Gönderen Konu: turkculuk ve din  (Okunma sayısı 7601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lonewolfcypriot

• Türkçü-Turancı
  • **
turkculuk ve din
« : 04 Temmuz 2018 »
Merak ediyordum, biri müslüman ve milliyetçi olabilir mi? Bir Türk dini olmadığını anlıyorum. Atsiz'in bir putperest olduğunu biliyorum, bence bu bir küfürdür. Ben kimseden nefret etmekten nefret etmiyorum ama Türk olmaktan gurur duyuyorum. Korkarım ki dine itaat etmeyeceğim.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: turkculuk ve din
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2018 »
Merak ediyordum, biri müslüman ve milliyetçi olabilir mi? Bir Türk dini olmadığını anlıyorum. Atsiz'in bir putperest olduğunu biliyorum, bence bu bir küfürdür. Ben kimseden nefret etmekten nefret etmiyorum ama Türk olmaktan gurur duyuyorum. Korkarım ki dine itaat etmeyeceğim.

Kulaktan dolma bilgilerle buralara gelip olur, olmaz şeyler yazma cesaretini nereden alıyorsun?
ATSIZ Bey putperest filan değildir. Tanrı'ya inanan, ancak dinlerin çerçevelediği dar kalıba sığmayan bir inanç sahibidir.
Atsız Bey Kök Tenğri inancına sahip olan, bu günün deyimiyle, DEİST bir insandır.
Atsız Beğ, putperestliği de ateistliği de şiddetle reddeder. Bütün yazılarının sonuna TANRI TÜRK'Ü KORUSUN! cümlesini yazmış, imzasının bitişiğine Tanrı Türk'ü Korusun! cümlesini oluşturan kelimelerin baş harflerini olan TTK harflerini Göktürk Abaçasıyla yazmıştır.
Dinle ilgili ne düşündüğün seni bağlar. Ancak Türkçülük ve din konularını birbirine karıştırma.
Bunu bir uyarı olarak almanızı umarım.

Sağlık ve esenlik dileklerimle...
TTK.

Atsız Bey'in İmzası

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı lonewolfcypriot

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2018 »

Kulaktan dolma bilgilerle buralara gelip olur, olmaz şeyler yazma cesaretini nereden alıyorsun?
ATSIZ Bey putperest filan değildir. Tanrı'ya inanan, ancak dinlerin çerçevelediği dar kalıba sığmayan bir inanç sahibidir.
Atsız Bey Kök Tenğri inancına sahip olan, bu günün deyimiyle, DEİST bir insandır.
Atsız Beğ, putperestliği de ateistliği de şiddetle reddeder. Bütün yazılarının sonuna TANRI TÜRK'Ü KORUSUN! cümlesini yazmış, imzasının bitişiğine Tanrı Türk'ü Korusun! cümlesini oluşturan kelimelerin baş harflerini olan TTK harflerini Göktürk Abaçasıyla yazmıştır.
Dinle ilgili ne düşündüğün seni bağlar. Ancak Türkçülük ve din konularını birbirine karıştırma.

TTK.

Atsız Bey'in İmzası

Tamam abi, simdi biliyorum Atsiz putperest degil ama biri musluman turkculuk olabilirik veya olmuyor.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2018 »

TTK.

Atsız Bey'in İmzası

Tamam abi, simdi biliyorum Atsiz putperest degil ama biri musluman turkculuk olabilirik veya olmuyor.

Esenlikler, Sayın Yalnız Kurt, Kardeşim;
Anlaşılan o ki yabancı bir ülkede yaşıyorsun ve Türkçe yazım ve anlatımın kısıtlı.
İyi niyetli olduğun belli.
Sorunun yanıtına gelince:
Din ayrı bir olgudur; kan, soy ve ırk başka bir olgudur. Bunlar içerik olarak birbirlerinden apayrı sahalardır.
Bir insanın Türkçü olması için şu dinden, bu inançtan olması gibi bir şart yoktur.
Türkçü olmak için: Türk kanını taşımak, yani Türk soyundan olmak, Türk gibi düşünmek ve Türk gibi yaşamak gerekir.
Din ile ırkı birbirine karıştırmamak gerekir.
Kişi hangi din veya inanca mensup olursa olsun şayet Türk kanı taşıyor ve Türk Irkının üstünlüğü inancı doğrultusunda bir düşünceye ve yaşayışa sahipse o kişi Türkçüdür.
Türkçü olmak için sadece Türk doğmak da yetmez.
Türkçü olmak Türk Irkının; kan, soy, dil, kültür ve tarih olarak üstünlüğüne inanıp bu doğrultuda bir duruş, yaşayış ve ifade edişe de sahip olmak gerekir.

Alıntı
Türkçülük, bir fikir olduğu kadar da inançtır. İnanç olduğu için de tartışmasız, tenkitsiz kabul olunur. Onun tartışılacak ve tenkit olunacak tarafı temeli, esası değil, ayrıntılarıdır.
Türkçüler, dayanışmalı yaşamaya mecburdur. Dayanışma, az kuvvetle çok iş görmenin tek ve değişmez çaresidir. Dayanışma olmayan yerde, için için bir çekişme var demektir. Türkçü, ülküdaşları ile olacak bir geçimsizliğin ülküye zarar getireceğini bilir.
Türkçü hiç şüphesiz, Türk'ten olur. Fakat her “Türkçüyüm” diyen Türkçü değildir. Samimi olması ve Türkçülüğün şartlarına uyması lazımdır.
Türkçülüğün en büyük görevi Türklüğe hizmettir. Bunun da baş şartlarından biri, çevresinde bulunanlara Türklük sevgisini aşılamaktır.

Türkçü Kimdir? Nihal ATSIZ, Orkun, 20 Ekim 1950, Sayı: 3

Umarım sorunun yanıtını vermişimdir.

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Türkçü Biri

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2018 »
Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Müslüman olan kişi, Hz.Muhammed'in her  şeyden üstün olduğuna inanmak zorundadır. İslam bu konuda ırkçılığı kısıtlıyor. Uzun süredir düşündüğüm bir şeydi. Neyse esen kalın.
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.

Çevrimdışı KarapapakTerekeme

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Kök Tenğri Türkü Korusun!
    • HunTürk
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2018 »
Forumda bu tarz soruların sonu gelmiyor... Kimisi bu tür soruları yanlış biçimlerde sorduğu için forumdan uzaklaştırıldı. Bu konularda Atsız Bey gerekli açıklamaları yapmıştır.
 Eğer örnek bir Türkçü olmak istiyorsanız, Atsız Bey'in yaşamını örnek alın.
Hüseyin Nihal ATSIZ İslam'a inanmayan biriydi fakat İslam'ın Türk topluluğundaki manevi değerini bilen bir büyüğümüzdü.