Gönderen Konu: Tanrı'nınYeryüzündeki Askerleri  (Okunma sayısı 39467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATAM Türküm,övünüyorum ve izinden yürüyorum
Ynt: Tanrı'nınYeryüzündeki Askerleri
« Yanıtla #40 : 28 Temmuz 2012 »
Bende zaten böyle bir ihtihac duydugumuzu iddaa etmiyorum Irkdasim.Sadece bu özelliklerimizin nedenini buna bagliyorum.Yeryüzünde herkesin bir atasi var ve bu gayet dogal olabilecek bir inanc.Ancak Yahudilerin kötü emelleriyle bu konuyu ayni kefene sokman olaya böyle  bakman beni üzdü. Cünki ben onlarin lanetlenmis bir Irktan geldigine düsünen ve  tüm kötülüklerin onlardan geldigine inanan bir Türküm.Secilmis olmasaydik halen ayakta dimdik olmazdik.Ancak bu secilmislik dini ilahi amacli degil adalet üzerinedir ve bu yüzden bizden bilinen peygamberler  cikmamistir cünki biz zaten tek Tanrili idik ,lüzum görülmemisti.Bu yüzden tarih boyunca Türkler hangi dini kabullenmislerse de eski atalarinin örf ve adetlerini halen günümüzde bile yasatmaktadir.Bakin, topraklarimizda müslümanlik cogunlukta olmak üzere bir cok din beraber yasamakta yüzyillardir , bircok kültür ic ice ve bunlari böyle  birbirleriyle kaynastiran Türkler olmustur,huzuru hep Türkler saglamistir.Hicbir irkta bulunmayan güzel özelliklerle bezenmis olmamiz bizi secilmis yapmis olamaz mi?

Tarihe iyice detayli olarak baktigimda benim penceremden bu görünüyor.
Umarim yalnis anlasilmamis veyahut anlatmak istediklerimi dogru iletmisimdir.
Esenlikler
Alma Türk'ün AHINI
Cikar elbet bir gün ACISI
SABIR nedir en iyi biz biliriz
Kalmaz yerde hicbirimizin asil KANI

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #41 : 28 Temmuz 2012 »
Haklisin degerli irktasim . Üzülmeni gerektirecek bir yorumda bulunmadim . Itiraz noktam Nuhun oglu Yafesten türedigimiz masali . Birde secilmis irk tabiri yanlis hatirlamiyorsam yahudilerin kullandigi bir cümle . Bunun disindaki yorumlariniz icin hemfikiriz . Tesekkür ediyorum saygideger kardesim .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #42 : 29 Temmuz 2012 »

YAHUDİLER TANRI'NIN SEÇİLMİŞ IRKI MIDIR VE VAADEDİLMİŞ TOPRAKLAR GERÇEĞİ
Yahudiler için Tanrı tarafından seçilmiş ırk inancı, Evanjelikleri Hıristiyan Siyonizmi’ne dönüştüren asıl nedendir. ABDbaşkanı Clinton’un rahibi R. Vaught başkanlığı sırasında, Clinton’a başkanlığı süresince yaptığı hataların Tanrı tarafından affedileceğini, “ama eğer İsrail’e sırt çevirirsen, Tanrı seni asla affetmeyecektir” diye telkininde bulunmaktadır.

32 Öyle ki Evanjeliklere göre İsrail’i eleştirmek, Tanrı’yı eleştirmekle eş Bunun sebebi Tevrat’ın İsrailoğulları hakkında yazdıklarıdır. Tevrat’ta İsrailoğulları Hz.Musa’nın önderliğinde, Mısır’daki kölelikten kurtulduktan sonra, Hz.Musa aracılığıyla Tanrı onlara seçilmiş bir ırk olduklarını bildirir. Bu konu Mısırdan Çıkış-19, Levililer-20:26 ve Yasanın Tekrarı-7:6’da açıkça belirtilmektedir:
“5- Şimdi sözümü dikkatle dinler, antlaşmama uyarsanız, bütün uluslar içinde öz halkım olursunuz. Çünkü yeryüzünün tümü benimdir.
6- Siz benimiçin kâhinler krallığı, kutsal ulus olacaksınız. İsrailliler’e böyle söyleyeceksin.” (Mısırdan Çıkış-19)
31- “Sınırlarınızı Kızıldeniz’den Filist Denizi’ne, çölden Fırat Irmağı’na
kadar genişleteceğim. Ülke halkını elinize teslim edeceğim. Onları
önünüzden kovacaksınız.” (Mısırdan Çıkış-23)
Yalnız bu seçilmişlik gerçekten bütün İsrailoğullarını kapsamakta mıdır? Burası iyi dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Yukarıda verilen “Mısırdan çıkış-19:5-6 ” ifadesine dikkatli bakıldığında bütün bir ırkı kapsamadığı açıktır. Bu seçilmişlik “Tanrı’nın sözünü dinleyip, antlaşmasına uyanları” kapsadığını anlarız. Buradan seçilmiş ve kendilerine vaadler verilenlerin yanlızca “İMAN EDİP ALLAH’IN DİNİNE UYANLAR” olduğu çok açıktır. Bu konu Tevrat’ta bir çok yerde çok açık belirtilmektedir. Tanrı’nın sözüne (dinine) uymayanların devamlı cezalandırılacağı tehdidi de vardır:
“14- “Ama beni dinlemez, bütün bu buyrukları yerine getirmezseniz, cezalandırılacaksınız.
15-Kurallarımı çiğner, ilkelerimden nefret eder, buyruklarıma karşı çıkar, antlaşmamı bozarsanız
30-Tapınma yerlerinizi yıkacak, buhur sunaklarınızı yok edeceğim. Cesetlerinizi devrilen putların üzerine serecek, sizden nefret edeceğim.
31-Kentlerinizi viraneye çevirecek, tapınaklarınızı yıkacağım. Beni hoşnut etmek için sunduğunuz kokuları duymayacağım.
32-Ülkenizi viran edeceğim, oraya yerleşen düşmanlarınız bile şaşkına
dönecek.
33-Sizi öteki ulusların arasına dağıtacak, kılıcımla peşinize düşeceğim. Ülkeniz viran olacak, kentleriniz harabeye dönecek.
37-Kovalayan yokken savaştan kaçarcasına birbirlerinin üzerine yıkılacaklar.
Düşmanlarınızın karşısında ayakta duramayacaksınız.
38-Öteki ulusların arasında yok olacaksınız. Düşman ülkeler sizi yutacak.
39-Artakalanlarınız gerek kendi, gerekse atalarının suçlarından ötürü düşman
ülkelerde eriyip gidecekler.” (Levililer-26)
Demek ki seçkin olmak için Yahudi olmak yetmiyor. Antlaşmayı bozan, kurallarını çiğneyen, buyruklarını yerine getirmeyen bırakın seçkin olmayı, korkunç cezayı hak etmektedir. Zaten Tevrat’ta yazdığı gibi, antlaşma kurallarına uymayıp putperestliğe sapınca, bir çok defa yurtlarından olmuşlardır. Ayrıca birçok araştırmacı bu seçkinlik ve ırkçılık Tevrat’a Babil sürgününden sonra Tevrat yeniden yazılırken Ezra döneminde  ortaya çıktığı konusunda birleşirler.
Son olarak ta, Hz. İsa’yı reddettiklerinden, Hz. İsa’nın İncil’de yaptığı ikaz gereğince, son olarak ta aynen yukarıda ki cezaya çarptırılıp sürgün edilmişlerdir. Bu konuda Yahudiler Kur’an’da da açıkça uyarılır:
“4-Biz, Kitap’ta İsrailoğullarına: Sizler, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve azgınlık derecesinde bir kibre kapılacaksınız, diye bildirdik
5-Bu ikiden birincisinin vakti gelince, üzerinize pek güçlü olan kullarımızı salacağız. Onlarmemleketlerinizde her köşeyi kontrollerine alacaklar. Bu, yerine gelecek bir vaaddir.”
6-Sonra onlara karşı size tekrar (galibiyet ve zafer) verdik; servet ve
oğullarla gücünüzü arttırdık; sayınızı daha da çoğalttık.
7-Eğer iyilik ederseniz kendinize etmiş, kötülük ederseniz yine kendinize etmiş olursunuz. Artık diğer cezalandırma zamanı gelince, yüzünüzü kara etsinler, daha önce girdikleri gibi yine Mescid’e (Süleyman Mabedi’ne) girsinler ve ellerine geçirdikleri her şeyi büsbütün tahrip etsinler (diye, başınıza yine düşmanlarınızı musallat kıldık)
8-Belki Rabbiniz size merhamet eder; fakat siz eğer yine (fesatçılığa) dönerseniz, biz de sizi yine cezalandırırız. Biz cehennemi kafirler için bir hapishane yaptık.” (İsra-17)
Argemedon kehanetlerinden olduğu iddia edilen Yahudilerle ilgili olan en önemli kehanetin arkasında ki asıl gerçek bu. Konuda son noktayı yine Kuran koymaktadır:
“Hani Rabbi, İbrahim’i birtakım kelimelerle denemişti. O da tam olarak yerine getirmişti. (O zaman Allah İbrahim’e): “Seni şüphesiz insanlara önder kılacağım” dedi. (İbrahim) “Ya soyumdan olanlar?” deyince (Allah:) “Zalimler benim vaadime erişemez” dedi. (Bakara Suresi-124)
Günümüze dönük kehanetlerin peşinde koşanların bu ayete dikkat etmelerini tavsiye ederiz. Niye mi? Çünkü Tevrat ve İncildekiMesih ile ilgili kehanetlerin hemgünümüzle bir ilgisi yok, hemde net anlaşılır tarafları yok. Yukarıdaki uyarı son derece önemli. Geçmişten örnek vererek, biz sizi iki defa cezalandırdık diyor. Eğer siz “fesatlığa devam ederseniz, Rabbiniz de sizi cezalandırmaya devamedecektir” diye uyarıyor.
Konuyu toparlayacak olursak; Allah her zaman diliminde kendi antlaşmasına uyanlara bu dünyada da öbür dünyada da bir takımvaadleri olmuştur. Bu vaadler, inananlar ve antlaşmasına uyanlar içindir. Bir ırkı tümüyle kapsamadığı açıktır. Ayrıca geçmişte ki vaadler o günler içindir. Bunları bu günlere taşımanın haklı ve doğru bir yanı yoktur.
Bunun en açık ispatı Mesih konusudur. Geçmişte beklenen Mesih’i günümüze taşıyanlar, Yahudiler Mesih önderliğinde vaad edilen topraklara dönemesini izah etmelidirler. 2000 yıl sonra vaad edilen topraklara yahudiler döndü. Hani Tevrat’a göre bu dönüş beklenenMesih önderliğinde olacaktı? Yahudiler sürgünden Mesih önderliğinde Filistin’e döneceklerdi diye, günümüze Mesih’in geleceğini taşıyanlar hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü Tevrat’ta Mesih gerçeği Babil istilasıyla ilgiliydi. Tekrar özetlersek; Seçilmiş ırk, vaad edilmiş topraklar ve kurtarıcıMesihmiti o zamanlara aitti. Bütün bunları günümüze taşıyanların yanıldıkları ortadadır. İsrail başbakanı Ehud Olmert ” Büyük İsrail bir hayaldir derken” (14 Eylül 2008 Timetürk) bu gerçeği vurgulamaktadır.
6 milyon bir Yahudi nüfusu için Nil’den Fırat’a bir vatan çok büyüktür. Kutsal Kitaplarda ki vaadlere göre hareket edeceksek, vaad sadece Yahudiler için değil, başkalarına da vaad var:“Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va’detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl ‘güç ve iktidar sahibi’ kıldıysa, onları da yeryüzünde ‘güç ve iktidar sahibi’ kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca Bana ibadet ederler ve Bana hiçbir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkar ederse,
işte onlar fasıktır.” (Nur Suresi-55)
Sanırım konu şimdi daha iyi anlaşılmıştır. Şimdi her millet tarih öncesi yaşadığı diyarları kendilerinin tapulumalı veya Tanrı’nın kendilerine vaadi olduğunu iddia edip söz konusu topraklara dönmeye kalkarsa dünyanın hali ne olur bir düşünün. Kutsal Kitaplarda sadece düşmanlık yoktur. Her türlü barışa hazır insanlar için, Tevrat’ta başka vaadlerde vardır:
“3-RAB halklar arasında yargıçlık edecek, Uzaklardaki güçlü ulusların anlaşmazlıklarını çözecek. İnsanlar kılıçlarını çekiçle dövüp saban demiri, Mızraklarını bağcı bıçağı yapacaklar. Ulus ulusa kılıç kaldırmayacak, Savaş eğitimi yapmayacaklar artık.
4 Herkes kendi asmasının, incir ağacının altında oturacak. Kimse kimseyi korkutmayacak. Bunu söyleyen, Her Şeye Egemen RAB’dir.” (Mika -4)
Tapınağın bile diğer uluslarla ortak kullanılabileceğini söyleyen Tevrat anlayışına dönülürse, Mescidi Aksa’nın çevresi çok geniş onlara da bir yer bulunur.

TANRIKUT.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #43 : 29 Temmuz 2012 »
 Paylasimin icin tesekkürler degerli Irkdasim.Böyle aciklayici kaynaklara baglayarak düsüncelerini savunman cok hosuma gitti, bizim de böyle önyargisiz demokratik fikirlerimizi paylasma platformuna ihtiyacimiz var ki gerceklere ulasabilmemiz mümkün olabilsin ve  düsmanlarimizin bize karsi uyguladiklari "tarihimizi silme ve unutturma calismalari"ni  farkedebilelim.

Öncelikle sunu belirtmek isterim, bunlar kendi arastirmalarim sonucunda yürüttügüm fikirler, ismimin önünde profosör ünvani olmadigindan, hicbir hükümlülügü olmayabilir, ancak bugüne ulasmis kaynaklarin cogunun altinda prof. imzasi oldugu halde yillar sonra yanilabildikleri de ortaya cikmistir. Ayrica Kur'an dan önce inmis tüm kitaplarin günümüze kadar nasil anlasildigi ve anlatildigi ortadadir. O kitaplar dogru anlasilsaydi ve dogru anlatilsaydi ardindan daha peygamberler ve kitaplar indirilir miydi? Türkler taaa orta asyadan gelip de insanlara yüzyillardir zulm ve iskence eden, hicbir insanlik sifati tasimayan o dönemdeki Araplari yola getirip, huzuru adaleti saglar miydi? Biz üstün bir millet olmasaydik, hicbir milletin cikaramadigi kahramanlar yetistirebilir miydik?

Yahudilere gelince onlarin lanetlenmis olduklarini zaten tüm kitaplar yazmakta ancak onlar bunu kabul etmede direnmekte ve irklarina baska türlü anlatmaktadirlar. Neden lanetlenmisler? cünki o zamanlarda onlara Tanri tarafindan o kadar cok mucize gösterilmistir ki, diger dinlere göre bu oran fazladir lakin bu halde bile belli bir süre sonra yoldan cikmislardir. Tarih boyunca hep yalniz kalmis bir millet elbette ezilmemek ( ya da yok olmamak) icin Güc sahibi olmak isteyecek ve bu ugurda her kötülügü fesatligi, fitneyi yapmaktan cekinmeyeceklerdir. Ben onlarin Tanri ya degil Güce taptiklarina inaniyorum ve inanci da kullandiklarini ! Tabi dogrusunu Tanri bilir.

Secilmislik konusuna gelince, ulu önderimizin bir sözü vardir, bir Türk dünyaya bedel, bu sözü söylemesinin sebebi, Irkimizin üzerinde bulundugu cok cesitli güzel özelliklerin hic bir Irkta bulunmamasi diye düsünüyorum. Bu yüzden biz diger irklara göre farkli ve üstünüz cünki bu özelliklerimizle düsmalarimizi yenmis, hem saygi hem korku salmisiz. "Dünya da iki bilinmeyen vardir, biri kutuplar digeride Türkler " demis zamaninda yabanci bir bilim adami. daha bizi ön plana cikaran ne sözler, olaylar bulabiliriz tarihte.

Baska hicbir Irkta olmayan bu özellikler bir tesadüf müdür? belki de sadece  "secilmis" kelimesine takiliyor olabiliriz yahudilerin baslattigi  bir inanc olarak, anlayabiliyorum ancak onlar  secilmemis,  kitaplkarda belirtildigi gibi lanetlenmistir .

Tarihe bakildiginda, dünya ya yayilan, en cok devlet kuran, gelmis gecmis tüm dinleri zorlu savaslar sonunda birlikte kaynastirabilen, sayet Osmanli cökmeseydi hatta daha öncesinde Atilla Roma yi fethettiginde Roma yi alip Papaliga son verseydi su an da belki de sadece Islam dini kalacakti veya tarih muhakkak ki baska yönlere gidecekti.Ancak daha cekilecek cilemiz oldugu icin Tanri izin vermedi diye düsünüyorum.

Ben maalesef yurtdisinda yasiyorum ve cok yabanci ülke gezdim ve kisacasini söyliyeyim, her millet bizim irkimizin güzellikline hayranken,tarihe yön veren o kadar olayimiz varken, hic bir ders kitaplarinin Türklerden bahsetmemesi ve bahsettikleri konularda daki yalnisliklar beni cok defa okulda ögretmenlerimle kavga etmeme neden oldu. Ancak bu bilincli calismalari ne kadar daha sürdürecekler merak ediyorum.Cünki onlar," tarihini silemedigimiz Türkleri yenemeyiz" diyerek cocuklarina bizim sanli tarihimizi anlatmayip, bizi gücsüz, barbar, cahil olarak göstermisler, Türkiyede cekilen ve ülkemizde hic kimsenin izlemedigi, sosyal icerikli, ülkemizi kötü gösteren adi filmleri izletmislerdir halkina.Neden? Torunlari bizim gercek yüzümüzü taniyimasinlar, korkmasinlar ve ileride bize karsi cesurca savasabilsinler. Türkleri ancak böyle yenebiliriz, simdi degil ileride,bu yüzden  askerlerini Vietnam da, Afganistan da , Irak ta egitiyorlar      ancak halen bize savasacak yürek yetistiremediler.
Bu konularda arastirmalarim var ve de paylasmaktan gurur duyarim ancak ben de bundan sonra  daha fazla yalnis anlasilmamasi icin secilmis kelimesini degil de Üstün kelimesini kullanmak isterim.

Tanri üstün Türk Irkini Korusun kiymetli kardesim

:trbayrak
Alma Türk'ün AHINI

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #44 : 29 Temmuz 2012 »
Degerli OrkanBey kardesim . Paylasiminiz ve anlayisiniz icin irkci hislerimle tesekkür ediyorum . Secilmis irk tabirine , Otagimizi disaridan takip edenlerin istismarina engel olmak icin ,sahsi görüsümü belirttim . Hepimizin bildigi gibi , secilmis irk tabiri lanetli  yahudi irki tarafindan kullaniliyor . Güya Tanri bunlari irklarin en üstünü olarak yaratmis ! Ayni sey kuranin bir ayetindede yer aldigini hatirliyorum . Yahudilerin üstün yaratildigini Tevrattan sonra Kuranda dogruluyor . Burada Tanrinin insanlari esit yaratmadigi gercegi ortaya cikiyor . Üstünlügün takvada oldugunu ,Tanrinin, irkcilik yaptigi icin seytani lanetledigini, o nedenle irkciligin affedilmez bir günah ,Tanriya sirk kosmak oldugunu savunan insanlarimizin bu konudaki düsüncelerini cok merak ediyorum . Tanri Tevratla gönderdigi ayetinde irkciligi serbest birakti , Kuranda gönderdigi ayetinde , hata yaptigi sonucuna vararak irkciligi yasakladi anlami ortaya cikmis oluyor . Bu konulara vakif bir sahsiyet olarak degerli fikirlerinizi bizimle paylasirsaniz minnettar oluruz . Yorumlarinizi itina ve zevkle okuyor , degerli zamaninizi bizimle harcadiginiz icin tesekkür ediyoruz .
                                             Saglik ve esenlik dileklerimle saygideger kardesim . Ulu Gök Tanri Üstün Türk Irkini Korusun .

TANRIKUT.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #45 : 29 Temmuz 2012 »
   Degerli  Motun Yabgu kardesim, Böyle bir söylesi ve fikir alis verisinde bulunma firsatindan dolayi hem sahsiniza hem de otagimizin sunmus oldugu imkan icin öncelikle hepinize tekrar tesekkür ederim.
   Ben, görüslerinize katilmakla beraber, - otag disindan, secilmis kelimesinin tehlike ve zararini- sayenizde farketmis bulunmaktayim.
   Su  düsüncemi belitmek isterim ki, her insan gibi benim de bir inanca ihtihac duymam normaldir ancak bu inanci baskalarina zorla kabul ettirme gibi gibi eylem hic bir zaman aklimin ucundan bile gecmemis, amacimin sadece fikirlerimin dogrulugunu tespit edebilmem icin fikir alis verisine sunma gayretimdendir yani kendi kafamdaki sorularin cevabini hep birlikte aramaktir.
   Benim inancima göre Tanri nin hata yapma imkani yoktur, bu sebepden dolayi zamanimizdaki  Incil de ve Tevrat ta yazilanlarin ya da söylenenlerin  gercegi yansitmadigini düsünüyor ve o yüzden Kuran da yazilanlarin öncelikli kitaplara göre celiskili göründügüne inaniyorum.
   Nasil su anda bir tek Kuran ve Islam dini oldugu halde icinde bir sürü mezhepler barindiriyorsa, önceki dinlerde de bu durum olusmus ve bir sure sonra bu mezhep catismalari, güc kazanmak icin insanlari kullanan bir arac haline dönüsmüstür.Bakiniz Hristiyanlara, Katolik, Ortadoks ve Protestanlik olarak bölünmüs, Katolik kiliseleri zengin ve iktidar sahibi olmustur.Ancak Incil Hz Isa nin insanlara biraktigi bir Kitap olmamis, ölümünden seneler sonra Roma politikacilari tarafindan elde kalan bilgilerle derlenmistir.
   Yahudilere inen kitap da bir soru isaretidir.Böyle bir kitap inmistir Kur'an da da belitildigi gibi ancak dogru okunup, anlasilabilmis ve anlatabilmis midir? Fitne ve fesat Tanri nin en büyük günahlar olarak tarif ettigini düsünürsek, yahudilerin yapmis olduklarini dine ve kitaba baglayamayiz.
   O yüzden her iki kitabin da gerceklerden bilincli ve bilincsiz saptirildigina inaniyorum ki sonrasinda Kur'an indirilerek ve de hemen ardindan Türklere emanet edilerek korunmasi saglanmistir. Eger Türkler bu vazifeyi almamis olsalardi, bugün araplar halife ve mezhep catismalarina girmis bu din de yok olmustu ya da carpitilmisti.Su anda bile ne Hacilar Hocalar kitabin yazdiklarini kendi cikarlari dogrultusunda millete aktariyor görmekteyiz. Incilin Hollandacasini, Protestanlarin INcilini  almanca okudum.Ben yillar önce basima gelen bir olaydan dolayi Arapca ögrenmedim ögrenmem de Kur'an-i cok merak ederek Türkce mealini okudum cünki okudugumu anlamaktir istegim ve inanin Kur'an hic de anlatildigi gibi cok yasakli, tutucu, radikal, gaddar bir din degil, öyle olmasa Osmanli dünya yi hükmederken hosgörü ve adalet dagitmazdi.Diger tüm dinlerin sonunu hazirlardi.Tabii ki kötü zihniyetler Hristiyanlik ve Yahudilikde oldugu gibi Islam dininle de ugrasmaya devam etmektedirler ve insanlarin inanclarini kendi cikar hesaplarina uydurmaktadirlar.
  Yanlis anlasilmasin degerli kardesim, burada din konularina girmek istemiyorum cünki o konularin sonu yok,her insan inancini icinde yasamali ve yasatmalidir, dogrusunu yalniz Tanri bilir ancak kafamizdaki sorulari cevaplamak icin her kaynaktan yararlanmak ve dogruyu yalnisi ayirt edebilmemiz gerekir diye düsünüyorum.
   Tanri tarafindan Irk ayrimi yapilmasi tabii ki mantik disi gibi görünse de hayvanlarin arasindaki güc dengeleri, bitkiler arasindaki görev dagilimlari ve Canlialr arasindaki insanlarin üstünlügü mantigina bakarsak, bir Irkin digerinden üstün olabilmesi de düsünülebilir bir teori oldugunu kanitlamakta bence.Tabii ki dogrusunu Tanri bilir.
  Aslinda bir baska düsüncemin de bütün dinlerin gercek sirrinin Vatikan da sakli tutuluyor olmasi ve Papanin tüm gercekleri bilip kendi cikarlari icin kullaniyor olmasi.Bu konuda arastirmalarim devam ediyor.
  Umarim anlatmak istediklerimi dogru aktarabilmisimdir degerli Irkdasim.

Tanri üstün Türk Irkini Korusun. :trbayrak

Alma Türk'ün AHINI

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #46 : 29 Temmuz 2012 »
 Emeginize yüreginize saglik degerli OrkanBey kardesim . Gercek anlamda zihniyetimizi yansitan yorumlarda bulunuyorsunuz . Bundan ziyadesi ile memnun oluyor , sahsinizla gurur duyuyoruz . Bu yorumlariniz bizi islam aleyhtari , din karsiti gibi gösterip karalamak istiyen Otag imamligina soyunmus teslimiyetci isbirlikci mandacilara kapak olsun . Sizin gibi degerli bir müslümanla ,benim gibi bir Gök Tanricinin kan irkciliginda nasil sevgi saygi cercevesinde yüce irkimizin cikarlari icin birlesip mücadele verdigimizi görüp utansinlar

Saglik ve esenlik dileklerimle . Ulu Gök Tanri Yüce Türk Irkini Korusun .

TANRIKUT.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #47 : 29 Temmuz 2012 »
  Önyargisiz, fikirlerimizin Osmanli Basbuglarinin da yaptigi gibi bilgisi olan kisilerle demokratik bir bicimde paylasildigi her ortamda düsüncelerimizi konusmaktan korkmamaliyiz.Kimsenin avukatligini degil, inandigimiz düsünceleri savunmaliyiz.Bugüne kadar ögrendiklerimi  huzurunuza sunmak, her Türk gibi benim de baslica görevimdir.Yanlislarim varsa bunu arastirip düzeltmek benim yegane amacimdir.
  o kadar cok bilgi var ki, inaniniz bu bilgileri dogru okuyamazsak, cok büyük tehlikelere yol acabilir,bunu tarihimizde yasanan bir cok örnek kanitlamaktadir.Bu yüzden dikkatli olunmali, edinen her bilgiyi bir baska kaynakla dogrulatmaliyiz.
  Ben yillarca hep Türklügümle gurur duydum ve halen duymaktayim. Haci hocalarin yalnis bilgilendirmeleri dolayisiyla dinime hep birkac adim arkasinda durdum, ne zaman eski Türk tarihini arastirip, Kuran-i Türkce okudum ve ardindan diger dinleri karsilastirdim, o zaman gördüm ki aslinda Tarih ve dinler hic de okullarda ögrendigimiz, etrafimizin bize anlattiklari gibi olmadigini anladim.Cünki onlarin da arastirma firsati olmamis, ne gördülerse, ögrendilerse onu bize aktarmislardir. Bizim kültürümüzde soru sormanin, büyüklerin yaninda konusmanin kisitli oldugu bir ortamda insan nasil aradigi sorularin cevabini bulabilirdi ki?
  O yüzden bizlere cok is düsüyor diye düsünüyor, edindigimiz bilgileri ince eleyip SIK dokuyarak aktarmamiz gerekiyor gelecek Irkimiza.
  Tanri üstün Türk Irkini Korusun  degerli Kardesim, Ne mutlu Türk Irkindan gelene,  :trbayrak
Alma Türk'ün AHINI