Gönderen Konu: Türkiye'de ki Çerkezler  (Okunma sayısı 189997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Türkiye'de ki Çerkezler
« : 18 Şubat 2006 »
Türkiyede yaşayan Çerkezler hakkında ne biliyorsunuz ve ne düşünüyorsunuz?

• Ziyaretçi
Ynt: Türkiye'de ki Çerkezler
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2006 »
Kafkas kökenli bir kavimdir.Adigeler kendi aralarında evlenir.Bu konuda çok titizdirler.İstanbulda kozmopolitleşmiş belli başlı Çerkesler dışında bu kendini koruma geleneği baskındır zaten...Kızları güzeldir :D Başka da birşey bilmiyorum

Çevrimdışı Asker

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2006 »
Çerkesler,Adıge-Abhaz'lar:
19.asırda Ruslar tarafından sürgün olarak Osmanlı'ya gelmiş bir halkdır.
Araların da Kun-Kazar-Kıpçak kökenli bir çok sülale bulunmasına rağmen,hakim dile Adıge-Abhaz dilleridir.

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2006 »
peki Türkiye'deki Çerkezlerden bildiğim kadarıyla Türk milliyetçiliğinde sembol olmuş diyebileceğimiz isimler var
Öyleyse çerkezleri bir tehlike olarak görmek doğrumudur?
Bunları kürkler gibi bölücü olarak sınıflamak sizce doğrumudur yanlışmıdır?

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2006 »
kürtlerden sonra, ermenilerden bile önce başımıza bela olacak olan cerkez milliyetcileridir, bu adamlarda hazırlık yapıyorlar, bu adamlar biz Türk'ler kadar fanatik olan milliyetcilerdir. asimile olmus cerkezlerde vardır, lakin bu adamlar kendi özlerini bizden daha iyi korumaktalar, dünyanında her yerinde varlar, dikkat edilmesi gereken bir gruptur.
TTK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2006 »
Elbet Kürtler kadar yumruk altında tutulası bir öbek değildir.Ama Atsız Ata'nın vasiyetnamesinde geçer.GayriTürk gayriTürktür.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: KumanBatur
Elbet Kürtler kadar yumruk altında tutulası bir öbek değildir.Ama Atsız Ata'nın vasiyetnamesinde geçer.GayriTürk gayriTürktür.

Bence benim demek istedigimi tam anlamamıssın, cerkezlerin en az kürtler kadar tehlikeli olan yönleri vardır, hatta daha tehlikeli. Cünkü bu adamlar tip olarakta, dil olarakta, Türk'lerden ayıramadıgımız bir güruhtur, bunun icin ilerideki yasanacak cerkez tehlikesi, kürt tehlikesinden daha kötü olabilir. Bunların adetleri hakkında hicbirsey bilmiyor sayılırız, bu cok tehlikeli bir durumdur. Düsmanın bilineni ve görüneni evládır lakin görünmeyeni en tehlikelisidir.
TTK

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2006 »
Bunlara tehlikeli diyorsun ama gerçi şimdi bende onları savunuyor durumuna düşmek istemem ama çerkez kokenli olan türkiyede turk milliyetçiliği adına sembol olmuş isimlerde var. benim şahsi görüşüm çerkezlerin turkiyede bölücü bir faaliyetlerinin olmadığıdır benim çok sayıda çerkes milliyetçisi arkadaşım var onların soylediği bizi bu vatan büyüttü biz yediğimiz kaba yapmayız bizim savaşımız rusyayla gerekirse bu vatan için en Türkçüden daha Türkçüyüz diyenleri var
Peki bunlara soylenebilecek ne var?

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: 4_hilal
Alıntı yapılan: KumanBatur

Bence benim demek istedigimi tam anlamamıssın, cerkezlerin en az kürtler kadar tehlikeli olan yönleri vardır, hatta daha tehlikeli. Cünkü bu adamlar tip olarakta, dil olarakta, Türk'lerden ayıramadıgımız bir güruhtur, bunun icin ilerideki yasanacak cerkez tehlikesi, kürt tehlikesinden daha kötü olabilir. Bunların adetleri hakkında hicbirsey bilmiyor sayılırız, bu cok tehlikeli bir durumdur. Düsmanın bilineni ve görüneni evládır lakin görünmeyeni en tehlikelisidir.

Nüfusça bir şahlanma gösteremedikten sonra sanmıyorum.Gerçi Batı nereye elini atsa büyüyüveriyor ama...

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2006 »
Anlasılan buraya yine sentezciler veya o tipler dolusuyor.

Baybars Türk vardır, birde Türk olmayan. baska arası deresi yoktur.

Türk'ü seven cerkez olabilir, Türk'lügü benimseyen cerkez olabilir ama cerkez kıcını yırtsa yine Türk olamaz. Türk'lük KAN BAGI'dır, IRK'tır.
sonradan olunabilecek nesne degildir, Türk dogulur, Türk olunmaz.

Burası IRK'cı bir site, ya IRK'cısın ya degilsin, bu sitede ne Turk'ten gayri kimse, nede Türkcü'den gayri kimse istemiyoruz.

Baska sentezide kabul eden bir sitede karsılasırsak bu lafları oradaki sentezcilere söyleyebilirsin, lakin burası her fikrin degil, yalnız Türkcü'lerin sitesidir. Anladıgını umuyorum.
TTK