Gönderen Konu: Tarihten Türkçü- Ülkücü Diyalogları  (Okunma sayısı 21117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Tarihten Türkçü- Ülkücü Diyalogları
« Yanıtla #20 : 23 Haziran 2013 »
Ama ben Türk kanı taşımayan birinn de Türklük adına çalışabileceğini düşünüyorum. Pakistanlılar, Boşnaklar... Bu insanlar yüyıllardır Türk dostu. Yarın Turan birliğini kurunca Türk kanından değil diye bu insanlar giremeyecek mi birliğe? Allahın gazabı Türk ırkından olupta Türk gibi yaşamayanlar ın üstüne olsun.

Kutlu Davamız olan Türkçülük-Turancılık'ta TÜRK BİRLİĞİ esastır. TÜRK BİRLİĞİ'nde de doğal olarak TÜRK SOYUNDAN gelen Devletler ve Milletler olacaktır.

Türkleri seven Milletler vardır. Pakistanlılarda bunlardan biridir. Zaten gerek Birleşmiş Milletlerde gerekse İslam Ülkeleri Birliği örgütü olan İslam Konferansı Örgütü'nde, Pakistan hemen hemen her platformda Türkiye'yi samimi olarak desteklemektedir. Ancak bu onları Türk Soylu yapmaz. Müttefik yapar. Konuyu böyle değerlendirmekte fayda var.

Gökbörüleri Otağı Huntürk'e hoş geldiniz. Esenlikler ! TTK !
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Aksungur

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Milliyetçisi
« Yanıtla #21 : 26 Haziran 2013 »
Merhabalar,

Aynı yola hizmet eden, gönülleri bir insanların bu tarz tartışmaların içinde bulunmasını doğru bulmuyorum.

Saygılarımla.
Sonsuza dek sönmeyecek ateşimiz, Tanrı dağında savaştıkça kardeşlerimiz.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #22 : 27 Haziran 2013 »
Farkında olmadan Türkçülük adına Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ü de yeriyor olabilir miyiz diye düşünmeden edemiyorum şahsen. Bakınız Başbuğumuz ne demiş Onuncu Yıl Nutku'nda: '... milli birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür...' Atatürk bir ülkücüdür.(Şu anki ocak ülkücülüğü değil elbette) TDK sözlüğünde ÜLKÜ'nün tanımlarından birisi şöyle der: 'Amaç edinilen, ulaşılmak istenen şey, ideal.' Hepimizin idealleri var. Ve hepimiz ülkücüyüz. Çünkü TDK sözlüğünde ülkücünün tanımı şöyle verilir: 'Bir ülküye çıkar gütmeden bağlı olan, idealist'

Şahsi ideller peşinde isek şahsi ülkücü, milli idealler peşinde isek milli ülkücüyüz demektir. En büyük idealimiz Türk birliği ise bizler milli ülkücü olmaz mıyız?

Türk birliği dediğimiz Turan idealini, Türk'ün milli sembolü olan Bozkurtu ve milli ülkücülük kavramını bir siyasi partiye kaptırmamak adına  sözcükleri doğru tanımları ile kullanmakta yarar var diye düşünüyorum. Bilmem bu düşünceme katılır mısınız? Belli bir gençlik gurubunun ayıplarını dökerken ülkü gibi ülkücülük gibi değerli kavramlara zarar vermek doğru değildir.

Bahsi geçen gençliğin ideali bu tanıma aykırı ise zaten onu ülkücü olarak tanımlamak da yanlıştır. Ona başka bir ad vermek gerekir.

Ne söz söyleyebilir, nede yorum yapabilirim.

Ancak;

Aynı yola hizmet eden, gönülleri bir insanların bu tarz tartışmaların içinde bulunmasını doğru bulmuyorum.

Bizde doğru ve uygun bulmuyoruz ama;

böyle

hıyar ağası çok ortalıkta.
:kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2013 »
Bu diyaloğu kendiniz mi yaptınız bilmiyorum, ama genel olarak benzer diyalogları ben de yaşadım. Yaşamamın sebebini de insanların daha Türkçülük düşüncesinin Türklüğü baz aldığını kavramamış olmalarıdır. Türklük ise bir Amerikanlık gibi bir durum değildir. Ülkücü dediğiniz ki, ben onlara şahsen Türkeşçi demekteyim, bu konuda ikileme düşerler. Bu işin altında sentezcilik de yatmaz. Genellikle bunun Türklüğün bir vatandaşlıktan ibaret görülmesi, ve ırkçılığın da toplumda aşırı kötülenmesinin bir sonucu olduğunu düşünüyorum. Hele Türkeşçiler kendi fikriyatlarını böyle herkese açık yapmak gibi bir zorunluluğu olduğunu düşünüyorlar. Geçenlerde birisi ile tartıştım, ki burada kürtleri de geçtim, bir zenci, bir fransız, ya da bir çinli bile bunlara sorarsanız Türk olabiliyor. Maksat sadece Türkiye vatandaşı olsun, ve neymiş efendim, "Türklüğe hizmet etsin". Türklüğe hizmet denilenden kasıt nedir bilemiyorum, ama bence Türkeşçiler gerçekten hayal dünyasında yaşıyorlar. Yani bir çinli'nin Türklüğe bir Türk'ten daha fazla katkısı olabileceğini düşünmek için Bir Bozkurtların ölümü'nü hiç okumamış olmak lazım ki, bir çoğu ülkücü de Atsız Ata'nın kitaplarına göz bile atmamıştır, ama şu ana dek Atsız'a düşman olanını da nadiren gördüm, Alperenler dışında tabii...

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 28 Haziran 2013 »
Kaderimiz onurumuz olan Türklügümüzü unutup Tercih olan dini kimlik belleyenlere Nalet olsun!! bide Ülküden bahsederler Ülkü kelimesini agzina almadan önce bir Boy abdesti almali bu mankurt kafali Ümmetciler.
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız