Gönderen Konu: İNTERNET BAĞLANTI SORUNUMU 5 GÜNDÜR TELEKOM ÇÖZEMEDİ  (Okunma sayısı 7838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
  Kandaşlar Modeme sinyal kesik kesik gelip gidiyor 3,5,10 dakikada bir gelip gidiyor müşteri hizmetlerine defalarca arıza bildirdim modemi siplitteri, adaptörü değiştirdim. Telefona mesaj geliyor arıza giderilmiş diye hep aynı değişmiyor en son telekom müdürüyle tlf da görüştüm bir yerlere ayarlar yaptırdı tlfonda ,yine aynı. ne yapmam lazım bilenler yazsın bi zahmet şaşırdım sorun ne olabilir.

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Geriye tek çare kalıyor, duvardaki telefon hattından modeme gelen kabloyu kontrol et.
Eğer sinyal kesik kesik geliyorsa büyük bir ihtimal kabloda veya kablonun içindeki tellerde temassızlık var.
Sağlam olduğuna inandığın iki uçlu yeni bir telefon kablosuyla denemelisin.
Büyük bir ihtimalle sorun çözülecektir; eğer çözülmesse oturduğunuz binanın telefon hatlarında problem olabilir.
Anlattıkların bu anlaşılıyor...
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
Esenlikler kandaşım modeme gelen telefon kablosunda ek varsa orası su içinde kalarak ositlenmiştir. kablodaki ekleri yenile...
YARATILMASAYDI TÜRK İNAN...
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
Esenlikler andam, diğer kandaşlarımında dediği gibi kabloyu değiştir zaten metresi ucuzdur telefon kabloları istiyorsan splitter'i de değiştirebilirsin. Kablolar zaten bakır ve ince ezdirmemeye dikkat edin. Çok kaliteli zaten ttnet bildiğiniz üzere(!)
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
Esenlikler;

İlk başta ana hattan gelen kabloyu modem'e bağlayın.
Telefonu ve splitter devre dışı bırakın. Bu şekilde kullanmayı deneyin.
Eğer kesinti olmaz ise, sorununuz büyük ihtimalle splitter'dadır.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
Teşekkür ederim andalar dediklerinizin hepsini yaptım daha önce. Müdüre kadar gittim görüştüm bu yazıyı yazarken telefon görevlisi geldi dedim telefonda sorun yok ben bir haftadır internet arızası veriyorum seni neden gönderiyorlar dedi: beni müdür gönderdi telefonu kontrol edip gitti internet arızasına telefoncu göndermişler nasıl bir sistem yönetiyorlar anlamadım telefonda müdüre splitterde sorun olabilir diyor müdüre! dedim direk taktıgımda da aynı oluyor neden öyle dedin arızayı adam cihazdan bilecek dedi: internet sinyalinin bazen kesilmesi gidip gelmesi genel müdürlükten oluyormuş kendi hatalarını nerelere atıyor yada görevin değilse hiç konuşma pazar gününden beri oluyor bu, sen internetçileri ara dedi, ben hiç telefon arızası vermedim ki seni göndermişler en son şikayet dilekçesi verecem. anlamadım gitti alternatif şebekeler aynı hat üzerinden hizmet verdiği için aynı sorun yine olur diye uygun görmedim yoksa çoktan bırakırdım.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Anda,

Belki modeminizde bir sorun olabilir. Modemin yetkili servisi ile görüştünüz mü? Modemin markasını bulup yetkili servisine durumu bildirirseniz, belki düzelme olur. Ya da bilgisayarınızda başka bir modem ile internete bağlanmayı denediniz mi?

Tabii bu sorunun modemden olması düşük bir ihtimaldir. Ama yine de bir kontrol ettirmekten zarar gelmez.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!