Gönderen Konu: EBULFEZ ELÇİBEY  (Okunma sayısı 21179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SabutaY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Budunu Ulusun;Tanrı Türk'ü Korusun!!!
Ynt: EBULFEYZ ELÇİBEY
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2007 »
Tanrı nın rahmeti üzerine olsun Sayın Ebulfeyz Elçibey...

Çevrimdışı metehan135

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Ümmetçi Soysuz
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2007 »
Paylaşımınız için teşekkürler Ebufeyz ELÇİBEY Türk Dünyasının en büyük şahsiyetlerindendir.Tanrı Dağı uçmağı olsun.
ERGENEKON YURDUN ADI
BÖRTEÇİNE KURDUN ADI

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2007 »
MEN ATATÜRK'ÜN ESGERİYEM

Yakasından hiç çıkarmadığı Atatürk rozeti,ruhunda Atatürk'ün bağımsızlık ateşi,gönlünde milletine duyduğu büyük sevgi ve güven ile Elçibey,Atatürk'ün kendisi ve Azerbaycan için ne demek olduğunu şu sözlerle anlatıyor:

''Atatürk,Türkiye Cumhuriyetini kurarak,nasıl Türkleri esaret zincirinin aşağılayıcı boyunduruğundan çekip çıkarttıysa,bunu milletine duyduğu güvenle,milletiyle beraber başardıysa,Azerbaycan da aynı yoldan gidecektir.Maksadımız Mehmet Emin Resulzade'nin ideallerini elde bayrak tutarak hayata geçirmek,bunu yaparken de Atatürk'ün metod ve usullerinden istifade etmektir.BEN DE TÜRK MİLLETİNİN BİR EVLADIYIM VE İŞTE BUNUN İÇİN ATATÜRK'ÜN ASKERİYİM.

O,en zor günlerinde bile yakın çevresine,Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nı anlatırken,Azerbaycan'ı bağımsızlığa götürecek ruhun ne olduğunu çok iyi biliyordu.Haklı ve yerinde bir kararla Türkiye'de,1989 yılının en büyük siyaset ve devlet adamı unvanını Ebülfez Elçibey'e verildi.Avrupa'da ise 1989 yılının en mücadeleci halkı unvanına Azerbaycan halkı layık görüldü.

*Uğur Güler'in 'Elçibey' kitabından alıntıdır.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
Ynt: EBULFEZ ELÇİBEY
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2007 »
ELÇİBEY'DEN VECİZ SÖZLER

*Halkımızın unutturulmaya çalışılan âdetlerini,benliğini kendisine tekrar vermek,bizim birinci maksadımızdır.
*Milli şuurlanma olmadan Azerbaycan'ın bağımsızlığı,geleceği karanlıktır.
*Azerbaycan Türk'ü ilk önce milli varlığını anlamalı,özünü,öz halkını,öz dilini,tarihini,kültürünü,vatanını derinden öğrenip bilmeli,sevmeli,korumalı,yükseltmeli ve onlara sahip çıkmayı becermelidir.Tek sözle,bugün bütün Azerbaycan Türkleri milli mukadderatlarını tayin edebilmek için mecburen milli kimliklerini kavramalı ve bu yolda mücadele vermelidir.
*Benim için en büyük ant,halk karşısında söylediğim sözdür.
*Benim fikrim böyledir;eğer bir meseleyi siyasetle halletmek mümkünse,o halde halka eziyet vermek cahilliktir.
*Aydın mesele budur ki,bir millete en büyük darbe onun adının değiştirilmesidir.Bundan büyük facia olamaz.Millet öz adını geri almalıdır.
*Millet dil uğrunda mücadeleye başlamışsa,demek ki onun son anıdır.Dilini de kaybetse ölüme gider.
*Başka dilde milleti terbiye etmek,o milletin evini yıkmaktır.
*Biz halkı seve seve hakka doğru gidiyoruz.
*Türklük denildiği zaman ''Büyük Turan'ı tanımalıyız.
*Türkler,okudukça milli şuur sahibi olur.
*Ey benim Türk halkım,özüne dön!Özüne dön! Ve sen büyük olursun.
*Ey Ulu Tanrım,Türklüğümü benden esirgeme.
*Türkiye hiçbir zaman Türklüğünden kaçmamalıdır,çünkü Avrupa Avrupa'dır.Türkiye'nin bir eli doğudadır,millet doğuludur,tefeküürü doğuludur,bundan kaçamaz.
*Ben Atatürk'ün askeriyim.
*Ulu Tanrı,Türk'e azgınların yolunu değil,doğru düşünce,doğru söz,doğru bilgi,doğru iş yolunu göster.
*Azerbaycan'ın birliği geleceğimizin başlıca meselesidir.
*Azerbaycan halkının en büyük ideali birleşmektir.Bunun ışıkları görünüyor.
*Karabağ'ın anahtarı Tebriz'dedir.
*Azerbaycan Halk Cephesi,Azerbaycan halkının adından bildiriyor ki,Karabağ'ın geleceğini ancak Azerbaycan halkı belirleyecektir!Ona,hiç kimse el uzatamaz! O bizimdir.
*İran dağılacak.İran dağılacaksa peki biz niye bu harabenin altında kalıp ezilmeliyiz?İran'da demokratik federasyon kurulursa onun ömrü uzun olmayacak.Ya tamamıyla dağılacak ya da yeniden diktatörlük kurulacak.
*Azerbaycan halkı,İran'dan ayrılmalı,müstakil devletini kurmalı ve sonra da kuzeydeki devletle görüşmeler yaparak bütün,müstakil ve demokratik Azerbaycan devletini kurmalıdır.Azerbaycan halkı,o güne şimdiden hazırlanmalıdır.
*Tuttuğumuz yol,büyük önder,Mehmet Emin Resulzade'nin yoludur.Bu yol Setterhan'ın,Hıyabani'nin,Pişeveri'nin yoludur ve ben eminim ki biz,müstakil,bütün ve demokratik Azerbaycan'a götüren bu yolu şeref ve liyakatle devam ettireceğiz.
*Bize ilk önce birlik lazım!Yurt uğrunda birlik ,Birleşmiş Azerbaycan Yurtları uğrunda birlik!
*Turan'ın yolu ''Birleşmiş Azerbaycan''dan geçer.Uğur olsun Turanlı'lara..
*Bu 70 yılda insanları insanlıktan çıkarmışlar,tabiri caizse yarı vahşi bir hale çevirmişler.Biz bunların hepsini değiştirmek,insanlara insanlıklarını geri vermek istiyoruz.Önce toplumun düzelmesi lazımdır,siyasi sistem toplumun yapısına uygun değişebilir.
*Azat olmuş değil de,azat edilmiş köle ne yapacağını bilemez.Ya önceki köleliğinin hasretini çeker ya da yeni himayeci arar.
*Her bir tarihçi,siyasetçi,filozof,âlim umumiyetle asıl manada insan bilmelidir ki;
birincisi , gerçeği görüp anlamak zordur,
ikincisi ,gerçeği görüp anladıktan sonra onu söylemek,yazmak zordur,
üçüncüsü ,bunlardan sonra gerçeği savunmak,müdafaa etmek zordur,
dördüncüsü ,onu insanlara,topluma ulaştırmak zordur.
Bütün bu aşamalardan geçebilen İNSAN büyük hakkı anlamış olıur,ruhen ona kavuşur.
*Tanrıya giden yol halktan geçer,kim Tanrısına yakın olmak istiyorsa halkına yakın olsun.
*Tarih gösteriyor ki,dünyayı yaşatacak bir şey var,o da ;Hak ve Adalet!
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

oguz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2007 »
Paylaşım için teşekkürler. Azerbaycan'ın büyük devlet ve siyaset adamı Ebulfeyz Elçibey'i saygı ve rahnetle anıyorum.

TTK.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2007 »
Elçibey ah El.ibey Keşke Uçmağa varmasaydında görseydin halimizi....

Ruhun şad OLsun Mekanın Cennet Olsun :-(

Çevrimdışı inci

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 04 Ekim 2007 »
En çok etkilendiğim, dostlarımı kaybetmektir. (Bütün anlamlarda)
Sevgim - Millete!
Vurgunluğum - Azadlığa ve adalete!
itaatim - Hocalarıma!
Borcum - Dostlarıma ve meslektaşlarıma!
Nefretim - Yalancılara ve iki yüzlülere!" (E.Elçibey)

Türk devlet ve dava adamıyla aynı Topraklarda ---NAxçıvanda dogdugum için kendimi çok mutlu hiss edirem. burda Elçibey hakta paylaçtığınız her bir yazı her bir cümle için teşekkür edirem.
Ebulfez Elcibey oz vetenini kendinden de cox seven bir beydir.vetene olan segisini hec bir sheyle evez etmeyen bir azeri ovladidir.
BİZ BİR MİLLET,İKİ DEVLETİZ.... sözünün sahibi. ne yazıkki, dikatatörler tarafından o,sözde çalınmışdır.
Azeri milletini uyandiran,Rus köpeklerini Azeri topraklarından,halka korkmayın deyib halkı yüreklendirib cıkartan....TÜRK KANLI IDERDİ....
Türklük için Gök Tanrıya elçi gitti Elçibey...
Ruhun şad olsun
.
:turan:

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 04 Ekim 2007 »
Ama ne yazık ki  iradesiz , korkak dış politika sayesinde bu TÜRK büyüğünün değerini bilemedik.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 04 Ekim 2007 »
Cennet mekan Elçibey, Sovyetler birliği döneminde, Türk Dünyası içinde, kafasında ve yüreğinde büyük Türk Birliği ideali bir iman gibi perçinlenmiş iki Türkçü liderden birisiydi.
Diğer büyük Türk evladı, Özbekistan Erk Demokrat Parti lideri Muhammed Salih'tir.

İkisinin de kaderi birbirine çok benzemektedir. Birisi, Elçibey, bin türlü meşakkatlerle geçen bir mücadele sonun da uçmakta, diğeri; Türkiyenin bile sınır dışı etmesinin acısını yaşayarak, sürgündedir.

Elçibey'in BÜTOV AZERBAYCAN ideali, onun açtığı kutlu yolda, yine onun aydınlık ve kutlu fikirleriyle, bir gün mutlaka gerçekleşecektir.

Türkiye dışındaki Türk liderler arasında Başbuğ Atatürk'ü en iyi anlayan lider şüphesiz ki, cennet mekan, Elçibey'dir.

Başbuğ Atatürk'ü ziyaretinde yazdığı "SENİN ASKERİN" ifadeleri Elçibeyi, Türkçülük kadrosu içinde, en ön safa geçirmiştir.

Günümüz Azerbaycan yönetiminin, yeni baştan inşaa edeceğiz gerekçesiyle, mezarını bile ortadan kaldırması, Türk Dünyası üzerinde kara bir lekedir.
Belki mezarını kaldırabilmeye güç yetirdiler ama, Türk Milletinin temiz ve pak sinesindeki yerini yok etmeye, hiç bir kuvvet, güç yetiremeyecektir.

Başbuğ Atatürk'ün askeri olmayı kedisine en büyük şeref ve rütbe bilen Büyük Türk evladı, cennet mekan Ebulfeyz Elçibey'i bir kez daha rahmet ve şükranla yad ederiz.

Ruhu şad, mekanı Tanrıdağı ve Türk Uçmağı olsun...

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 04 Ekim 2007 »
Tarih 22 Ağustos 2000;

Senin askerin dediği Başbuğ Atatürk gibi, kendisini Türk hekimlerine emanet etmiş, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesinde, gözleri Türklüğe bakarak, kendisini, Tanrıdağlarında bekleyen atalarının yanına, uçmağa varmıştı.

Heyhat ki ne heyhat!!!
Türkiye hükümetinin, kılı bile kıpırdamamakta!?
Koskoca bir Türk devinin aziz naaşı uçakla Azerbaycan’a gönderilecek ama, başında hükümetten, devlet erkanından bir kul yok!!!
BBP başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'ndan gayri.
Hem de iktidarda, Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden, MHP olmasına rağmen…

O gün ağlamıştım, işte...
Belki bu ağlayışa, ölüm bir bahaneydi...
Ama, ağlamıştım işte...
Belki öksüzlüğümüze,
Belki öz yurdumuzda garipliğimize,
Belki de, iyi adamların iyi atlara binip, göçmesine...
Ağlamıştım....
.......
.............
Belki vefasızlığımıza...
Belki de, Azerbaycan Türklüğünden utanmış olmanın, derin ruh ezikliğiyle...
Soydaşlarımızın bizi affetmesi için....
Ağlamıştım...
.......
..............
Her neyse, ağlamıştım işte...
Tıpkı bu satırları yazarken, olduğu gibi...
.......
..............
Ağlamıştım...

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!