Gönderen Konu: DOĞU ve GÜNEYDOĞUNUN ETNİK YAPISINA AİT TAHMİNİ RAKAMLAR  (Okunma sayısı 121264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
DOĞU ANADOLU
Kars: %50 Türk     
Iğdır:%55-60 Türk
Ardahan: %70 Türk: Bu 3 ilde nufus dengesi eniklerin lehine doğru gelişiyor Azerbaycan asıllılar ve diğer Türk boyları var buralarda
Bitlis:       %20-25 Türk  Merkezde yüksek oranda Türk nufus var.Adilcevaz ilçesi ve Ahlat Türk hakimiyetindeki yerlerdir.
Ağrı: Türk nufus%10-15 arasında
Muş: Türk nufus %10-15 arasında
Bingöl:Türk nufus %15-20 arasında
Van:  Türk nufus % 10-12 arasında!
Elazığ Türk nufus%70 in üstünde zazalar k.rtlere göre burda çok
Erzurum Türk nufus %70-80 arası
Erzincan: Türk nufus%80-85
Malatya Türk nufus%55-60 arası 

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Adıyaman:%40 Türk nufus(Tut,Gölbaşı,Besni ilçeleri tamamına yakını Türktür)
 Diyarbakır: % 8-10 Türk nufus Ergani,Cüngüş,Çermik ilçeleri Türk olsada yoğun göçlerle bu ilçelerde nufus dengesi onların lehine olmaya başladı.Türklerin işi burada zor
Mardin:%3-4 Türk nufus
Siirt:  :%6-8  Türk
Ş.urfa:%30-35 Türk nufus
G.antep(Kilis):Yoğun göçlerle Türk nufus%80-85 lere düşmüştür

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Anda,

Tahminlerin bazı noktalarına itirazlarım olacak.

Ardahan: %35-40 Türk: Bu 3 ilde nufus dengesi eniklerin lehine doğru gelişiyor Azerbaycan asıllılar ve diğer Türk boyları var buralarda

Ardahan'da kürtlerin çok olduğu 1 ilçe vardır. O da Göle'dir ki orada Türk nüfusla kürtlerinki eşittir. Ardahan'da Türk nüfus baskındır.
Elazığ Türk nufus%70 in üstünde zazalar k.rtlere göre burda çok

Elazığ'a son yıllarda Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli'den çok göç var. Birde maalesef Elazığ'da tarikatçılık olayı da oldukça yaygındır. Bu da Türk-zaza-kürt karma evliliklerinin artmasına sebeb oluyor ve Türk kanı bozuluyor, dolayısıyla Türk nüfusu azalıyor. Ayrıca Palu, Baskil, Karakoçan gibi ilçelerde kürt +zaza nüfus maalesef çoğunluktur. Türk oranı tahminen %50-55 arasında olabilir. Tabii bu tahminidir, yanılma payımız mevcut olabilir.

Diyarbakır: % 3-5 Türk nufus Ergani,Cüngüş,Çermik ilçeleri Türk olsada yogun enik göçüyle bu ilçelerde nufus dengesi onların lehine olmaya başladı.Türklerin işi burada zor

Diyarbakır Ergani'de Türk nüfus maalesef yok denecek kadar azalmıştır. Eskiden Türkmen yoğunluğu olan bir ilçeydi. Cüngüş hem ilçeleri hem de köyleriyle çoğunluğu Türk olan Diyarbakır'daki yegane ilçedir. Büyük Türkçü Merhum Ziya Gökalp'in memlketi olan Çermik'te Türk nüfus ilçe merkezindedir. Köylerinin çoğu maalesef zaza'dır.

Diyarbakır'ın bir diğer ilçesi olan Bismil'de; ilçe merkezi ve ona bağlı birkaç köyde Alevi Türkmen soydaşlarımız yaşamaktadırlar.

Diyarbakır Merkezde de hem dışarıdan gelen asker, polis ve diğer devlet memurları ile ailelerinin yanında azalsalarda yerli bir Türk nüfusu vardır. Ancak bunların çoğunu dışarıdan gelen memurlar ve aileleri oluşturmaktadır.

Fakat toplam nüfusa vurulduğunda Akkoyyunlu Devleti'nin yazlık başkenti olan Diyarbakır'da Türk nüfusu elbetteki daha çok olmalıydı.
Ş.urfa:%10 Türk nufus

Urfa'da Türk nüfusun biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum(%20-25). Bozova, Birecik ve Halfeti ilçelerinde ciddi bir Türk nüfusu var. Ayrıca Urfa il merkezinde de Türk nüfus hala vardır. Ayrıca Urfa'da hatırı sayılır bir arap nüfusu da bulunmaktadır.

Siverek ve Karacadağ bölgelerinde kürtçe konuşan Türkmen aşiretleri vardır. Ancak bunlar Türklüklerini farkına varmışlar ve kendi derneklerini kurmuşlardır.

http://www.karacadagturkmendernegi.com/Default.aspx

G.antep(Kilis):Yoğun enik göçüyle Türk nufus%80-85 lere düşmüştür

Antep'in ilçeleri ve Kilis'teki kürt nüfus hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim Anda...
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

• Türkçü-Turancı
İlginize  çok teşekkür ederim TÜRKKAN Kandaşım Bu konuda haklısın biraz daha araştırdım bilenler yüksek tahmin verdiler Urfanın yerlisi Türktür ve Merkezde oran daha fazladır.

5 yıllık bir araştırmada Ali tayyar önderin kitabında şöyle bir oran var:Doğuanadolu %64,3 Güneydoğuanadolu:%32,5 Türk'üm demiş arap ve zaza oranlarıda var. Bu bölgede yaşayan12,5 milyon kişinin 5,8 milyonu k.rt  4,6 milyonu Türk 2,1 milyonda arap,zaza demiş tabi yine net rakamlar değil ancak gerçek rakamlar birebir nufus sayımıyla ortaya çıkar en son etnik temele dayalı sayım 1965 de yapılmış ondan sonrada hiç yapılmamış 1965 de k.rt %6,5 civarındayken şimdi %12 lere çıkmıştır basit gibi gelsede çok uçuk bir artış buda demek oluyorki nufusları 9-11 milyon arasında yüksek gösterilen rakamlar kasıtlıdır(15-20 milyon[/b]

https://www.hunturk.net/forum/kurtlesmis-turkmenler-3495-s15.html   Antep ile ilgili kısa bilgiler

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Güzel bir çalışma...

Ne yazık ki Türkiye'nin Batısında da Türk sanılan bir çok insan Türk değil, "yeminli Türk Düşmanıdır"!

Hakkari, Siirt, Şırnak ve Batman'da Türk oranı yok denecek kadar az mı?

Tunceli'de durum nedir? Bunları sormak istiyorum...
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

• Türkçü-Turancı
TÜRKKAN Anda Şanlı urfa Türkmen derneginin kurulmasına çok sevindim en azından bir kısım Türkmenin asli bilincine varması çok sevindiri bizim açımızdan.Antep'e gelen k.rtlerin bazılarının yüzlerine bakıyorum tamamen Türk yüzü k.rtçe konuşunca üzülüyor insan Urfadaki oranı tekrar gözden geçirdim.Belki %15 i zor bulur.Çünkü burada asimile olan bayagı insan var

BÖRÜ Anda tuncelide Türk nufus var az değil fakat oranını tahmin edemedim Alevi kılıgına girmiş ermeni asıllılar, zazalar karışık bir yer (Kamer Genç Türktür) :) siirtte çok az Türklük bilinci taşıyan insan var şırnak batman hakkari gibi yerlerde yerlisi Türk varmı bilmiyorum fakat özellikle hakkari civarında asimile olan Türk aşiretlerini duymuştum

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Teşekkür ederim.
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

• Türkçü-Turancı
Aldıkları oylar belirleyici olabiliyor elazığda aldıkları oy ilginçtir internetten baktım parti ismleri bile yok birde siz bakın enteresan eğer Türk nufus burda 55 civarında olsaydı tabi zazalarıda dahil ederek k.rtçüler en az %10 oy alırlardı fakat isimleri bile yok Helal olsun Kahraman gakkoş Türküme!! Kilis Antep in minyatürü gibidir ayrı il oldu fazla göç yok özünü koruyor(%10 civarında arap-kürt var) Antepde aldıkları %5 oyun nerdeyse hepsi ithaldir böyle giderse ilerki yıllarda Mersin gibi meclis çapulcusu çıkarırlar.Karışık evlilikler burda da çok fazla oluyor malesef Benim akrabalara baktım 15 tane almışlar 6 tane vermişler.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
Hakkari, Siirt, Şırnak ve Batman'da Türk oranı yok denecek kadar az mı?

Tunceli'de durum nedir? Bunları sormak istiyorum...

Hakkari ve Şırnak'ta yerli Türk yoktur. Oradaki Türklerin hepsi de atanmış Devlet Memurlarımızıdır.

Siirt'teki Türkler hakkında bir bilgiye sahip değilim. Büyük ihtimalle devlet memurlarımız vardır. Ancak Siirt'in ilçelerinin çoğu Kürt, bir miktar Ermeni dönmesi köylerde mevcut...Bunlar kürtleşmiştir. Siirt il merkezi'nde araplar eskiden ağırlıktaydılar, ancak yoğun kürt göçü sonucu şehir merkezinde arap nüfusu azaldı ve Siirt'in Tillo(aydınlar) ilçesi ise Arap'tır.

Batman Merkez'de bir miktar Irak Türkmeni aileler olduğunu, o bölgede görev yapmış Türkçü bir kandaşımızdan duymuştum. Onun haricinde gene devlet memurlarımız var. Fakat araplar ve kürtler Batman'da fazladırlar. İlçelerin çoğuda kürttür diye biliyorum.

Tunceli'de Türklerin yaşadığı iki ilçemiz vardır. Bunlar Çemişgezek ve Pertek'tir. Çemişgezek'te hem ilçe merkezi hem de köylerde halen Türkler çoğunluktur. Fakat Pertek Tunceli'den yoğun bir kürt-zaza göçü almıştır. Köylerde çounluk maalesef kürt-zaza'dır. Pertek İlçe merkezinde Türk nüfus azalmaktadır. 

ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
(Kamer Genç Türktür) :)

Anda,

Kamer Genç, Türk değildir. Tunceli'nin zaza aşiretlerinden biri olan arelyan aşireti mensubudur. Yani zaza'dır.  :)

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Kamer Genç'i bende zaza biliyorum ama birara Türk oğlu Türk'üm demişti. Video da vardı ama bulamadım.

http://www.cnnturk.com/2011/yazarlar/06/10/kamer.gence.turkoglu.turk.tepkisi/619682.0/index.html

Ardahan'nın Göle ilçesi yoğunluklu olarak özellikle merkezi Kürttür. İl merkezinde de vardır. Ancak Türk nufusu daha fazladır. Doğu tarafı Terekeme Türküdür.

Sonuç olarak Doğu'nun çok az bir kesmi Türk olarak şuan kalabilmiş. (Memur, asker v.s hariç). Örneğin Van'da çok az Türk aile kalmıştır. Hakkari gibi bölgeler de Türk'ün adı bile yok. Kıraç toprak olarak görmek gerek oraları ona göre işlem yapmak gerek.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !