Gönderen Konu: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ  (Okunma sayısı 104785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #70 : 16 Ocak 2008 »
Bencede İnsanın yasadığı yer zamanla dış görünüşüne etki edebilir...Benim Atalarım osmanlı zamanında balkanların fethiyle iskan politikasıyla Konya'dan Yugoslavya ya gönderilmis.yasadıkları köy yıllardır Konya'dan göç eden Türklerden olusmus ve köyleri Türk köyüdür.zaten orda Türkler dışında baska müslüman halk olmadığından baskasına kız verilmemistir.Ama baktığımızda Balkan Türkleri sarısın,acık kumral renkli gözlü olurlar genelde ve bende öyleyim.bilemiyorum ilk oraya yerlesenler hangi fiziksel görünüse sahip ama torunlarında değişme olabilir neden olmasın?

Çevrimdışı ataman1

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Nerde Bozkurt qoy bağırsın uranı Savaş sesi bürüs
« Yanıtla #71 : 17 Ocak 2008 »
:turan: :turan: :turan:sayın Bilge bey Türklerin kurşakdan yukarı iri olmalarının nedeni daima at belinde var olmaklarıdır
Nerde Bozkurt qoy bağırsın uranı
Savaş sesi bürüsün EL-Turanı
Korkud Dedem seslendirsin qopuzu
Oyandırsın ölü yatan Oğuzu

Çevrimdışı ARDA FAZIL

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #72 : 29 Ocak 2008 »
Sayin Doktora benimde bir sorum olacak eger zamanindan ayirip ilgilenebilirse ;

benim kafatasimda ki cikinti tipki turan cikigini tabir ettigininiz gibi findik seklindedir . Ben cok merak ediyorum ve bir turk irkcisi olarak bunun bir isaret olduguna inaniyorum kendi dusuncelerime dayanarak eger bunun hakkinda biraz daha detayli bilgi verebilirseniz cok sevinirim diger arkdaslariminda bilgisi veyahutta benim gibi dusunceleri varsa paylasmalarini cok isterim

herkese hayirli gunler dilerim

Çevrimdışı tolgafuk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 24 Haziran 2011 »
sn.Dr.Bilge şans eseri türklerin genetik yapısı ile ilgili araştırma yaparken sizin yazınıza rastladım ztn yazınızı okur okumazda siteye üye oldum :) bu konu ile çok ilgiliydim fiziksel özellik olarak söyledikleriniz özelliklerin çoğu bende de var. okuduktan sonra fazlasıyla gururlandım :) şunu söylemek istiyorum bu tarif ettiğiniz fiziksel özellikleri batı karadenizde fazlasıyla rastlamanız mümkün. bnde batı karadenizli biri olarak söylüyorum kastamonu luyum. bnm düşüncem bu yönde birde size sorayım dedim batı karadenizde genetik olarak karışıklık varmı bunu merak ediyorum?? annem ve babam aynı köydenler ve köyün 2 yerli ailesindenlermiş. biraz geç bi yazı oldu konunun ele alınan tarihine bakarak ama dikkate alıp cevaplandırırsanız sevinirim :) herkese iyi günler !!

Çevrimdışı Onur Khan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 05 Temmuz 2013 »
Doktorumuzun dediği çoğu şey bende var. 2 yaşından 7 - 8 yaşlarına kadar hafif çekik gözlü ama çok değil, beyaz tenli iri yarı bir çocuktum. Türklerin çocukları atalarına benzer derken doğru söylüyor  yani. 7- 8 yaşından sonra noldu derseniz, okula başladım, güneşin altında esmerleştim. Hergün mahalle de top oynamaya çıkar, sır top oynayabilmek için yemek yemezdim. zayıfladım. boyum uzadı,  1.80 boyum var. bence yeterli  ^-^ Ellerim büyük ama bileklerim ince ayaklarım ince uzun 42 numara, iki ayak parmağın  hocanın dediği gibi eşit.  it dişlerim yanındaki dişlere göre daha büyük. Aynı hocanın dediği gibi uzun boyunluyum. Turan çıkıntısına sahibim. GAZİANTEP ten selamlar. . .   :asker: :prbay

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #75 : 05 Temmuz 2013 »
Ellerim büyük ama bileklerim ince ayaklarım ince uzun 42 numara, iki ayak parmağın  hocanın dediği gibi eşit.  it dişlerim yanındaki dişlere göre daha büyük. Aynı hocanın dediği gibi uzun boyunluyum.

Böyle birşey mi?

:kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:

Türk'ün şu an onca sorunu varken; genç kardeşlerimizin bu tür düşünceler hususunda fikir beyan etmeleri yüreğimi dağlıyor...!

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Onur Khan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #76 : 06 Temmuz 2013 »
Amacınızın ne olduğunu anlamadım. Eğer amacınız komik olmaksa başardınız! tebrikler  ;D Ayrıca ben konuyla ilgili konuşuyordum zaten bilginiz olsun. Dr.Bilge, nin söylediklerini onaylıyordum. Ama madem zorunuza gitti, yüreğiniz dağladım. . .Yapacak bir şey yok. Bu koyduğunuz resimde konuyla çok ilgili olmuş. Daha mantıklı olmanızı öneririm

Çevrimdışı Onur Khan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #77 : 06 Temmuz 2013 »
Ayrıca benimle dalga geçmek sizi mi yücellti??!!!! Eğer kendiniz yücelmiş hissediyorsanız, Diyecek bir sözüm yok. 15 yaşındayım, eğer yanlış bir şey söylediysem beni daha düzgün bir şekilde uyarmanızı beklerdim. Ayrıca merak etmeyin ben Türkün her türlü sorununu yeterince iyi biliyorum.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #78 : 06 Temmuz 2013 »
Sevgili genç kardeşim, 15 yaşın sorunu yeterince biliyorum demen ile bilinir olduğu anlamına gelmez.

1. Otağa selamınla girip, kendini tanıtıp, beklentilerini dile getirebilirdin.
2. Resim ile anlatılmak istenen şahsınla ilgili bir konu olmayıp, kendini Türkçü olarak tanımlayan gençlerin antropolojik saplantılara bulaşıp işi nazi olmaya getiren, evrim safsatası ile kızıllaşan bir güruhun davamıza vermiş olduğu zararların olduğunun tecrube ile isbat olduğu gerçeğidir.

Sana tavsiyem; Türk kimliği, Türk tarihi, Türk mitolojisi, Türk dili, sosyal ve siyasi yaşam geçmişimiz ile ilgili sonsuz bilgi kaynağından kana kana bilgi yüklemesi yapmandır. Bunu şuan yaşının en uygun olduğu zamanı çok iyi değerlendirmen ve gelecek için sağlam Türkçü düşünceye sahip olmandır.

TTK.

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Onur Khan

• Yeni Üye
  • *