Gönderen Konu: ÖNCE VATAN  (Okunma sayısı 9710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
Ynt: ÖNCE VATAN
« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2007 »
Baskurt ve igdirhan çok teşekkür ederim,aslında TÜRk kandan da  özür dilemeliyim . `` Türk Dilini düzgün kullanamayanlardan Türkçü-Turancı olmaz.`` bu cümle beni kendimden çıkardı çok da iyi bir cevap yazmadım,tabii ki ben de isterim bizler  hepimiz aynı dili kullanalım-ama  unutmamaliyiz ki ,Biz tam 73 yıl Sovetler Birliyi altında eziliyorduk ve ruslar Azeri TÜrklerini TÜrkiye TÜrklerinden tamam ayırmak için her türlü yöntemlere baş vurdu hatta bizim alfabeyi bile deyiştirdi ki ,Türkiye TÜrkleriyle irtibatımız kesilsin~! Şimdi de alfabemizde bir az  fark var ve bizim bilgisayarlarda unicode,UTF 8 olmadıgı için ingilizden başka diger yazi tiplerinde yazilan yazıları okuyamıyoruz.
aynı dil, aynı din , aynı Bayrak altinda birleşmek dileyile....

inci hanım kardeşimiz,

Baştan söyleseydiniz Azarbaycandan Otağımıza bağlandığınızı keşke..Geçte olsa öğrenmiş olduk...Kusurumuz oldu ise affola..

Otağımıza Azarbaycandan bağlanan başka kandaşlarımız da var...

Turan sözlüğü oluşumunu hazırlamaktalar..Bir bakın isterseniz..Linki aşağıda veriyorum

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,2268.0.html

İletilerinizin devamını bekleriz...

Esen Kalın

Çevrimdışı inci

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2007 »
Sevgili Kök Börü kardeşim estağfirullah ne kusuru~!biz hepimiz kardeşiz ben de yanlışımı anladım .kardeşlerimle savaşmak için deyil birlik yaratmak için bu sitedeyim,Allahımız bize  yardımcı olsun da bu birliyi biz gençler yarata bilelim~!Sözlüye baktım çok güzel olmuş hem de  her bir Ayrı TÜrk şivelerini konuşanların bir birini anlaması için böyle bir sözlük yaratmak çok güzel bir fikir~!

Turk Milletine İTAAT Ediceginiz Gune Kadar Azrailiniz Olmaya Devam Edecegiz

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2007 »
aslında TÜRk kandan da  özür dilemeliyim .

İnci Katun,

Sizin  Özür dilemenize mahal yoktur. Hadise tamamen benim yanlış anlamamdan kaynaklıdır.

Bütöv Vahid Azad Azarbaycanımıza Selamlar!

Esenlikler

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2007 »
Ay gökte kaldıkça ulu kocaların ve ak sakallıların duaları üzerinize olsun ey Türkçüler!
Sözlerim Urungu kardeşedir,yazdığın cümlelerde ben bir abartı göremiyorum isminde güzel KürŞad'ın oğlu.resminde fena değil.Türkçülerin unutmaması gereken birşey gaflet de ihanettir ve unutmamak unutturmamak için çalışmalıdır.Ülkü için çekilen çile kutsaldır.Biz Türkler her daim şavaşın içinde olduk ve hala içindeyiz.Düşmanı affetmek gibi bir lüksümüz yok ve olmamalı.Urungu kardeşe tam manada katılıyorum.İnci Hanım'dan da bi ricam var Azerbaycan'dan daha çok kardeş bekleriz.Selametle

turan_attila