Gönderen Konu: Hollanda yasayan Turk  (Okunma sayısı 3980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turan010

• Yeni Üye
  • *
Hollanda yasayan Turk
« : 28 Nisan 2017 »
Merhaba arkadaslar,

Ben Hollanda da yasayan bir Turkum. Nihal Atsiz in kitaplarini okuduktan sonra tamamiyla bir Turanci oldum. Ama malesef cok yanliz hissediyorum bu konu hakkinda. Hollanda da benim gibi dusunenler neredeyse hic yok gibi.

Internet bile pek yardimci olmadi. Hollanda da yasayan baska Turan cilar varmi acaba? Bildiginiz Turanci dernekler varmi? Benim dusunceme uygun bir dernek ariyorum ama malesef bulamiyorum.

Yabanci topraklarda kala kala Turkcem kotulesti o yuzden kusuruma bakmayin.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Ynt: Hollanda yasayan Turk
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2017 »
Ben dogma büyüme Hollanda'dayim. 40 yasina geldim.
Öncelikle Türkçülük derneklere endeksli bir fikriyat degil. Avrupa'nin hiçbiryerinde Türkçü dernek yok, var gibi görünenlerde muhakkak farkli tavizler içerisindedir.
Malesef bu durumun birçok farkli sebebi var. Ana sebep Ülkücülük adi altindaki olusumlarin Türkçülügü cani istediginde sahiplenmesi, cani istediginde çöpe atmaya kalkmasi ve kendilerinden baska olusumlara varolma sansi vermemelerindendir. Tabiki sadece bu degil daha onlarca ayri sebep var.
Sen Türkçüyüm diyorsan, dernege ihtiyacin yok, bulundugun her ortamda Türkçüye yakisacak tutum ve davranislar içerisinde olursan, Türkçülük üzere yasamayi basarirsan, senden iyi Türkçü yoktur, bundan daha fazla Türkçülük'te yoktur. Malesef son yillarda Turancilik denilerek çok farkli seyleri savunanlar var ve birçogu Türkçü filan degil.
Bugün AKP'de zaman zaman Turan veya benzeri seyleri dillendiriyor, AKP Turanci ise, biz Çinliyizdir, biz Turanciysak AKP Japondur.

Nihal Atsiz kitaplarini okuyup Turanci oldum diye yazmissin, demekki Atsiz Ata'nin haricinde 3-5 kisinin daha kitaplarini okusan, sen Turan'i kurarsin gibi.
Seninle dalga geçmek için böyle söylemedim, fakat bana biraz tuhaf geliyor eger birisi ben 3 tane Atsiz kitabi okudum, evet smdi Turanciyim demek.
Önceden Avrupa Birlikçi miydin ki simdi Turanci olmussun. Turancilik esasen Büyük Türk Devleti kurmak, Birlesik bir Türkistan olusturmaktan ziyade, bugün lehçeleri farkli olup birbirini anlamayan ve yöresel olarak biribirinden çok fazla kültürel farkliliklar gösteren Türk oglu Türk olan insanlarin fikir, gönül, dil birliklerine kavusturmak, olusturmaktir.
Yoksa hiçkimse 2 tane Türk Devleti'nin hudutlarini birlestirmesine izin vermez, dünya savasi çikar denilse yeridir.

Ben incil okudum hristiyan olmadim, tevrat okudum musevi olmadim, Paris Düserken 1-2 okudum sosyalist olmadim, sen Atsiz Ata kitaplarini okuyup Turanci olmussun, aman diyeyim baska kitap okuma seni kaybetmeyelim  :lol:
Yazdiklarima içerlediysen, hertürlü cevap hakkin bakidir. Iletisim bilgilerimi verir, istersen seninle Hollanda'da yüzyüze de biraraya gelir bunlari daha detayli da anlatirim.
Yani demeyesin ki, sanaldan ahkam kesti.

Bozkurtça selamlar, hürmetler,

TTK

Çevrimdışı Turan010

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2017 »
Öncelikle Türkçülük derneklere endeksli bir fikriyat degil. Avrupa'nin hiçbiryerinde Türkçü dernek yok, var gibi görünenlerde muhakkak farkli tavizler içerisindedir.
Malesef bu durumun birçok farkli sebebi var. Ana sebep Ülkücülük adi altindaki olusumlarin Türkçülügü cani istediginde sahiplenmesi, cani istediginde çöpe atmaya kalkmasi ve kendilerinden baska olusumlara varolma sansi vermemelerindendir. Tabiki sadece bu degil daha onlarca ayri sebep var.
Sen Türkçüyüm diyorsan, dernege ihtiyacin yok, bulundugun her ortamda Türkçüye yakisacak tutum ve davranislar içerisinde olursan, Türkçülük üzere yasamayi basarirsan, senden iyi Türkçü yoktur, bundan daha fazla Türkçülük'te yoktur. Malesef son yillarda Turancilik denilerek çok farkli seyleri savunanlar var ve birçogu Türkçü filan degil.
Bugün AKP'de zaman zaman Turan veya benzeri seyleri dillendiriyor, AKP Turanci ise, biz Çinliyizdir, biz Turanciysak AKP Japondur.

Nihal Atsiz kitaplarini okuyup Turanci oldum diye yazmissin, demekki Atsiz Ata'nin haricinde 3-5 kisinin daha kitaplarini okusan, sen Turan'i kurarsin gibi.
Seninle dalga geçmek için böyle söylemedim, fakat bana biraz tuhaf geliyor eger birisi ben 3 tane Atsiz kitabi okudum, evet smdi Turanciyim demek.
Önceden Avrupa Birlikçi miydin ki simdi Turanci olmussun. Turancilik esasen Büyük Türk Devleti kurmak, Birlesik bir Türkistan olusturmaktan ziyade, bugün lehçeleri farkli olup birbirini anlamayan ve yöresel olarak biribirinden çok fazla kültürel farkliliklar gösteren Türk oglu Türk olan insanlarin fikir, gönül, dil birliklerine kavusturmak, olusturmaktir.
Yoksa hiçkimse 2 tane Türk Devleti'nin hudutlarini birlestirmesine izin vermez, dünya savasi çikar denilse yeridir.

Ben incil okudum hristiyan olmadim, tevrat okudum musevi olmadim, Paris Düserken 1-2 okudum sosyalist olmadim, sen Atsiz Ata kitaplarini okuyup Turanci olmussun, aman diyeyim baska kitap okuma seni kaybetmeyelim  :lol:
Yazdiklarima içerlediysen, hertürlü cevap hakkin bakidir. Iletisim bilgilerimi verir, istersen seninle Hollanda'da yüzyüze de biraraya gelir bunlari daha detayli da anlatirim.

Selamlar arkadas,

Nihal Atsizi okumadan once icimde buyuk bir bosluk vardi. Milliyetciydim ama pekde MHP lilerle ayni kafada bulunamadim. Her yerde Islam ustunlugu savunuluyordu. Icim nefret ile doludur. Islam dan nefret etmiyorum ama kendine "Turk" diyen Arab toplumuna nefretim vardir. Nihal Atsizi okurken yanlizligim yok oldu, hatta cok guclendim. Cunku ayni fikire sahiptik. Kitaplarda kendimi buldum.

Ben Hollanda daki Turk yasitlarimla konusunca hep tartismaya giriyorum, benimle ayni kafada olan yok bu ulkede diyordum hep.

Ne kadar zor bu biliyormusun benim gibi birisi icin? Baska bir Turk ile birlikte oldugum zaman din,politika, cikan olaylar haberler etc. gibi olaylardan bahsetmiyorum. Cunku cok zit dusecegini biliyorum.

Musluman olmadigimi soyleyince pis pis bakiyorlar. Turk degilsin kafirsin diyorlar.
Bu icimdeki nefret cok buyuk ve kaldikcada buyuyor, bir gun olay bile cikabilir. Cunku yabancilar "onlari" Turk olarak goruyor beni ise batilasmis birisi olarak.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2017 »
Merhaba arkadaslar,

Ben Hollanda da yasayan bir Turkum. Nihal Atsiz in kitaplarini okuduktan sonra tamamiyla bir Turanci oldum. Ama malesef cok yanliz hissediyorum bu konu hakkinda. Hollanda da benim gibi dusunenler neredeyse hic yok gibi.

Internet bile pek yardimci olmadi. Hollanda da yasayan baska Turan cilar varmi acaba? Bildiginiz Turanci dernekler varmi? Benim dusunceme uygun bir dernek ariyorum ama malesef bulamiyorum.

Yabanci topraklarda kala kala Turkcem kotulesti o yuzden kusuruma bakmayin.

Hoşgeldiniz esenlikler getirdiniz değerli kandaşım Turan010!
Damarlarında taşıdığın kutlu kanın gereği olarak tutuşmuş olan Türkçülük ateşi kutlu olsun!
O ateşi içinde var edebildiğin/yaşattığın sürece gelecek zamanlarda yapman gereken görevini yapabilecek gücü kendinde bulabileceksin. Hiç bir şeyin bu ateşi söndürmesine izin vermemelisin.
Size yaşamınızda esenlik, başarı ve ülkü dolu günler dilerim..

Sorunun ana kaynağı ve çıbanın başı bu tanımlarla izah edilmiş.
Sahte modeller gerçeği perdelemek için özellikle piyasaya sürülmektedir.
Her şeye rağmen bu olumsuzlukların da üstesinden gelmek gerekiyor. En azından buna dair inancımızı diri tutuyoruz.

Değerli 4_hilal Anda!
Elbetteki okunan kitaplarla insan 180 derece değişmemeli. Ancak okunan, duyulan şeylerin insanı, belli ölçüde, olumlu veya olumsuz etkilediği de muhakkaktır.
Turan010 kullanıcı adlı kandaşımızın Atsız Ata'nın eseriyle buluşması O'nun adına büyük bir şans. Öte yandan Atsız Ata'nın yazdıklarından etkilenmemek ve dahası büyüsüne kapılmamak ne mümkün?
Ben Bozkurtlar adlı şaheseri belki elli defa okudum. Her okuyuşumda yeniden dirildiğimi, tazelendiğimi, ruh ve mana olarak yeni baştan donandığımı fark ediyorum.
Atsız Ata'nın kitaplarından etkilenmek doğal, etkilenmemek ise ruh yitimidir. Bu itibarla Turan010 kullanıcı adlı kandaşımızı anlamak gerekiyor.
Şayet her ikinizin de zamanı uyar ve dengine düşerse bir çay içimlik tanışıklığın/birlikteliğin bile çöl ortasında kalmış yanığa bir bardak soğuk su ferahlığı vereceği muhakkaktır.
Her ikinizi de en içten duygularla esenlerim...

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.