Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
GÜNCEL / Ynt: Türkler Bilgisayar Oyununa Girdi !!
« Son İleti Gönderen: Fairld 11 Nisan 2024 »
İşte 22 ülkede oynanacak olan Türk motifli ilginç oyun...

ODTÜ'lü genç yazılım mühendisleri, Hunlar’dan Göktürkler’e, Selçuklular’dan Osmanlı’ya Türk kültürü motiflerini kullandıkları bilgisayar oyunları ile milyarlarca dolarlık oyun pazarına girmeye hazırlanıyor.

Ayrıca kişisel olarak 1Win giriş platformuna bakmayı ve burada ilginç mini oyunlar oynamayı seviyorum. Burada çok sayıda var ve eminim ki herkes burada tam olarak neyi sevdiğini bulabilir.

''Hükümran Senfoni'' adlı bir çeşit dünya savaşını konu alan oyunda, katılımcılar birtakım özel güç ve silahları kullanarak oyuna yön veriyor. Oyunun dağıtımı için 22 ülkede anlaşmalar imzalandı.

Bugün

Bu, Türk kültürü ve tarihine dayanan ilginç bir girişim gibi görünüyor. ODTÜ'lü genç yazılım mühendislerinin Türk motifleriyle dolu bir bilgisayar oyunu geliştirmesi harika bir şey. "Egemen Senfoni" adı verilen oyun, dünya savaşı temasını kullanıyor ve oyunculara özel yetenekler ve silahlarla dolu bir deneyim sunuyor. Bu oyunun 22 ülkede dağıtımı için yapılan anlaşmalar da projenin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bilgisayar oyunları aracılığıyla Türk kültürünün ve tarihinin dünyaya tanıtılması çok ilham verici. Bu projenin Türk gençliğinin yaratıcılığını ve yeteneklerini daha fazla sergileme fırsatı sağlayacağını umuyorum.
2
Bir siyasal İslâmcının, Hüseyin Çelik'in, kaleminden, 2. Abdülhamid portresi ve itirafı.

Hızlı bir İslâmcı olarak doktora tezimi 2. Abdülhamid üzerine yapmaya karar verdim.
Kahramanlıklarını araştırıp herkese anlatmak için kitap yazacaktım.
Ama araştırdıkca, şoktan şoka girip, hayal kırıklığına uğradım.
Osmanlı belgelerinde, Necip Fâzıl ve Kadir Mısıroğlu'nun anlattığı gibi bir Abdülhamid yoktu.
Ne vardı peki?
Avrupai hayat tarzına meraklı ama, Avrupadan korkan bir adam.
Etrafında ki tüm adamları ve vezirleri; Ermeni, Rum veya Yahudi.

Yabancı devletler tehdit edince, toprak verip sulh sağlayan, bir padişah çıktı karşıma.

Ali Suavi'nin Çırağan Sarayı baskınından sonra;

- Bunlar beni ve ailemi Topkapı'nın zindanlarında öldürecekler.

Korkusu ile İngiliz elçisini çağırıp;

- Kraliçe beni korur mu?

Diye soruyor.

2 gün sonra elçi gelip;

-Kraliçe seni ve aileni koruyacağını söylüyor. Ama, bir şartı var. Ruslara karşı Malta'da ve Girit'de bulunan askerlerimiz savaşırken sevkiyat zorluğu çekiyor. Kıbrıs'ı vermenizi istiyor.

Diyor.

Dört gün sonra Kıbrıs'ı İngilizlere veriyor.

Kaynak : Hüseyin Çelik, AKP Van eski Milletvekili ve Bakan

TV dizileriyle parlatılan kahraman(!) ancak bu kadar olur.

Bizim kahramanımız, Boğaza demir atmış, işgal donanmasına bakarak; GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!
diyen, ve bilcümle işgalciye karşı, dünya tarihinde bir eşi ve benzeri daha görülmemiş Milli Kurtuluş Savaşını vererek, Türk Yurdunu düşmandan arındırıp, şanlı Cumhuriyetimizi kurarak, Türk insanını padişahın kulluğundan; onurlu vatandaş ve birey mertebesine yükselterek, kadını baştacı eden; Türklüğün; tunç yürekli, bükülmez bilekli, çelik iradeli, Bozkurt oğlu, Gâzi Başbuğ Atatürk’tür.

Ne mutlu Türk’üm Diyene!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
3
GÜNCEL / Ynt: Bayramınız Kutlu Olsun!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 09 Nisan 2024 »
Ya bayramlar, bayram olsun kurtulsun!
Ya takvimler, cayır cayır yırtılsın!

A. Karakoç

Ramazan Bayramının; uğuru, Kut'u ve bereketi; büyük Türk Milletinin, bütün mü'minlerin, mazlûmların ve iyi insanların üzerine olsun!

Sağlık ve esenlik içerisinde, nice bayramlara kavuşmak dileğiyle, gönül dostlarımıza, en içten; selâm, sevgi ve saygılarımı sunarım.

4
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 09 Nisan 2024 »
Tarihin her bir anında Arap ve bunun gibilerin ihanetleri hiç bitmemiş.

Tarih tekrardan ibaret.

İçimiz dışımız Arap olmuş. Osmanlı bunları almış baştacı yapmış.

Gazze olayı hiç bir Arabın umurunda değil. Hatta Filistin içinde bile tınlayan yok belli ki.

Filistinin şu kadarcık ömründe bile sayısızca yaptıklarından biri.

İhanet soysuz arabın kanında var!

https://www.hunturk.net/forum/filistin-icin-agit-yakanlara-kapak-olsun-8144.html
Yerlere göklere sığdıramayıp her gün sokaklara çıkıp, protesto gösterisi yapan zerzevatlar, vatan millet sakarya deyince kaçacak delik arıyorsunuz. Sizi gidi.... ...

Bildiğimiz durum, 70'li 80'li DHKP/C'den bugune kadar, normal

FKÖ DE ORADA!

HDP’nin kurultayına yurt dışından da birçok siyasi örgüt ve dernek davet edildi.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), sembol isimlerinden Leyla Halid’i kongreye göndererek HDP’ye sıcak bir mesaj vermesi dikkat çekti.

Peşmerge başı Mesut Barzani ise kongreye mektup göndererek, başarı dileklerini sundu.
Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ

5
GÜNCEL / Ynt: Bayramınız Kutlu Olsun!
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 09 Nisan 2024 »

Yüce Türk Milletinin Ramazan Bayramını Kutlarız...
İYİ BAYRAMLAR

Yüce Yaradan'dan sağlık ve esenlikler dilerim.
6
SORU-CEVAP / Ynt: Kitap Önerisi
« Son İleti Gönderen: senus 08 Nisan 2024 »
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam. Set olarak muhtemelen pahalı olur benim için. Şu an sıkışık bir dönemden geçmekteyim. O yüzden parça parça almam gerekiyor.
7
SORU-CEVAP / Ynt: Kitap Önerisi
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 08 Nisan 2024 »
Hoş geldiniz, esenlikler getirdiniz.
Kitap okumaya,  sırasıyla, Atsız Beğ’in;
Bozkurtların Ölümü
Bozkurtlar Diriliyor
Deli Kurt
Ruh Adam
Romanları ve Yolların Sonu adlı şiir kitabıyla başlayabilirsiniz.
Şayet satın almak isterseniz, internette bir çok kitap sitesinde, Atsız Beğ’in bütün kitapları set halinde satılıyor.

8
SORU-CEVAP / Kitap Önerisi
« Son İleti Gönderen: senus 08 Nisan 2024 »
Selamün aleyküm. Tüm forum üyelerine esenlikler ve sağlık diliyorum.
Yarın alışveriş merkezine gideceğim ve kendime kitap almayı düşünüyorum. Genelde şiir tarzı kitaplar severim. Hüseyin Nihal Atsız Efendi'nin de kitaplarını çok az elektronik belge olarak okudum ve şiirlerini de okudum. Bana önerebileceğiniz şiir kitabı veya okuman gerekir diyebileceğiniz roman var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
9
« Son İleti Gönderen: Bozkurt42 08 Nisan 2024 »
Hâlâ aynı kafadalar.

Bunlara kızmıyorum. Kanın gereğini yapıyorlar.
10
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Nisan 2024 »

Filistin hükümeti, Yeni Dışişleri ve Gurbetçilerden sorumlu Devlet Bakanı olarak Ermeni Varsen Aghabekian’ı atadı. Aghabekian’ın Sözde Ermeni soykırımını desteklediği bir kitabının olduğu da ortaya çıktı.

KAYNAK: YENİÇAĞ

Bizim sözde Filistin sevdalısı, özde Türk düşmanı olan siyasal İslâmcılara kapak olsun!

Hep söyleyegeldiğimiz gibi:
Mesele ermeniyi, kürdü, yunanı, moskofu sevmek değil, asıl amaç Türk'e düşmanlık etmektir.

Zira;
Araplar düşmanımın düşmanı dostumdur mantığındadır.
Yani Türk'e kim düşmansa onlarla dost olmaktalar.

Ne demiştik?
İhanet soysuz arabın kanında var!

Bunu herkes gördü, bildi de bir tek bizdeki arap sevici mankurtlar bilmedi, daha doğrusu, bilmek istemedi.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10