Gönderen Konu: KÜRTLERİ KORUYAN AŞAĞILIK ŞERİATÇİLER!!!(YALAN YALAN YALAN)  (Okunma sayısı 4970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Ziyaretçi
Şeriatçi basın-yayın organlarını takip eden ırktaşlarım bu organlarda derin bir Kürt koruyuculuğu,Kürtçülük edebiyatı yapıldığını görürler.Aslında bunların hepsi ayarlı ama Türkiye'de Kürtçülük ve Ümmetçiliğin kesişen noktalarını burada uzun uzun açıklamayacağım.Vakit denen paçavranın bilgibağı sayfasında gezinirken Kürt melezi Hüseyin Üzmez'in bizi bıktıran palavraları tekrar tekrar sabukladığını gördüm.Görelim melezimiz ne demiş.

Bu mes'ele, oldukça izaha muhtaç, derin bir konu. Şunu hemen söyleyelim ki, Sünnî Kürtlerle Türkler arasında, 1000 senedir hiçbir mes'ele olmamıştır... Kürt halkı ile Türk halkı arasında Alevîlerle olduğu kadarcık bile bir mes'ele yoktur. 1000 yıldır birbirimizden kız almışız. Kız vermişiz. Yakın akraba olmuşuz. Beraber yaşamış, beraber ölmüşüz. Birlikte devletler kurmuşuz. Savaşlarda yan yana gömülmüşüz. Kanlarımız, canlarımız karışmış. Birbirimizle etle tırnak gibi olmuşuz. Türkiye'de, özellikle de Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde, damarında Kürt kanı olmayan, bir tek Türk ailesi bulamazsınız. Bu Kürtler için de geçerlidir. Geçmişlerini biraz eşelerseniz, damarında Türk kanı taşımayan bir Kürt ailesine de rastlayamazsınız. Televizyonlarda kaç defa söyledim. Meselâ benim babam Türk, anam Kürttür. Babam eşkıya, anam evliyadır. Anamın soyu da Sultan Alpaslan'la birlikte Anadolu'ya gelen "Emirler" boyuna dayanır. Bunu vaktiyle çok araştırdım. Önemli belgeler buldum. Şecerelere ulaştım. Sonunda anladım ki anamgil sonradan Kürtleşmişler. Buna rağmen anamın Kürt olması, bana daha hoş geliyor. Anamızın, ya da babamızın, Türk veya Kürt olmasına ne sevinmeli, ne de yerinmeliyiz.

Kürtler, Kemalist bilimcilerin iddia ettikleri gibi, ?Dağ Türkleri? değildir. Soyları, sopları, dilleri, destanları, edebiyat ve efsaneleri vardır. Dinimize son derece bağlı kardeşlerimizdir. Kürtçe de yine bazı Kemalistlerin dedikleri gibi; ?Türkçe, Farsça, Ermenice, Arapça ve Süryanice karışımı bir dil? değildir. Köklü, zengin ve tarihî bir dildir. ?Kurmançi, Soronî, Botî, Silvî? gibi beş lehçesi vardır. :D

Başka tarih kitaplarında okuduğumuza göre, Lord Kürzon, orada Kürtler için ?azınlık haklarından? bahsedecek oluyor. İsmet Paşa birden yumruğunu masaya vurup ayağa fırlıyor ve ?Türklerle Kürtler yeni kurduğumuz devletin kurucu iki aslî unsurlarıdır. Azınlık haklarını ancak topraklarımızdaki Ermeni, Rum, Yahudi gibi gayrimüslimlere tanıyabiliriz? diyor

BİR KERE LOZANDA KÜRTLERE ÖZEL BİR ATIF YOK.SADECE MÜSLÜMANLAR ESAS UNSUR OLMUŞTUR.FAKAT BU GEÇİCİ BİR SİYASETTİR.CUMHURİYET BİR KÜRT KİMLİĞİ TANIMAMIŞTIR.TEK ASLİ UNSUR KABUL ETMİŞTİR.

Cumhuriyet de Kürtleri kat?iyyen dışlamadı. Nice Kürt aşiret şeyhi ve ağaları; milletvekili, bakan, genelkurmay başkanı ve cumhurbaşkanı olmuşlardır. Hâlâ da olabiliyorlar.

NE BU?BAHANE Mİ?Cumhuriyet döneminde kimi Kürtler evet yüksek mevkilere gelmiştir.Fakat asla ve kata Kürt kimliklerini öne sürememişler Türk milletine hizmet mecburiyetinde kalmıştır.Ortada Kürt diye bir mesele yok.Şimdi oluyorlar evet...Biz buna basbayağı işgal diyoruz.Melez yobazımızsa seviniyor.

Türkçü ve Turancı rahmetli Türkeş bile, ?Ben ne kadar Türksem, o kadar da Kürdüm? derdi.

SIRF YAZINDA KÜRTLERE SEMPATİ KAZANDIRMAK İÇİN TÜRKÇÜLÜKTEN DÖNEN NE İDÜĞÜ BELİRSİZLERİ YAZ!!OH NE GÜZEL..

Rahmetli Yavuz Sultan Selim Mısır seferine giderken, büyük İslâm Âlimi Kürt lider, İdris-i Bitlisî ile görüşmüş, anlaşmış, Doğu Anadolu?yu Kürtlere emanet etmişti

BİZ BU OLAYI KÜRT HALKINI TANIYAN İLK TÜRK HÜKÜMDAR OLARAK BİLİP LANETLİYORUZ.BU YANLIŞ POLİTİKA SAYESİNDE BİRÇOK TÜRKMEN KÜRTLEŞMİŞTİR.ÜZMEZ'İN BOZULMASI DA YARIM KALMIŞ.

Kemalizmin ideoloğu Ziya Gökalp?in de koyu bir Kürt olduğu unutulmamalıdır.

ÇOK DUYDUK BU PALAVRAYI..OOF OF!!

Kandaşlarım şeriatçi basın-yayın ı takip edin.Bu yobazların Kürtçülüğü büyük bir duyarlılıkla himaye ettiğini göreceksiniz.İBDA-C ile PKK'nın birçok noktada yandaşlığı zaten malum.....  Kürtçü hareket ile Ümmetçi hareket paralelleşti.Düşmanlarımız arttıkça artıyor.Atsız Ata'nın vasiyeti bile bu düşman listesinin karşısında hafif kalıyor.TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!

Çevrimdışı adembeg

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
MEDYA DELİSİDİR BU ADAM. KENDİNİ BEĞENMİŞ CAHİLİN BİRİDİR. ZAMANINDA BİR ADAMI YARALAMAKTAN İÇERİ GİRMİŞŞ SANKİ BİŞEY YAPMIŞ GİBİ ÜLKÜCÜYÜM DİYE BÖBÜRLENMELERİ VARDIR. DİN İMAN TOZ DUMAN HERŞEYE AKLI YETER HERŞEYİ BİLİR. BEDRİ BAYKAMLA HANGİ KONULARDA TARTIŞTIĞINI  BİLE ANLAMADAN BİRBİRİNE GİRDİĞİ ÇOK OLMUŞTU BU ADAMIN. SOYUNDA KÜRTLÜK VARSA HERKESE YAMAMASI GEREKMEZDİ AMA AZ ÖNCEDE DEDİM ADAM HERŞEYİ BİLİYOR. NÜKTEDEN BAŞKADA BİRŞEY BİLMEZ VARSA İSLAM YOKSA İSLAM TABİİKİ O SATIYOR O GAZETEDE ,VUR DİBİNE BAKALIM! İŞİMİZ ZOR.

• Ziyaretçi
Türkiye'de, özellikle de Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde, damarında Kürt kanı olmayan, bir tek Türk ailesi bulamazsınız.

Burada doğulu ırktaşlarıma çok çok büyük bir iftira var.Bu köpeksoylu herkesi kendisi gibi sanıyor.

Çevrimdışı ferdikaraaslan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
ABDURRAHMAN DİLİPAK
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2006 »
burada Abdurrahman Dilipak'tan da bahsetmek yerinde olacaktır. Bu şahıs ta Türk düşmanıdır diğer ümmetçiler gibi. Yazısını yakında burada yayımlayacağım.
TENGRİ TÜRK'Ü KORUYACAKTIR..
BUGÜN DEĞİLSE YARIN...
BELKİ YARINDAN DA YAKIN