Gönderen Konu: Turk kan nedir?  (Okunma sayısı 2876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lonewolfcypriot

• Türkçü-Turancı
  • **
Turk kan nedir?
« : 20 Haziran 2018 »
Bir DNA testi aldım ve işte sonuçların. Çoğu Türk gibi, ben de mongol kanım yok. Atatürk bunu biliyordu ve Türk'ün kültürel olarak Türk olduğunu söyledi. Türkler çok farklı şekillerde geliyor ve ATSIZ yanlıştı. Türklük nedir?

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Turk kan nedir?
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2018 »
Bir DNA testi aldım ve işte sonuçların. Çoğu Türk gibi, ben de mongol kanım yok. Atatürk bunu biliyordu ve Türk'ün kültürel olarak Türk olduğunu söyledi. Türkler çok farklı şekillerde geliyor ve ATSIZ yanlıştı. Türklük nedir?

Atsız yanlış değildir. Sadece yanlış anlaşılmış ya da daha doğru bir deyimle iyi anlaşılmamıştır.
Atsız’ın anlayışınca, Türkler:
“Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur.”
Atsız’ın Türk dediği zaman kast ettiği sadece Türkiye Türkleri değil, bütün Türk alemidir.
Milletini düşünmenin, sevmenin ve onun yükselmesini istemenin adı ise milliyetçiliktir.
Ancak sadece “milliyetçilik” kelimesi biraz genel mahiyette olduğundan, bütün Türk alemini kapsamak üzere Türk Milliyetçiliğinin özel adı olan “Türkçülük” kelimesi kullanılmalıdır. Bu kapsamda,
Türkçülük, büyük Türkeli’nde Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür.
Büyük Türkeli Ülküsü ise, Turan ülküsüdür. Dolayısıyla Türkçülük, önce bütün Türklüğü bir bütün olarak kabul etmek ve onu sevmek, bilahare kültür birliği ile birlikte siyasi birliği sağlamaktır.
Atsız’a göre, milletlerin temeli ahlâktır. Çünkü inancını kaybetmiş, ahlakı yozlaşmış bir millet içinden çürümüş demektir.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!