban aşiretleri gibi). Bu durum aslen Türk olan nüfus oranını %20ye kadar çıkarabilir. Ayrıntılı araştırma yapılması gerekiyor.
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 17 Ekim 2016, 00:58:10
885.193 Elazığlı var.

İlçelerin Türk nüfus oranı:
Ağın: %98
Alacakaya: %2
Arıcak: %0
Baskil: %16
Karakoçan: %32
Keban: %92
Kovancılar: %38
Maden: %40
Merkez: %92
Palu: %8
Sivrice: %44

Toplam Türk nüfus: %58
Zazalar, Kürtler ve diğerleri: %42
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 17 Ekim 2016, 01:09:37
Urfa ve Adıyamandaki Türklük kaleleri, radikal-tarikatçı islamcılık ile çökertildi. 1927 sayımında Türk nüfusun kürt ve araptan çok sayıldığı Urfada, kürtlerin diğer etniklerden 2.5 kat daha fazla çoğalmasıyla ve özellikle Türkmenlerin kürtleşmesiyle kütükte Türk kökenli olan nüfus %26 civarına kadar geriledi.
Araplar ise sanıldığı kadar çok değiller. Harran ve Akçakalenin tamamına yakını, Ceylanpınarın yarısı, Merkezin %30 kadarı ve Siverekteki bir kaç yerleşim toplandığında Arap nüfus Urfalıların maksimum %22 kadarını oluşturuyor.
Zazalar, Urfalıların %8 kadarını oluşturuyor ve Hilvan-Siverek çizgisinde bulunuyorlar. Ermeniler, Süryaniler ve diğer etniklerin oluşturduğu %2 dışında kalan %42lik nüfus Kürt.

Tahminimce kütük ilçeye göre Türk kökenli nüfus oranı

Akçakale: ~%0
Birecik: %38
Bozova: %54
Ceylanpınar: ~%0
Eyyübiye: %22
Halfeti: %40
Haliliye: %32
Harran: ~%0
Hilvan: %32
Karaköprü: %46
Siverek: %34
Suruç: %14
Viranşehir: %12
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 28 Ekim 2016, 14:34:00
Adıyamanlı Türk nüfusu %40 falandır.
Adıyamanlı nüfusun %5 kadarı çerkes, çingene ve kripto-erm*ni'den, %55 kadarı ise kürt-zaza'dan oluşur.

Kütük ilçelere göre Türk kökenli nüfus:
Besni: %75
Çelikhan: %20
Gerger: %5
Gölbaşı: %90
Kâhta: %5
Merkez: %45
Samsat: %0
Sincik: %35
Tut: %95
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: Ahlatsah49 - 23 Aralık 2016, 21:33:02
Kütüğe göre etnik çoğunlukla Ahlat yerleşimleri:
Ahlat (Türkler)
Akçaören (Osetler)
Alakır (Kürtler)
Bahçe (Kürtler)
Burcukaya (Kürtler)
Cemalettinköy (Kürtler)
Çatalağzı (Türkler)
Çukurtarla (Çerkesler)
Develik (Çerkesler)
Dilburnu (Kürtler)
Gölgören (Türkler)
Güzelsu (Türkler)
Kınalıkoç (Türkler)
Kırıkkaya (Kürtler)
Kırkdönüm (Türkler)
Kuşhane (Kürtler)
Nazik (Türkler)
Otluyazı (Osetler ve Türkler)
Ovakışla (Türkler)
Sakaköy (Türkler)
Serinbayır (Türkler)
Seyrantepe (Türkler)
Soğanlı (Kürtler)
Taşharman (Türkler)
Uludere (Kürtler)
Yeniköprü (Türkler)
Yoğurtyemez (Çerkesler)
Yuvadamı (Türkler)
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: AvsarTurk - 07 Nisan 2017, 18:06:25
Soydaşlarım ben Diyarbakır Çermikli olan bir Türkmenim soyumuz Avşarlara dayanmakta yani burda bir Türk olarak yaşamak gerçekten çok zor nasıl yaşadığımı merak eden sorabilir
Başlık: Ynt: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR
Gönderen: [Hun Türk] - 14 Nisan 2017, 14:04:36
Van'da yaşamıştım bir dönem. Doğuda bazı bölgelerde, bazı köylerde sıkıntı ama oralardan da ayrılmamak gerek. Van gölü çevresi Türk köyleri çoğunlukta iken, şuan böyle değil ne yazık ki.