Gönderen Konu: Gökbörüler Kanal B Genç Düşünce Programında  (Okunma sayısı 8945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Gökbörü Derneği Yöneticilerinden Ümitcan Güvenir ve Umut Can Adısönmez kandaşlarımız, geçtiğimiz Cumartesi günü Kanal B'de yayınlanan Genç Düşünce adlı programa konuk oldular. Programda; Medeniyetler İttifakı & Çatışması, Milliyetçilik konuları işlendi.

Derneğimizi ve Davamızı layık olduğu şekilde temsil eden genç kandaşlarımızı tebrik ediyorum. Kutlu Davamız Türkçülüğe ve Büyük Türk Milleti'ne nice hizmetler edeceklerine inancımız tamdır.

Programı Youtube'daki Gökbörü Kanalı'na eklemiş bulunuyoruz.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HkzbU1muFt0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HkzbU1muFt0</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GgUA60-PxNs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GgUA60-PxNs</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9etkWcGzuRg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9etkWcGzuRg</a>
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Genç Gökbörülerimizi gurur ile izledim. Teşkilatım ve şahsım adına takdir ve teşekkürlerimi iletirim.
TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Ayhan Başkanım sosyal paylaşım alanlarına bunlarıda eklerseniz çok seviniriz.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Elbette..
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı İL TEGİN

• Türkçü-Turancı
 Türklüğün ve Türkçülüğün kaderini omuzlayacak, daima ileriye taşıyacak olan Başbuğ Atatürk'ün,Atsız Ata'nın Genç Gökbörülerine selam olsun. 

Çevrimdışı Borokhul Noyan

• Türkçü-Turancı
 Türkçü Hareket, Atsız Beğ'den sonra ehil insan yetiştirme konusunda maalesef bekleneni verememiştir. Bunda Atsız Beğ gibi bir ülkü devinin hayata veda etmesi ve ondan sonra Türkçüleri toplayacak herhangi bir teşkilatın olmaması, büyük rol oynamıştır.

Ancak görülüyor ki; Gökbörü Derneği Başbuğumuz Atatürk'ün de buyurduğu gibi "az zamanda büyük işler başarmaya" and içmiş bir ruha sahiptir. Tertemiz Türk gençlerini, Türkçülük fikriyle çelikten bir zırh misali donatmaya başlamış bile...

Programa katılan yarınlarımızın teminatı olan kandaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Arkadaşları tebrik ediyorum.

Tartışma konusuyla (Medeniyetler: ittifak ve çatışma) ilgili kendi fikirlerimide belirtmek isterim.
Medeniyetler çatışması tezi; Sovyetlerin çöküşünden sonra, namluyu Müslümanlara çevirmek için uydurulmuş bir tezdi. Yahudi çıkarları bunu emrediyordu o dönemde.

Medeniyet ve Kültür. Medeniyet, kültürün daha global olarak ele alınma biçimidir. Yani farklı milletleri kategorize ederken, belirli kümeler oluşur (din, dil, ırk vs..), bunlar medeniyet olur.

Batı medeniyeti: Hristiyan köken, beyaz ırk, Hint-Avrupa dilleri, Liberal demokrasi vs...

Ancak medeniyet bence pek birşey ifade etmiyor.
Aslolan daima ideolojidir... Ve ideoloji/inanç bireysel temelde ele alınır.
Yani sen Türkiye'ye Türk diyebilirsin, ama Türkiye'de çok sayıda Türk düşmanı vardır; genel olarak Müslüman diyebilirsin, ancak bir Üni'de veya bir parti binasında Müslüman olmayan binlerce Komünist veya Mason filan vardır.

'Batı Medeniyeti' tabirini, Avrupalı Hristiyan demokratlar uydurdu. O toplumların %80'i dinsiz, amaçsız, hayvan gibi yaşayan ateist insanlardan dolu... Bu insanlarda iman yok dine... Onları idare etmek, sisteme ve kendilerine yakın kılmak için "din bizim kültürümüzdür, sende içindesin" komedisi uyduruldu..
Ben böyle görüyorum.

Ben olaya bireysel boyuttan bakıyorum.
Yukarıdan inme tanım olmaz ("bütün Tc vatandaşları Türk'tür, Müslümandır" vs..).
Yukarı çıkarak inşa edebilirsin..

Sonuç olarak Medeniyet ve Kültür'de ideal olarak kalıyor... Bunlar suni şeylerdir.
Sen Türkiye'nin yönetimini ve Bdp'ye, bak "Türk kültürü" kalıyormu...
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Kardeşlerimi tebrik ediyor, öğrenim hayatlarında ve kutlu yollarında başarılar diliyorum.Çok yakışmışlar ekrana.Bu daha başlangıç...Eminimki az zamanda daha çok işler yapacağız.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
.Tvlerde sık sık böyle, içten samimi konuşan insanları görmek milletimiz için bilgilendirici olacaktır

Böyle eğitici proğramların devamını dileriz

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Videoları rahat bir şekilde henüz izleme imkanı buldum... Gökbörü Derneğinin kuruluş amacı işte budur!..

Genç arkadaşları cesaret ve özgüvenlerinden ötürü kutlar teşekkürlerimi iletirim...

Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...