Gönderen Konu: Sanal uyuşturucu tehlikesi  (Okunma sayısı 6524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Sanal uyuşturucu tehlikesi
« : 19 Temmuz 2011 »
Popüler Bilim Dergisi son sayısında gençleri hedefleyen tehlikelere ışık tutuyor. İşte ilgiyle okunacak müthiş bir araştırma: Gençlerimiz gerçek uyuşturucunun kucağına sanal ses dosyaları ile nasıl itiliyor?
Sanal uyuşturucunun riski ürkütücü boyutlara ulaştı. Biliminsanlarına göre sanal uyuşturucular, gençleri gerçek uyuşturucuya yönlendiriyor. Türkiye koşullarında yasalarda yer almadığı gerekçesiyle cezai işlem uygulanamayan sanal uyuşturucuya herkes kolayca ulaşabiliyor. Gençler bu illete I-doser’ler mp3 dosyalarından girebiliyorlar. Bedava verilen ilk ses dosyası ve diğerleri beyinde peyote kaktüsü etkisi yapıyor. Bu kaktüs uyuşturucu ve halüsinojen etkiye sahip olduğu için yendiğinde moda deyimiyle “kafa yapıyor.”  Bunların uyuşturucu etkisinin dışında cinsel haz yaratma etkisinin de olduğu belirtiliyor.  Beyinde ya da vücutta başka bir yerde herhangi bir zararı olup olmadığı kesin olarak bilinmeyen I-doser’ler kullananların anlattıklarına göre baş dönmesi ve mide bulantısı gibi şikâyetlere neden oluyor.  Popüler Bilim’e açıklama yapan uzman ve yetkililerse böyle bir tehlikenin varlığını. I-doser’ın biyolojik olarak zararlarını bilmiyoruz ama plasebo etkisi de olsa ruh halinin değiştiğini düşünen gençler gerçek uyuşturucuya yönlenebilir. Bu korku uzmanların da ortak kaygısı haline geldi. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Yetkilisi: “Bunu bizim suç unsuru olarak değerlendirmemiz mümkün olmaz. Uyuşturucu literatürüne girmemiş bir şey. TCK’da unsuru olmayan bir konu olduğu için suç olarak sayamayız. Mesela yurtdışında ” Yemen Otu “ diye bir uyuşturucu çok yaygın. Bize de geliyor, kullanılıyor ama kanunda yeri olmadığı için işlem yapamayız. Bu da onun gibi yasada maddesi olmadığı için bir şey yapamayız” dedi.

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Sanal uyuşturucu tehlikesi
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2011 »
Memlekette uyuşturucu çeşitleri çok fakat bilinmiyor ve bazıları serbest. Maraş otu'nu sigara bıraktırması için satanlar var. Nitekimde bıraktırıyormuş ama bu sefer o otun bağımlılığı başlıyormuş :)

En büyük uyuştucu basın, yayın kanımca.
Gençliği nerelere özendirdiğini görüyoruz. Ahlaki yapıyı bozup, milleti çürüten herşeyin başı ezilmeli, eğitim verilmeli. Yoksa o ot, uyuşturucu maddeler gel beni iç demiyor. Kabahat yine insanoğlunda, sorumsuz devlette.
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı Hülagü Han

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Sanal uyuşturucu tehlikesi
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2014 »
Gençliğin etkisiyle I doser denen mereti ben de denemiştim, ama nedense "viyuvv ciyuvv" diye gelen saçma seslerden başka bir şey duymadım
Irkçıyız, ne olmuş?