Gönderen Konu: Anayasaya göre....  (Okunma sayısı 6282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulenterturk

• Yeni Üye
  • *
Anayasaya göre....
« : 25 Aralık 2006 »
 Anayasamızda belirtilen ''Türkiye Cumhuriyetini kuran ve Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk tür '' bu söylemi Atatürk'ün söylediği ifade ediliyor.Bu sözün Atatürk tarafından söylenmiş bir söz olacağına inanmıyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan işin doğruluğu hakkında bilgi almak istiyorum.
En yiğitler serilmeli en önce yere!
Kızıl kanlar yerde taşıp olmalı dere!
Ülkü denen nazlı gelin erde şan ister!
Büyük devlet kurmak için büyük kan

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
Ynt: Anayasaya göre...
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2006 »
Biz gençlere "muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" şeklinde hitab eden başbuğ Atatürk'ün bir çok konuda olduğu gibi vatandaşlık hususunda da aklındakileri yapamadan edebiyete intikal ettiği malüm.Gözleri açık bu dünyayı terk etmiş Atatürk'ün vatandaşlık konusunda yapmak istediği çok şey vardı diye düşünmekteyim.Nitekim kendisinden sonra başa geçen basiretsiz inönü bu konuyu eline yüzüne bulaştırıp yazıda bahsettiğiniz vatandaşlık tanımlamasını temel almıştır.Söz konusu vatandaşlık tanımlaması hiç bir zaman Atatürk tarafından değil, sonraki yönetimlerce sahiplenilmiştir.

Ben şahsen "Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes Türk'tür" zihniyetini tatlı su milliyetçiliği diye tanımlarım.Atatürk dünya tarihinde var olmuş en büyük liderlerden biriydi ve her işini belirli süreçler neticesinde yapardı.Vatandaşlık konusuna da aynı şekilde bakmak lazım.

Ben inanıyorum ki Tanrı, Gazi'ye 10 yıl daha ömür verse idi bu gün Türkiye, kanunuyla nüfusuyla özüyle sözüyle yalnızca Türk soylunun olurdu.Onun ömrü yetmedi ama bir gün Türkçü Devrim tamamlandığında ruhu huzura erecek.

Tanrı Türk'ü korusun.

Çevrimdışı hakan24

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2006 »
Bu ülkede her şey bitti de  büyük başbuğ ATATÜRK'ün Türk olup olmadığı mı sorgulanacak.Bu millete Irkının Türk olduğunu bu milletin sadece bir aileye mensup olmadığını geçmişinin enginlere sığmayacak kadar büyük olduğunu TÜRK örf,adet ,gelenek ve kültürünün
İslam dininin kullanılarak arap kültürünün işgalinden kurtaran kimdi?acaba
Millete TÜRKLÜK bilincini NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyerek Herkesden daha fazla TÜRK olduğunu göstermiş,TÜRK ırkına, yüzlerce yıldır unutturulmaya çalışılan aynen bugün yapılmaya çalışıldığı gibi geçmişini,büyük tarihini,geleneklerini,destanlarını,efsanelerini en önemlisi de TÜRK dilini geri vermiştir.Ne yazık ki anlayışı kıt fazla akıllılar bunu anlayacak kapasitede olmadıklarından sahte TÜRK milliyetçiliği yapmaktadırlar.     :turan: :turan: :turan:

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2006 »
Bu ülkede her şey bitti de  büyük başbuğ ATATÜRK'ün Türk olup olmadığı mı sorgulanacak.Bu millete Irkının Türk olduğunu bu milletin sadece bir aileye mensup olmadığını geçmişinin enginlere sığmayacak kadar büyük olduğunu TÜRK örf,adet ,gelenek ve kültürünün
İslam dininin kullanılarak arap kültürünün işgalinden kurtaran kimdi?acaba
Millete TÜRKLÜK bilincini NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyerek Herkesden daha fazla TÜRK olduğunu göstermiş,TÜRK ırkına, yüzlerce yıldır unutturulmaya çalışılan aynen bugün yapılmaya çalışıldığı gibi geçmişini,büyük tarihini,geleneklerini,destanlarını,efsanelerini en önemlisi de TÜRK dilini geri vermiştir.Ne yazık ki anlayışı kıt fazla akıllılar bunu anlayacak kapasitede olmadıklarından sahte TÜRK milliyetçiliği yapmaktadırlar.     :turan: :turan: :turan:

arkadaşım kimsenin Atatük'ün Türklüğünü tartışmaya çalıştığı falan yok.Böyle bir had kimsede de yok zaten.Yazıları okuyun sonra yazın.Bu ateşli naciz bünyeniz idrak etsin sonra yorumlasın.

lakin hak vermiyor da değilim.başlık biraz karambol, ilk görüşte yanıltabiliyor.yöneticiden ricam konuyla ilgili bir başlık belirlesin.

Çevrimdışı hakan24

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2006 »
Arkadaşım brakisefal,seni yazdıkların ile ilgili bir sıkıntım yok sana katılıyorum ancak başlık insanı çıldırtacak cinsten bencede başlık
bir an evvel değiştirilmeli.

ALAYINA İSYAN , İNADINA TURAN :turan:

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: Anayasaya göre....
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2006 »
bulenterturk,

İlk mesajında böyle bir başlık açman düşündürücü. Bunu uyarı olarak algılayın..!
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı bulenterturk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2007 »
ben Atatürk ün Türklüğünü tartışmıyorum ki ne alakası var. Atatürk ün Türklüğü elbette tartışılmaz bir gerçek. Yanlış anlaşılma var.Ben farklı bir konuyu tartışmaya açtım benim yazım da Anayasada kanun olan  ''Türkiye Cumhuriyetini kuran ve Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk tür '' ''Türkiye Cumhuriyetini kuran ''  derken halkgenelin den bahsettim Türkler den ve aslı Türk olmayanlardan halk bazında düşünerek Atatürk e hakaret etmem ettirmem
En yiğitler serilmeli en önce yere!
Kızıl kanlar yerde taşıp olmalı dere!
Ülkü denen nazlı gelin erde şan ister!
Büyük devlet kurmak için büyük kan

Gök HAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2007 »
Mustafa Kemal Paşa güreşe tutuşan iki eri izlemektedir. İri yarı esmer olan diğerini bi çırpıda yere atar, sonra bir diğerini.. Paşa erin yanına gelip "Asker söyle bakalım" der, "Adın ne senin?" Er paşaya bakarak cevap verir: "Memed, paşam, bana Kürt Memed derler" Kemal Paşanın gözleri çakmak çakmak ateş alır. Kaşları çatılır, suratı sertleşir sesini yükselterek "Yaa demek Kurt Mehmed diyolar sana" der. Er paşanın bu kadar sinilenesinden korkmuştur, yutkunur "Evet paşam. Evet Kurt Mehmed derler bana" der.. Bizzat TSK tarafından yayınlanan bu anı Mustafa Kemal Paşanın nasıl bir TÜRKÇÜ olduğunun en büyük kanıtıdır..

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2007 »
Mustafa Kemal Paşa güreşe tutuşan iki eri izlemektedir. İri yarı esmer olan diğerini bi çırpıda yere atar, sonra bir diğerini.. Paşa erin yanına gelip "Asker söyle bakalım" der, "Adın ne senin?" Er paşaya bakarak cevap verir: "Memed, paşam, bana Kürt Memed derler" Kemal Paşanın gözleri çakmak çakmak ateş alır. Kaşları çatılır, suratı sertleşir sesini yükselterek "Yaa demek Kurt Mehmed diyolar sana" der. Er paşanın bu kadar sinilenesinden korkmuştur, yutkunur "Evet paşam. Evet Kurt Mehmed derler bana" der.. Bizzat TSK tarafından yayınlanan bu anı Mustafa Kemal Paşanın nasıl bir TÜRKÇÜ olduğunun en büyük kanıtıdır..

Gök HAN, burda farkında mısın bir olay anlatmaktan çok bir kürte övgüyü anlatmışsın. Çok merak ettim böyle bir anı varmıymış acaba... Gizliden gizliye bir övgü seziyorum burda. Böyle bir anı olduğundan şüpheliyim...
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK