Gönderen Konu: BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?  (Okunma sayısı 5260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altunhun

• Ziyaretçi
BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« : 12 Mart 2006 »
Ben, babamın babası tarafından Arnavut kökenliyim. Ama ne dedem ne babam ne de ben, yaşamımız boyunca Türklükten başka bir kimlik ve Türkçeden başka bir dil bilmedik, düşünmedik, istemedik. Ben de Köktürk'ü atam biliyorum. Türklüğe hizmet etmek için okuyorum ve öğretmen olunca da Türklüğü yüceltecek çocuklar yetiştireceğim. Türk bağımsızlığı ve birliği için çalışacağım. Ben Türk değil miyim? Safkan arayıp, DNA testi yaparak, Türk namına elde kaç kişi kalır  merak ediyorum. Ancak, Türk ilinde yaşayıp "Türküm" demeyene de her türlü uygulamanın (yok etme de dahil) yapılmasını destekliyorum. Tekrar soruyorum; Ben Türk değil miyim?
"Türk milleti, Türk kökünden gelenlerle Türk kökünden gelmiş olanlar kadar Türkleşmiş kimselerden meydana gelen topluluktur."
(Nihal Atsiz)

• Ziyaretçi
BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2006 »
"Türk milleti nedir, kimler Türk''tür diye sorulacak. Türk milleti, Türk kökünden gelenlerle Türk kökünden gelmiş olanlar kadar Türkleşmiş kimselerden meydana gelen topluluktur. ?Şuuraltında veya duygularının gizli yönünde başka bir ırkın şuur ve özleyişini taşımayan kimselerdir. Türkçülere yedi, hatta yirmi kuşak ilerisine kadar soy kütüğü arayan kimseler diye iftira ediliyor. Tatbik kabiliyeti ve araştırma imkanı olmayan bu safsatalar, ancak Moskofçuların veya başka düşmanların uydurmalarından ibarettir. Her zaman verdiğimiz örnekleri yeniden tekrarlayalım. En büyük Türkler''den birisi olan Yıldırım Beyazıd''ın anası Türk değildir. Hangi Türkçü onu Türklük kadrosundan çıkarmıştır veya çıkarabilir. İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif''in babası Arnavut, ülküsü de Türkçülüğe aykırı olan ümmetçilik olduğu halde hangi Türkçü Mehmet Akif için Türk değildir demiştir. Mesele Yıldırım Beyazıd veya Mehmet Akif kadar Türk olabilmektir."

Namık Kemal'in durumu da tıpkı senin gibidir.Dededen Arnavuttur..Ama Atsız'ın Makaleler 2 sinde bu belirtilip N.Kemal de tereddütsüzce Türk kabul edilir.Önemli olan Türklüğünü koruyup bundan sonra yabancılarla karışmamaktır.

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2006 »
KARDEŞLERİM BEN NE TÜRKLER GÖRDÜM KIYAMET KOPSA DEDİM!
NE TÜRKLER GÖRDÜM CİHAN BUNLAR DEDİM!
TÜRKLÜK ;
TÜRK ÖRF VE ADETLERİYLE YAŞAYAN,
TÜRKLÜK BİLİNCİNİ=TÜRK'ÜN BU DÜNYADA Kİ İDEALİNİ KAVRAMIŞ,
BU İDEALİ UĞRUNA HERŞEYİNİ FEDA EDEN,
TÜRK GİBİ YAŞAMIŞ VE YAŞAYANA DENİR:
GERİSİMİ ZATEN BOŞ ONLAR OLSA NE OLUR OLMASA ADAM OLSALAR BU YÜCE DUYGUYU TADAR VE BU İDEALİN BİLİNÇİ VE ŞURU İÇİNDEKİ NİMETİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLAYA BİLİRLERDİ:
NE YAZIK BU YÜCE İDEALİ BİLMEYENE
ACINACAK HALLERİNE GÜLMEKTELER
SONUNU GÖREMEDEN GİTMEKTELER...
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2006 »
Geçmiş tarihteki diğer ırklarla yapılmış evlikler dolayı doğan çocuklar ve onlardan gelenler evliklerini Türklerle yaparlarsa doğan çocuklar Türktür.. Diğer ırkın geni bu zamanla eriyip gider.. Birisine Türk demek için öncelikle onun ırkının Türk olduğu bilinmesi gerekir..

Bu tür sorular e-posta ile çok soruluyor.. Benim örnek aldığım yazı Atsız Ata'nın savunmasıdır..

http://www.hunturk.net/hunturk.html?name=HunTurk_Sayfalar&sec=sayfa_goster&sayfa_nu=63

Konuyu güncel bölüme taşıyorum
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Tigin

• Yeni Üye
  • *
Re: BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2006 »
Alıntı yapılan: altunhun
Safkan arayıp, DNA testi yaparak, Türk namına elde kaç kişi kalır  merak ediyorum. Ancak, Türk ilinde yaşayıp "Türküm" demeyene de her türlü uygulamanın (yok etme de dahil) yapılmasını destekliyorum. Tekrar soruyorum; Ben Türk değil miyim?

Sayın arnavut efendi madem Türklüğe canı gönülden inanmış ve bağlanmışsınız, Türklüğün safiyetini neden karalıyorsunuz? Siz bir melezsiniz ve istesenizde tam manası ile Türk olamazsınız bunu da kendi yazdığınız yazıdan anlayabilirsiniz, şöyle demişsiniz; "Safkan arayıp, DNA testi yaparak, Türk namına elde kaç kişi kalır  merak ediyorum." yani sırf kendi durumun için koca bir ırkın safiyetine leke sürmekten çekinmemişsiniz, sizler müptezel ve karaktersiz kişilersiniz, ne işiniz var Türk'üm diyenler ve Türkçüyüm diyenler arasında.

Sizlerin düşündüğü tek şey kendi durumunuzdur, kendi durumunuz için koskoca bir ırka çamur atmaya utanmıyorsunuz, Türk olan kişi milleti için kendini feda eder, sizin gibi kendini kurtarmak için bütün bir milleti ateşe atmaz.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
BEN TÜRK DEĞİL MİYİM?
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2006 »
KONU KAPANMIŞTIR .
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !