Gönderen Konu: Önereceğiniz Ücretsiz Forum Sağlayıcısı?  (Okunma sayısı 4544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kayrakan_GokBoru

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Soydaşlarım;

Ücretsiz forum veren bildiğim bir kaç kavşıt var.

iphorum.com
myfreebb.com
phpbb3.net
forumkurdu.net

İlk servisten forumu aldığınızda bir bakarsınız bir ara forumunuz kapalı bir bakarsınız açılmış.

Myfreebb'yi yavaş buluyorum.

Phpbb3 gayet güzel tek kusuru 'Yönetim Paneli' bölümünde Türkçe karakterlerin görüntülenememesi....Tarayıcının Dil Kodlaması ndan o kadar uğraşmama rağmen beceremedim.Kişinin kullanıcı adını yazarken ş,ı vb. harflerin oradaki karşılığına göre yazman gerekiyor epey zahmetli yani...Normal forumda karakterler yerli yerinde...

Forumkurdu'nu denemedim.Türkçe bir forum sağlayacısı oldukça da kullanışlıya benziyor.

Siz ne tavsiye edersiniz?Fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılar...

TTk

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Önereceğiniz Ücretsiz Forum Sağlayıcısı?
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2006 »
Selamlar,
Forumkurdu'na en son baktığımda msql dbsi çökmüştü. İşe yaramaz.

Aslında hiç bir özel forum sağlıyıcıları işi yaramaz. Çünkü veritabanı yedeği alamassınız. Forumun derisinden hiç bir şekilde değişiklik yapamassınız. Çünkü size ftp hesabı açmıyorlar. Tamganızın yeri bile belli. Sağa sola kaydıramassınız.

Ciddi bir forum düşünüyorsanız. Kendinizin forum kurmasıdır.
ipb ve vbulletin ücretli forum scriptleridir. Bedava olarak yönetim ve kullanış bakımından en ideali bizimde kullandığımız phpbb forum türüdür. Googledan arama yaparsınız phpbbnin kurulumu çok kolaydır.
Bunun için yapmanız gereken mysql veritabanı (database)+ftp hesabı ve linux sunucusu olan bedava bir sağlayıcır.  En hızlı ve sunucusu en güvenli olan lycostur.
http://www.tripod.lycos.co.uk
(Hollanda versiyonunda sağdaki iframe reklam yok.)

Biraz ingilizceniz var kurulum kolaydır buraya. Hatta değişik forumlarda lycosta phpbb forum kurulumu anlatılmıştır.

Sağda iframe olarak açılan reklamlarıda yok etmek için scriptler vardır.

Yönlendirma adresi olarak Türkçe www.tr.cx (reklamsız) dir. Değişik reklamsız yönlendirmelerde var. Biraz aramanız gereklidir.

Saygılar
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Kayrakan_GokBoru

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
Önereceğiniz Ücretsiz Forum Sağlayıcısı?
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2006 »
Sağol HunTürk kandaşım;

En kısa zamanda üye olacağım.

TTK

Çevrimdışı urungu88

• Yeni Üye
  • *
Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız, biz ki Türk oğlu Türk'üz; biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk'ün Başbuğuyuz! - Emir Timur

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
Ynt: Önereceğiniz Ücretsiz Forum Sağlayıcısı?
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2006 »
hangisinden alırsanız alın lakin katiyen cjb.net 'ten forum almayın. tak diye kapatıyorlar.

kendi adıma myfreebb 'yi tavsiye ediyorum.