Gönderen Konu: ABD'ye karsi Rus karti ?  (Okunma sayısı 6176 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
ABD'ye karsi Rus karti ?
« : 19 Mayıs 2008 »
Andalarim,

50 sene'dir AB'nin maskarasi olmus Devlet'imizi, bu hayal yolculuguna iten ABD'ye karsi Rusya kartini oynayabilirmiyiz ? Böyle bir sansimiz varmi ?

Birkaç gün önce, bir Rus teorisyen, ABD'nin Rusya'ya saldirip, orta vade'de Rusya'yi, çin ve Avrupa Birligi arasinda paylastirabilecegine dair bir iddia ortaya atmisti.

Böyle bir seyin gerçeklestigini bir an düsündüm, ve bana son derece korkunç geldi; bir kere düsünelim:
- çin Orta Asya ve Sibirya'nin ebediyen sahibi olacak ve oradaki Türk'ler o adi sari caniler tarafindan eritilecekler!
- AB, batik olan durumunu, Rusya sayesinde güçlendirip bize dönecek
- ...

Aklimdan geçen daha kötü senaryolar var, özellikle AB'nin Türkiye'ye zorla "siz Islam devletisiniz" dediginde! Ve buradaki Avrupa'lilarin, "AB projesi, Rusya olmadan basariya ulasamaz, Rusya, Medeniyetimizin bir parçasidir, ..." dediginde.

Bütün bu arada, Rusya'nin su anda, dengeleyici rolünden bahsedebiliriz diye düsünüyorum.

Bütün bunlara karsin, acaba, Sem Amca'nin boyundurugundan kurtulup, Rusya'yla isbirligine girmemiz olanaklimidir?
Bugün, hersey, Atsiz Ata ve O'nun fikirdas'larinin (Ziya Gökalp, Yusuf Akçura, ...) yasadigi günlerden çok farkli oldugunu unutmamanizi rica ediyorum.

Bu konu'nun Türkçülük disinda oldugunu zannetmedigim için açiyorum, Andalarim.
Öyle ki, Türkçülük Devlet'çiliktir, O'da Devlet'i yasatmaktir ...

TTK
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: ABD'ye karsi Rus karti ?
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2008 »
Rusya bitti kandasim bitti! Kelin ilaci olsa,basina calar,üc bucuk gürcistanla ugrasmaktan aciz,rusya ile ittifak,attan inip,essege binmeye benzer.TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2008 »
Anda Rusya bitti demişsin ya pek katılmıyorum.Rusya küllerinden doğuyor adeta.
Bu putin bu gidişle Rusya'yı eski şaşalı günlerine döndürür.Dağın zirvesinden yuvarlanan bir kartopu gibi geliyor adeta..

Abd'ye karşı Rusya kartı oynanabilir mantıklı.Ama burda iki soru var:
1-Bütün ekonomi Abd ve yandaşlarının elindeyken Abd bizim göz göre göre Rusya'ya yakınlaşmamıza izin verir mi?Bunun acısını çıkarmaya çalışmaz mı?
2-Hadi Abd'ye rağmen Rusya'ya yakınlaştık.Burda da şu sorun var.
Dengeleri kuramaktan aciz yöneticiler
bizi bu seferde rusyanın kucağına oturtursa sonumuz ne olur?

Herkes gibi Abd'ye karşı Rusya kartını düşünmüştüm ama işte bu iki soruyu yanıtlayamadım.
Evet,övünerek söylüyor ve tekrar ediyorum:
Irkçı,Türkçü,Turancıyım...
Ruh ve yürek sağırları anlamazlar ebni..

ATAKALP

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2008 »
Uruslar ırktaşımında dediği gibi küllerinden doğuyor.

Dünyanın en iyi hava savunma sistemi Ruslarda, s-400 denen sistem bulunuyor.

Yine Amerika denen illetin uzayda ki aktif vericilerini vurmak için füze geliştiriyorlar.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2008 »
Andalar 50 yaslarinda is arkadasim,mürekkep yalamis bir rusla tartistik.Adam acikca en büyük korkumuz cin dedi.Cin gelirse her taraf cin olur dedi,haksiz degil.Rusyayi gözünüzde fazla büyütüyorsunuz.O gözünüzde büyüttügünüz rusya,afganistanda 15 sene kaldi,sonuc pilisini pirtisini toplayip,moskovanin yolunu tuttu,üc bes bin talibana rezil rüsva olarak.Gürcistan ukrayna resmen natoya girmek icin acmis agzini bekliyor.Nato rusyanin sinirlarini tehdit etmeye basladi.ABDnin karadenizde tatbikat yapmasina,biz engel olduk.Daha düne kadar,bize en agir tehditleri yapan jirinovski,gelin beraber rus Turani kuralim diye teklif ediyor,neden? etekleri tutustugu icin.Bizim natodan ayrilip,rusya ile ittifak ettigimiz gün,3 cü dünya savasi baslar,ABD veya Rusya ikiside can düsmanimiz,ittifak ettigimiz düsmanimiz ne kadar uzakta olursa,bizim icin o kadar iyi olur,ABD ile savasmak zorunda kalirsak,rusya bizi kendi güvenligi icin,ister istemez desteklemek zorunda,gecmiste oldugu gibi TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2008 »
Değerli kardeşlerim; kanımca rusya ya doğru yakınlaşmamız halinde, kendimizi ab. nin daimi üyesi olarak buluruz. O yüzden ne rus un yüzü, ne brüksel in şekeri. Saygılarımla

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2008 »
Değerli kardeşlerim; kanımca rusya ya doğru yakınlaşmamız halinde, kendimizi ab. nin daimi üyesi olarak buluruz. O yüzden ne rus un yüzü, ne brüksel in şekeri. Saygılarımla

Avrupa'lilarin nihai hedefi, Rusya'yi üye yapmak ve Türkiye'yi üye yapmamak.
Bunun dogal sonucu olarak'ta, din ekseninde, "Medeniyet'ler çatismasi" çikartmak....
Bence'de eger Türkiye Rusya'ya yaklasirsa, kendini AB'de bulur; çünkü eger Rus'lar Türk'leri yanlarina çekebilirse (biz katilsak, diger tüm Türk devletleride katilir), daha güçlü duruma geçer, hem çin hem Ab-Abd'ye karsi.

Bence Rus karti'ni oynamamiz sart. Sonrasinda, eger Ab'ye girersek, o'nu içten yalniz biz çökertebiliriz.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2008 »
En doğrusu kimseye yaklaşmadan, yeraltı ve  yerüstü kaynakları ile göz kamaştıran tüm TÜRK cumhuriyetleri  bir çatı altında birleşebilsek.

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2008 »
Degerli Türkcüler,

ABD, AB,RUS,ARAP veya suna buna karsin,bizlerin Karta marta gereksinimi yoktur.Bizlerin ideali Turan Birligi Devletini kurmaktir.Bu ideali yakalamak olanagimiz vardir.Gerisi aklimiza eziyettir.

Ne Mutlu Türküm Diyene