Gönderen Konu: Türk ırkçılığı doğru mudur ?  (Okunma sayısı 6221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MilliGuc

• Yeni Üye
  • *
Türk ırkçılığı doğru mudur ?
« : 11 Eylül 2016 »
Arkadaşlar ben Türk'üm. Sizin değiminizle etnik süprüntü değilim fakat Türk ırkçılığı bana ahlaki ve mantık açısından yanlış geliyor. Bir insanın seçemediği bir durum olan ırk kavramı üzerinden diğer milletler ezmek bana yanlış geliyor. Dediğim gibi sonuçta bu durumu biz seçemiyoruz. Afrikada ya da isviçrenin alplerinde doğabilirdik. Bana bu konuyu daha detaylı bir şekilde açıklayabilicek veya fikrimi değiştirebilecek yorumlarınız varsa lütfen paylaşın

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: Türk ırkçılığı doğru mudur ?
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2016 »
Yıl olmuş 2016'nın sonu. Biz bu ağı açalı 11.yılını geçmiş durumda. Haliyle bir ansiklopedik bilgiye sahip ağda defalarca yazılmış bir içeriği tekrar yazmanın bizler açısından zaman konusunda sıkıntı. Hele ki e-posta yoluya devamlı sorulan sorulan olunca artık "forumu" araştırmanın zamanı geldi diyoruz sizler açısından.

Öncelikle "araştırma" kelimesine uzaksan;

http://hunturk.net/h63-nihal-atsizin-savunmasi.html başlayıp,

http://hunturk.net/k-nihal-atsiz.html

http://hunturk.net/k-nejdet-sancar-makaleleri.html

Bu sayfaları bolca dolaşman gerek.

Kimse oturup sana detaylıca bilgi vermez. Burda otağ aktif olarak yayımda değilken, herkesin işi gücü varken ve sen araştırmazken buyur hazır pişmiş yemek diyemeyiz.Hele ki yok İsviçre yok Alplerde kayak yaparken yok Afrika :  gerek yok. "Zaten üye kaydında bunu anlamayan ya da işine gelmeyen üye olmasın diyoruz açıkça."

Şimdi bu işte ciddiysen -ki eposta adresin ayrı bir güzel ve ciddi : F;

Türkçü Dernekler var. Bizim açımızdan Gökbörü Türkçü Derneği mevcut. Yok istersen başka dernekler yazabiliriz. Sıkıntı olmaz ocak gibi işlemezler. Fiziki olarak gittiğinde senin ne kadar ciddi olduğunu anlarlar ve seni ikna ederler.

Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2016 »
 :testere :testere :testere :testere :testere :testere

Cevap vereyim "Doğru".
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2016 »
Türk ırkçılığı bana ahlaki ve mantık açısından yanlış geliyor.

Irkçılığın senin için ne demeye geldiği belli iken bizden öğreneceğin şey nedir?
Seni ikna etmeye mi uğraşalım yani?
Yanlış ok doğru hedefe varmaz. Onun için senin önce mantık ve ahlakını düzeltmen gerekiyor.
Eğer Türk isen tabii.

Arkadaşlar ben Türk'üm.

Her ne kadar Türk olduğunu belirtmiş olsan da;

Sizin değiminizle etnik süprüntü değilim

İbareleri insanın aklına kocaman bir ACABA sorusu getiriyor ki, aldığın Sırpça-Rusça e posta adresi bu ACABA'yı daha da büyütüyor.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Çağrıbey.

Çevrimdışı urungu88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2016 »
Arkadaşlar ben Türk'üm.

Bu cümleyi kurarak ırkçılık yapmış oluyorsun zaten. Bu günlerde Türk'üm demek ırkçılık sayılıyor. :) Bize ırkçı diyerek aşağıladıklarını düşünenlere gülümseyerek iltifat buyurdunuz, teşekkür ederiz diyoruz. :)

Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk’e kılıç kaldıran eli kır.

Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız, biz ki Türk oğlu Türk'üz; biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk'ün Başbuğuyuz! - Emir Timur

Çevrimdışı türkcü34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2016 »
   Sana mantıki açıdan kötü gelebilir. Sorun bu değil. Zaten çoğu Türk'e göre de yanlıştır. Fakat bu konuya tarafsız bakılması zorunludur ki bunu hiç kimse yapmaz. Bizim insanların gizli düşüncelerini öğrenmek gibi bir yeteneğimiz yok.Bu yüzden temkinli olmak zorundayız. Mesela Slav olan birinin (her ırk için geçerli) hainlik potansiyeli herhangi bir Türk'ün hainlik potansiyelinden kat ve kat fazladır. Bu devlet de bilinen üzere bir Türk Devleti'dir ve bunun sonucunda Türk olmayan biri bu devlete kolayca ihanet edebilir. Bir İngiliz devletine de bir Rus'un kolayca ihanet edebileceği gibi.

Sen Türk'sen ırkçı olmak zorundasın. Olmama gibi bir şansın yok. Mantıklı düşünürsen bunu anlarsın zaten. Hümanist tavırlar minimum ihtimale göre güçlendirir, maximum ihtimale göre çökertir. İşte için ırkçı olmalısın. Sakın ABD'yi falan düşünme çünkü ABD hem herhangi bir millet ismi taşımıyor hem de gücünden ötürü sürekli saldırı pozisyonunda olduğundan karşı saldırıya imkan vermiyor. Fakat Türkiye bir ırkı temsil ediyor ve bizim bozuk zihniyet kötü sonuç getirdiği için tehlikelere de açık oluyoruz.

Bir kişi Türk doğmayıp Hollanda'da doğmuş olabilir. Ama sorun başka yerde doğması değil, onun zihniyetinin bozuk olmasıdır. Biz onun zihniyetinin bozuk olup olmadığını dışarıya yansıtmasından anlıyoruz. Fakat ya gösterdiği gibi değilse? Ya iyi görünüyor fakat kötü niyetliyse?

Dünyada insanın bulunduğu her yer ırklara ayrılmıştır. Eğer Türk Irkçılığını istemiyorsan ondan önce dünyada ırk kavramının yok olması gerekiyor. Irkların bulunduğu bir gezegende hümanizm devlete güç katmaz aksine geriletir.İşte bu yüzden ırkçı olmalısın.

Sen mantığına göre konuşuyorsun ama aslında bu mantık değil senin zihniyetin ve duyguların. İstediğin soruyu sonuçlandırmadan önce tarafsız ol , araştır ve mantıklı düşün.

Çevrimdışı Inal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2016 »
Merhaba kardesler!!! Ben turkem deye ve turkculuyun faydasini anlamayan kardesimize.
Turkun turkten baska dostu yok anlatimini hatirlatmag isterem.