Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

Gönderen Konu: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?  (Okunma sayısı 2237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atsız1071

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 2
Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« : 13 Şubat 2017, 17:15:33 »

Aşırı bir kararsızlık içerisinde düşünmekteyim. Mecliste evet ve hayır diyen partileri göze alırsak AKP & MHP EVET , CHP & hdp HAYIR

Hayır dersem hdp ile aynı safta olduğum için bir vicdan azabı çekerim. Evet dersem Tayyibe güvenim yok. Bir de Devlet Bahçeli'nin ısrarla Evet demesi ilgimi çekmiyor değil. Ne olursa olsun ne kadar eleştirirsek eleştirelim şu an da Meclis'te olan tek milliyetçi parti MHP'dir.

MHP kendi çıkarlarına göre değil, ülke için ne hayırlıysa onu isteyen bir parti bu bir gerçek. Şu an ki hdp yandaşı Chp zihniyetinin iticiliği beni evet demeye sürüklüyor.

Aslında kim ne diyor diye düşünmek yerine sistemi sorgulamak daha mantıklı olur. Avantajları ve dezavantajları kısa bi şekilde özet geçersek ;

Avantajları;

Operasyon kararları daha çabuk verilecek. Ordu harekatları hızlanacak. Darbe girişimleri çok daha zor olacak. selahattin demirtaş gibi teröristleri içeri almak çok daha kolay olacak. Chp ve hdp nin mecliste ki yetkileri azalacak.

Dezavantajları;

Yasama ve yürütme tek bir şahıs üzerinde toplanacak. Cumhurbaşkanı yetkileri hafife alınmayacak derece de artacak. Aşırı saçma maddeler gelecek, milletvekili seçilme yaşı 18 gibi (vs).

Biz Turancılar Evet mi demeliyiz Hayır mı?  :prbay


Kayıtlı

Bozkurt42

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 791
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2017, 11:11:51 »

Otağa hoş geldiniz. İlk iletiniz, sanırım otağdakilerin düşüncelerini merak ettiniz.Otağımız aktif değildir bu arada..

Teknik olarak Türk Irkçılığını savunan birinin başkanlığa hayır demesi gibi bir durum olmaması gerekir. İçimizde ne yazık ki en büyük Kürt partisi CHP zihniyetinde olup, Türkçü Turancı kılığından dolaşanlarda var.Onların söylemlerine dikkat etmek gerek.

Bir diğer husus ülkenin şuan içindeki zor durumu. Altımızda yangını söndürmeden bir yangın daha başlatıyoruz. Gerek mi vardı, çok mu acildi. Göz göre göre gelen Fetullahçıların kalkışması, Suriyeli sığınmacılar,İşid kendimizi bildik bileli yok edemediğimiz etnik döküntü Kürt isyanı. Ama gücün yok ki bunları yazıpta başkanlığı başka bahara atasın. Bir şekilde önümüze gelecek bu durum. Ve bir şekilde de karar vermek gerek.

Ülke olarak koalisyondan çok zarar gördük. Mesut Yılmaz gibileri acayip derecede zengin ettik. Her devrin adam(ları)ını piyasaya sürdük, halkın gözünü boyadık. İstediğin kadar uzatabiliriz. Hâlâ da zengin olan var bunları artık tartışmıyoruz tabii ki de.

İşin özü evet hızlı karar alabilme.

Demokrasi denen ne olduğu belirsiz düzen ortadan kalacak mecliste -ki Kürt vb. etnik döküntü unsurların belki de parti çalışmları aksayacak. Ben kendi adıma demokrasiye inanan biri değilim. Bu tür hak ve özgürlüklerin sadece Türk'ün içinde olması gerektiğine inanıyorum ki zaten bu da bizi Türkçü Turancı yapar. Kendi düşüncemizde birinin ya da bir oluşlumun şuan için 10-20 yılda meclise bile girmesi imkansızken, bir şekilde "devlet"i yönetecek kişi için en doğru kararı vermek gerek.

Tekrar teknik olarak "Evet" ama AKP düşüncesine Hayır!. Eskileri yazmaya gerek yok. Düne kadar MHP ya da uzantısı sendikalı olan birileri en büyük düşman ilân ediliyordu.
Kayıtlı
MEKAN BU! Karanfil 2 Sokak 34/9
KIZILAY

atsız1071

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 2
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2017, 21:05:53 »

Cevabınız için teşekkür ederim, söylediğiniz gibi otağdakilerin düşüncesini merak etmiştim. Zaten genel olarak Evet düşüncesindeydim. Cevabınız beni daha da tatmin etti. Tanrı Türkü Korusun  :trbayrak
Kayıtlı

Bozkurt42

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 791
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2017, 14:04:01 »

Kısa geçmişiz yazıyı, şuanki durumda evet demiyorum benimki sadece durum tespiti. Midemiz bulanır. Kürtlerle yapılan kucak danslarını, Ermenilere uzatılan gülleri unutmayalım hemen.

Otağdaki diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem yönetici harici uğrayan yok şu aralar : ).
Kayıtlı
MEKAN BU! Karanfil 2 Sokak 34/9
KIZILAY

[Hun Türk]

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1166
 • TTK
  • http://hunturk.net
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2017, 12:32:13 »

KISACA

Lider kavramı önemli bir kelime. MHP'nin içindekiler belki bu yüzden anlamsızca Devlet Bahçeli'nin arkasından gidiyor. Demokrasiyi bende tasvip etmiyorum bazı açılardan. Başkanlık iyi güzel de, resmin bütününe şuan için bakamıyoruz. Bizde o kültür daha oluşmadı. Gelişmiş ülkelerde bu durumlar aşılmış durumdadır. Şurda yanı başımızdaki yangını söndürmek için zamanında giremedik, arkasından girmemizle kendine muhalefet diyen angutların çoğalması bir oldu. Devleti ilgilendiren, özellikle dış politik konularda bütünlük esasdır. Bizde bir koalisyon durumu oluyor, Bozkurt42 bahsetmiş Yılmaz gibiler ortaya çıkıveriyor. Çocuk gibi mızıkçılık yapacam deyince sistem altüst.

Kürt partisi CHP gibi her şeye muhalefetlik yapmanın anlamıda yok sonuçta. Bizler "devletçi" insanlarız ki bu 15 Temmuz günü AKP grubu iyice görmüştür sahaya ilk inen kimlerdi! Devleti ilgilendiren konularda ki bunların çoğu askeri durumlar desteğimiz sonsuz olacaktır. Yeter ki siyasi politika üretmesinler. ABD'nin korkusundan Kürtlerin kafasını ezemiyoruz bir türlü. Güç meselesi bir çok şey ama dik duracaksan bu konularda dik duracan.

Bence en önemli konu sınırımızı koruma altına almadan [bilinen etnik döküntüleri acımadan yok etmeden] bu konuları görüşmemiz. Eline topu alan takımı ben kurucam diye diretiyor. Yav büyüdük artık kaldı mı öyle dünya. Anlamıyorum zaten şuan ne yapılıyor amaç nedir, ne bu hız, hırs!.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/ak-parti-mhp-chp-ve-hdpli-kardeslerim-butunlesin,Xh79Rz4ZDkC1RaDZ8RGMCw

"AK Parti, MHP, CHP ve HDP'li kardeşlerim bütünleşin"

Söze gerek var mı?

Temiz ve üstün olan şeylerin çabuk bozulması tabiî bir kanundur. Bir bardak saf suyu bozmak için deniz suyundan bir kaşık yeterse çirkeften bir damla yeter de artar bile.

Nihal Atsızın Savunması
http://hunturk.net/h63-nihal-atsizin-savunmasi.html

Irkçılık başlığı, 6.paragraf


Devlet yönetimide saf ve temiz olmalı!

Hakkımızda hayırlısı.
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin...!
Kayıtlı
TÜRK IRKÇILARI / ANKARA


BİLGİSAYARINIZA ORKUN ABACASI FONTUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde * ATSIZ yazmaktadır.

Arula

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 42
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2017, 21:10:49 »

Sonuna kadar hayır, daha ayrıntılı yazı yazacağım ancak şu görüş kadar sığ bir görüş olmadığını söylemeliyim.
Hdp, Chp hayır diyor, Mhp, Akp evet diyor o yüzden evet.
Böyle sığ bir görüş olabilir mi arkadaşım? özgür düşüncene pranga mı vurdular?
Daha düne kadar savunduğun partiler el ele kol kolaydı, mengri mengri Türküsü söyleyip gözyaşı dökenler, mecliste el sıkışanlar, kol kola görüntülenenler babam değildi herhalde?
Akp'nin başkanlık sistemine başta Erdoğan değil Atatürk olsa yine de evet demem.
Kayıtlı

HunBahadırı

 • Yeni Üye
 • *
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 3
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2017, 23:04:20 »

Kardeşlerim. Forumunuzda sessiz takipçinizim. Bu siteden çok şey öğrendim Allah razı olsun sizden. Daha da öğreneceğim.

Öncelikle şu masalı unutalım. Mhp halka çalışan, ülkücülere çalışan bir parti değildir. Ülkücüler Mhp'ye çalışmakta. O da belki birileri (!) adam olur diye ama nafile. Adam palyançoluklarıyla ve yanlış karar-tutumlarıyla tüm milliyetçilerin itibarını zedelemiştir çoktan... Chp, Akp, Mhp hepsi aynı halta hizmet etmektedir. Partiler üstü bir şeye.

Ayrıca 15 Temmuz darbesinin gerçek bir darbe olmadığını hepimiz biliyoruz. Kendimizi kandırmayalım, yalnızca 2-3 çatışmanın olduğu bir darbe olmaz. Erdoğan kendisi ''Başkomutan'' demek için bahane arıyordu, onu da kendisi yarattı. Bakınız bu darbenin sonuçları hep Erdoğan'ın tahtına yaradı.

Açıkçası, bu referandumun hayır çıkmayacağı çok aşikar; çıksa bile kargaşa, kan dökülmeleri, canlı bombalar bir şekilde halk zorlanacak evet vermeye. Belki hayırcılar tutuklanacak türlü bahanelerle.

Kaldı ki şu anki saçma demokrasiyle bu başkanlık sisteminin saçmalığı bana göre eşit. Bu nedenlerle ben Türklerin kanının dökülmemesi için evet verme taraftarıyım.
Kayıtlı

Çağrıbey

 • [GÖKBÖRÜ ANKARA]
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • Çevrimdışı Çevrimdışı
 • İleti: 1995
 • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Ynt: Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2017, 17:08:36 »

Neresinden tutarsanız tutun, iki ucuna pislik bulaşmış değnek gibi, eliniz kirleniyor.
Konuyla ilgili kapsamlı bir yazı hazırlanmakta olup bu gün yarın Otağa eklenecektir.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.


Kayıtlı
 

ÖNEMLİ! OTAĞIMIZ ARŞİV YAYIMINDADIR. AKTİF/ANLIK OLARAK HİZMET VEREMEMEKTEDİR. HİZMET SÜRESİ 3+ GÜN OLABİLİRÖnemli! Bu ağda Türk Ceza Kanunun 20.ci madde ve 5651 sayılı kanunun 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir. Ülkemizin anayasal hukuk kuralları çerçevesince kişiler kendi görüşlerini beyan etmişlerdir. Uygunsuz/Aykırı içerikleri lütfen bildirmekten çekinmeyin. İlgili hukukçu arkadaşlarımız bildirimlerinizi inceleyip 5 (beş) iş günü içerisinde sonuçlandıracaktır. İçerik sahibi olarak uygunsuz içerikleri kaldırmayı taahhüt ediyoruz.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.072 saniyede 28 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 260418, Gökalp Sunucu