Gönderen Konu: Turan çıkıntısı  (Okunma sayısı 68491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
Turan çıkıntısı
« : 27 Eylül 2007 »
Merhaba soydaşlarım, yüce Türk ırkının temsilcileri! HunTürk'te yeniyim, şu ana kadar siteye bakamamıştım. Fakat aklıma bir soru takıldı, bu soruları cevaplayabileceğinizi düşünüyorum. Konu, Turan çıkıntısı.

1. Turan çıkıntısı kafatasının neresinde bulunur?
2. Turan çıkıntısını nasıl tespit edebiliriz? Turan çıkıntısı nasıl bir çıkıntıdır, özellikleri nelerdir?
3. Turan çıkıntısı kaybolabilir mi? Hangi yöntemle kaybolabilir?
4. Sezaryenle doğanlarda Turan çıkıntısına benzer bir çıkıntı var mıdır? Varsa bunu Turan çıkıntısından nasıl ayırt edebiliriz?
5. Her Türk'te Turan çıkıntısı bulunmak zorunda mıdır?

4. soruyu sormamım sebebi benim sezaryenle doğmam. Kafamın arkasında, boynumun hemen üstünde, yani kafatasımın en alt bölümünde bir çıkıntı var. Bunu Turan çıkıntısı sanıyordum, fakat yine HunTürk'te sezaryenlerle doğanlarda bir çıkıntının olduğunu ve Turan çıkıntısı ile karıştırıldığını öğrendim.

Mümkünse en kısa zamanda bu soruları cevaplamanızı bekliyorum.

Esen kalın...
Türkiye Türklerindir...

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Turan çıkıntısı
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2007 »

Merhaba soydaşlarım, yüce Türk ırkının temsilcileri! HunTürk'te yeniyim, şu ana kadar siteye bakamamıştım. Fakat aklıma bir soru takıldı, bu soruları cevaplayabileceğinizi düşünüyorum. Konu, Turan çıkıntısı.

2. Turan çıkıntısını nasıl tespit edebiliriz? Turan çıkıntısı nasıl bir çıkıntıdır, özellikleri nelerdir?
4. Sezaryenle doğanlarda Turan çıkıntısına benzer bir çıkıntı var mıdır? Varsa bunu Turan çıkıntısından nasıl ayırt edebiliriz?

4. soruyu sormamım sebebi benim sezaryenle doğmam. Kafamın arkasında, boynumun hemen üstünde, yani kafatasımın en alt bölümünde bir çıkıntı var. Bunu Turan çıkıntısı sanıyordum, fakat yine HunTürk'te sezaryenlerle doğanlarda bir çıkıntının olduğunu ve Turan çıkıntısı ile karıştırıldığını öğrendim.

Esen kalın...

Sayın kandaşım,
Sormuş olduğunuz soruların cevabını ve daha fazlasını, otağımızda bulunan;

http://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=2041.msg12291#msg12291

köprüsünde bulabilirsiniz.

Verdiğim köprüdeki bilgiler, salt turan çıkınsıyla Türk'lüğü tariften öteye, Türklerin genel fiziki ve genetik özelliklerini ortaya koymaktadır.
Bir kişinin Türk olup, olmadığını sadece Turan Çıkıntısıyla belirlemek, doğru bir yaklaşım değildir.

Esenlikler dilerim.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2007 »

Esen kalın...

Sayın kandaşım,
Sormuş olduğunuz soruların cevabını ve daha fazlasını, otağımızda bulunan;

http://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=2041.msg12291#msg12291

köprüsünde bulabilirsiniz.

Verdiğim köprüdeki bilgiler, salt turan çıkınsıyla Türk'lüğü tariften öteye, Türklerin genel fiziki ve genetik özelliklerini ortaya koymaktadır.
Bir kişinin Türk olup, olmadığını sadece Turan Çıkıntısıyla belirlemek, doğru bir yaklaşım değildir.

Esenlikler dilerim.

TTK.

Sayın kandaşım,

Gösterdiğiniz linkteki bilgileri zaten biliyorum ve bu özelliklerin oldukça büyük bir bölümü bende ve ailemde var zaten. Hun Türk'e üye olmamın sebebi de zaten Dr. Bilge'nin bu yazısıydı aslında. Fakat her ne kadar bu özelliklerin çoğuna sahip olsam da, Turan çıkıntısı da önemli bir konu. Bu nedenle mümkünse sorularımın cevaplanması daha iyi olacatır.

Esen kalın...
Türkiye Türklerindir...

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2007 »

Alıntı

Kafatasının arka – orta - kısmında yumru şeklinde ki çıkıntıdır.

Alıntı

Turan çıkıntısı kafanın arka orta kısmında elle yoklandığında bile kolayca fark edilebilir. Yumru şeklindedir.

Alıntı

Turan çıkıntısı doğum sırasında ve bebeklik döneminde başın sıkıca bağlanması sonucu kaybolabilir.
Anadolu’da genellikle çocukların başı arkaya doğru çıkıntılı olmasın düşüncesiyle sıkıca bağlanması sonucunda bu çıkıntı kaybolabilmektedir.

Alıntı

Sezaryenle doğan bebeklerde de turan çıkıntısı olabilmektedir. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta yine kafanın arka kısmında bulunan  “sella tursica” –Türk eğeri- adı verilen anatomik yapı ile karıştırmamak lazımdır.
Turan çıkıntısı yumru şeklinde, Türk eğeri ise, adından da anlaşılacağı gibi, kemer biçimindedir.

Alıntı

Bir kişinin Türk olup-olmadığını sadece Turan çıkıntısıyla belirlemek, doğru bir yaklaşım değildir.
Bir kişinin ırkını salt turan çıkıntısıyla tespite çalışmak, çoğu zaman, yanlış sonuçlara götürmektedir. Zira Kafkas halklarının büyük kısmında ve Ermenilerde de turan çıkıntısı vardır.

TTK.

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2007 »
Atatürk döneminde Anadolu'daki 64.000 kişi üzerinde yapılan antropolojik araştırma, Anadolu'daki halkın büyük bir çoğunluğunun Türk soyundan geldiğini kanıtlamıştır.
Ayrıca Türk tipinin Avrupa kökenli denilen Alpin tipinden hiç bir farkı olmadığı da kanıtlandı. Araştırmalara göre Alpinler brakisefal, ince burunlu, vasati (orta) boylu, beyaz tenli, kumral saçlı idiler. Alpinlerin kökeni ise Orta Asya'ydı. Alpin tipi Türk tipiydi. Yani Alpin ırkı Türk ırkıydı.

Türkçü bir genetik bilimci tarafından Türk tipi belirlenmiştir:

Türkler beyaz tenli (güneş ışığına maruz kaldığında pembeleşip kızarır), badem gözlü, vücuda oranla iri el ve ayaklı, brakisefal kafalı, düz veya hafif kemerli burunlu (ayrıca burunda gözle görülemeyecek, ancak elle hissedilebilecek bir çıkıntı var), seyrek kıllı, orta-kısa boylu, iri gövdeli, ince bilekli, küçük kulaklı, basık kafataslı, en fazla açık kahverengi gözlü ve genellikle kumral ve düz saçlı, geniş alınlı, küçük ağızlı, uzun boyunludurlar. Cilt ve et benlerine sık rastlanır. Ayrıca kafatasının arkasında Turan çıkıntısı adı verilen bir çıkıntı vardır.

Türkiye'deki halkın büyük çoğunluğu bu özelliklerin büyük bölümüne sahiptirler.

Fakat bir kişinin bu özelliklerden bir kısmına sahip olmaması, onun Türk olmadığını göstermez.
Genetiğe aşina olanlar baskın genleri ve çekinik genleri bilirler. Çinli genleri, Arap genleri, Fars genleri, dolayısıyla da Kürt genleri baskın genlerdir. Fakat Türk genleri çekinik genlerdir. Bu nedenle o kişi tek bir Arap, Fars, Kürt veya mongoloid gene sahip olsa bile o kişinin fiziksel özelliklerinde büyük bir değişim olur. Fakat geri kalan genleri tamamen Türk genleri olabilir. Bu nedenle insanların görünüşüne bakarak Türk oluğ olmadığına karar vermemeliyiz.

Şu anda Türkiye'deki insanların büyük bölümü Türk tipindedir ve Türkiye halkının %77'si Orta Asya genlerine sahiptir. Ayrıca Anadolu Türklerinin Hsiung-nuların, yani Asya Hunlarının, Hun Türklerinin soyundan geldikleri kanıtlanmıştır

TTK.

HunTürk arşivinden alıntıdır

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2007 »
Peki Uzun Boylular Ne Oluyor....

Annem Tarafı Alparslan han ın torunları Hepsi Uzun Boylu..

Soyad larıda Sançar

Develi bölgesi öyledir Gözlerde açık kahverengive de badem gözlülerdir.

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2007 »

Alıntı

Kafatasının arka – orta - kısmında yumru şeklinde ki çıkıntıdır.

Alıntı

Turan çıkıntısı kafanın arka orta kısmında elle yoklandığında bile kolayca fark edilebilir. Yumru şeklindedir.

Alıntı

Turan çıkıntısı doğum sırasında ve bebeklik döneminde başın sıkıca bağlanması sonucu kaybolabilir.
Anadolu’da genellikle çocukların başı arkaya doğru çıkıntılı olmasın düşüncesiyle sıkıca bağlanması sonucunda bu çıkıntı kaybolabilmektedir.

Alıntı

Sezaryenle doğan bebeklerde de turan çıkıntısı olabilmektedir. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta yine kafanın arka kısmında bulunan  “sella tursica” –Türk eğeri- adı verilen anatomik yapı ile karıştırmamak lazımdır.
Turan çıkıntısı yumru şeklinde, Türk eğeri ise, adından da anlaşılacağı gibi, kemer biçimindedir.

Alıntı

Bir kişinin Türk olup-olmadığını sadece Turan çıkıntısıyla belirlemek, doğru bir yaklaşım değildir.
Bir kişinin ırkını salt turan çıkıntısıyla tespite çalışmak, çoğu zaman, yanlış sonuçlara götürmektedir. Zira Kafkas halklarının büyük kısmında ve Ermenilerde de turan çıkıntısı vardır.

TTK.

Fakat bendeki çıkıntı kafamın arka-ortasında değil, kafamın arkasının tam altında. Sizin gösterdiğiniz kafatasının en altı. Aynı zamanda kafamın arka-üstünde de bir çıkıntı var.

Eğer bunlar Turan çıkıntısı değilse, bu benim Türk olmadığım anlamına gelmez yani, değil mi?
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2007 »
Kardeşim Turan çıkıntısı olmayan Türk olmaz anlamına gelmez ayrıca Turan çıkıntısı olanda Türktür anlamına gelmez bende bu çıkıntı var ama kendi yaptığım araştırmada bu çıkıntıdan kürtlerdede olduğunu tespit ettim kafanı bu çıkıntıya fazla takma
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2007 »
Kardeşim Turan çıkıntısı olmayan Türk olmaz anlamına gelmez ayrıca Turan çıkıntısı olanda Türktür anlamına gelmez bende bu çıkıntı var ama kendi yaptığım araştırmada bu çıkıntıdan kürtlerdede olduğunu tespit ettim kafanı bu çıkıntıya fazla takma

Sağol kandaşım...
Türkiye Türklerindir...

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2007 »

Fakat bendeki çıkıntı kafamın arka-ortasında değil, kafamın arkasının tam altında. Sizin gösterdiğiniz kafatasının en altı. Aynı zamanda kafamın arka-üstünde de bir çıkıntı var.

Eğer bunlar Turan çıkıntısı değilse, bu benim Türk olmadığım anlamına gelmez yani, değil mi?

Soydaşım,

Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta; yine kafanın arka kısmında bulunan ve  “sella tursica” –Türk eğeri- adı verilen anatomik yapı ile Turan çıkıntısını karıştırmamak lazımdır.

Turan çıkıntısı yumru şeklinde olup; Türk eğeri ise, adından da anlaşılacağı gibi, kemer biçimindedir.

İletileri dikkatlice okursanız bunu, rahatlıkla, anlayabilirsiniz.

Esenlikler dilerim...

TTK.