Gönderen Konu: Kürtlesmis Türkmenler?  (Okunma sayısı 31498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris7

• Ziyaretçi
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #10 : 29 Şubat 2008 »
 Gaziantep'te özellikle Elbeyli ve Barak Türkmenleri çoktur. Hepside cesur, namuslu, vatansever kişilerdir.

Urfa ve Mardin'de de hala yaşayan Türk'lerde mevcuttur.

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2008 »

değerli andam zaten en dramatik konulardan biridir bazı karakeçililerin asimile olmaları ki tuğ sahibi bir aşirettir osmanoğlu soyu bu aşirettendir tabi asimile olmamış bir çok karakeçilide vardır urfaya yerleştirildikleri gibi aşiretin bir kısmı ankara eskişehir kütahya ve bilecik civarınada yerleştirilmiştir 
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

Çevrimdışı duzenbozuk_67

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2008 »
urfa dolaylarında karakeçi aşireti örnek werilebilir anadoluya gelen türkmenlerin bi boyu urfa yöresine yerleşmiş bir boyu ise eskişehir dolaylarına urfaya yerlesenlerin bir kısmı kürtleşirken eskişehir dolaylarındakilerde zamnla alewiliği benimsemiştir hatta karakeçi aşiretinden birini tanımıştım

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2008 »
duzenbozuk_67 ;

Amerikan özentisi gibi w kullanmayın.

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 08 Mart 2008 »
urfa dolaylarında karakeçi aşireti örnek werilebilir anadoluya gelen türkmenlerin bi boyu urfa yöresine yerleşmiş bir boyu ise eskişehir dolaylarına urfaya yerlesenlerin bir kısmı kürtleşirken eskişehir dolaylarındakilerde zamnla alewiliği benimsemiştir hatta karakeçi aşiretinden birini tanımıştım

Türkçe'yi düzgün kullanın. Burası Türkçü Otağı'dır.

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #15 : 08 Mart 2008 »
Koskoca Karakecili boyunun yarisini kürtlesmis,yarisinin ise Türklügünü korumus gibi göstermek yanlistir.Ayni hatayi bircogu Avsar boyu icinde yapmaktadir.
Kürtlesen Karakecililerin orani % 5 i gecmez.Bu durum  Avsarlar icinde gecerlidir,örnek vermek gerekisrse Karstaki bagzi Avsar oymaklari kürtlesmislerdir buna mukabil Avsar boyu Türkiyenin her tarafinda vardir.
Lafi toparlarsak, sirf Urfadaki Karakecilileri baz alarak tümden bir boyun yarisini kürtlesmis gibi göstermek sakincalidir..

karakeçili bir Türkmen olarak sana yürekten katılıyorum anda bilecik, kütahya, ankara, eskişehir ve kırıkkaledeki karakeçililer oturmasından kalkmasına düğününden bayramına kadar herşeyleriyle eksiksiz Türkdür. urfadaki karakeçililerin bir kısmı kürtçe konuştuğu gibi sorulduğunda biz Türkmeniz derler zaten ama tabi bir Türkün kürtçe konuşmasının affedilebilir yanı yok o ayrı fakat dediğiniz gibi karakeçililerin çok az bir kısmıdır bunlar.
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

Çevrimdışı gnyberat

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2008 »
Bir miktar olabilir, ancak hepsinin öyle olduğunu söylemek sözkonusu olamaz.
  sana katılıyorum kandaş belki bir kısım olabilir ama olmuslarsada onlar bizden değildir
Yat kalk dua et hergün seni Türk yaratan Tanrı'na!

Çevrimdışı bulentesen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 28 Haziran 2008 »
Bilindiği üzere Güney Doğu Anadolu Bölgesinde Selçuklu, Anadolu Selçuklu Türk Devleti olarak 2 Büyük Türk Devleti hüküm sürmüştür. Tabiki bu hüküm sürmeyi Kürtlerler le sağlamamışlardır, Türk Milletiyle bu sağlanmıştır. Atalarımızın fethettikleri  topraklardaki halkla kaynaşma tercihinde bulunmuşlardır yada bulunmak zorunda kalmışlardır. Bizim bugün yaşadığımız sıkıntıların en temel sebebi bu tercih yüzündendir. Şimdi orada yani Güney Doğuda kalan Türkmen aşiretler otomatikmen Kürtleşme tehlikesiyle yüz yüze kalacaklardır ki bır kısmıda büyük oranda etkilenmiştir. Burada yapılması gereken Türk Gençlerinin Türk olmayan unsurlarla evlenmemeleri ve soyumuzu ileriki nesillere taşımalı, bu Türkiye nin dört bir yanında olmalıdır,

Çevrimdışı bulentesen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 28 Haziran 2008 »
Türk ırkını korumanın tek bir yolu var, Türk Türk le evlenecek, başka bir yolu yok, ona göre herkes aklını başına alsın, ya yok olacaz ya var tercihinizi yapın, beni yok etmek için çok bedel öderler, ödetirimde ben Türk ün Korkusuzuyum Koçbeyiyim hepinizi uyarıyorum,

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 28 Haziran 2008 »
Bilindiği üzere Güney Doğu Anadolu Bölgesinde Selçuklu, Anadolu Selçuklu Türk Devleti olarak 2 Büyük Türk Devleti hüküm sürmüştür. Tabiki bu hüküm sürmeyi Kürtlerler le sağlamamışlardır, Türk Milletiyle bu sağlanmıştır. Atalarımızın fethettikleri  topraklardaki halkla kaynaşma tercihinde bulunmuşlardır yada bulunmak zorunda kalmışlardır. Bizim bugün yaşadığımız sıkıntıların en temel sebebi bu tercih yüzündendir. Şimdi orada yani Güney Doğuda kalan Türkmen aşiretler otomatikmen Kürtleşme tehlikesiyle yüz yüze kalacaklardır ki bır kısmıda büyük oranda etkilenmiştir. Burada yapılması gereken Türk Gençlerinin Türk olmayan unsurlarla evlenmemeleri ve soyumuzu ileriki nesillere taşımalı, bu Türkiye nin dört bir yanında olmalıdır,

Selçukluların dışında Artuklular, Akkoyunlular ve Karakoyunlular da bölgeye uzun süre hâkim olmuş, bölgeyi Türkleştirmiş Türk devletleridir.