Gönderen Konu: Bir Garip Ülke: Türkiye...  (Okunma sayısı 4629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BalamirHan

• Tengri Biz Menen
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Түрк Итикaм Комaндосу, Бозкурт Бирлиги
Bir Garip Ülke: Türkiye...
« : 30 Eylül 2014 »
Soydaşlarım, başımdan bir olay geçti onu siz değerli kandaşlarımla paylaşmak istedim. Konuyu nereye açsam diye düşündüm, bulamadım buraya yazdım kusurum varsa yönetici kardaşlardan özür dilerim.

Başımdan geçen olay traji komik bir o kadar da kendi açımdan üzücü; zaten okuyunca bana hak vereceğinizi umuyorum.

Geçenlerde bankaya gittim, bir kaç evrak işlemleri vardı. Türkçülük ideolojime göre başka kültürlere has tokalaşma, kucaklaşma, kafa tokuşturma gibi şeyler yapmam. Onun yerine koldan tokalaşırım yani Nogay tokalaşması. Bankacı arkadaş el uzattı, kolundan kavradım falan adam bir değişik oldu dedi ki: Eski köye yeni adet mi bu efendim? Hiç bozuntuya vermedim: Eski köye, eski adet bu kardeşim, dedim. Densizce bir sırıtış ve dedi ki: Çağdaş Türkiye'de yaşıyoruz. Altta kalır mıyım? ''Atalarımız dünyaya savaşmayı öğretirken sanırım sen Avrupa'nın çağdaşlığını almışın.'' Salaktan bir gülümse derken detayları konuştuk sıra geldi imza atma merasimine. Evraklara imzamı attım tam gidiyorum derken.
- Beyefendi, bu imza geçersizdir, dedi.
- Neden?
- İmzanızda Türkçe olmayan karakterler mevcut.
- Türkçe olmayan mı?
- Evet.
- Kardeşim iyi bak orada Göktürkçe ismim yazıyor.
- Bunu kabul etmemiz olanaksız.

Şimdi kandaşlar, bu ne çeşit bir densizliktir, sorarım size? Yahu kardeşim adam bankaya geliyor ismi gündelik bir isim ama imza atarken Kürtçe bir şeyler karalıyor buna dikkat etmiyorsun da benim Göktürkçe imzam af edersin bir yanına mı batıyor? Bankacı kardeşimizin bana yokuş yapması kesinlikle imza ile alakalı olan bir durum değil, arkadaşın bıyıklarından da anladığımız üzere siyasi tarafa çekti konuyu. Yahu bu ülkede Türk Kahvesi istesem beni ırkçılıkla suçlayacak öküzler var. Ey Türkiye halkı, senelerce Kürt Böreğini duydunuz, dağdaki o insan kılığındaki maymunların poşusunu kabullendiniz -poşu kesinlikle Kürtlere mal edilmemeli, poşu denilen olay biz Afşar Türkmenlerinin ve diğer tüm Yörük Türkmenlerin senelerce kullandığı bir şeydir-  her şeye tamam, dediniz de benim imzam mı bir yerinize kaçtı?
Adam polisle çatışıyor; asker şehit ediyor adı: Özgürlük
Adam devletten kaçak elektrik alıyor, öğretmen öldürüyor adı: Ezilmişlik
Ben bir imza atıyorum adamlar imzamı kabul etmiyor...

Kandaşlar, kendi ülkemde bu kadar çok ötekileştirileceğim aklıma gelmezdi ama ne yazık ki böyle. Türkçü Hareket neden böyle kısıtlı?
Kandaşlar burada bize çok şey düşüyor. Köklerimize bağlı kalalım, ne olursunuz sizden tek istediğim bu.

:prbay TTK  :prbay
Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!

Çevrimdışı Tong Yabgu

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Bir Garip Ülke: Türkiye...
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2014 »
Türkiye de Türk olmanın ayıp sayıldığı günlerde yaşıyoruz.Buna cidden çok üzülüyorum.Ben bunun nedenini iktidar sahibi partiye bağlıyorum.İktidar insanların sosyal yaşamını ve fikir dünyasını bile etkiliyor.

Çevrimdışı BalamirHan

• Tengri Biz Menen
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Түрк Итикaм Комaндосу, Бозкурт Бирлиги
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2014 »
Türkiye de Türk olmanın ayıp sayıldığı günlerde yaşıyoruz.Buna cidden çok üzülüyorum.Ben bunun nedenini iktidar sahibi partiye bağlıyorum.İktidar insanların sosyal yaşamını ve fikir dünyasını bile etkiliyor.

Maalesef ki öyle değerli soydaşım. İktidar Türklüğü adete kıskaç altına alıp milli duygularımızı da uyuşturuyor. Aynı Osmanlı gibi hissediyorum kendimi. Kendi vatanımda azınlık gibiyim.
Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2014 »
Sen gitmişsin ayı ya çatal biçakla yemek yedirmeye kalkmışsın ayı ne anlar çatal bıaktan