Gönderen Konu: TARİHTE TÜRK BOYLARI  (Okunma sayısı 48065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
Ynt: TARİHTE TÜRK BOYLARI
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2007 »
Teşekkür ederim Kandaşlarım. Türk'ün Tanrısı sizi Korusun.

Çevrimdışı Işpara_alp

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2007 »
   Çepniler denildiği gibi Giresun, Gümüşhane, Ordu, Vakbıkebir dolaylarında yoğun olarak görülmekte ve yaşamaktadır. Çepniler ilk başta alevi idiler. fakat daha sonra büyük bir kısmı sünni oldu. Türk boyları arasında tek alevilikten sünniliğe geçen boy çepnilerdir.
 Saygılarımla....
Gök girsin; KIZIL ÇIKSIN...........

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2007 »
Bütün çepniler sünni olmuştur demek doğru olmaz. Çepniler, Hacı bektaşi velinin ilk müridlerini oluşturan boydur. Karadeniz civarındaki önemli bir çepni nüfus zamanla sünni olmuş ancak sivas ve Anadolu'nun bir kısım yerlerindeki çepniler hala alevidir. Trabzon'un bazı ilçelerinin çepni olarak belirtilmesi doğru ancak diğer ilçeleri öyle değil anlamına gelmesin çünkü Karadeniz bölgesi ve özelllikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nin büyük çoğunluğu çepnidir. Trabzon, fethedilmeden çok önce (13. ve 14. yy) buralar çepnilerin yerleşimlerine tanıklık etmiştir. Fatih'in fethi sırasında coğrafi koşulların zorluğunu bir nebze bu boyun yardımlarıyla aşmıştır. Fethin hemen ardından bu boy yoğun olarak bu bölgelere yerleştirilmiş ve oradaki etnik guruplar bu tarihten itibaren göç ettirilmeye başlanmıştır.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2007 »
Kaz Dağları'nda Alevî Çepni köyleri bulunmaktadır.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı alpagu32

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2007 »
ben ıspartalıyım köyümün tarihi 200 yıllık ve Türkmen obalarının birleşmesi ile oluşmuş ben şimdi hangi boyda oldugumu anlayamadım çünkü bizim oralar yalvaç ve hoyran hiçbir zaman işgal altına alınmadı beni bilgilendirirseniz sevinirim esenle kalın  :turan:

Çevrimdışı G.Turkistanli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 04 Ekim 2007 »
Aziz kandaşlarım.ben bu sitenin yeni üyesiyim.Türk olarak doğdum Türküm ve Türk olarak yaşayacam inşallah ölene kadar.Benim fikrimce Türk olmak yeterlidir ve Türkçe konuşup Türk Kültürü ile yaşayıp kendini Türk olarak gören ve hisseden herkes Türktür.
Bunu okuyunca acaba arkadaşımız Türk değil de bunun için böyle düşünüyor demeyin.Boylerimizi bilmek tabii ki en doğal hakkımızdır ancak.Büyük Türkistanı boy boy ayırıp coğrafyalar üzerinde devletler kurdular ve sonra da bir birlerine hasim haline getirdiler diye Ruslara kızıyoruz ama kendimiz daha ince detaylarına girerek kasaba kasaba ayırıp kim Oğuzun hangı boyundandır tartışmasını yapıyoruz. Oğuzun herhangi boyundan olup bugün Türkçe  konuşmayıp Türk Kültürü ile yaiamayıp kendini Türk hissetmiyorsa bence Türk değildir.Zenci Mehmet Avroliu bunu yaşıyorsa daha fazla Türktür.Bizler bu kadar iredelersek bu ülkede 36 tane etnik grup var diyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız ve insanlarımzın kafasını karıştırmış acaz.Sanki bilmem nerenin Türkmeni daha fazla Türk  de başka bir yerdeki Kırgız daha az Türk gibi.Parçalanmışlık ve tefrika bize zaaften baika bir şey getirmez.Türküz ve o kadarı yeter.Bir kardeşimizin ben hangi boydanım merak ediyorum demesi bunları yazmama mecbur etti beni.Türklük DNA testleri ile belli olmaz günümüzde.Türklük için bügün ne yapabildim diyebiliyorsa kendine ve elinden geleni yapiyorsa en büyük Türk o dur bence.Türklüğünü dile getiremeyen siyasetçilerimiz var sankı ayıpmış gibi.Allah o günden korusun hepimizi.Bizler Türküz hangi boydan olusak olalım Özümüz bir sözümüz bir dilimiz bir kültürümüz bir tarihimiz bir dinimiz birdir.Tanrı TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 04 Ekim 2007 »
Aziz kandaşlarım.ben bu sitenin yeni üyesiyim.Türk olarak doğdum Türküm ve Türk olarak yaşayacam inşallah ölene kadar.Benim fikrimce Türk olmak yeterlidir ve Türkçe konuşup Türk Kültürü ile yaşayıp kendini Türk olarak gören ve hisseden herkes Türktür.
Bunu okuyunca acaba arkadaşımız Türk değil de bunun için böyle düşünüyor demeyin.Boylerimizi bilmek tabii ki en doğal hakkımızdır ancak.Büyük Türkistanı boy boy ayırıp coğrafyalar üzerinde devletler kurdular ve sonra da bir birlerine hasim haline getirdiler diye Ruslara kızıyoruz ama kendimiz daha ince detaylarına girerek kasaba kasaba ayırıp kim Oğuzun hangı boyundandır tartışmasını yapıyoruz. Oğuzun herhangi boyundan olup bugün Türkçe  konuşmayıp Türk Kültürü ile yaiamayıp kendini Türk hissetmiyorsa bence Türk değildir.Zenci Mehmet Avroliu bunu yaşıyorsa daha fazla Türktür.Bizler bu kadar iredelersek bu ülkede 36 tane etnik grup var diyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız ve insanlarımzın kafasını karıştırmış acaz.Sanki bilmem nerenin Türkmeni daha fazla Türk  de başka bir yerdeki Kırgız daha az Türk gibi.Parçalanmışlık ve tefrika bize zaaften baika bir şey getirmez.Türküz ve o kadarı yeter.Bir kardeşimizin ben hangi boydanım merak ediyorum demesi bunları yazmama mecbur etti beni.Türklük DNA testleri ile belli olmaz günümüzde.Türklük için bügün ne yapabildim diyebiliyorsa kendine ve elinden geleni yapiyorsa en büyük Türk o dur bence.Türklüğünü dile getiremeyen siyasetçilerimiz var sankı ayıpmış gibi.Allah o günden korusun hepimizi.Bizler Türküz hangi boydan olusak olalım Özümüz bir sözümüz bir dilimiz bir kültürümüz bir tarihimiz bir dinimiz birdir.Tanrı TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

kusura bakma ama buradakiler seninle aynı düşünmüyor bizim için Türk olmak birinci şarttır mehmet averello asla Türk değildir bunları kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz boylar konusuna gelince bunu kendi aramızda boyculuk yapmak için kullanmıyoruz öncelikle yazılanlatrı oku sonra biraz daha oku ve sonra okuduğunu anladığında konuş bence Türkçe konuşan kendini Türk hisseden bu söylemlere çok yabancı değiliz kimlerin bunları kullandığı malumdur bence orada yaz sen bura sana uymaz yada fikirleirni düzelt artık sen bilirsin
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 04 Ekim 2007 »

Öncelikle;

Türk olunmaz, TÜRK doğulur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Türk olmayı gerektirmez. Bu nedenle kafa karışıklığından biran evvel kurtulun. Tam olmanızı istedikleri yerdesiniz. Ama yine de birşeyler sizi rahatsız ediyor ki, bu forumdasınız ve üyesiniz. Neden böyle bir rahatsızlık duyduğunuzu düşünün, gerçek sizin önünüze çektikleri ve düşünmenizi engelleyen perdenin hemen arkasında;

Oğuzun herhangi boyundan olup bugün Türkçe  konuşmayıp Türk Kültürü ile yaiamayıp kendini Türk hissetmiyorsa bence Türk değildir.Zenci Mehmet Avroliu bunu yaşıyorsa daha fazla Türktür.Bizler bu kadar iredelersek bu ülkede 36 tane etnik grup var diyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız ve insanlarımzın kafasını karıştırmış acaz.

İkincisi;  Türk Kültürünü yaşamak yeterlidir diyenler, televole kültürünün Türk kültürü olup olmadıklarını sormuyor uzun zamandır. Arabi ve farsi oryantal dansları Türk gecesi adı altında herkese sunup kültür zehirlenmeleri yaşatıyorlar. Kimliğini kaybetmiş, çorbaya dönmüş kültür şokları ile kim olduğunu unutmuş gencecik beyinler milliyetlerinden ve kimliklerinden uzaklaştırılıyorlar.  Ataya saygı ne demektir, Türk Töresi nedir unuttular. Bu nedenle birileri bu ülkede çıkıp ayrılıkçı terör örgütleri kurabiliyorlar ve meclise temsilci yollayabiliyorlar. Bu yüzden Türk Kültürü lafını ve bizim ne yapmaya çalıştığımızı çok iyi düşünün.

Büyük Türkistanı boy boy ayırıp coğrafyalar üzerinde devletler kurdular ve sonra da bir birlerine hasim haline getirdiler diye Ruslara kızıyoruz ama kendimiz daha ince detaylarına girerek kasaba kasaba ayırıp kim Oğuzun hangı boyundandır tartışmasını yapıyoruz. .....................Sanki bilmem nerenin Türkmeni daha fazla Türk  de başka bir yerdeki Kırgız daha az Türk gibi.Parçalanmışlık ve tefrika bize zaaften baika bir şey getirmez.Türküz ve o kadarı yeter.Bir kardeşimizin ben hangi boydanım merak ediyorum demesi bunları yazmama mecbur etti beni.Türklük DNA testleri ile belli olmaz günümüzde....................................Bizler Türküz hangi boydan olusak olalım Özümüz bir sözümüz bir dilimiz bir kültürümüz bir tarihimiz bir dinimiz birdir.Tanrı TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Üçüncüsü; Türk boylarını vermemizin sebebi, unutulanları hatırlatmaktır. Yüzyıllardır üzerimizde oynanan oyunlar sonucunda afyonlanmış ve ne olduğunu, nereden geldiğini unutanlar var. Kültüründen ve özünden kopan milletlerin yaşama şansı yoktur. Birilerinin dediği gibi çok milletli kültürlülük zenginlik değildir, bir milletin fertlerinin çok kültüre sahip olması zenginliktir. Biz boylarımızı ve aralarındaki farklılıkları zenginliğimiz sayıyoruz. Aslolan SOYUMUZDUR, kimliklerimiz ve zenginliklerimiz BOYUMUZDUR. Burada boyunu soranlar ve bilgi alanlar ise boyculuk yapmaya çalışmıyorlar. Sadece Osmanlıdan beri devam eden parçalama ve yoketme çabalarında izlerini kaybedenler tekrar bulmaya çalışıyorlar. Herkesin "Anadoluda ırklar birbirine karışmıştır, saf Türk yoktur söylemlerine inat, var olanı bulmaya çalışıyorlar.

Bu nedenle de bizi boycu ve boylar arası bölücülük yapan kişiler gibi göstermenizden hoşlanmadık. Yine de bunu gerçeği farketme yolundaki bir TÜRK'ün kafa karışıklığıdır ve geçecektir diyerek kapatıyoruz.

Bizler bu kadar iredelersek bu ülkede 36 tane etnik grup var diyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız ve insanlarımzın kafasını karıştırmış acaz.

Türkiye'de 36 etnik kökenden insan var diyenlere de katılıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlıyız ama TÜRK IRKINA gen ve kan bağı ile bağlıyız. Burada kastedilen etnik köken boylar değildir. Diğer ırklara mensup insanlardır.

Bu ülkede bir yerleri pontus, bir yerleri dersim, bir yerleri ermeni toprağı diye niteleyenler varken sizin bu konuda aldırmaz davranmanızın mümkün olmadığını da biliyoruz. Türk olmayan hiç kimse TÜRKÜM diyemez. Siz Türk'üm diyorsunuz ve biz size inanıyoruz. Günü geldiğinde kanınız sizi doğru yere götürecektir.

Türklük için bügün ne yapabildim diyebiliyorsa kendine ve elinden geleni yapiyorsa en büyük Türk o dur bence.Türklüğünü dile getiremeyen siyasetçilerimiz var sankı ayıpmış gibi.Allah o günden korusun hepimizi.Bizler Türküz hangi boydan olusak olalım Özümüz bir sözümüz bir dilimiz bir kültürümüz bir tarihimiz bir dinimiz birdir.Tanrı TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Bu sözleriniz sizin kimliği olan ve sadece kafası karışmış bir Türk oğlu Türk olduğunuzu gösteriyor. Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda nefer olacağınızı da gösteriyor. Dileklerinize Türk Irkına mensup olması koşulu ile ilavesini yaparak ve tek din konusu haricinde(zira bizim için önemli olan Türk olmasıdır. İslam dinine, şaman dinine, hrıstiyan dinine veya başka bir dine mensup olmaları kişilerin din ve vicdan özgürlüğüdür. Biz Başbuğumuzun LAİKLİK ilkesine gönülden bağlı insanlarız ve din konusuna karışmayız) candan ve gönülden katılıyorum, hoşgeldiniz diyorum.
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 04 Ekim 2007 »
Boyunu araştırmanın ayrılıkçılık getireceğine inanmıyorum. Öyle olsaydı aynı amaca giden bu otağda bir çok boydan kandaşımız var ama kimse ayrılıkçılık yapmayı aklından bile geçirmiyor. Hem ayrıca bugün günümüzde bazı boyların Türk olup olmadığını bilmeyenler var, boyları başka bir ırkmış gibi sananlar var. Bu boyları ve nereden geldiklerini bilmekte yarar var diyorum ben.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 04 Ekim 2007 »
Türk Soyu

1- Ev (Eşler ve çocuklardan oluşan en küçük birim)

2- Ocak (Evlerden meydana gelir)

3- Soy (Ocaklardan meydana gelir)

4- Oba (Soylardan meydana gelir)

5- Boy  (obalardan meydana gelir)

6- Oğuş (Boylardan meydana gelir)

7- Kol (Oğuşlardan meydana gelir)

8- İl
         Küçük İl  (Kollardan meydana gelir)
         Orta il  (Küçük illerden meydana gelir
         Büyük il (orta illerden meydana gelir)

9- Uruk (Büyük illerden meydana gelir)

10- Budun (Millet) (Uruklardan meydana gelir. Büyük Türk birliği demektir)

Bu tertibe göre kendi soyum;
Türk budunundan, Talaz uruğundan, Oğuz ilinden, Üçok kolundan, Denizhan (Üç Kuşlu) oğuşundan, İgdir boyundan, Tatlar obasından, Sarı Osmanlar soyundan, Yadiğar ocağından, Üçoklu Börü hanesinin reisi, Üçoklu Börü'yüm.

Beni; Türk yaratan Tanrı'ya, sonsuz teşekkürler...

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!