TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI > TÜRKÇÜLÜK

hem türkeşçi hem atsızcı olunmaz

(1/2) > >>

Yavuz Han:
Günümüzde malum Türkçülüğü ayağa düştü. Bu kadar kirlenen bir dava daha olamaz. ATSIZ yaşasa Türkçüyüm dermiydi bilemiyorum..

Şimdi birde ülkücü ATSIZCILAR(!) türedi..

Ulan bu ne kepazeliktir?

Başkanlık vasıflarından mahrum insanların başkalarını kötüleyerek liderlik davası gütmeleri, hilekâr daltabanların oyuncağı olmaları kadar acıklı durum yoktur. Başkan olacak adamın bütün ömrü dimdik geçmiş olmalı, mazisinde kendisini küçük düşürecek bir zaaf bulunmamalıdır. Vaktiyle kendisini sorguya çekenlere “Hatamı anladım. Beni affetmenizi istirham ederim” diye mektup yazanların liderlik davası Don Kişot cakasından başka bir şey değildir. Böyle liderler ilk seçimde silinmeye mahkumdur.

Yüksek tepelere kartal da çıkar, bazen YILAN da çıkar ama kartal yükselerek, yılan sürünerek çıkar

ATSIZ burada Türkeş'e ; Başkanlık vasıflarından mahrum, hilekar, dik duruşu olmayan insan ve YILAN diyor.

BAĞBUĞ'nuza bu hakaretleri sindirebiliyorsanız ATSIZ'cı olun diyecek birşey yok. Ama sahtekarlık yapmayın.

Hüseyin Feyzullah ( Nam'ı diğer Türkeş ) ATSIZ'ın cenazesine bile gelmemiş biridir.
Yoldaşları olarak ATSIZ'ın kabrine gidip bozkurt yaparak foto çektirip kendinize güldürmeyin.

Tanrının Kırbacı:
Yanlış düşünüyorsun.

Bir Türk hem ülkücü hemde Atsızcı olabilir. Kaldı ki Ülkücülük, Türkçülüğün bir kolu gibidir.

o.öcal:
Ülkenin şu an itibariyle içinde bulunduğu duruma göre düşünceler üretmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Siyasetle ilgilenmesek bile siyasi gelişmelere, ülke içi ve ülkemiz çevresinde olup bitenlere bakarak nüans farklılıklarının bir tarafa konulup tüm vatansever güçlerin birlik ve beraberliğine ihtiyaç olduğu kaçınılmaz bir gerçeğe dönüşmektedir.

Yoksa tarih bizi de yargılamaktan çekinmez.

Tanrının Kırbacı:

--- Alıntı yapılan: o.öcal - 10 Şubat 2016 ---Ülkenin şu an itibariyle içinde bulunduğu duruma göre düşünceler üretmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Siyasetle ilgilenmesek bile siyasi gelişmelere, ülke içi ve ülkemiz çevresinde olup bitenlere bakarak nüans farklılıklarının bir tarafa konulup tüm vatansever güçlerin birlik ve beraberliğine ihtiyaç olduğu kaçınılmaz bir gerçeğe dönüşmektedir.

Yoksa tarih bizi de yargılamaktan çekinmez.

--- Alıntı sonu ---

Kesinlikle katılıyorum size. Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde vatanını seven herkesi kazanmaya bakmalıyız. Amaç hepsini ortak payda veya paydalarda buluşturmak olmalı. Bütün bunlar gerçekleştikten sonra, işte o zaman iş Türkçülüğün esaslarını öğretmeye gelir.

4_hilal:
Bu konunun br ilginç boyutu da şudur ki, ne Türkeşçilik diye ayrı bir fikriyat, ne de Atsızcilik diye ayrı bir fikriyat yok.
İkisi de Türk ve Türkçeden beslenir, temel öğeler bunlardır. Detaylarda tasvip etmediğiniz şeyler olabilir.
Osman Öcal ağabeyin yazdıkları da aslında bugün için en doğrusu.
Resmen lidersiz olan, herkesin eşbaşkan sayıldığı, tutarsızlığın binbir çeşit olduğu kürtler birleşip hedeflerine ilerliyor, biz hala 20 senedir aynı konulara hapsolduk.

TTK,

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git