Gönderen Konu: Göktürkçe Dövme-GökTürk Alfabesiyle Yazı Yazmak  (Okunma sayısı 263678 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Tüm ırkdaşlarıma esenlikler ,

Oğullarım Deniz ve Gökdağ 'ın isimlerini Göktürkçe dövme yaptırmak istiyorum. Yanlış birşey yazdırmak istemediğim için siz kıymetli ırkdaşlarımdan yardım bekliyorum.

Hoşgeldiniz Fatih Deniz Kandaşım.
İstediğiniz tamgalar aşağıya eklenmiştir.
Sağlık ve esenlik dileklerimle.

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Fatih Deniz

• Yeni Üye
  • *
Çok sağol Üçoklu Börü Kam , otağı yeni keşfettiğim için iki gündür sürekli okuyorum. Kandaşlarımın bu kadar aktif olması beni umutlandırdı. Antalya da hangi kandaşımın bir işi varsa çekinmeden mesaj atabilir elimden geldiğince yardımcı olurum. Herkese Esenlikler ,
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur !!!

Çevrimdışı Fatih Deniz

• Yeni Üye
  • *
Üçoklu Börü Kam ,
 Senden bir isteğim daha olacak .   "Tanrı Dağı kadar Türk "  forumda aradım ama bulamadım , bunu da Göktürkçe yazabilir misin ?  Esenlikler.
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur !!!

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Üçoklu Börü Kam ,
 Senden bir isteğim daha olacak .   "Tanrı Dağı kadar Türk "  forumda aradım ama bulamadım , bunu da Göktürkçe yazabilir misin ?  Esenlikler.

Esenlikler Fatih Deniz kandaşım!
İstediğiniz tamga aşağıya, resim olarak, eklenmiştir.
Sağlık ve esenlik dileklerimle...

TTK.

Açıklamalar:
-Türk yazısı sağdan sola yazılır.
-Türk yazısında büyük harf - küçük harf ayırımı yoktur.
-Kelimeleri birbirinden ayırmak için ( : ) işareti kullanılır. Bu işaret satırların ilk kelimelerinin önünde kullanılmazken, satırların son kelimelerinin sonunda kullanılır.
-Türk yazısında bugün kullandığımız C, F, H, J ve V harfleri yoktur.
-H harfi yerine bazen K bazen de G harfi kullanılır.
-Bilgisayarınıza Orhun Yazı Fontu yüklenmişse isteğinizi Orhun tamgalarıyla elde edebilmek için Q klavyede Xröt RDK ığT ırht harflerine basarak elde edebilirsiniz.

Konuyu daha iyi kavrayabilmeniz için Otağımızda yer alan; ORHUN - GÖKTÜRK TÜRK YAZISI ÖĞRENME KILAVUZU ilişimini inceleyiniz.

Ayrıca GÖKTÜRK - LATİN KLAVYE ÖRNEĞİ ilişiminden de Orhun abaçasındaki harflerin/seslerin/hecelerin Latin klavyesindeki (Q klavye) hangi harflerden elde edildiğini görebilirsiniz.

Çevrimdışı Gök Börü Alp

• Yeni Üye
  • *
Göktürkçe hakkında bir sorum var.
« Yanıtla #174 : 11 Ocak 2016 »
Herkese merhaba soydaşlarım.Aramızda Göktürkçe hakkında bilgisi olan kişiler varsa ufak bir ricam olacak. Gökbörü ve Alp isimlerini koluma dövme olarak yaptıracağım.Bu isimlerin Göktürkçe hallerini rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Esen kalın...

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Göktürkçe hakkında bir sorum var.
« Yanıtla #175 : 11 Ocak 2016 »
Herkese merhaba soydaşlarım.Aramızda Göktürkçe hakkında bilgisi olan kişiler varsa ufak bir ricam olacak. Gökbörü ve Alp isimlerini koluma dövme olarak yaptıracağım.Bu isimlerin Göktürkçe hallerini rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Esen kalın...

Hoşgeldiniz, esenlikler getirdiniz değerli kardeşim Gök Börü Alp.
İstediğiniz tamgalar aşağıya asılmıştır.
Umarım yardımcı olmuşuzdur.

Sağlık ve esenlik dileklerimle..

TTK

Açıklamalar:
-Türk yazısı sağdan sola yazılır.
-Türk yazısında büyük harf - küçük harf ayırımı yoktur.
-Kelimeleri birbirinden ayırmak için ( : ) işareti kullanılır. Bu işaret satırların ilk kelimelerinin önünde kullanılmazken, satırların son kelimelerinin sonunda kullanılır.
-Türk yazısında bugün kullandığımız C, F, H, J ve V harfleri yoktur.
-H harfi yerine bazen K bazen de G harfi kullanılır.

Konuyu daha iyi kavrayabilmeniz için Otağımızda yer alan; ORHUN - GÖKTÜRK TÜRK YAZISI ÖĞRENME KILAVUZU ilişimini inceleyiniz.

Alp Kelimesiyle ilgili açıklama:
Kelime başında l (GökTürkçe'de l harfi ile başlayan kelime olmadığından) aL okunur.

Çevrimdışı mkaban

• Yeni Üye
  • *
Göktürkçe kelimelerin yazımı hakkında soru
« Yanıtla #176 : 30 Mart 2016 »
Sadakat Onur Sabır Özgüven Dürüstlük Erdem kelimelerinin göktürkçe yazımı nasıldır?

Çevrimdışı mkaban

• Yeni Üye
  • *
Erdemlilik yerine erdem, dürüstlük yerine tdk karşılı doğruluk kullandım :

doğrumudur?

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Sadakat Onur Sabır Özgüven Dürüstlük Erdem kelimelerinin göktürkçe yazımı nasıldır?

Sayın mkaban;
İstediğiniz Göktürkçe tamgalar aşağıya resim olarak eklenmiştir.
Göktürk abaçasını öğrenmek için iletinin altında ekli olan TÜRK YAZISI word dosyasını bilgisayarınıza indirerek çalışabilirsiniz.
Bu dosyada Göktürk-Orhun abaçasına dair temel kurallar ve bilgiler yer almaktadır.
Ayrıca otağımızın ORHUN - GÖKTÜRK TÜRK YAZISI ÖĞRENME KILAVUZU ilişimini inceleyiniz.
Göktürk Yazı fontunu bilgisayarınıza indirmek için ORKUN ABACASI İÇİN FONT DOSYASI ilşimine gidiniz.

Sağlık ve esenlik dileklerimle..

TTK.

aamfys

• Ziyaretçi
Ynt: Göktürkçe Dövme-GökTürk Alfabesiyle Yazı Yazmak
« Yanıtla #179 : 28 Ağustos 2016 »
merhabalar dövme yaptırmak istiyorum kandaşlarım
yanlış yazdırmakta istemiyorum
zaten TÜRK yazdıracağım

alperen
deniz
bismillah
kelimelerini göktürkçe yazabilir misiniz
teşekkürler